15 najlepších ústnych vôd

* Recenzia najlepších podľa redaktorov ecdfburma.org. Informácie o kritériách výberu. Tento materiál je subjektívny, nejde o reklamu a neslúži ako vodítko pri nákupe. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Osoba, ktorá sa pravidelne stará o ústnu dutinu, si ráno a večer čistí zuby pomocou ďalších špeciálnych nástrojov. Jedným z nich sú oplachovacie látky, ktoré dokážu nielen upevniť účinok zubnej pasty, ale aj ju zosilniť. Okrem toho sa pomocou týchto tekutín odstránia všetky zvyšky jedla, ktoré zubná kefka nezvládla. Ale ktorý liek si vybrať?

Ako si vybrať ústnu vodu?

Existuje veľa oplachov s rôznym zložením a účelom. Všetko záleží na konkrétnom probléme, na ktorý bude činnosť nástroja zameraná. Zubár vám pomôže pri výbere správnej voľby. Ak dôjde k určitému ochoreniu, predpíše terapeutický prípravok, a pokiaľ ide o prevenciu, potom preventívny. Pri kúpe oplachovacej pomôcky sa však musíte spoľahnúť na niekoľko kritérií:

 1. Je potrebné identifikovať konkrétny problém a potom zvoliť správne zloženie. Pomôže to lekárovi rozhodnúť sa.
 2. Ak je hlavnou chorobou kaz, je dobré, ak sú v zmesi fluoridové zlúčeniny. Ich koncentrácia by však nemala byť vyššia ako 250 ppm.
 3. V kompozícii je niekedy etanol. Pre dojčatá, nastávajúce a dojčiace matky, ako aj pre motoristov sú takéto riešenia kontraindikované.
 4. Pre každodenné použitie je lepšie zvoliť lieky s prírodnými prísadami. Slúžia ako vynikajúca profylaxia proti ochoreniam ďasien a paradentóze. A prírodné prísady nezabraňujú častému používaniu.
 5. Prítomnosť antiseptika medzi zložkami. Ak sú v zložkách prítomné chlórhexidín, triklosan, benzidamín alebo metylsalicylát, použite tento nástroj najviac 14 dní. V niektorých prípadoch nie viac ako 21, podľa prísneho predpisu lekára. Je to všetko o sile týchto látok. Dokonale dezinfikujú, ale súčasne zabíjajú mnoho prospešných baktérií, čo prispieva k narušeniu mikroflóry ústnej dutiny.

Naši odborníci zostavili hodnotenie najlepších oplachovacích prostriedkov, pričom zohľadnili nielen odporúčania skúsených zubných lekárov, ale aj spätnú väzbu bežných používateľov.

Hodnotenie najlepších ústnych vôd

nominant miesto názov produktu cena
Najlepšie kondicionéry pre komplexnú liečbu periodontálnych chorôb 1 Lacalut aktívny 410 ₽
2 R.O.C.S. grapefruit 320 ₽
3 Listerine 140 ₽
4 Parodontax Classic 243 ₽
5 Asepta Fresh 250 ₽
6 GLISTER od Amway 742 ₽
7 PREZIDENT Profi 202 ₽
8 Oral-B arktická mincovňa s pretrvávajúcou čerstvosťou 150 ₽
Najlepšie ústne vody proti zubnému kazu 1 PresiDENT Classic Plus 301 ₽
2 Ochrana pred zubným kazom Elmex 342 ₽
Najlepšie bylinné ústne vody 1 Splat kompletný 180 ₽
2 Forest Balsam 73 ₽
3 Meksidont dent profesionál 347 ₽
Najlepšie ústne vody na ošetrenie zubnej hyperestézie 1 Elmex Sensitive Plus 408 ₽
2 Lacalut Sensitive 380 ₽

Najlepšie kondicionéry pre komplexnú liečbu periodontálnych chorôb

Lacalut aktívny

Hodnotenie: 4.9

Nevyhnutný liek na rôzne typy zápalov, dobrú prevenciu zubného kazu a periodontálneho ochorenia. Je vynikajúcim doplnkom zubnej pasty tej istej spoločnosti. Medzi zložkami je laktát hlinitý s adstringentnými vlastnosťami. Pomáha to prekonávať krvácanie a uzdravuje malé rany na sliznici.

