Počítače

Obsah HDD alebo SDD Fyzická veľkosť - 3,5 alebo 2,5 palca Typ zbernice - ide alebo sata Generovanie zbernice Generovanie rýchlosti ukladania jednotiek Kapacita pevného disku Veľkosť vyrovnávacej pamäte Vykurovacia teplota a spotreba energie Pri výbere pevného disku je potrebné zohľadniť parametre, ako je jeho fyzická veľkosť (v palcoch), typ zbernice (IDE alebo SATA), generovanie zbernice, rýchlosť otáčania pohonu a samozrejme kapacita.

Čítajte Viac

Pri výbere monitora sa musíte zamerať na štyri hlavné parametre - uhlopriečka, rozlíšenie, pomer strán a typ matice. Okrem toho je dôležité vziať do úvahy štandard pripojenia. Obsah Ako si vybrať monitor: pravidelný alebo zakrivený? Veľkosť obrazovky Rozlíšenie obrazovky Pomer strán Typ matice monitora Štandardy pripojenia monitora Zhrnutie Ako zvoliť monitor: pravidelný alebo zakrivený?

Čítajte Viac

Pri výbere počítačového stola je potrebné pri navrhovaní takéhoto nábytku stavať nielen na usporiadaní bytu a vašich vlastných preferenciách, ale aj na niektorých ďalších charakteristikách. Obsah Ako si vybrať počítačovú tabuľku: čo hľadať Rozmery počítačovej tabuľky Forma počítačovej tabuľky Police pre počítačový stôl Skrinka pre počítačovú tabuľku Zhrnutie Ako si vybrať počítačovú tabuľku: čo hľadať Aby počítačová tabuľka bola naozaj ergonomická a pohodlná, musíte venovať pozornosť nasledujúcim parametrom: Rozmery ; tvaru; Prítomnosť políc; Prítomnosť obrubníka.

Čítajte Viac

Pri výbere počítačovej myši musíte najprv venovať pozornosť jej ergonómii - t. zistite, aké pohodlné je toto príslušenstvo vo vašej ruke. A zvyšné parametre sú druhoradé. Obsah Ako si vybrať myš: parametre, ktoré je potrebné venovať pozornosť káblovej alebo bezdrôtovej myši Štandard pripojenia Prítomnosť rolovacieho kolieska Citlivosť myši Prítomnosť ďalších funkčných prvkov Povrchy, na ktorých myš pracuje, Trocha o ergonómii Ako vybrať myš: parametre, ktoré treba venovať pozornosť Okrem ergonómie , pri výbere myši musíte venovať pozornosť nasledujúcim parametrom: Typ pripojenia (káblové alebo bezdrôtové); Štandardné pripojenie (USB, PS / 2 alebo Bluetooth); Prítomnosť rolovacieho kolieska; Citlivosť (v DPI); Prítomnosť ďalších funkčných prvkov (tlačidiel atď.)

Čítajte Viac

Počítačová napájacia jednotka je zariadenie, ktoré je určené na premenu striedavého prúdu domácej siete na jednosmerný prúd s presne stanovenými hodnotami napätia a sily a jeho následným dodávaním funkčným prvkom systémovej jednotky. Ako zvoliť zdroj napájania počítača: parametre, ktoré je potrebné zohľadniť Pri výbere zdroja napájania je potrebné zohľadniť tieto parametre: Výkon (vo wattoch); Prítomnosť nevyhnutného konektora pre základnú dosku (počet kolíkov); Prítomnosť potrebných konektorov pre periférne zariadenia (MOLEX, SATA, 6-pinové video a ďalšie).

Čítajte Viac

Nepretržité napájacie zdroje (UPS alebo UPS) pomáhajú nielen chrániť dôležité dokumenty pred náhlym výpadkom napájania, ale nepriamo slúžia aj ako stabilizátor. Ako zvoliť nepretržité napájanie počítača: vlastnosti, ktoré musíte vziať do úvahy Pri výbere nepretržitého napájania musíte venovať pozornosť týmto charakteristikám: Typ UPS (záložný, interaktívny, online); energie; Výdrž batérie; Dostupnosť softvéru na správu; Prítomnosť ďalších odbytísk vrátane telefónnej linky a miestnej siete; Dostupnosť ukazovateľov; Schopnosť výmeny batérií.

