Auto a Moto

Brzdový systém je najdôležitejším prvkom aktívnej bezpečnosti každého automobilu, a preto je pre každého taký dôležitý výber náhradných dielov, a najmä brzdových kotúčov, od ktorých závisí brzdná dráha priamo. Aby ste sa rozhodli čo najracionálnejšie, nepýtajte sa: „Ktoré disky sú lepšie?

Čítajte Viac

V súčasnosti stále viac a viac ľudí uprednostňuje obľúbené skladby vo vlastnom aute. Čo by mohlo byť lepšie, ako zapnúť obľúbený album Metallica a vrhnúť sa po nočnej diaľnici s vánkom? Aby ste však mohli čo najviac potešiť z počúvania hudby, potrebujete kvalitné reproduktory do auta.

Čítajte Viac

Život v modernej metropole, napriek všetkým mnohým výhodám, je spojený s množstvom výziev a problémov. Ak chcete držať krok s horúčkovitým mestským rytmom, nemôžete sa teraz zaobísť bez auta. A je to univerzálna motorizácia, ktorá výrazne komplikuje pohyb na nádvoriach preplnených automobilmi.

Čítajte Viac

Xenónová optika vo svojich funkčných vlastnostiach výrazne prevyšuje bežné halogénové žiarovky. Poskytuje biele a jasné svetlo, rovnomerne osvetľuje vozovku a obrubník, prispieva k bezpečnosti a umožňuje bezpečnú a predvídateľnú jazdu v noci. Navyše, studené xenónové svetlo vyzerá štýlovo a výrazne „omladzuje“ auto, aj keď ide o „klasický“ model VAZ.

Čítajte Viac

Tradícia stretávania všetkých prázdnin pri povinnom požívaní alkoholu je charakteristická nielen pre Rusov, ale aj pre mnoho ľudí na celom svete. A všetko by bolo v poriadku, ale nie každý dokáže kontrolovať množstvo spotrebovaného alkoholu. Charakteristiky tela, metabolizmus a ďalšie faktory ovplyvňujúce absorpciu alkoholu sú individuálne, a preto nie je možné hovoriť o akomkoľvek špecifickom čase, počas ktorého sa neodporúča viesť motorové vozidlo kvôli prítomnosti alkoholu v krvi.

Čítajte Viac

Príprava na automobilovú expedíciu a cestovanie po nerovnom teréne v terénnych vozidlách si vyžaduje primeranú úroveň výcviku a dostupnosť špeciálnych nástrojov, ktoré umožnia vozidlu dostať sa z ťažkej situácie dokonca sám. Takýto nástroj je navijak, pomocou ktorého môžete nielen prekonať ktorúkoľvek, dokonca aj tú najnebezpečnejšiu nepriechodnosť, ale v prípade potreby tiež vytiahnuť priateľa.

Čítajte Viac

Pri dlhšej prevádzke motora v jednom oleji, pri nedodržaní intervalov výmeny a tiež po zakúpení ojazdeného vozidla, keď často nie sú známe iba intervaly výmeny, ale aj značka oleja, má zmysel uchýliť sa k tzv. Splachovaniu. Sú to špeciálne oleje a kvapaliny s výraznými čistiacimi vlastnosťami, ktoré sú schopné pri výmene oleja rozpúšťať mäkké usadeniny na stenách motora a účinne ich odstraňovať zo systému.

Čítajte Viac

Na ceste nie je vždy možné prečerpávať kolesá. Je to ďaleko od tankovania a, ako by to malo šťastie, čerpadlo zostalo v garáži. V takýchto situáciách vám pomôže prenosný kompresor, ktorý vám umožní rýchlo doplniť tlak v pneumatikách na požadovanú úroveň. Odporúčame prečítať si články o výbere zdviháka pre auto ao tajomstvách výberu manometra na kontrolu tlaku v pneumatikách.

Čítajte Viac

Pri kúpe ojazdeného vozidla sa musíte presvedčiť o kvalite jeho laku a pri absencii veľkých opráv po dopravných nehodách. Pomôže to kompaktnému meradlu hrúbky - zariadenie, ktoré vám umožní presne zmerať vrstvu farby a laku a určiť, či bola vykonaná oprava a natretie konkrétneho prvku tela alebo či je automobil vo výrobnej farbe.

Čítajte Viac

Zliatinové kolesá sú v súčasnosti medzi motoristami veľmi populárne. Vynikajúca presnosť výroby a vyváženie, nízka hmotnosť, vysoká spoľahlivosť a nespočetné množstvo štýlov a vzorov - tieto a mnohé ďalšie vlastnosti prispeli k tomu, že namiesto nalisovaných železných diskov môžete vidieť „liatie“ na drahé zahraničné automobily alebo na staré „nádrže“.