Okrem toho existujú fluoridy, ktoré môžu chrániť pred najobľúbenejším ochorením zubov - zubným kazom. A antibakteriálne zložky zefektívnia boj proti periodontitíde. Recenzie tiež hovoria o schopnosti nástroja zničiť zubný povlak. A pre tých, ktorí nedávno odstránili zubný kameň, bude Lacalut active slúžiť ako vynikajúca prevencia jeho opätovného výskytu. Zložky oplachovacieho prostriedku dokonale bojujú proti rozmnožovaniu škodlivých baktérií a chránia ústnu dutinu pred parodontitídou, gingivitídou a stomatitídou.

Dôstojnosť

 • bojuje so zápalom;
 • odstráni štítok;
 • prevencia zubného kazu.

Nedostatky

 • v kompozícii je prítomný chlorhexidín.

R.O.C.S. grapefruit

Hodnotenie: 4.8

Hodnotným miestom v rebríčku je R.O.C.S. Grapefruit. Výrobná spoločnosť sa postarala o bezpečnosť oplachovania použitím iba prírodných prísad. Preto sa tu môže v priebehu času objaviť malá zrazenina, ktorú je ľahké zbaviť trepaním liekovky.

Výrobok dodáva dlhotrvajúcu sviežosť a má príjemnú dochuť. Mincovňa nie je deklarovaná v zložení, ale podľa niektorých recenzií sa tu cíti. R.O.C.S. s grapefruitom zmierňuje krvácanie, robí smalt silným a slúži ako vynikajúca prevencia proti zubnému kazu. Okrem toho kompozícia neobsahuje fluoridové látky. Tento účinok poskytujú extrakty z xylitolu a kelu. Malo by sa pamätať na to, že v dôsledku prirodzeného zloženia je látka skladovaná až po mesiaci po otvorení. Preto sa v plánoch odporúča tento oplach kúpiť pre rodinu niekoľkých ľudí.

Dôstojnosť

 • prírodné zloženie;
 • bojuje proti krvácaniu;
 • Poskytuje sa prevencia proti zubnému kazu.

Nedostatky

 • podľa niektorých recenzií nie je chuť grapefruitu príliš výrazná;
 • po otvorení sa uloží mesiac.

Listerine

Hodnotenie: 4.8

Tento kondicionér obsahuje éterické oleje, ktoré pomáhajú zbaviť sa mnohých zubných problémov. V dôsledku toho sa zuby stanú silnejšími, zabráni sa deštrukcii skloviny a zlepší sa prísun krvi do ďasien.

Medzi komponentmi výrobca deklaroval fluoridy, ale v prijateľných koncentráciách. Pomáhajú posilňovať zubnú sklovinu, zabraňujú rozvoju parodontu a zubnému kazu. Oplachovací prostriedok ničí všetky škodlivé baktérie. Recenzia poznamenávajú, že po stálom používaní sa stav ďasien a zubov zlepšuje. Eliminuje nepríjemný dych a zastavuje zápalový proces.

Dôstojnosť

 • éterické oleje v zmesi;
 • zabraňuje riedeniu skloviny;
 • stav zubov a ďasien sa pri nepretržitom používaní zlepšuje.

Nedostatky

 • niektoré preskúmania uvádzajú silný záväzný účinok leštidla.

Parodontax Classic

Hodnotenie: 4,7

Ďalším miestom v rebríčku je kondicionér Parodontax Classic. Chutí dobre, dokonale bojuje proti zápalom ďasien a znižuje krvácanie. A vďaka prítomnosti chlórhexidínu v zmesi ničí baktérie, ktoré spôsobujú zápach.

Pri bežnom používaní je roztok schopný zničiť zubný kameň. Okrem toho si Parodontax Classic zachováva čerstvosť po dlhú dobu, stačí ju aplikovať až dvakrát denne. Recenzie týkajúce sa užívania drogy sú väčšinou pozitívne. Kompozícia obsahuje fluór v prijateľných koncentráciách, čo prispieva k vynikajúcej prevencii zubného kazu.

