20 najlepších vitamínov pre mužov

* Recenzia najlepších podľa redaktorov ecdfburma.org. Informácie o kritériách výberu. Tento materiál je subjektívny, nejde o reklamu a neslúži ako vodítko pri nákupe. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Ak porovnáme počet vedeckých publikácií venovaných otázkam zdravia žien, potom ich bude celosvetovo oveľa viac ako podobné diela venované mužom. A to je pochopiteľné a opodstatnené. Žena má väčšie hormonálne zaťaženie ako mužské telo. Napätie počas tehotenstva a pôrodu sa neporovnáva s napätím. Muži nemajú tak ostro vyjadrené kritické obdobia, ale mužské telo je neustále vystavené vysokému stresu a nie je chránené estrogénom, ako sú ženy, pred včasnými vaskulárnymi katastrofami - infarktmi a mozgovými príhodami. Muži, na rozdiel od žien, majú rozvinutejšiu svalovú hmotu a ich úloha pri narodení zdravých potomkov nie je menšia ako úloha žien.

Ako si môžete udržať primeranú úroveň zdravia mužov bez užívania liekov? Existujú vitamíny a minerálne komplexy, ktoré sú určené na použitie pri určitých mužských problémoch a ktoré ich môžu cielene vyriešiť? Pri tomto hodnotení vitamínov pre mužov sa budú brať do úvahy niektorí z najobľúbenejších predstaviteľov týchto výrobkov, čím môžete dosiahnuť výrazné zlepšenie zdravia mužov. Začnime s tými drogami, ktoré pomáhajú vyriešiť jeden z najzaujímavejších problémov mužov. Ide o potenciu.

Hodnotenie najlepších vitamínov pre mužov

nominant miesto názov produktu cena
Najlepšie vitamíny na zlepšenie účinnosti a spermatogenézy 1 Abeceda pre mužov 390 ₽
2 Parita Evalar 520 ₽
3 Spematon 640 ₽
4 Theravit tonikum -
5 Mužský potenciálny Forte 659
Najlepšie vitamíny na boj proti plešatosti a starostlivosti o vlasy 1 Pantovigar 1 655 ₽
2 Revalid 536 ₽
3 Fitoval 301 ₽
4 Evisent 225 ₽
5 Perfectil 617 ₽
Najlepšie vitamíny pre šport a fyzickú aktivitu 1 Duovit pre mužov 403 ₽
2 Vyhovuje majetku 242 ₽
3 Animal Pak Universal Nutrition 1 980 ₽
Najlepšie vitamíny pre pamäť 1 Vitrum Memori 690 ₽
2 Neyromultivit 203 ₽
3 Biotredin 111 ₽
Najlepšie vitamíny pre mužov nad 40 rokov 1 Antistresová spoločnosť Doppelherz 352 ₽
2 Dekamevit -
NAJLEPŠIE VITAMÍNY MEN 50+ 1 Fytokomplex Doppelherz pre prostatu 307 ₽
2 Abeceda 50 plus 313 ₽
3 Theiss Gerovital 420 ₽

Najlepšie vitamíny na zlepšenie účinnosti a spermatogenézy

Dobrá sila je kľúčom k dôvere v vitalitu a duševnú pohodu človeka. Avšak sila ako taká dáva ľudskej rase málo, človek musí dať zdravé potomstvo. To znamená, že spermie musia byť pohyblivé, aktívne a zdravé. Na tento účel by mal človek vo svojej strave nahradiť nielen fyziologickú potrebu minerálov a vitamínov, ale aj stopové prvky. Potrebuje zinok, pretože zlepšuje syntézu hlavného mužského pohlavného hormónu testosterónu. S nedostatkom tohto mikroelementu dochádza k oligospermii, klesá sexuálna túžba. Na zlepšenie kvality spermií a vzhľadu stabilnej a plnohodnotnej erekcie je potrebná zlúčenina, ako je L-karnitín. A nie vždy je možné vyrovnať ich nedostatok jedlom. Ktoré vitamínové komplexy pomáhajú normalizovať sexuálne funkcie bez použitia liekov? Tu je zoznam najvyhľadávanejších komplexných vitamínov.

Abeceda pre mužov

Hodnotenie popularity: 4.9

Abeceda pre mužov je špeciálne vyvinutý komplex vitamín-minerál, ktorý sa skladá z troch rôznych typov tabliet. Prvá tableta (ružovo-červená) sa odporúča na ranné použitie. Druhá (modrastá) je pre deň a tretí (zelená) by sa mala užiť večer. Prvá tableta obsahuje vitamín B1, vitamín C, železo a meď, kyselinu listovú. Ako doplnkový stimulátor aktívnych doplnkov bdelosti obsahuje táto tableta extrakt zo zeleného čaju, taurín a extrakt z Eleutherococcus, ktorý je adaptogénom, zvyšuje imunitu a dodáva energiu. Zloženie dennej tablety obsahuje vitamíny skupín B, B2 a B6, alfa-tokoferol, beta-karotén, selén, jód, zinok a ďalšie stopové prvky. Večerná tableta obsahuje vitamín D3, vitamín K, vápnik a aminokyselinu L-karnitín. Tento vitamínovo-minerálny komplex je potrebné používať na syndróm chronickej únavy, na erekciu vločiek a tiež na plánovanie počatia. Priebeh preventívneho užívania komplexu je 1 mesiac.

Ruská spoločnosť Vneshtorgfarm vyrába abecedu pre mužov a balenie 60 viacfarebných tabliet určených na 20 dní možno kúpiť na jeseň roku 2018 v cenách od 340 do 460 rubľov.

Výhody a nevýhody

Medzi výhody komplexu Abeceda pre mužov patrí pohodlné rozloženie nielen vitamínov, minerálov a stopových prvkov, ale aj doplnky pre zdravie mužov. Prvá tableta vyladí denný aktívny rytmus, druhá tableta poskytne potrebné energetické rezervy a tretia tableta vám umožní dať v noci extra myokardu ďalšie jedlo. Medzi nevýhody patrí potreba brať liek trikrát denne, ako aj kontraindikácie: hypertyreóza, nervová excitabilita, arteriálna hypertenzia a vaskulárna ateroskleróza. Preto pred začatím preventívneho kurzu sa musíte najskôr poradiť so svojím lekárom.

