14 najlepších odborných nástrojov

* Recenzia najlepších podľa redaktorov ecdfburma.org. Informácie o kritériách výberu. Tento materiál je subjektívny, nejde o reklamu a neslúži ako vodítko pri nákupe. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Ženy sú stále presvedčené, že skutočný muž by mal byť schopný urobiť všetko. Ukazuje sa, že nie je také ťažké splniť túto požiadavku, ak je v okolí veľa užitočných nástrojov. Aby mužské ruky dostali vysoký titul „zlato“, potrebujete dobrú sadu kľúčov, skrutkovačov, bitov a ďalších zariadení. Iba neskúsení domáci majstri nie sú vždy schopní vybrať si najlepšiu súpravu. Aj tie najdrahšie zostavy nie sú vždy schopné uspokojiť potreby moderného majiteľa.

Kritériá výberu nástrojov

 1. Každý pozná príslovie „lyžica na večeru“. Dá sa to preformulovať takto: „Cestný nástroj pre konkrétnu prácu.“ Ak prestížna sada nemá správny kľúč alebo vhodný adaptér, cena je bezcenné. Preto je dôležité vybrať nástroje pre konkrétnu oblasť činnosti. Motoristi najčastejšie potrebujú kľúče na kľúče a hlavy soketov, domáci majster by mal mať všetko po ruke, počnúc kladivom a končiaci nožnicami na drôt a stolári ocenia ostré vŕtačky.

 2. Ale ani mať správny kľúč nezaručuje konečný úspech. Nemusí sa vyrovnať so skrutkou alebo maticou, pretože nemá dostatočnú pevnosť. Je lepšie platiť za kvalitné nástroje s doživotnou zárukou, ako kúpiť ten správny kľúč osobitne.

 3. V snahe ušetriť peniaze sa mnohí začínajúci majstri nepozerajú do budúcnosti. Lacné sety majú v najlepšom prípade obmedzený sortiment. Je oveľa horšie, ak sú vyrobené z ich obyčajnej ocele bez dodatočného tepelného a galvanického spracovania. Niektoré kľúče sa zlomia v nerovnomernom boji so skrutkou a iný nástroj zničí všadeprítomnú koróziu.

 4. Odborníci v úzkej oblasti činnosti alebo skúsení spotrebitelia môžu porozumieť užitočnosti konkrétneho súboru nástrojov. Naša recenzia predstavuje tie najlepšie nástroje. Pri zostavovaní ratingu sa brali do úvahy kritériá, ako napríklad balík balíkov, odborné závery a stanoviská bežných používateľov

Najlepšie rebríčky nástrojov

nominant miesto názov produktu cena
Najlepšie univerzálna sada na opravu náradia 1 JONNESWAY S04H524127S 17 200 ₽
2 Berger BG151-1214 12 799 ₽
3 Licota ALK-8009F 17 490 ₽
4 Sila 41421R 12 800 ₽
5 STELS 14107 9 137 ₽
6 COBALT 010108-130 10 665 ₽
Najlepšia sada náradia pre auto 1 Berger BG148-1214 11 450 ₽
2 KING TONY 9507MR 17 150 ₽
3 JONNESWAY S04H624101S 10 640 ₽
4 STELS 14106 3 580 ₽
5 Berger BG108-1214 6 299 ₽
6 Ombra OMT82S 4 013 ₽
Najlepšie sada stolárskych nástrojov 1 Bosch X-Line 100 (2.607.019.330) 2 586 ₽
2 Hitachi 705315M 2 950 ₽


Najlepšie univerzálna sada na opravu náradia

Je veľmi ťažké zvoliť univerzálnu sadu nástrojov pre každého majstra domu. Niekto často používa nastaviteľný kľúč, zatiaľ čo niekto neustále potrebuje kladivo. Naši odborníci v tejto nominácii určili niekoľkých lídrov.