Dôstojnosť

 • má dobré komponenty;
 • zmierňuje zápal;
 • vyhrá raziu a zabráni vzniku novej.

Nedostatky

 • je zahrnutý chlórhexidín;
 • nelieči, slúži iba ako profylaxia.

Asepta Fresh

Hodnotenie: 4,7

A tento kondicionér odporúčajú mnohí parodontológovia po odstránení zubného kameňa zo skloviny. Zuby sú menej citlivé, zápal a krvácanie zmiznú. Po použití Asepta zanecháva Fresh príjemný pocit a sviežosť. Navyše jeho chuť nie je príliš jasná, osloví tých, ktorí nemajú radi príliš mätové bankovky.

Užívatelia hodnotili prírodné zložky. V kompozícii nie sú žiadne farbivá a antiseptiká. Antibakteriálny účinok sa dosahuje extraktmi harmančeka, lieskových orieškov, šalvie a xylitolu bojujúcich proti zubnému kazu.

Dôstojnosť

 • ako súčasť rastlinných výťažkov;
 • redukuje plak;
 • zápasí s krvácajúcimi ďasnami;
 • dáva sviežosť.

Nedostatky

 • neekonomické.

GLISTER od Amway

Hodnotenie: 4.6

Ďalším miestom v rebríčku je oplachovacia pomoc od Amway. Obsahuje inovatívny komponent proloxamer-407, ktorý pomáha jemne a efektívne odstraňovať zubný povlak akejkoľvek tvrdosti. Okrem toho má liečivo antimikrobiálny a protizápalový účinok. Dokáže vyliečiť akékoľvek poškodenie sliznice.

Oplachovací prostriedok bojuje proti zápachom spôsobeným patogénmi. Kompozícia obsahuje 24% etanolu a silný antiseptický chlorid cetylpyridíniumchloridu. Na prvý pohľad sa tento nástroj môže javiť ako agresívny, ale nie je. Medzi zložkami je zmäkčovadlo - glycerín. Preto použitie GLISTER nespôsobí nepohodlie.

Dôstojnosť

 • dokonale bojuje proti plaku akejkoľvek zložitosti;
 • obnovuje poškodené sliznice;
 • interferuje s reprodukciou patogénov;
 • odoláva patologickým procesom v ďasnách.

Nedostatky

 • ako súčasť etanolu je liek kontraindikovaný u detí mladších ako 12 rokov.

PREZIDENT Profi

Hodnotenie: 4.5

Tento liek je určený na liečenie chorôb ďasien. Podľa recenzií pravidelné užívanie zmierňuje zápaly, upokojuje a dodáva sviežosť. Ďalej sa posilní zubná sklovina. Niektorí používatelia zaznamenali zlepšenie po prvom použití.

Tento účinok je spôsobený zložením liečiva. Väčšinou pozostáva z prírodných prísad. Extrakty zo šalvie a harmančeka majú nielen protizápalové, ale aj adstringentné účinky. Ale kvôli väčšej účinnosti obsahuje PRESIDENT Profi chlórrhexidín, silné antiseptikum. Je to on, kto pomáha v boji proti zápalom. Veľkým plusom je nedostatok fluóru a alkoholu v zložení. Droga funguje efektívne, ale jemne.

Dôstojnosť

 • má protizápalové účinky;
 • spevňuje ďasná a smalt;
 • zložené z výťažkov z bylín.

Nedostatky

 • nie na časté použitie.

Oral-B arktická mincovňa s pretrvávajúcou čerstvosťou

Hodnotenie: 4.5

Ďalšou drogou v rebríčku je nemecká produkcia. Medzi výhodami si užívatelia všimnú pocit sviežosti po použití na niekoľko hodín. Môže to stačiť do nasledujúceho pláchania. Orálna arktická mincovňa Oral-B s vynikajúcou ochranou proti patogénom v ústnej dutine. Podľa recenzií sa akýkoľvek zápal výborne lieči. Okrem toho je to dobrá prevencia proti kazu. Ak po normálnom vyčistení zostanú častice potravín, oplachovací prostriedok ich odstráni.

