Otázky a odpovede

Znalec našich odpovedí na projekty, Natalya Kaplunova Cementovo-drevotrieskové drevotrieskové dosky majú pomerne veľkú váhu a formát a vysokú hustotu, sú ťažko viditeľné, takže by ste ich nemali považovať za veľmi lacné obklady domov. Okrem toho je žiaduce lepiť mriežku a omietku alebo náter na vrchole.

Čítajte Viac

Odborník na naše projekty odpovedá, Natalya Kaplunova, stavebný odpad, ktorý vznikne po oprave, nie je možné zlikvidovať ako domácnosť do obyčajných smetných nádob inštalovaných verejnými službami. Hoci niektoré správcovské spoločnosti uzatvárajú zmluvy so špeciálnou farmou, takže nájomníci môžu raz za týždeň alebo dva vybrať veľké odpadky, čo bude úplne legálne.

Čítajte Viac

Odborník nášho projektu odpovedá Natalyi Kaplunovej, ktorá netoleruje nadmernú vlhkosť. Takže pri čistení by ste nemali užívať veľké množstvo vody a veľa saponátov. Je lepšie utierať schody nasiaknuté slabým roztokom, výhodne neutrálnym čistiacim prostriedkom a potom dobre vyždímanou tkaninou. Ak potrebujete dobre očistiť nenatreté drevené schody, potom môžete namočiť malú plochu horúcou mydlovou vodou, dobre ju utrieť pevnou kefou, opláchnuť vodou a osušiť hustou handričkou.

Čítajte Viac

Znalec nášho projektu odpovedá, Natalya Kaplunova Levkass na omietku a je možné a potrebné, ak je skutočne potrebné dosiahnuť hladký povrch. Pre mnoho typov povrchových úprav je táto podmienka nevyhnutná na dosiahnutie dobrého výsledku. „Nahá“ omietka môže dať povrchu nejaké vady, ako sú výškové rozdiely alebo trhliny, má veľkú priľnavosť a je „ostrý“ pre tenké tapety.

Čítajte Viac

Odborník nášho projektu Svetlana Olishevets odpovedá, že celkové náklady na inštaláciu podkrovného schodiska pozostávajú z nasledujúcich nákladov: náklady na samotné podkrovné schodisko (pohybuje sa od niekoľkých tisíc do niekoľkých desiatok tisíc rubľov v závislosti od materiálu, tvaru a veľkosti schodov), náklady na upevnenie schodov vľavo pre jej vchod do podkrovia - záleží na modeli schodov a tiež na tom, či to urobíte sami (napríklad s asistentom), to znamená, že je to prakticky zadarmo, alebo si na to prenajmete profesionáli.

Čítajte Viac

Odborník nášho projektu, Svetlana Olishevets, odpovedá: Ak potrebujete prilepiť látku k plastu (alebo naopak) bodovo, potom bude robiť lepiaca pištoľ (to sa tiež nazýva „thermogun“). Princíp činnosti je celkom jednoduchý: malá zbraň („kazeta“) „nabije“ do pištole, ktorá sa po zapnutí začne zahrievať.

Čítajte Viac

Odborník nášho projektu, Svetlana Olishevets, odpovedá: Začnite tým, že spočítate peniaze, ktoré si môžete dovoliť minúť na opravy. Vaše náklady sa budú skladať z nasledujúcich hlavných druhov nákladov: demontáž starých dlaždíc alebo iných podlahových krytín, ako aj existujúce stenové dekorácie (to sa dá urobiť nezávisle, to je úplne zadarmo), náklady na nové keramické dlaždice a špeciálne "rohy" na to, náklady na špeciálne lepidlo , platba za položenie dlaždíc.

Čítajte Viac

Odborník nášho projektu, Alexey Jurijev, odpovedá, v prvom rade je potrebné povedať o priemere rúr. Štandardné priemery používané na HDD sú 63, 110, 160, 225, 315, 400, 500, 600, 700 a 800 mm. Regulačná technická dokumentácia (SNiP 3.05.04-85, TPR-901-09-9.87) stanovuje, že pre potrubia, ktoré majú priemer viac ako 273 mm, sa používajú špirálové a pozdĺžne zvárané rúry.