JONNESWAY S04H524127S

Hodnotenie: 4.9

Nástroje pod značkou Jonnesway nepotrebujú reklamu. Na všetky kľúče sa poskytuje doživotná záruka, prístroj vydrží test v najťažších podmienkach. Po zakúpení súpravy dostane užívateľ kľúče od 6 mm do 32 mm. Toto je najbohatšia ponuka medzi konkurentmi. Súprava má tiež najväčší počet objímok hláv (56 ks). K nim sú pripevnené dve račne. Pri práci môžu byť užitočné šesťuholníky a torx tvaru L, ťažké kladivo (0,5 kg), skrutkovače, kliešte, krátke unášače, kliešte a kliešte.

Takéto užitočné zariadenia, ako sú výkonné kardanety a blokovacia páka, nebudú rušiť domáceho majstra. Všetky tieto nástroje sú zabalené vo vhodnom puzdre, ktoré je bezpečne zaistené zaskočením.

Dôstojnosť

 • dobre zvolený súbor nástrojov;

 • vysoká presnosť a trvanlivosť;

 • doživotná záruka.

Nedostatky

 • žiadne bity;

 • vysoká cena.

Berger BG151-1214

Hodnotenie: 4.8

Maximálny počet položiek (151 ks) je uvedený v sade Berger BG151-1214. Taiwanský výrobca vybavil kufor veľkým počtom bitov (29 ks). Na prácu s ktorými sú 2 ráčne. Kľúče v množstve 16 ks. majú najbežnejšie veľkosti od 6 do 24 mm. A prečo potom druhé miesto?

Oveľa skromnejšia v porovnaní s konkurenciou je sada soketových hláv (49 ks). Taiwanci nepovažovali za potrebné vybaviť súpravu kladivom, ale v Rusku je to nevyhnutný nástroj. Životná záruka, ktorú výrobca poskytuje na tento nástroj, je trik. Napríklad záručná doba ráčne je obmedzená na 1 rok a bity sa všeobecne považujú za spotrebný nástroj.

Dôstojnosť

 • najkompletnejší súbor podľa počtu nástrojov;

 • kvalitné kliešte;

 • spoľahlivé bočné frézy.

Nedostatky

 • vágna záruka;

 • nedostatok kladiva.

Licota ALK-8009F

Hodnotenie: 4,7

Dobrou univerzálnou súpravou náradia je Licota ALK-8009F. Kufor obsahoval 143 predmetov. Bity (30 ks) a hlavy soketov (54 ks) sú osobitne zastúpené. Väčšina spotrebiteľov bude spokojná aj so sortimentom kľúčov, ktoré sa skladajú zo 16 predmetov s veľkosťou od 6 do 24 mm. Značným nedostatkom však bude nedostatok kladiva a klieští pre niekoho. Pre odskrutkovanie hardvéru na ťažko dostupných miestach bude dobrým pomocníkom predlžovací kábel s loptou. Umožňuje zmeniť uhol sklonu až o 15 stupňov.

Za zmienku stojí také užitočné zariadenie, ako je teleskopický magnet. Pomôže vám to dostať sa na najdostupnejšie miesta za hardvérom. A pomocou testera na 12-24 V bude možné skontrolovať použiteľnosť elektrického zariadenia.

Dôstojnosť

 • dobrý sortiment kľúčov;

 • teleskopický magnet;

 • tester 12-24 V.

Nedostatky

 • žiadne kladivo;

 • vysoká cena.

Sila 41421R

Hodnotenie: 4.6

Tradične predstavuje dobrú sadu univerzálnych aplikácií ochranná známka Force, ktorá je v Rusku obľúbená. Mnoho motoristov pozná kľúče tohto výrobcu, sú spoľahlivé a presné. Sada FORCE 41421R obsahuje 142 položiek, medzi ktorými nájdete exkluzívne split kľúče, ktoré konkurenti nemajú. V prípade, že vidíte 3 hrkálky, jedna z nich je vybavená sklopnou rukoväťou. Rukoväte sú veľmi pohodlné a mäkké, ale obávajú sa účinkov oleja.

Časť hlavy soketov je vyrobená v dvoch verziách: šesťhranná a 12stenná. Podľa odborníkov je to kontroverzné rozhodnutie, možno by bolo užitočnejšie vybaviť súpravu posuvnými roztočmi alebo nožnicami na drôty. V súprave je však vhodné kladivo s hmotnosťou 430 g.