Parita Evalar

Hodnotenie popularity: 4.8

Kapsuly Parity pre mužov od známej domácej spoločnosti Evalar sa považujú za stimulanty pre produkciu endogénneho testosterónu, ktorý pomáha normalizovať potenciu a optimálnu spermatogenézu. Vitamínový komplex je dostupný nielen vo forme kapsúl, ale aj ako koncentrát na šľachtenie a vytvorenie výživného nápoja. Kapsuly obsahujú výťažok z jeleňovitého parohu, kôru yohimbe, zázvor, oxid zinočnatý, vitamín B6 a extrakt z eurokomu s dlhými listami. Koreňový extrakt z tejto rastliny sa v juhovýchodnej Ázii nazýva „ázijská viagra“. Zvyšuje nielen schopnosť tela syntetizovať testosterón, ale tiež aktivuje hormón, ktorý je už v tele človeka, ale je viazaný a neaktívny. Extrakt z Yohimbe zlepšuje prísun krvi do panvových orgánov, čo pomáha zvyšovať sexuálnu túžbu a zlepšuje erekciu. Ďumbier má rovnaký účinok. Výťažok z jeleního parta Altai pomáha pri únave, strese a nadmernej práci.

Užívajte kapsuly raz denne, ráno, s jedlom. Trvanie príjmu v priebehu kurzu by nemalo byť dlhšie ako 2 týždne. Výrobca je Evalar a jedno balenie s 15 kapsulami určené na preventívny priebeh sa dá kúpiť za cenu 460 až 670 rubľov.

Výhody a nevýhody

Nepochybnou výhodou tohto komplexného nástroja bude jeho cielený účinok na zlepšenie mužskej sily. Potom však neobsahuje toľko vitamínov a minerálov ako vo veľkých komplexoch, v ktorých ich počet dosahuje dve desiatky. Napriek tomu muži po absolvovaní kurzu Parity zaznamenávajú výrazné zlepšenie kvality svojho intímneho života a podľa odborníkov počet úspešných koncepcií stúpa. Liek je kontraindikovaný v prípade individuálnej intolerancie, ako aj s progresívnou arteriálnou hypertenziou, hypertyreózou a nadmernou nervovou vzrušivosťou. Tento nástroj sa neodporúča užívať popoludní, najmä v noci. Neužívajte paritu pred pohlavným stykom, stačí vziať jednu rannú pilulku, ktorá je predmetom správy kurzu.

Spematon

Hodnotenie popularity: 4.7

Tento vitamínový doplnok je postavený na princípe „nič viac“. Spematon obsahuje iba vitamín E, zinok a L-karnitín, plus selén a kyselinu listovú. Tieto zložky, vybrané v optimálnom pomere, berúc do úvahy denné potreby aktívneho človeka, prispievajú k zvýšeniu produkcie plnohodnotných spermií, zvyšujú ich pohyblivosť a zvyšujú pravdepodobnosť počatia. Je určený na použitie pre páry, ktoré plánujú počatie dieťaťa, a urológovia a andológovia predpisujú Spematon v komplexnej liečbe neplodnosti u mužov. Spematon sa má používať jedenkrát denne, zatiaľ čo obsah jedného vrecka sa riedi vodou a používa sa s jedlom.

Tento liek je indikovaný aj vtedy, keď boli po spermograme zistené abnormality, ako napríklad oligozoospermia, keď je málo zárodočných buniek, v prítomnosti astenozoospermie, keď sú spermie neaktívne, a v teratozoospermii, keď sa v sperme nachádza významné množstvo nepravidelných spermií. Domáca spoločnosť Akvion vyrába Spematon a jej náklady v lekárňach sú v priemere 1300 rubľov za balenie v 30 vreckách sáčkov za kurz mesačne.

Výhody a nevýhody

Spematon je komplex, ktorý odborníci odvážne predpisujú. Podľa vedeckých štúdií vám to skutočne umožňuje zlepšiť kvalitu a množstvo vyrobeného spermií a zvyšuje schopnosť človeka otehotnieť. Najdôležitejšie je mať na pamäti, že Spematon sa musí začať najmenej 2 mesiace pred plánovaným počatím. Fyziológia mužského tela je štruktúrovaná tak, že dozrievanie reprodukčnej bunky nastáva v priemere za 72 dní. Ak začnete používať Spematon, objavia sa až po tejto dobe tie spermiové bunky, ktoré dostávajú všetky potrebné živiny na ich dozretie. Preto je nežiaduce skrátiť kurz na menej ako 2 mesiace, a preto sa výmenný kurz zvyšuje na 2600 rubľov a ešte viac. Nevýhodou Spematonu sú jeho vysoké náklady. Všetky látky obsiahnuté v jeho zložení, tak či onak, sa nachádzajú v mnohých iných vitamínových komplexoch s nižšími nákladmi.

Theravit tonikum

Hodnotenie popularity: 4.6

Možno, pokiaľ ide o počet aktívnych a potrebných zložiek, tento vitamínovo-minerálny komplex nemá rovnakú hodnotu, a to nielen medzi liekmi na zdravie mužov, ale všeobecne medzi všetkými podobnými podobnými komplexmi. Theravit tonikum obsahuje nielen 13 rôznych vitamínov, ale aj 17 minerálov a stopových prvkov, medzi ktorými sa zriedka nachádzajú cín, vanád, nikel. Do vitamínovo-minerálneho komplexu sú navyše zahrnuté rastlinné adaptogény vo forme ovocia viniča magnólie a výťažok z koreňa ženšenu.

Teravit tonikum je ukázané nielen na pravidelné používanie, aby nahradilo dennú potrebu týchto látok, ale aj na zlepšenie zdravia mužov, zvýšenie bdelosti, aktivity a odstránenie erektilnej dysfunkcie. Používa sa tiež na astenický syndróm a na zotavenie z rôznych chorôb (astenoneurotické a astenovegetatívne stavy). Tento komplex sa používa jednu tabletu denne, priebeh je 1 až 2 mesiace a liek sa musí užívať ráno. Tento úžasný liek uvádza spoločnosť Bayer na trh a vyrába sa v Spojených štátoch. Cena jedného balenia s 30 tabletami je v maloobchodnej sieti v priemere asi 680 rubľov.

Výhody a nevýhody

Vzhľadom na veľký zoznam zložiek má Theravit tonikum kontraindikácie. Nejde iba o alergiu a individuálnu neznášanlivosť, ale aj o niektoré choroby: chronická pankreatitída a cukrovka, epilepsia a erózna gastritída, hypertenzia a nervová dráždivosť. Malo by sa pamätať aj na to, že užívanie v noci môže spôsobiť nespavosť. V priebehu podávania Theravitu tonikum musíte opustiť všetky ostatné adaptogény a aktivujúce látky. Ale čo sa týka rovnováhy a počtu zložiek, táto droga pre zdravie mužov je jedinečná, a preto sa v hodnotení absolútne zaslúžila.