Čítajte Viac

Odborník nášho projektu, Alexey Yuryev, odpovedá: Štandardné plastové okno pozostáva z PVC profilu, dvojskla a príslušenstva. Všetky tieto tri prvky musia mať maximálnu kvalitu, aby sa okná samé mohli s dôverou nazývať kvalitou. Ak chcete určiť kvalitu PVC profilu, musíte venovať pozornosť počtu komôr v profile (tento prvok ovplyvňuje izolačné vlastnosti) a na stenách profilu, ktoré ovplyvňujú mechanické vlastnosti okien.

Čítajte Viac

Ako umyť stretch stropy z PVC? Ako čistiť tkaninu? Ako odstrániť škvrny? Odpovede v článku. Stretch stropy dávajú veľa: skvelé výhľady, praktickosť (skrývanie komunikácie, ochrana pred záplavami), trvanlivosť, rýchla inštalácia ... Namiesto toho vyžadujú len zručnú starostlivosť, ktorá vám umožní vychutnať si dokonalý estetický vzhľad oveľa dlhšie.

Čítajte Viac

Znalec našich odpovedí na projekt, Alexey Yuryev To by malo byť povedané hneď, že dlaždice na podlahu a na steny sú rôzne typy dlaždíc. Na podlahy sa zvyčajne používa dlažba, ktorá má hrúbku 10-12 mm. Stenová dlažba tenšia - 7-9 mm. Pri nákupe akéhokoľvek druhu dlaždíc by ste sa mali opýtať predajcu, či je táto dlažba vhodná na položenie v kúpeľni.

Čítajte Viac

Expert našich odpovedí na projekty, Natalya Kaplunova Polystyrénové penové dosky sú účinné ako izolácia, pretože majú nízky koeficient tepelnej vodivosti. Nízka hmotnosť dosiek zjednodušuje inštaláciu a nevytvára samotnú stenu. Tento materiál sa ľahko spracováva, zatiaľ čo extrudovaný je pružnejší, takže je vhodnejšie s ním pracovať.

Čítajte Viac

Znalec našich odpovedí na projekty, Natalya Kaplunova Tepelná izolácia a zvuková izolácia balkónov by sa mala vykonávať zo všetkých strán vrátane stien, podlahy a stropu. Prirodzene je potrebné zvoliť správne zasklenie, ktoré by malo mať aj tieto vlastnosti a nielen chrániť pred poveternostnými vplyvmi. Za najteplejší a pokojnejší sa považuje balkón s presklenými rámami, ktoré majú dvojité zasklenie.

Čítajte Viac

Odborník nášho projektu Natalya Kaplunova odpovedá, že výber materiálov pre halu závisí od jej účelu. V prípade voľne stojaceho baldachýnu budú vhodné akékoľvek materiály, pozdĺž domu alebo nad vstupnou skupinou, stojí za to vybrať si podľa architektonických prvkov samotnej budovy a pre skleníky sú potrebné priesvitné krytiny.

Čítajte Viac

Znalec nášho projektu odpovedá, Natalya Kaplunova, tvárové tehly môžu byť rôzneho typu podľa materiálu, z ktorého sa vyrába, a spôsobu výroby, ktorý ovplyvňuje jeho vlastnosti. Môže sa líšiť v dizajne: k známym tehlám s dokonale hladkým povrchom sa pridala známa tvárnica s rôznymi textúrami.

Čítajte Viac

Odborník na naše odpovede, Natalya Kaplunova Spojka na drevenej podlahe sa líši od výplne na druhej základni. Drevená základňa má úplne iné vlastnosti ako kameň, ktorý treba brať do úvahy. Vzhľadom k tomu, drevená podlaha je náchylná k deformáciám, takže betónový poter by nemal držať tak pevne na strom, aby sa zabránilo jeho prirodzený pohyb, inak to nebude brániť vzniku trhlín.

Čítajte Viac

Znalec nášho projektu reaguje Natalya Kaplunova, spracovanie hliníka závisí od hrúbky plechu a veľkého množstva práce. Takže ak pracujete trochu, materiál nie je príliš hrubý, potom môžete robiť s ručnými nástrojmi. Ale ak aj s tenkým hliníkom je potrebné vykonávať veľké množstvo rezov alebo vykonávať podobnú prácu pravidelne, potom je zmysluplné kupovať závažnejšie zariadenia.

Čítajte Viac