Čítajte Viac

Pri výbere grafickej karty musíte venovať pozornosť nielen jej výkonu, ale aj kompatibilite so zvyškom hardvéru počítača, ako aj softvérovým grafickým technológiám. Obsah Ako si vybrať grafickú kartu pre počítač: aké vlastnosti by ste mali venovať pozornosti Ktorému výrobcovi grafickej karty zvoliť rozhranie Rozhranie Procesor videa Objem, typ a frekvencia videopamäte Spotreba energie Chladenie Veľkosť grafickej karty Konektory Kompatibilita procesora Zhrnutie Ako vybrať grafickú kartu pre počítač: aké charakteristiky by som mal venovať pozornosť venujte pozornosť nasledujúcim parametrom: Vývojár a výrobca zariadenia; rozhranie; Video procesor; Množstvo, frekvencia a typ videopamäte; Spotreba energie; Chladiaci systém; Veľkosť grafickej karty; Konektory grafickej karty - externé a dodatočné napájanie.

Čítajte Viac

Predtým, ako začnete s výberom a nákupom laserovej tlačiarne, musíte sa rozhodnúť pre jednu veľmi dôležitú otázku - na čo sa bude toto zariadenie používať? Rozsah pôsobnosti skutočne určuje, na aké vlastnosti musíte venovať pozornosť pri nákupe kancelárskeho vybavenia. Obsah Technické vlastnosti, ktorým musíte venovať pozornosť pri kúpe laserovej tlačiarne. Výhody a nevýhody laserových tlačiarní. Farebná alebo čiernobiela tlačiareň. Odhadované zaťaženie. Rozlíšenie tlače. Vnútorná pamäť. Rýchlosť tlače... Obtiažnosť údržby. Ostatné parametre. laserová tlačiareň, musíte venovať pozornosť nasledujúcim parametrom: Farebná (farebná alebo čiernobiela tlač); Odhadované zaťaženie (produktivita v listoch za mesiac); Rozlíšenie tlače (v bodoch na štvorcový palec); Množstvo vnútornej pamäte (v MB); Rýchlosť tlače (v hárkoch za minútu); Zložitosť služby.

Čítajte Viac

Notebooky sú malý typ počítača prispôsobený pre hry. Je to kvôli vlastnostiam relatívneho umiestnenia obrazovky a klávesnice, vysokej zložitosti (a často nemožnosti) aktualizácie, nízkemu výkonu chladiaceho systému a množstvu ďalších faktorov. Avšak kvôli mobilite a kompaktnému rozmeru si veľa ľudí vyberá notebooky pre hry.

Čítajte Viac

MFP (alebo „multifunkčné zariadenie“) - druh kancelárskeho vybavenia, ktorý kombinuje možnosti tlačiarne, skenera a kopírky. Pri výbere toho správneho je však potrebné vychádzať z možností a charakteristík prvého. Ako vybrať multifunkčné zariadenie: funkcie, ktorým musíte venovať pozornosť Je potrebné pamätať na to, že kombinácia funkčnosti viacerých zariadení do jedného vedie k určitým stratám.

Čítajte Viac

Pri výbere klávesnice je na prvom mieste pohodlie. Je tiež potrebné určiť typ a štandard pripojenia. Ako zvoliť klávesnicu: čo hľadať Pri výbere klávesnice sa odporúča venovať pozornosť nasledujúcim parametrom: Typ pripojenia (USB alebo PS / 2); Prítomnosť drôtu; Druh inštalácie kľúčov (mechanických alebo membránových); Dostupnosť podsvietenia a ďalších funkčných kláves.