Čítajte Viac

Batéria je jedným z najdôležitejších komponentov v zariadení moderného automobilu, bez ktorého nie je možná jej plná funkčnosť. Používa sa na naštartovanie motora a na napájanie pomocných zariadení a rôznych elektronických jednotiek, ktoré sú vybavené strojom, a ich výkon priamo závisí od toho, ako vysoko kvalitná batéria je, ako sa prejavuje v extrémnych prevádzkových podmienkach a ako dobre dokáže udržať náboj ,

Čítajte Viac

Mechanizmus distribúcie plynu je neoddeliteľným prvkom pri konštrukcii akéhokoľvek vozidla vybaveného spaľovacím motorom. Jeho hlavným prvkom, ktorému treba venovať osobitnú pozornosť, je pohon rozvodového systému, ktorý spája kľukový hriadeľ a vačkové hriadele s pevnou spojkou a zaisťuje synchrónnu prevádzku piestov s ventilmi.

Čítajte Viac

Pre tých, ktorí dôkladne poznajú svoju vlastnú cestu, sa zdá, že používanie všetkých druhov gadgetov tretích strán je zbytočné. Avšak stojí za to sa odchýliť od obvyklej trasy - a už sa viac necítite bezpečne a za každou značkou „40“ alebo „60“ sa objaví inšpektor dopravnej polície s radarom. V skutočnosti nikdy neviete, kde sa môžete stretnúť s statočným policajtom, ktorý „chytí“ rýchlosť, ale minimalizovať následky takéhoto stretnutia je jednoduché.

Čítajte Viac

Bezpečnosť vozidla a jeho stabilita na ceste v zimnom období sú spojené s kvalitou pneumatík inštalovaných na ňom čo najpriamejším spôsobom. Schopnosť vystúpiť zo šmyku včas a zabrániť mu, zrýchliť sa na klzkej ľadovej ceste a rýchlo znížiť rýchlosť, stabilitu a stabilitu - všetky tieto faktory priamo závisia od toho, do akej miery pneumatiky inštalované na aute zodpovedajú prevádzkovým podmienkam.

Čítajte Viac

Voda sa dlho používala ako hlavná tekutina v chladiacom systéme automobilu. V súčasnosti bol nahradený nemrznúcou zmesou - špeciálnym chemickým zložením, ktoré môže pracovať v širokom teplotnom rozsahu - od -50 do +50 stupňov, bez odparovania a nekryštalizovania súčasne. S cieľom zabezpečiť funkčnosť vozidla za akýchkoľvek podmienok a vylúčiť prehrievanie motora by sa mala venovať mimoriadna pozornosť výberu nemrznúcej zmesi na základe jej výberu na základe odporúčaní výrobcu automobilu.

Čítajte Viac

Moderné zdviháky majú spoľahlivý a stabilný dizajn, sú nenáročné a umožňujú výmenu kolesa alebo vykonávanie servisných prác v takmer poľných podmienkach. Vyžaduje sa iba výber vhodného zariadenia a prečítanie pokynov na jeho použitie. Odporúčame prečítať si články o výbere manometra na meranie tlaku v pneumatikách a tajomstvá výberu kompresora na čerpanie pneumatík.

Čítajte Viac

Skôr ako začnete s jazdou, motoristom sa odporúča skontrolovať tlak vzduchu v každom z kolies vášho kovového koňa. Na tieto účely sa používa manometer - špeciálne zariadenie, ktoré meria vstrekovaný tlak nielen na kolesách, ale aj na iných komponentoch vozidla - palivovej koľajnici, turbíne a pomocou nej môžete zmerať kompresiu motora automobilu.

Čítajte Viac

Výber správneho oleja pre moderné vozidlo je kľúčom k správnemu fungovaniu motora a zachovaniu všetkých jeho technických charakteristík počas celej životnosti. Nestačí ísť na trh a kúpiť prvý olej, ktorý príde, musíte jasne poznať odporúčania výrobcu automobilov, ako aj vlastnosti, ktorým by ste mali pri výbere venovať pozornosť.

Čítajte Viac

Mnoho motoristov pristupuje k výberu vzduchového filtra pre auto cez rukávy, pričom toto zariadenie nepovažuje za dôležitý konštrukčný prvok. A márne: vzduch, ktorý prechádza cez filter, sa privádza priamo do valcov a v prípade zlého čistenia tam lietajú prach, zrnká piesku a iné zvyšky, čo bude mať za následok bodovanie na stenách valca.

Čítajte Viac

Dokonca aj najkvalitnejšia batéria má tendenciu vybíjať sa počas nesprávneho používania. Na doplnenie jeho nabitia môžete využiť služby suseda a jednoducho ich „osvetliť“, zveriť následné nabíjanie generátoru alebo vybrať batériu a pripojiť jej nabíjačku, nastaviť požadovanú aktuálnu hodnotu a nabíjať s ňou.

Čítajte Viac