Mužský potenciálny Forte

Hodnotenie popularity: 4.6

Potential Forte je moderný doplnok výživy a podľa názvu je jedným z najlepších prostriedkov na zlepšenie mužskej potencie. Liečivo obsahuje veľké množstvo rastlinných extraktov, adaptogénov, látok, ktoré zlepšujú prísun krvi do panvových orgánov, vitamíny D a E, arginín a zinok na zlepšenie spermatogenézy. K rastlinným doplnkom patrí kajenský pepř, malajský eurycom, ženšen, yohimbe a ďalšie populárne aktivátory potencie.

Potenciálny Forte sa má užívať raz s jedlom a profylaktické podávanie je 1 mesiac. Ukázalo sa, že použitie tohto komplexu nielen zvyšuje účinnosť, ale aj optimalizuje produkciu testosterónu, zvyšuje zmyselnosť a aktivitu v sexuálnom živote. Tento nástroj umožňuje nešpecifický spôsob, ako zvýšiť odolnosť tela voči infekčným chorobám vrátane, ale nielen, sexuálne prenosných chorôb. Aj keď človek nemá žiadne potencie, tento liek prispeje k celkovému posilňujúcemu účinku. Americká spoločnosť Farmamed vydáva Potential Forte a môžete si kúpiť balík 15 kapsúl na 2 týždne za priemernú cenu 740 rubľov.

Výhody a nevýhody

Ak bol predchádzajúci komplexný prípravok, Theravit tonic bol lídrom v počte vitamínov a mikroelementov, potom v tomto prípravku existuje veľké množstvo rastlinných extraktov, ktoré prevažujú nad vitamínmi a minerálnymi zloženiami. To umožňuje komplexu optimálne a selektívne ovplyvňovať sexuálne funkcie mužského tela, tolerovať stres a vysoké zaťaženie a mať pozitívny vplyv na vitalitu. Kontraindikácie zahŕňajú pravdepodobne iba individuálnu neznášanlivosť a vysoké náklady, pretože výmenný kurz presahuje 1 500 rubľov.

Najlepšie vitamíny na boj proti plešatosti a starostlivosti o vlasy

Možno, že pre niektoré kategórie mužov, ktorí začali byť plešatý skoro, je tento problém ešte znepokojivejší ako erektilná dysfunkcia. Nakoniec môže človek vyzerať sebavedome a brutálne v spoločnosti a iba v určitých obdobiach intímnej komunikácie môže cítiť nepohodlie a strach. Čo sa týka plešatenia čoskoro, neustále sa cítia v centre pozornosti, často trpia svojím uhlom pohľadu, takým veľkým nedostatkom v podobe plešatosti, čo vedie k stresu, dysmorfofóbii a úzkosti. Našťastie v súčasnosti existuje veľa liekov, ale aj mužských vitamínových komplexov, ktoré vám umožňujú bojovať proti alopécii a umožňujú starostlivosť o vlasy a pokožku hlavy nielen u žien, ale aj u mužov.

Pantovigar

Hodnotenie popularity: 4.9

Opuzdrený prípravok Pantovigar obsahuje všetky potrebné zložky, ktoré deriváty ľudskej pokožky potrebujú tak veľmi, zahŕňajú vlasy aj nechty. Sú to prvky ako keratín, cystín, vitamín B1 alebo tiamín, vitamín B5, ako aj kmeň čistej kultúry lekárskych kvasiniek. Samotné liečivé droždie samozrejme nie je potrebné pre rast vlasov, ale obsahuje správny súbor aminokyselín a ďalšie vitamíny B.

Pantovigar sa používa na rôzne alopécie, okrem hormonálnych, ktoré sú sprevádzané rozptýleným vypadávaním vlasov.Čo to znamená? To znamená, že ak má pacient zmenu hormonálneho pozadia, a to sa zistí pri vyšetrení endokrinológom alebo trichológom, potom potrebuje iný spôsob boja proti plešatosti. Difúzne vypadávanie vlasov znamená „rovnomerné“, keď je vegetácia na hlave všade a okamžite, ale postupne, ale postupne. Potom je možné tento liek použiť. Ale v prípade, že osoba má fokálne alebo hniezdne plešatosti, je potrebná ďalšia terapeutická taktika. Druhou indikáciou je zmena tvaru a štruktúry vlasov. Sú to rozdelené konce, tenké vlasy, porušenie ich trofizmu v dôsledku zvýšeného ultrafialového žiarenia a ďalších podmienok. Pantovigar je indikovaný na použitie u mužov a pri rôznych porušeniach nechtov, napríklad pri psoriáze.

Pantovigar by sa mal používať ako liek: jedna kapsula trikrát denne s jedlom. Trvanie lieku je jedným z najdlhších v našom hodnotení a môže byť šesť mesiacov, pričom minimálny priebeh by mal byť najmenej 3 mesiace. Produkuje spoločnosť Pantovigar Merz a je to drahý nástroj. Balenie 90 kapsúl určené na mesačný príjem bude stáť v priemere 1 500 rubľov a balenie 300 kapsúl určené na kurz môže stáť až 6 000 rubľov.

Výhody a nevýhody

Výhodou lieku Pantovigar bude preukázaná účinnosť a odborníci endokrinológov a trichológov ho zahrnú do komplexných liečebných schém pre alopéciu. Nevýhodou môžu byť rôzne alergické reakcie, v zriedkavých prípadoch - žihľavka, nevoľnosť, nadúvanie, a dokonca aj zvýšená srdcová frekvencia a potenie. V takom prípade musíte tento nástroj zrušiť alebo sa poradiť s lekárom. Keďže sú však náklady na Pantovigar dosť vysoké, je lepšie nezačať liečbu bez lekárskeho predpisu.

Revalid

Hodnotenie popularity: 4.8

Revalid je podobný ako Pantovigar, ale jeho zloženie je o niečo bohatšie. Okrem cystínu, droždia, kyseliny para-aminobenzoovej, vitamínu B5 a tiamínu obsahuje tiež stopové prvky: železo, meď a zinok, chelátové komplexy, metionín, ako aj výťažok z prosa a pšeničných klíčkov. Revalid sa predáva v maloobchode vo forme tmavo zelených kapsúl a pomáha optimalizovať výživu a trofizmus nechtov a vlasov.

