10 najlepších miestnych liekov na kŕčové žily

* Recenzia najlepších podľa redaktorov ecdfburma.org. Informácie o kritériách výberu. Tento materiál je subjektívny, nejde o reklamu a neslúži ako vodítko pri nákupe. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Kŕčové žily dolných končatín sú priamym dôsledkom života v modernom meste, konkrétne nečinnosti. Pri absencii svalovej aktivity sa významne zvyšuje zaťaženie žilového systému v nohách. Svalová práca zvyčajne podporuje tlačenie venóznej krvi do ciev nôh a prítomnosť ventilového systému bráni spätnému toku. Ak nie je svalové zaťaženie, v tomto prípade by sa krvný pohyb mal vykonávať pomocou vysokého krvného tlaku, ktorý vytvára kardiovaskulárny systém, čo je dôvodom jeho nadmerného zaťaženia. Ďalšími faktormi rozvoja kŕčových žíl bude nadváha, predĺžené státie na pracovisku a hormonálne poruchy.

Podľa moderných údajov má viac ako 30% žien a viac ako 20% mužskej populácie určité príznaky chronickej žilovej nedostatočnosti a kŕčových žíl. Prvými príznakmi tohto ochorenia sú spravidla opuchy členkových kĺbov a kolien, ťažkosti v nohách, najmä ku koncu pracovného dňa. Necitlivosť končatín vo večerných hodinách, opuch žilovej siete nad povrchom kože, výskyt pavučinových žíl a nočné kŕče v lýtkových svaloch sú príznakmi progresívnej patológie. Neskoršia pigmentácia sa objaví na pokožke nôh, je tenšia a sú príznaky tzv. Kŕčovej dermatitídy. Potom sa objavia príznaky tromboflebitidy a objavia sa chronické trofické vredy.

Vo veľmi skorých štádiách ochorenia je potrebné začať s liečbou a miestne lieky v tom zohrávajú veľkú úlohu, ktoré spolu s normalizáciou životného štýlu, masáže, chudnutím a nižšou záťažou dolných končatín obnovujú funkciu odtoku žíl. Toto hodnotenie popularity zahŕňa lieky a kozmetiku, ktoré predstavujú rôzne masti, krémy a gély, ktoré sú dostupné na maloobchodnom trhu v lekárenskom reťazci a predávajú sa na lekársky predpis.

Hodnotenie najlepších miestnych liekov na liečbu kŕčových žíl

nominant miesto názov produktu cena
Najlepšie masti na liečbu kŕčových žíl 1 Zentiva heparoid (heparín sodný) 144 ₽
2 Gepatrombin 182 ₽
3 Ichthyolová masť 103 ₽
Najlepšie krémy s účinkom proti varixom 1 Pohodlie mamičky od opuchu (balzam na krém) 254 ₽
2 Norman pre nohy 300 ₽
Najlepšie gély na ošetrenie kŕčových žíl 1 Venitan (escin) 275 ₽
2 Diklogen 45 ₽
3 Detragel 489 ₽
4 Dvojitý chladiaci antistaxový gél 810 ₽
5 Troxevasin (troxerutin) 192 ₽

Najlepšie masti na liečbu kŕčových žíl

Masť na kŕčové žily sa vykonáva na vazelíne alebo lanolínovom základe, má hustú konzistenciu a v počiatočných fázach kŕčových žíl sa odporúča aplikovať ich v noci, pretože sa vstrebávajú po dlhú dobu. Obdobie nočného odpočinku je najvhodnejšie pre ich použitie. Môžu sa samozrejme aplikovať počas dňa, ale môžu zafarbiť oblečenie a pančuchy a nechať na nich mastné stopy, čo je nepohodlné. Masti na boj proti kŕčovým žilám najčastejšie zahŕňajú liečivá, ktoré znižujú tvorbu krvných zrazenín a zvyšujú prietok krvi.

Zentiva heparoid (heparín sodný)

Hodnotenie popularity: 4.9

Hepatidová masť Zentiva pre kŕčové žily je rad veľkého množstva heparínových mastí a obsahuje heparín sodný. Táto masť je priamym antikoagulantom na lokálne použitie a zabraňuje výskytu žilovej trombózy. Heparín aktívne bojuje so zápalom a exsudáciou a znižuje zrážanlivosť krvi v oblasti zápalu. To vedie k zníženiu tvorby a resorpcie embryí krvných zrazenín, čo normalizuje žilový prietok krvi.