Celé tajomstvo je hlavnou zložkou produktu. V zložení 11,5% je alkohol. Pomáha to udržiavať čistotu ústnej dutiny a uzdravuje malé praskliny. Ale práve to slúži ako hlavná nevýhoda. Podľa recenzií je tento nástroj príliš agresívny.

Dôstojnosť

 • bojuje proti škodlivým mikroorganizmom;
 • zmierňuje zápal;
 • upokojuje podráždené sliznice;
 • prevencia zubného kazu;
 • vytvára pocit sviežosti.

Nedostatky

 • vytvára pocit pálenia sliznice.

Najlepšie ústne vody proti zubnému kazu

PresiDENT Classic Plus

Hodnotenie: 4.8

Tento nástroj poskytuje vynikajúcu ochranu pred kazom. Podľa recenzií po použití nie sú zuby také citlivé. Je to všetko o účinku, ktorý má oplachovacia pomôcka. Ovplyvňuje sklovinu a mineralizuje ju. Okrem toho pomáha ničiť zubný kameň a bráni tvorbe plakov.

PresiDENT Classic Plus poskytuje vynikajúcu ochranu proti podráždeniu ďasien. Podľa recenzií čerstvosť dýchania pretrváva dlho. Tento výsledok poskytuje zloženie: prírodné zložky, vo forme výťažkov z harmančeka, šalvie a osviežujúceho balzamu citróna. Plusom je možnosť použitia roztoku pre irigátor, ak je zriedený 1 až 3. preniká do najviac neprístupných miest a poskytuje maximálny komfort pri používaní.

Dôstojnosť

 • ochrana pred zubným kameňom a zubným kazom;
 • odoláva zápalu;
 • dlhá sviežosť.
 • žiadny alkohol v zmesi.

Nedostatky

 • sú drahšie ako pri niektorých pláchaniach, je to však odôvodnené nákladovou efektívnosťou produktu.

Ochrana pred zubným kazom Elmex

Hodnotenie: 4,7

Hodnotným miestom v rebríčku je nástroj Elmex „Ochrana pred kazom“. Je zaujímavé, že opláchnutie nemá nápadné chute, zatiaľ čo čerstvosť odchádza po použití, trvá asi hodinu. Užívatelia hodnotili produkt Elmex za svoje vlastnosti. Po pravidelnom používaní je zubná sklovina chránená špeciálnou zložkou - aminofluoridom. Táto látka vytvára neviditeľný film, ktorý chráni zuby pred kazmi.

Antiseptické zložky v kompozícii nie sú dostupné. Preto je tekutina vhodná na dlhodobé použitie. A nedostatok alkoholu umožňuje jeho používanie deťom po 6 rokoch.

Dôstojnosť

 • odoláva zubnému kazu;
 • vytvára špeciálny smaltovaný film, ktorý chráni pred zničením;
 • má bezpečné zloženie.

Nedostatky

 • krátky a ľahký pocit sviežosti.

Najlepšie ústne ústne vody na báze rastlín

Splat kompletný

Hodnotenie: 4.9

Produkt dokonale dezinfikuje a dodáva bezkonkurenčný pocit sviežosti. Hlavnými zložkami oplachovacieho prostriedku sú Biosol antiseptické a žihľavové extrakty, ktoré chránia pred zubným povlakom. Podľa recenzií po použití na zuboch je pocit jemnosti a čistoty.

Bez ohľadu na zloženie rastlín a úplnú absenciu alkoholu má oplachovanie pocit pálenia. Ale môžete si na to zvyknúť pri pravidelnom používaní. Čerstvosť zostáva dlhá doba. Použitie v kombinácii s zubnou pastou rovnakej značky vytvára nepopsateľný pocit.

Dôstojnosť

 • zmierňuje podráždenie a zápal;
 • prevencia zubného povlaku a kazu;
 • zahŕňa extrakt zo žihľavy;
 • osviežujúci na dlhú dobu.

Nedostatky

 • pocit pálenia pri použití.