Pri systematickom podávaní lieku Revalid sa vypadávanie vlasov spomaľuje vplyvom vonkajších faktorov. Sú to nepriaznivé poveternostné podmienky, ultrafialové žiarenie, časté chemické farbenie a ďalšie dôvody. Nástroj pomáha vlasom zlepšovať ich štruktúru, čo priaznivo ovplyvňuje ich vzhľad. Vlasy sú menej štiepené, menej krehké, lesklé a zdravé. Tento nástroj je potrebné aplikovať jednu kapsulu trikrát denne, s jedlom alebo pred tým, ako ho užijete. Priemerný priebeh liečby je 2,5 mesiaca, ale nie menej ako dva a nie viac ako tri. Na odporúčanie ošetrujúceho špecialistu je možné kurz po prestávke opakovať. Izraelská spoločnosť Teva vyrába Revalid a balenie 90 kapsúl určené na mesačný príjem bude stáť v priemere 1370 rubľov a dva takéto balenia budú tvoriť minimálnu sadzbu.

Výhody a nevýhody

Zjavnou výhodou systému Revalid sú jeho nižšie náklady s veľmi podobným zložením. Revalid zároveň obsahuje ešte viac prísad ako Pantovigar. Pokyny pre liečivo naznačujú, že v ťažkých difúznych formách alopécie sa môže liečba začať s úvodnou dávkou, keď sa dávka zdvojnásobí počas prvého mesiaca a pacient užije dve kapsuly naraz. Táto zvýšená forma liečby Pantovigar chýba. Malo by sa však pamätať na to, že pri zvýšenom dávkovaní sa u pacientov môžu vyskytnúť alergické reakcie vo forme svrbenia, ako aj mierne zažívacie ťažkosti. V takom prípade sa dôrazne odporúča návrat k obvyklému dávkovaniu. Vo všeobecnosti nie je Revalid v žiadnom prípade horší ako jeho drahší náprotivok, ktorý vyrába spoločnosť Merz, a používa sa tiež na liečbu rôznych foriem alopécie a zlepšenie trofizmu vlasov a nechtov.

Fitoval

Hodnotenie popularity: 4.7

Fitoval proti vypadávaniu vlasov je jediný vitamínový produkt v našom hodnotení, ktorý by sa nemal brať perorálne, pretože je k dispozícii vo forme šampónu na lokálne použitie. Šampón je založený na účinku dvoch extraktov, rozmarínu a arniky, okrem nich sa pridávajú proteínové zlúčeniny získané z pšenice, ako aj glykogénový škrob. Glykogén je potrebný na dodávanie energie vlasovým folikulom a súčasne stimuluje bunkové delenie vlasového folikulu. Pšeničné peptidy pomáhajú posilňovať korkovú vrstvu, ktorá je obsiahnutá v každom z vlasov, chránia vlasy a zvyšujú mechanickú odolnosť. Extrakt rozmarínu a arniky normalizuje kapilárny prietok krvi v povrchových vrstvách pokožky hlavy a prispieva k protizápalovému účinku lieku.

Použitie týchto vitamínov na vlasy sa odporúča na rozptýlené vypadávanie vlasov, na posilnenie tenkých a krehkých vlasov u mužov, ako aj na ich pomalý rast.

Po navlhčení vlasov sa na nich aplikuje Fitoval a po niekoľkých intenzívnych masážnych pohyboch sa nechá pôsobiť 5-8 minút a potom sa umyje. Pokyny poukazujú na používanie Fitovalu trikrát týždenne a priebeh liečby je v priemere 2 mesiace. Slovenská farmaceutická spoločnosť KRKA vyrába šampón a fľašu s objemom 200 ml je možné kúpiť za 470 rubľov.

Výhody a nevýhody

Najväčšou výhodou Fitoval je jeho úplne prírodné a prírodné zloženie, takže prakticky nespôsobuje vedľajšie účinky, iba pri zvýšenej citlivosti na zložky lieku môže dôjsť k miernemu alergickému pôsobeniu. Muži zvyčajne tolerujú účinok tohto šampónu na pokožku hlavy veľmi dobre. Nevýhody aplikácie zahŕňajú potrebu pomerne častého šampónovania, ktoré na rozdiel od prijímania vitamínov vo vnútri vyžaduje určitú stratu času a podmienok. Cieľ však ospravedlňuje čas strávený na jeho dosiahnutie, pretože Fitoval je uznávaný lekársky šampón pre plešatosť u mužov a za nízku cenu.

Evisent

Hodnotenie popularity: 4.6

Evicent je prípravok pre domáce tablety od spoločnosti Yeast Technologies a je veľmi lacný. Jeho zloženie nie je vynikajúce a nezahŕňa veľké množstvo rôznych zložiek. Sú v ňom prítomné iba dve účinné látky, ale v žiadnom prípade nie sú svojím účinkom v porovnaní s dovážanými drogami horšie. Jedná sa o vysoko purifikovaný kmeň pivovarských kvasníc, ktoré obsahujú vitamíny B a ktoré sa rozpadajú v črevách, vstrebávajú sa v tele. Podľa výrobcu sa takéto prírodné vitamíny vstrebávajú omnoho lepšie ako syntetické. Pomocou technológie sú do týchto kvasinkových buniek zabudované molekuly síry.

Síra sa používa už od pradávna na liečbu rôznych kožných ochorení, je potrebné udržiavať pružnosť pokožky a normalizovať trofizmus. Sírové prípravky sú určené na ošetrenie mazových žliaz, zlepšujú vzhľad vlasov a nechtov. Použitie pivovarských kvasiniek so sírnymi inklúziami eliminuje príznaky blížiacej sa alopécie. Aplikujte liek Evicent pri liečbe alopécie nehormonálnej etiológie, ktorú odporúčajú trichológovia a dermatológovia. Priebeh užívania Evicentu je 1 mesiac, musíte užívať 3 tablety 3-krát denne s jedlom. Balenie so 100 tabletami, ktoré sú navrhnuté na 10 dní vstupu, stojí 300 rubľov a mesačný kurz bude stáť 1 000 rubľov.