Okrem indikácií na použitie vo všetkých štádiách ochorenia kŕčových žíl sa masť úspešne používa na liečbu žilovej trombózy s čerstvou a nie starou tromboflebitídou a periphlebitídou, keď sa aplikuje okolo trofických vredov na nohe. Táto masť je tiež nevyhnutná pre hemoroidy po skleroterapii a endovaskulárnej laserovej korekcii varixov.

Heparoid sa nanáša vrstvou do jedného milimetra na požadovanú oblasť pokožky, ako aj okolo nej. Mnohonásobnosť aplikácie - až trikrát denne sa Heparoid môže nanášať na pokožku častejšie ako po 4 hodinách. Po aplikácii je potrebné masť trieť opatrnými masážnymi pohybmi. Možno použitie heparoidu pod obväzom. Túto masť vyrába česká spoločnosť Zentiva a v lekárňach sa dá kúpiť lekáreň s hmotnosťou od 150 do 260 rubľov. Existujú tiež lacné domáce analógy, ktoré s takmer rovnakým objemom skúmaviek, 25 g, stoja od 25 rubľov. Ale pacient bude musieť posúdiť kvalitu a porovnávaciu účinnosť.

Výhody a nevýhody

Medzi výhody tejto masti patrí vysokokvalitný heparín sodný, ktorý sa používa ako východisková látka, ktorá ho odlišuje od lacných analógov. Táto masť sa môže tiež používať u dojčiat, najmä pri komplexnej liečbe poranení mäkkých tkanív počas poranenia. Masť sa však nemôže použiť v prípade otvorených rán, počas tehotenstva a laktácie. Pri aplikácii na malé oblasti kože sa masť môže používať aj u tehotných žien, ale nemožno ju predpísať pacientom s kŕčovými žilami v poslednom trimestri tehotenstva, aby sa predišlo riziku zvýšeného krvácania počas pôrodu. Predávkovanie tejto masti nebolo zaznamenané, ale treba pamätať na to, že sa nemôže kombinovať s takými liekmi, ktoré obsahujú kyselinu salicylovú, napríklad aspirínové a kortikosteroidné hormóny.

Gepatrombin

Hodnotenie popularity: 4.8

Táto kŕčová masť obsahuje okrem heparínu dexpanthenol alebo dermatotropný provitamín a alantoín. Takáto kombinácia heparínu, okrem antikoagulačného účinku, môže zlepšiť regeneráciu epidermy a hlbších vrstiev kože a má tiež antiedematózny a protizápalový účinok. Okrem kŕčových žíl dolných končatín sa môže hepatrombín používať aj na liečbu trofických vredov s venóznou trombózou, periphlebitídou a tromboflebitídou, s rôznymi zraneniami, synovitídou, tendovaginitídou na zlepšenie resorpcie.

Obvykle v nekomplikovaných prípadoch sa masť musí nanášať a trieť svetelnými pohybmi, vždy v smere venózneho toku krvi, zdola nahor. Na jedno použitie stačí malý stĺpec masti, nie dlhší ako 5 cm. V noci sú zobrazené obväzy s masťou. Masť je potrebné aplikovať dvakrát denne, ráno a pred spaním, ale s miernymi formami a počiatočnými príznakmi kŕčových žíl sa môže odporúčať iba večerná aplikácia. Priebeh použitia je asi 2 týždne. Srbská spoločnosť Hemofarm vyrába túto masť a jedno balenie heprombínu v skúmavke s hmotnosťou 40 g je možné kúpiť za ceny od 245 do 340 rubľov. v maloobchode.

Výhody a nevýhody

Hepatrombín sa priaznivo porovnáva s čistým heparínom sodným pridaním dermatotropných liekov, ktoré zlepšujú trofickú funkciu kože. Preto je najvýhodnejšie používať ho v tých štádiách kŕčových žíl, keď sa už tvoria vaskulárne hviezdičky a vyskytujú sa javy varikóznej dermatitídy. Aby sa však odlíšila venózna dermatitída od iných stavov, je potrebná konzultácia s vaskulárnym chirurgom. Pri výbere nástrojov sa tým predíde chybám. Táto masť je kontraindikovaná na použitie v otvorených kožných léziách, v prítomnosti zhubných novotvarov a so hnisaním, pretože nemá antiseptickú aktivitu. Neodporúča sa používať v treťom trimestri gravidity so zvýšenou citlivosťou na zložky.