Dôstojnosť

 • kĺbová račňa;

 • delené kľúče;

 • kladivo.

Nedostatky

 • Existujú sťažnosti týkajúce sa kvality.

STELS 14107

Hodnotenie: 4.5

Sada STELS 14107 obsahuje 142 položiek. Takéto nástroje, ako sú hlavy soketov (52 ks), kľúče (17 ks), bity (26 ks) a skrutkovače (6 ks), sú pomerne bohato zastúpené. Sekcia s kĺbovými hubami pozostáva z nastaviteľného kľúča a klieští. Nie sú k dispozícii žiadne kliešte, kliešte ani kliešte. V súprave sú však 3 západky, z ktorých jedna má sklopný dizajn. Na spracovanie nie sú žiadne sťažnosti, matný kovový povlak je v porovnaní s konkurenciou priaznivý. Nezobrazuje škvrny, škrabance a malé praskliny.

Súprava by sa nemala považovať za profesionálnu, jej úlohou je vybaviť domáceho majstra potrebnými položkami, počnúc skrutkovačom a končiac kladivom.

Dôstojnosť

 • matný oceľový povlak;

 • dobrá sada rôznych kľúčov;

 • kĺbová račňa;

 • primeraná cena.

Nedostatky

 • nedostatok kĺbového hubovitého nástroja.

COBALT 010108-130

Hodnotenie: 4.4

Napriek skromnému množstvu položiek (130 ks). V porovnaní s konkurenciou je tuzemský spotrebiteľ COBALT 010108-130 vysoko oceňovaný. Takmer 100% recenzií na rôznych internetových stránkach, vrátane trhu Yandex, je pozitívnych. Domáci vývojári brali do úvahy všetky vlastnosti ruských vlastníkov. Jednou z charakteristických položiek v súprave je nastaviteľný kľúč. Tento nástroj je schopný riešiť tie najzložitejšie úlohy. Elektrické zapojenie môžete skontrolovať pomocou indikačného skrutkovača, pomocou noža a nožníc je možné obnoviť izoláciu. Výrobca nezabudol na taký dôležitý nástroj ako kladivo.

V prípade, že domáci majster nájde všetky potrebné kľúče na čiapky a nástrčné kľúče, šesťuholníky a vrtáky tvaru L. Prítomnosť klieští a kliešťov by nebola zbytočná, pretože kliešte vo všetkých prípadoch nepomáhajú.

Dôstojnosť

 • nastaviteľný kľúč;

 • indikátorový skrutkovač;

 • nôž a nožnice.

Nedostatky

 • skromný sortiment kľúčov.

Najlepšia sada náradia pre auto

Každý motorista by rád aspoň pomohol svojmu železnému koňovi. Ale ani jednoduchá údržba moderného osobného automobilu je bez sady nástrojov problematická. Najúčinnejšie sú hlavice s račnami, krúžkové kľúče a skrutkovače.

Berger BG148-1214

Hodnotenie: 4.9

Naši odborníci považovali súpravu náradia Berger BG148-1214 za optimálnu pre motoristov z hľadiska ceny, kvality a obsahu. Oprávnene získal prvé miesto v rebríčku. Priestranný kufrík obsahuje 148 položiek, čo je omnoho viac ako v prípade najbližších konkurentov. Obzvlášť široko zastúpené sú bity (44 ks), kruhové kľúče (21 ks) vo veľkostiach od 6 do 32 mm a hlavy soketov (66 ks). Nástroj je vyrobený z technológie Super Lock z legovanej ocele, takže kľúče sú vysoko presné, tvrdé a trvanlivé. Sada obsahuje všetky potrebné adaptéry, kardanche, predlžovacie káble a 2 ráčne. Užitočným zariadením pre automechanikov bude magnetická teleskopická rukoväť.

Dôstojnosť

 • doživotná záruka;

 • najkompletnejšia sada kľúčov;

 • kvalitné spracovanie.

Nedostatky

 • račne rotujú pri nadmernom zaťažení.