Výhody a nevýhody

Evicent má výhodu jednoduchosti a jednozložkového zloženia. Výrobok už nemá žiadne umelé farbivá, konzervačné látky, pomocné látky, iné ako tvoriace tablety. Štúdie ukazujú, že liek Evicent môže dosiahnuť významné zlepšenie vzhľadu vlasov a pokožky, zvýšiť pevnosť nechtových platní a spomaliť alopéciu u mužov. Je potrebné poznamenať, že liek Evicent nie je v žiadnom prípade terapeutickým liekom, ale je výživovým doplnkom vitamínov organickej povahy, a preto s alopéciou diagnostikovanou trichológom sa liek môže používať iba v komplexnej terapii. A v prípade len nepriaznivého typu vlasov, kvôli nevhodne vybranému šampónu, bude Evicent úžasným a lacným liekom, ktorý je dobre tolerovaný.

Perfectil

Hodnotenie popularity: 4.6

Na záver prehľadu voľne predajných vitamínových prípravkov na liečbu plešivosti a alopécie u mužov odporúčame prípravok Perfectil, ktorý sa vzťahuje na tieto multivitamínové prípravky. Obsahuje karotén, riboflavín, cholekalciferol, pyridoxín a vitamín B5, vitamín C, ďalšie esenciálne a nenahraditeľné vitamíny, stopové prvky vrátane kremíka a chrómu, horčíka, železa, mangánu a organický extrakt z echinacey. Taký komplexný výber dermatotropných vitamínov umožňuje, aby bol Perfectil účinný nielen pri starostlivosti o pokožku a vlasy, ale aj pri určitých dermatologických chorobách. Patria sem psoriáza, rôzne dermatitídy, seborrhea a ďalšie poruchy. Perfectil musíte používať jednu kapsulu denne, po jedle je priebeh prijímania mesiac. Spoločnosť Vitabiotics vyrába Perfectil a jedno balenie s 30 kapsulami určené na mesačné užívanie bude stáť 600 rubľov.

Výhody a nevýhody

Možno, že vo svojom zložení Perfectil nijako nevystupuje medzi inými vitamínovými prípravkami s ďalšou sadou minerálov a stopových prvkov. Iba zavedenie extraktu z fialovej echinacey nám umožňuje vyvodiť závery o väčšej aktivite Perfectilu a jeho príslušnosti k adaptogénom. Vzhľadom na indikácie na použitie pri liečení dermatologických ochorení ho však môžeme bezpečne odporučiť zdravým mužom, ktorí nemajú žiadne príznaky takýchto chorôb. Problémy s vlasmi sú spojené s nedostatočnou pozornosťou venovanou týmto chorobám. Náklady na tento liek sú celkom prijateľné a užívanie jednej kapsuly denne je veľmi výhodné.

Najlepšie vitamíny pre šport a fyzickú aktivitu

Pre mnohých mužov sú šport, fitnes klub, tenis, plávanie a všeobecne akékoľvek formy fyzickej aktivity často považované nielen za potrebné zo zdravotného hľadiska, ale slúžia tiež ako prostriedok sebavyjadrenia. Ale pre harmonický športový životný štýl je potrebné nielen namáhať vaše telo, ale aj monitorovať jeho schopnosť absorbovať tieto bremená. Preto existuje celosvetový priemysel výrobkov pre športovú výživu, ako aj špeciálne vybrané a vyvážené vitamínové komplexy pre mužov so zvýšenou fyzickou aktivitou. Toto hodnotenie zahŕňalo najobľúbenejšie a najdostupnejšie vitamínové komplexy pre športovcov a fyzicky vyvinutých zdravých mužov.

Duovit pre mužov

Hodnotenie popularity: 4.9

Duovit pre mužov špeciálne vytvorili lekári a chemici slovenskej farmaceutickej spoločnosti KRKA, aby zabezpečili dennú plnú fyzickú aktivitu mužského tela. Hlavný dôraz sa kladie na koncentráciu antioxidantov, ktorými sú vitamíny A, C a E, a na vitamíny B, ako je kyselina listová, hydrochlorid pyridoxínu a kyanokobalamín. Obzvlášť veľká je úloha týchto vitamínov pri udržiavaní úplného fungovania kardiovaskulárneho systému so zvýšenou fyzickou námahou. Okrem toho zavedenie zinku do komplexu môže zlepšiť schopnosť potencie a spermatogenézy. Vezmite tento vitamínový komplex pre mužov, ktorý obsahuje 6 minerálov a 12 vitamínov, potrebujete 1 tabletu denne. Balenie s 30 tabletami stojí v priemere 430 rubľov.

Výhody a nevýhody

Medzi výhody tohto lieku patrí špeciálne zvýšené množstvo antioxidantov a ochráncov kardiovaskulárneho systému a zinok, ktorého úlohou je starostlivosť o mužské sexuálne zdravie. Jednoduché použitie je plus. Medzi nevýhody patrí relatívne vysoká cena a zriedkavo aj vývoj vedľajších účinkov.

Vyhovuje majetku

Hodnotenie popularity: 4.8

Tento vitamínovo-minerálny komplex zbytočne nesie predponu „majetok“ pred menom. To znamená, že dávky v tomto vitamínovom komplexe sa vyberajú špeciálne tak, aby sa zabezpečila každodenná potreba stopových prvkov, vitamínov a minerálov u ľudí so zvýšenou fyzickou aktivitou. Tento nástroj nie je špeciálne navrhnutý pre kulturistov a vzpieračov, ale dá sa ukázať amatérskym športovcom, športovcom a iba ľuďom, ktorí uprednostňujú aktívny životný štýl. Zloženie Complivit Active obsahuje 12 vitamínov, minerálov vápnik, fosforečnan horečnatý a stopové prvky, ako je zinok, meď, železo, mangán, selén, jód a fluór vo forme fluoridu sodného, ​​ktorý sa často nenachádza v komplexoch vitamínu a minerálov.

Po podaní jedla je potrebné užívať liek Complivit Asset 1krát denne jedenkrát denne a zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Priebeh profylaktického podávania zdravým ľuďom je 1 mesiac. Spoločnosť Pharmstandard vyrába tento produkt a jedno balenie určené pre mesačný kurz bude stáť v priemere 180 rubľov.

Výhody a nevýhody

Výhodou tohto komplexu bude špeciálne vybraná kompozícia, ktorá uspokojí zvýšenú potrebu tela pre potrebné vitamíny, stopové prvky a minerály. Nevýhody zahŕňajú malú skupinu kontraindikácií, ale keďže sa tieto kontraindikácie týkajú chorôb, napríklad hyperkalcémie, zhubnej anémie, je vhodné poradiť sa s lekárom pred začatím odbornej prípravy.