Forest Balsam

Hodnotenie: 4.8

Ďalšie opláchnutie v rebríčku od známej značky Forest Balsam. Bol to populárny liek po mnoho rokov. Podľa recenzií toto riešenie dokonale chráni pred tvorbou plaku a eliminuje zápalové procesy.

Celé tajomstvo je v zložení. Existuje veľa rastlinných prísad, ktoré sa vzájomne dopĺňajú. Pomáha to zbaviť sa mnohých problémov. Napríklad propolis, dubová kôra a harmanček zmierňujú zápal a dezinfikujú. Jedľa dokonale tóny. Morská rakytník uzdraví menšie poškodenie sliznice.

Dôstojnosť

 • bohaté zloženie rastlinných prísad;
 • zmierňuje zápal;
 • chráni pred zubným kameňom;
 • hojenie;
 • dáva sviežosť.

Nedostatky

 • nemôžu byť použité pre deti do 7 rokov.

Meksidont dent profesionál

Hodnotenie: 4,7

Má 3 aktívne zložky, ktoré sa vzájomne dopĺňajú. Antioxidant, ktorý znižuje krvácanie a zápal. Cieľom aminokyselinového komplexu je zmäkčenie a zvlhčenie ústnej dutiny. Extrakt zo sladkého drievka chráni sklovinu pred prenikaním patogénnych baktérií.

Kupujúci zaznamenávajú pozitívny účinok po použití: zachováva sa belosť zubov a znižuje sa počet ochorení ústnej dutiny. V zložení nie je fluór, čo potvrdzuje jeho prirodzenú obranu.

Dôstojnosť

 • chráni pred zápalmi;
 • zabraňuje krvácaniu;
 • prevencia zubného kazu;
 • žiadny fluorid.

Nedostatky

 • nie všade nájdete na predaj.

Najlepšie ústne vody na ošetrenie zubnej hyperestézie

Elmex Sensitive Plus

Hodnotenie: 4.9

Pre veľmi citlivé zuby je Elmex Sensitive Plus dokonalý a tiež dokonale bojuje s problémom krčka maternice. Jesť studené alebo horúce jedlo u niektorých ľudí môže spôsobiť bolestivé reakcie. Dôvodom sú otvorené dentínové kanáliky a riedený email.

Účelom mechanizmu oplachovania je vytvorenie ochranného filmu na povrchu zubov, zakrytie tých istých tubulov a zníženie prahu citlivosti. Je to spôsobené špeciálnymi polymérmi a fluoridmi, ktoré bojujú proti kazu. Užívateľské recenzie potvrdzujú akciu Elmex Sensitive Plus.

Dôstojnosť

 • znižuje citlivosť zubnej skloviny;
 • ochrana pred kazom;
 • prírodná kompozícia neobsahujúca alkohol.

Nedostatky

 • cena.

Lacalut Sensitive

Hodnotenie: 4.8

Tento nemecký výrobok získal dôveru mnohých, ktorí sú oboznámení s problémom zvýšenej citlivosti zubov. Ľudia, ktorí nosia traky, ich tiež používajú bezpečne, pretože oplachovací prostriedok dokonale preplachuje všetky zvyšky jedla, ktoré nie sú prístupné zubnej kefke. V prehľadoch je zaznamenaný pozitívny účinok lieku na zubný kameň, ktorý sa dokonale vyrovnáva s akýmkoľvek povlakom. Navyše po použití zostáva príjemný a dlhotrvajúci pocit sviežosti.

Zloženie výrobku obsahuje aminofluorid, ktorý vytvára tenký film, ktorý chráni pred krčným zubným kazom. Ďalej sú prítomné chlorhexidín, extrakt mäty piepornej a etanol. To pomáha prekonať celú patogénnu mikroflóru tvorenú na ústnej sliznici.

Dôstojnosť

 • bojuje so zápalom a krvácaním;
 • odstráni štítok;
 • účinne znižuje citlivosť zubov;
 • dezinfikuje.

Nedostatky

 • spôsobuje pocit brnenia.


Varovanie! Toto hodnotenie je subjektívne, nejde o reklamu a neslúži ako vodítko pri nákupe. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Loading...