KING TONY 9507MR

Hodnotenie: 4.8

Sada 107 kusov KING TONY 9507MR je dobre známa v autoservisoch. Z mnohých dôvodov získal čestné druhé miesto. Odborníci v prvom rade berú na vedomie príslušnú konfiguráciu nástroja. Hlavnou výhodou je dostupnosť výkonných skrutkovačov. K hlavám objímok a bitom sú pripevnené 3 západky. Ak neexistujú žiadne sťažnosti na dve z nich, potom kĺbová rukoväť tretej nemá mäkkú podšívku.

Kľúče s delenými krúžkami získali kladné známky od opravárov automobilov. Pomáhajú pri odskrutkovaní oxidovaných brzdových trubíc. Domáci používatelia budú tiež potešení prítomnosťou nastaviteľného kľúča a klieští. Pokiaľ ide o vysokú cenu, je to výsledok doživotnej záruky od výrobcu.

Dôstojnosť

 • kompetentné náradie;

 • výkonné skrutkovače;

 • delené kľúče.

Nedostatky

 • kĺbová račňa s oceľovou rukoväťou;

 • vysoká cena.

JONNESWAY S04H624101S

Hodnotenie: 4,7

Súprava JONNESWAY S04H624101S bola vysoko ocenená motoristami a profesionálnymi zámočníkmi. Pozostáva zo 101 predmetov, ktoré sú podradené mnohým konkurentom, vrátane vedúcich ratingov. Kľúče (14 ks) a hlavy hláv (42 ks) sú v súprave skromne zastúpené. Ale v arzenáli motoristu sú delené kľúče, ktoré sa stanú záchranármi pri oprave brzdového systému. Za zmienku stojí aj kvalitné račne, ktoré sa dobre drží v rukách.

Táto sada nástrojov bude podľa našich odborníkov hrdá na miesto v garáži automobilového nadšenca aj na čerpacej stanici. Má väčšinu kľúčov, ktoré sú užitočné pri oprave automobilu. Okrem toho neexistujú žiadne sťažnosti týkajúce sa kvality Jonnesway.

Dôstojnosť

 • vysoko kvalitné spracovanie;

 • spoľahlivé a pohodlné račne;

 • prítomnosť rozdelených kľúčov.

Nedostatky

 • skromný sortiment položiek.

STELS 14106

Hodnotenie: 4.6

Taiwanský súprava nástrojov STELS 14106 získala vysoké postavenie nielen vďaka svojej dostupnej cene. Odborníci aj používatelia boli príjemne prekvapení kompetentným výberom kľúčov. Pri opravách auta sa môže hodiť všetkých 94 položiek. Maximálny počet koncových hláv (62 ks), ktoré pri údržbe hrajú jednu z hlavných úloh. Sú doplnené kúskami v množstve 16 kusov, ako aj predlžovacími šnúrami, kardančami a praktickými rohatkami. Trochu kazí celkový dojem z plastu, ktorý prepína smer otáčania ráčne.

To, čo v tejto sade chýba na automatické opravy, je kruhový kľúč. Výrobca tiež ušetril na antikoróznom povlaku nástroja.

Dôstojnosť

 • primeraná cena;

 • dobrý sortiment hlavíc objímok;

 • silná legovaná oceľ.

Nedostatky

 • nepotiahnuté oceľové časti;

 • chýbajúce kľúče na kľúče;

 • rohatkové vankúšiky sa boja oleja.

Berger BG108-1214

Hodnotenie: 4.5

V súprave náradia Berger BG108-1214 sa výrobca spoliehal na kľúče na nástrčné kľúče. K dispozícii je 77 ks., Tu nájdete sviečky, podlhovasté a typu E a 6-stranné. Veľkosti hláv sú široko zastúpené od 4 mm do 32 mm. V súprave je tiež 16 bitov, z ktorých niektoré by si mali všimnúť skrutkovače. Avšak nedostatok kľúčov v súprave je výraznou nevýhodou.

O kvalite výroby tohto nástroja odborníkmi nie je pochýb. Hlavy soketov sú vysoko presné a odolné, pretože sú vyrobené pomocou technológie Super Lock. Chróm-vanádová oceľ je odolná, a preto musí mechanik automobilu tvrdo pracovať, aby prelomil akýkoľvek nástroj zo súpravy.