Animal Pak Universal Nutrition

Hodnotenie popularity: 4.7

Nakoniec je do hodnotenia zahrnutý špeciálny komplex, ktorý je určený špeciálne pre kulturistov, ako aj pre vzpieračov, ktorí trénujú a prežívajú špičkové zaťaženie, aby si udržali svoju kondíciu. Tento liek je už skutočnou športovou výživou a okrem komplexu 12 vitamínov obsahuje tiež 10 stopových prvkov a minerálov, bielkoviny, komplex aminokyselín v množstve 19 rôznych zložiek, antioxidanty vrátane luteínu, ubichinónu, kyseliny alfa-lipoovej. Animal Pak Universal Nutrition obsahuje adaptogény a metabolické aktivátory. Sú to látky ako inozitol, cholín, karnitín, fytoextrakty eleuterokoka a hloh, ďalšie srvátkové proteíny, ako aj tráviace enzýmy a inulín.

Pre športovcov, ktorí majú ťažkú ​​fyzickú námahu, sa odporúča, aby ste si vzali jednu alebo dve pripojené odmerky, ktoré sa zmiešajú v pohári akéhokoľvek nápoja. Recepcia sa očakáva jedenkrát denne počas raňajok. 2 odmerky obsahujú 17,5 g produktu a cena jednej plechovky s obsahom 388 g, čo je dosť na 22 tréningových dní, stojí 2 600 rubľov v obchodoch so športovou výživou.

Výhody a nevýhody

Výhody tohto „gigantu“ medzi mužskými komplexmi sú zrejmé. Obsahuje nielen vitamíny, minerály a minerály, ale takmer všetko, čo potrebujete pre rast svalov a energiu. V prípade, že osoba nebude trénovať s hmotnosťou, môže sa tento športový vitamínový koktail použiť na veľmi tvrdú fyzickú prácu, na horolezectvo, jazdu na bicykli a dokonca aj na viacdenné výlety, všetky situácie so zvýšenou fyzickou aktivitou. Jeho nevýhodou bude možnosť neznášanlivosti jednotlivých zložiek v dôsledku zvlášť bohatého a rozmanitého zloženia.Preto boli do tohto komplexu zahrnuté tráviace enzýmy, ako je lipáza, aby sa uľahčila jeho stráviteľnosť v tele. A konečne, vysoká cena za relatívne malý priebeh prijímania je tiež relatívnou nevýhodou.

Najlepšie vitamíny pre pamäť

Takmer vo všetkých kultúrach je človek nielen identifikovaný s mocou, ale aj s rozumom. A je to skutočne tak, pretože v praxi musí človek robiť dostatočne rýchle a rozumné rozhodnutia. Moderný svet má viac informácií ovplyvňujúcich myseľ ako stovky a dokonca aj pred desiatkami rokov. A aby sa utopili v tomto toku informácií, muži potrebujú ostrú a presnú myseľ. Bohužiaľ, nie všetky látky potrebné pre mozog môžu byť zaručené a neustále nájdené v potrave moderného človeka. Preto mu pomáhajú moderné vitamínové prípravky, ktoré obsahujú prostriedky potrebné na zlepšenie trofizmu nervového tkaniva a na optimalizáciu metabolizmu v ňom. Nie vždy pre centrálny nervový systém je najlepším riešením urýchlenie procesov, ktoré sa v nich vyskytujú. Koniec koncov, nervový systém je rovnováhou medzi excitáciou a inhibíciou, a preto by tieto prostriedky mali čo možno najjemnejšie regulovať fungovanie nervového systému. Hodnotenie zahŕňa lieky s preukázanou účinnosťou, zlepšujúce kognitívne funkcie u mužov, a najmä tie, ktoré sa zobrazujú počas období zvýšeného duševného stresu.

Vitrum Memori

Hodnotenie popularity: 4.9

Prvý z prezentovaných komplexov - Vitrum Memori je jediné liečivo pozostávajúce z čistého extraktu z listov Ginkgo Biloba, ktorého účinnou látkou sú flavónové glykozidy. Extrakt z Ginkgo biloba nemá priamy vplyv na myšlienkové procesy, ale zlepšuje mozgový trofizmus. Zvýšením dodávky krvi zlepšuje využitie glukózy v mozgovom tkanive a ďalej bráni tvorbe krvných zrazenín v mozgových cievach.

Výsledkom je, že táto metóda Vitrum Memori vedie k zlepšeniu fungovania neurotransmiterových systémov, zlepšuje pamäť a zvyšuje odolnosť mozgových buniek voči hypoxii. Tento liek je určený predovšetkým pre mužov, ktorí pociťujú spomalenie myslenia, zníženie pamäti, výskyt zábudlivosti a iné nepríjemné príznaky. Vitrum Memori je tiež indikovaný pre zdravých ľudí, aby takýmto príznakom zabránil. Vitrum Memori sa podáva jednou tabletou dvakrát denne s jedlom. Priemerná doba užívania lieku je približne 3 mesiace. Vyrába ho americká spoločnosť Unifarm a priemerné náklady na balenie 60 tabliet za mesačnú dávku je 930 rubľov.

Výhody a nevýhody

Veľkou výhodou tejto drogy je vysoko kvalitný zdroj rastlinných materiálov s veľkým počtom bioflavonoidov. Ale zároveň musíte zaplatiť pomerne vysokú cenu za dobrú kvalitu, asi 1000 rubľov. Ďalej má liek určité kontraindikácie, vrátane zníženej zrážanlivosti krvi, exacerbácie vaskulárnej patológie, eróznej gastritídy a nízkeho krvného tlaku. Droga neúčinkuje okamžite. Nevyhnutným dôsledkom zložitosti mozgu a procesov, ktoré sa v ňom vyskytujú, je potreba čakať asi mesiac, aby sa zaznamenalo zlepšenie pamäti a pocítenie účinku užívania tohto lieku.

Neyromultivit

Hodnotenie popularity: 4.8

Neuromultivitída je vývojom rakúskych vedcov v spoločnosti Lannacher Heilmittel a obsahuje iba tie najpotrebnejšie vitamíny, ktoré zabezpečujú fungovanie nervového systému a zlepšujú trofické nervové tkanivo. Toto je vitamín B1 alebo tiamín, vitamín B6 - pyridoxín hydrochlorid a kyanokobalamín alebo vitamín B12.