Čítajte Viac

Kvalita tlače a čitateľnosť výtlačkov závisia od správneho výberu papiera pre tlačiareň. Nastavenia obsahu, aby ste venovali pozornosť veľkosti papiera (alebo formátu) Trieda hustoty jasu Kompatibilita s typom tlačiarne Zhrnutie Ako zvoliť papier tlačiarne: nastavenia, ktorým je potrebné venovať pozornosť Upozorňujeme, že odporúčaný papier je často uvedený v príručke k tlačiarni. ,

Čítajte Viac

Existujú dva typy okuliarov virtuálnej reality. Prvý je vybavený vstavaným displejom a množstvom senzorov a tiež stojí veľa peňazí. Druhý nie je vybavený ničím a je len prípadom smartfónu. Ako si vybrať okuliare virtuálnej reality: určiť účel a vlastnosti Okuliare virtuálnej reality (ako aj technológiu) možno použiť na dva účely: prezeranie 360-stupňového multimediálneho obsahu (napríklad jazdy na horských dráhach, videá z YouTube alebo Google Spotlight), vrátane interaktívnych; Počítačové hry.

Čítajte Viac

Proces výberu slúchadiel pre prenosný počítač sa v zásade nelíši od výberu bežných slúchadiel, s výnimkou niekoľkých „buts“ - musíte sa rozhodnúť, aký štandard ich pripojíte. Obsah Čo hľadať pri nákupe Typ konektora na pripojenie Typy slúchadiel - káblové alebo bezdrôtové Hlavné vlastnosti slúchadiel Súhrn Ako vybrať slúchadlá pre notebook: čo hľadať V moderných prenosných počítačoch sa používa niekoľko neštandardných metód na pripojenie slúchadiel.

Čítajte Viac

Pri výbere mikrofónu pre počítač je dôležité určiť účel jeho použitia. Štúdiové štúdiá určené na nahrávanie zvuku nie sú vhodné, ak potrebujete iba komunikovať v hlasových rozhovoroch. Naopak, nízkoúrovňové mikrofóny poskytujú príliš zlú kvalitu zvuku na použitie na akékoľvek iné účely ako konverzácie.

Čítajte Viac

Pri výbere prenosného počítača na prácu musíte najskôr určiť špecifiká danej činnosti. Nakoniec, počítač na vedenie účtovníctva alebo vytváranie prezentácií nemusí byť výkonný, na rozdiel od zariadenia, kde sa plánuje 3D modelovanie alebo úprava grafiky. Ako si vybrať notebook pre prácu: vlastnosti, na ktoré sa musíte pozrieť

Čítajte Viac

Preprava notebooku v špeciálnej taške chráni zariadenie pred vonkajšími faktormi - nárazmi, vlhkosťou, nízkou alebo vysokou teplotou. Ako si vybrať tašku na laptop: na čo sa zamerať Pri výbere tašky na laptop by ste mali venovať pozornosť nasledujúcim parametrom: Typ; materiálov; Ochranné funkcie; Ďalšie oddelenia.

Čítajte Viac

Modem - zariadenie na prístup na internet. Preto predtým, ako pôjdete do digitálneho obchodu, musíte zistiť, ako sa počítač pripojí k sieti. Modem je potrebný, iba ak plánujete prístup na internet prostredníctvom 3G / 4G alebo ADSL. V prípade sietí PPPoE so statickou alebo dynamickou IP toto zariadenie nie je potrebné.

Čítajte Viac

Hlavnou požiadavkou na grafické karty určené na použitie v herných počítačoch je vysoký grafický výkon. Neznamená to však iba množstvo videopamäte. Ktorú grafickú kartu zvoliť pre hry: vlastnosti, ktorým musíte venovať pozornosť Vysoký grafický výkon grafickej karty pozostáva z troch parametrov: generovanie čipu (počet spracovaných jadier, ich taktovacia frekvencia); Množstvo videopamäte; Chladiaci systém (aby sa zabránilo škrteniu - zníženie taktovacej frekvencie čipu počas prehrievania).

Čítajte Viac

S rozvojom mobilnej elektroniky sa tablety výrazne znížili. Dnes je možné kúpiť aj relatívne produktívne zariadenie za 100 - 150 dolárov, najmä pri predaji nejakého čínskeho internetového obchodu. Nie všetky rozpočtové tablety sú však rovnako užitočné. Ako si vybrať lacnú tabletu: vlastnosti, ktorým musíte venovať pozornosť Všeobecná použiteľnosť tablety pozostáva z dvoch faktorov - jej technických charakteristík a použiteľnosti.

Čítajte Viac