Dôstojnosť

 • celá sada hlavíc objímok;

 • pohodlné a odolné puzdro;

 • vynikajúce spracovanie.

Nedostatky

 • nedostatok kľúčov na kľúče.

Ombra OMT82S

Hodnotenie: 4.4

Súpravu náradia ombra OMT82S môžete charakterizovať postupne. V prípade, že výrobca dal 9 kľúčov vo veľkostiach od 9 do 22 mm, 15 bitov na štvorec 5 mm (a nie štandardný 4 mm), 45 zásuvkových hláv. Možno bude táto sada kľúčov stačiť na opravu zavesenia automobilov VAZ. Vykonávanie zložitejších opráv, napríklad brzdového systému alebo motora, sa však sotva oplatí.

Experti nemajú žiadne konkrétne sťažnosti týkajúce sa kvality nástroja. Sú vyrobené z legovaného kovu, račne sú vybavené mäkkými vankúšikmi. Ochranu proti korózii na oceľ zabudol iba výrobca. Po vniknutí vlhkosti sa rýchlo objavia usadeniny hrdze. Potvrdzujú to aj používatelia v recenziách na tematických stránkach.

Dôstojnosť

 • spoľahlivý kov;

 • silné račne;

 • primeraná cena.

Nedostatky

 • žiadna ochrana proti korózii;

 • skromný sortiment kľúčov.

Najlepšie sada stolárskych nástrojov

Inštalatéri alebo tesári majú svoje vlastné požiadavky na súbor nástrojov. Pri práci s rôznymi materiálmi budete možno potrebovať vrtáky a vrtáky, hlavice a skrutkovače, vodováhu a baterku. Pokúsme sa nájsť vhodný arzenál nástrojov pre nich v jednom prípade.

Bosch X-Line 100 (2.607.019.330)

Hodnotenie: 4.9

Sada stolných nástrojov a stolárskych náradia Bosch X-Line 100 (2.607.019.330) bola z prvého dôvodu na prvom riadku hodnotenia. Odborníci v prvom rade ocenili užitočnosť vybraných položiek (100 ks). Po otvorení kufríka môže zámočník alebo tesár vykonávať celé spektrum prác bez toho, aby bol rozptyľovaný hľadaním iného nástroja. Obzvlášť príjemne zasiahnutá prítomnosť úrovne kvality. K dispozícii je široká škála vrtákov, počnúc priemerom 1 mm a končiac 32 mm. Súprava má dokonca baterku, ktorá je dôležitá pri práci v podmienkach obmedzenej viditeľnosti.

Je potrebné poznamenať, dobrú kvalitu celého nástroja, ktorý umožňuje spracovávať materiály ako drevo, plast, kov a kameň. Najbežnejšie vedúce hlavy sú duplikované v prípade straty.

Dôstojnosť

 • pevnosť a spoľahlivosť;

 • optimálne vybavenie;

 • kvalitný prípad

Nedostatky

 • nenájdené.

Hitachi 705315M

Hodnotenie: 4.8

Napriek väčšiemu počtu položiek v súprave Hitachi 705315M ako Bosch dostali odborníci túto súpravu iba na druhom mieste. Po otvorení puzdra sa zistia nespoľahlivé plastové západky. Vŕtačky nie sú všeobecne zastúpené.Napríklad bude možné vyrobiť kovové diery s hrúbkou 1,5 až 6,5 mm a v dreve 3 až 8. Vrtáky do pera majú tri veľkosti (10, 12 a 20 mm).

Nemohol som prekonať slávneho nemeckého konkurenta Japonca Hitachi 705315M v kvalite. Iba v počte hláv a bitov je ázijský výrobca na vrchu. Ale v sade nie sú žiadne úrovne, šesťhranné kľúče a kardanové kĺby užitočné pre stolárov a zámočníkov.

Dôstojnosť

 • bohaté vybavenie;

 • primeraná cena;

 • spoľahlivá fixácia nástroja v prípade.

Nedostatky

 • slabé západky puzdra;

 • neúspešný výber nástrojov.Varovanie! Toto hodnotenie je subjektívne, nejde o reklamu a neslúži ako vodítko pri nákupe. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Loading...