Okrem zlepšenia výživy mozgového tkaniva je tento nástroj určený na zlepšenie vodivosti nervových impulzov v periférnom nervovom systéme a môže sa použiť na liečenie rôznych neurologických ochorení. U mužov sa teda často vyskytuje bolesť v dolnej časti chrbta, bolesti chrbta a, bohužiaľ, nie sú vylúčené funkčné poruchy centrálneho nervového systému v dôsledku zneužívania alkoholických nápojov. Neuromultivitída je indikovaná pri všetkých týchto stavoch. Tablety je potrebné užívať po jedle, 1 tableta 1 až 3 krát denne. Maximálna doba liečby nie je dlhšia ako 1 mesiac. Neuromultivit si môžete kúpiť v maloobchode za priemernú cenu 400 rubľov za balenie 20 tabliet.

Výhody a nevýhody

Výhodou tejto vitamínovej súpravy bude selektivita pôsobenia - obsahuje iba tie najpotrebnejšie neurotropné vitamíny, ktoré sú potrebné pre fungovanie centrálneho a periférneho nervového systému. Na jednej strane je to dobré, pretože čím menej zložiek, tým menej alergických reakcií a ďalšie vedľajšie účinky. Na druhej strane si to však bude vyžadovať ďalšie predpísanie iného vitamínového komplexu, ak je to potrebné, na kompenzáciu nedostatku vitamínov iných skupín, pretože neuromultivitída nenahrádza ich fyziologické potreby.

Biotredin

Hodnotenie popularity: 4.7

Biotredín je jedinečný vitamínový produkt svojím vlastným spôsobom, ktorý má určité zameranie činnosti. Dokáže znížiť psycho-emocionálny stres, zvyšuje odolnosť voči stresu u mužov a pracovnú kapacitu, a mnohým sa bude zdať veľmi dôležité, že znižuje chuť na alkoholické nápoje a zmierňuje príznaky abstinenčných príznakov.

Biotredín obsahuje vitamín B6 a jeho jedinečné schopnosti uvedené vyššie závisia od konkrétnej aminokyseliny alebo od L-Trenínu. V prítomnosti vitamínu vstupuje do určitých reakcií a výsledkom týchto reakcií je stimulácia inhibičných procesov v mozgu, aktivácia bunkových dýchacích procesov, ovplyvňovanie metabolizmu acetaldehydu alebo medziprodukt oxidácie etanolu. Liek sa používa od 1 do 4 tabliet trikrát denne, v priebehu maximálne 2 týždňov. Biotredín vyrába domáca spoločnosť Biotiki a je možné kúpiť si balík 30 tabliet za veľmi nízke náklady, v priemere 115 rubľov.

Výhody a nevýhody

Výhodou biotredínu je jeho špecifické zameranie. Je indikovaný pre mužov, ktorí sú príliš rozrušení, neurotickí, zle pod stresom, a preto majú sklon to kompenzovať pitím alkoholu. Táto medzera umožňuje, aby bol biotredín nevyhnutným nástrojom primárnej prevencie závislosti od alkoholu u mužov so zníženou pamäťou a zároveň bol veľmi populárny vďaka dostupnej cene. Medzi negatívne aspekty patria mierne vedľajšie účinky spojené s alergickými prejavmi, nadmerným potením a príležitostne závraty.

Najlepšie vitamíny pre mužov nad 40 rokov

Užívanie vitamínov u mužov vo veku 40 rokov a starších by sa malo predpisovať podľa jedného pravidla - bez ozdôbok. Telo je už zvyknuté na existujúce zaťaženie, orgánové systémy pracujú stabilne. Hlavnou úlohou je poskytnúť človeku minerály a vitamíny potrebné pre normálny metabolizmus. Preto je pre túto vekovú kategóriu vhodná väčšina vitamínových komplexov, ktoré sa predávajú. Tu je niekoľko zástupcov.

Antistresová spoločnosť Doppelherz

Hodnotenie popularity: 4.9

Zloženie tohto komplexu známeho nemeckého výrobcu Kweisser Pharma obsahuje niekoľko vitamínov: B1, B2, B6, B12, PP, biotín, kyselinu listovú a kyselinu pantoténovú. Ale ich kombinácia a koncentrácia sú vybrané tak, aby najskôr kompenzovali nedostatok vitamínov, ktoré sú počas stresových reakcií v tele metabolizované najviac. Tento komplex je preto určený dospelým mužom, ktorí sú pri svojej práci najčastejšie vystavení nepriaznivým environmentálnym faktorom a sú tiež tvorcami rozhodnutí. Je veľmi vhodné používať tento liek, jednu tabletu raz denne kedykoľvek s jedlom. Mesačné balenie spoločnosti Doppelherz s ochranou majetku v priemerných nákladoch asi 370 rubľov.

Výhody a nevýhody

Plus tento liek vo vhodne zvolenej kombinácii vitamínov. Bez sedatívnych alebo hypnotických zložiek však liek umožňuje telu primerane odraziť stresové faktory. Cenové rozpätie komplexu je priemerné, kvalita je európska a precitlivenosť sa zriedka vyvíja. Na základe zvukových charakteristík a dobrej kúpnej sily je tento nástroj zahrnutý v tomto hodnotení.

Dekamevit

Hodnotenie popularity: 4.8

V spravodlivosti je potrebné zahrnúť do súčasného hodnotenia mužských vitamínov nejaký rozpočtový produkt, ktorý vám umožní naplniť nevyhnutnú dennú požiadavku najdôležitejších základných vitamínov bez akýchkoľvek ozdôb. Nevyhnutným bude také liečivo, ktoré obsahuje retinol, tiamín, riboflavín, pyridoxín a ďalšie potrebné vitamíny, celkom 11 druhov. Decamevit je indikovaný v komplexnej terapii rôznych chorôb, na prevenciu nedostatku vitamínov, ako aj na ľudí, ktorí sa podieľajú na intenzívnom fyzickom a duševnom strese. Mal by sa používať 2 tablety trikrát denne počas jedného mesiaca, prípadne druhýkrát. Spoločnosť Pharmstandard ju vyrába a môžete si kúpiť balenie 50 tabliet za cenu 35 rubľov.

Výhody a nevýhody

Možno majú niektorí spotrebitelia nevýhodu v príliš nízkej cene a domnievajú sa, že komplex má nízku kvalitu. V skutočnosti tomu tak nie je. Všetky vitamíny pôsobia podobným spôsobom, existujú jednoducho „nezkrútené“ značky a existujú skromné ​​a málo známe, ktoré si napriek tomu užívajú veľkú lásku medzi bežnou populáciou. Z vedľajších účinkov je možné uviesť nevyhnutnú individuálnu neznášanlivosť, ale nízka cena a príjemná chuť spôsobujú, že tento nástroj je rozšírený nielen u mužov stredného veku, ale aj pre ďalšie kategórie vrátane žien a detí.

Najlepšie vitamíny pre mužov 50+

Cieľom vitamínovej terapie u mužov tejto vekovej skupiny je udržiavať zdravie počas normálneho fungovania tela a predchádzať závažným chorobám tohto veku, ktoré majú po 60 rokoch tendenciu k klinickým prejavom. V prvom rade ide o zvýšený cholesterol v plazme, zhoršený metabolizmus fosforu a vápnika, čo vedie k rozvoju osteoporózy, ako aj rôzne kongestívne zmeny v tkanive prostaty, ktoré môžu v ďalšom desaťročí života prejavovať adenóm prostaty. Zoberme si hlavné vitamínové a minerálne komplexy určené špeciálne pre mužov zlatého veku.

Fytokomplex Doppelherz pre prostatu

Hodnotenie popularity: 4.9

Tento komplexný vitamínový prípravok od spoločnosti Kvayser Pharma zlepšuje metabolické procesy v tkanivách prostaty, znižuje ich tendenciu k zápalovým prejavom a zlepšuje funkciu močenia. Prípravok obsahuje tekvicový olej, ktorý obsahuje vitamín E a nenasýtené mastné kyseliny, extrakt z listov žihľavy, ktorý zmierňuje zápal, obmedzuje krvné cievy a stimuluje močenie, vitamín E, zinok, mangán a selén. V kombinácii s vitamínom E má selén výraznú antioxidačnú aktivitu a spomaľuje peroxidáciu lipidov. Tento vitamínový komplex sa prejavuje u mužov vo vyššom veku, u ktorých existuje patológia prostaty alebo ako profylaxia. Liek sa predpisuje jednu kapsulu 1krát denne, užívanú 2 mesiace. Tento liek má hodnotu približne 330 rubľov za mesačný kurz.

Výhody a nevýhody

Lekári považujú jeho riadený účinok za plus tohto lieku. Zložky sú špeciálne vybrané tak, aby ovplyvnili žľazové a intersticiálne tkanivo prostaty a znížili patologické procesy. Z tohto dôvodu môžu komplex využívať nielen muži v dospelom veku, ale aj vo veku 40 rokov s preventívnym účelom. Nevýhodou tohto lieku je neschopnosť vyrovnať sa s procesom, ako je chronická alebo akútna prostatitída, ako aj benígna hyperplázia prostaty. Preto, ak existuje primeraná diagnóza, je nevyhnutná konzultácia urológa.

Abeceda 50 plus

Hodnotenie popularity: 4.8

Tento vitamínovo-minerálny komplex pre zrelých mužov plne vyhovuje normám konzumácie živín a vitamínov a bol vytvorený na základe konzultácií s gerontológmi a odborníkmi na výživu. Abeceda je určená na prevenciu osteoporózy, progresie aterosklerózy a zlepšenie videnia. Abeceda 50 plus, okrem 9 minerálov a 13 vitamínov, obsahuje luteín, beta-karotén a lykopén. Liek sa skladá z troch tabliet rôznych farieb a v každej z nich sú iba dobre kompatibilné látky. Musí sa použiť abeceda 50 plus, jedna tableta denne, každá farba, tj 3 tablety denne. Sú to ružové, modré a biele tablety. Spoločnosť Aquion vyrába tento liek a balenie 60 tabliet určené na 20 dní stojí v priemere 30 rubľov.

Výhody a nevýhody

Výhodu tohto vitamínovo-minerálneho komplexu možno považovať za dobrú rovnováhu medzi vybranými zložkami, ktoré sú úplne absorbované telom človeka, ktorý dosiahol tento vek. Droga pomáha predchádzať alebo oddialiť čas nástupu najbežnejšej patológie alebo vylepšiť výsledok liečby, ak je súčasťou komplexnej liečby. Negatívnym bodom ostáva potreba užiť 3 rôzne tablety denne, čo nemusí byť veľmi výhodné, ak človek nemá dostatok času alebo je narušená pamäť a kognitívne funkcie.

Theiss Gerovital

Hodnotenie popularity: 4.7

Tento multivitamínový komplex je jediný uvedený v tomto hodnotení z mnohých liekov vyrábaných Dr. Theissom. Je dostupný vo forme elixíru v 200 ml fľaši s priemernými nákladmi 345 rubľov. na fľašu. Kvapalná forma umožňuje rýchlo absorbovať a úplne odstrániť nedostatok vitamínov, aktivovať bunkové dýchanie, normalizovať metabolizmus a predchádzať výskytu anémie. Theiss Gerovital je určený nielen pre zdravých mužov, ale aj pre pacientov, ktorých primárne vidí kardiológ s diagnózou arteriálnej hypertenzie a neurológ so symptómami úzkosti a depresie. Tento komplex obsahuje 11 vitamínov, ako aj výťažok z ovocia a listov hlohu a sladkej mladiny. Ďalšou indikáciou na použitie je imunodeficiencia. Odporúča sa vziať si túto elixír jednu polievkovú lyžicu dvakrát denne, štandardný kurz trvá jeden mesiac.

Výhody a nevýhody

Zjavnou výhodou elixíru bude tekutá forma, ktorá vám umožní používať ho bez obáv z poškodenia zubných protéz, pretože v tomto veku má veľa mužov problémy so zubami. Okrem toho je tento elixír v strednom cenovom rozpätí a kvalita pôvodných látok je na vysokej európskej úrovni. Medzi negatívne aspekty tohto dobrého lieku patrí prítomnosť 15% etylalkoholu v ňom, čo ho robí kontraindikovaným pre mužov tohto veku, ktorí sú náchylní k nadmernému požívaniu alkoholu, čo však, žiaľ, nie je také zriedkavé.

Pri tomto hodnotení sa samozrejme vzali do úvahy všetky vitamíny pre mužov, ktoré existujú na trhu.Uvedený sortiment však umožní mužom zostať zdravým a zbaviť sa nedostatkov vitamínov takmer v každom veku a za akýchkoľvek okolností.


Varovanie! Toto hodnotenie je subjektívne, nejde o reklamu a neslúži ako vodítko pri nákupe. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Loading...