Ichthyolová masť

Hodnotenie popularity: 4.7

Ichthyolová masť na kŕčové žily patrí do kategórie takmer ľudových liekov, ktoré sú populárne u pacientov s akoukoľvek zámožnosťou. Účinná látka ichtyol, ktorá je obsiahnutá v masti v koncentrácii 10%, má mierny analgetický, antiseptický, protizápalový a keratoplastický účinok, ktorý zvyšuje rýchlosť dozrievania kožných buniek. Je určený na aplikáciu na miesto opuchu kŕčových žíl a na ohniská kŕčovej dermatitídy raz alebo dvakrát denne, ak je to potrebné, môže sa použiť pod obväzom. Masť je založená na lekárskej vazelíne, takže pri aplikácii ľahkými pohybmi musí byť vtieraná do povrchu pokožky. Farmaceutická továreň Tula vyrába ichtyolovú masť a tuba 30 g 10% masti sa dá kúpiť za ceny od 86 do 147 rubľov. Masť s vyššou koncentráciou 20% nie je oveľa drahšia.

Výhody a nevýhody

Zvláštnosťou ichtyylovej masti je možno jej zvláštna a pretrvávajúca vôňa, takže väčšina pacientov s kŕčovými žilami, najmä ženy, ju radšej používa v noci. Toto je správne, pretože základna vazelíny zahŕňa predĺženú absorpciu po dobu niekoľkých hodín. U pacientov sa môžu vyskytnúť aj miestne alergické reakcie, ako sú sčervenanie, žihľavka a svrbenie s vysokou citlivosťou na aktívnu zložku. Túto masť sa neodporúča používať u detí mladších ako 10 rokov, tehotných a dojčiacich žien. Ale v prípade správneho vymenovania, berúc do úvahy kontraindikácie, bude súbor účinkov, ktorý masť vyvoláva, jedinečný. Prispieva k účinku na nervové zakončenie, zlepšuje kondicionované trofické reflexy a má priaznivý vplyv na zápal. V kombinácii s dostupnosťou a lacnou cenou bude ichtyolová masť účinným liekom na liečbu kŕčových žíl a oprávnene zaujíma miesto v hodnotení popularity.

Najlepšie krémy s účinkom proti varixom

Krémy, na rozdiel od mastí, majú ľahšiu konzistenciu, absorbujú sa rýchlejšie do povrchových vrstiev pokožky, a hoci majú menšiu penetračnú silu ako masti, môžu sa používať vo dne a dokonca aj niekoľkokrát za deň. Krémy neznečisťujú oblečenie a ženy ich môžu aplikovať aj pod pančuchy. Po 5-10 minútach sa všetko rýchlo absorbuje.

Táto schopnosť umožňuje použitie krémov v počiatočných štádiách kŕčových žíl, keď stále neexistujú žiadne známky žilovej dermatitídy a nástupu trofických porúch. Do konca dňa sú nevyhnutné pre príznaky, ako sú opuchy, bolesť a tlak na nohy, s nepohodlím, keď flebografia ešte nepreukazuje vážne porušenia. Práve použitie krémov v kombinácii so zmenou životného štýlu a primeranou fyzickou aktivitou vylučuje príznaky počiatočných kŕčových žíl.

Pohodlie mamičky od opuchu

Hodnotenie popularity: 4.9

Krém proti varixom - balzam Mama Comfort z opuchu je parafarmaceutikum a obsahuje biologicky aktívne rastlinné zložky s prídavkom troxerutínu. Sú to výťažky z červeného hrozna a konského gaštanu, lieskový extrakt. Tento krém ďalej obsahuje extrakt terapeutických pijavíc, ktorý obsahuje hirudín alebo látku s antikoagulačným účinkom.

Tento liek na kŕčové žily má zosilňujúci účinok na steny kapilár, optimalizuje metabolizmus tkanív a do konca dňa zmierňuje príznaky, ako je únava a opuchy nôh. Silný chladiaci účinok dopĺňa činnosť, ktorá odvádza pozornosť a ďalej znižuje nepríjemné pocity. Tento liek sa aplikuje na pokožku dolných končatín a pomocou masážnych pohybov sa ľahko vtiera do pokožky. Tento krém vyrába domáca spoločnosť Our Mother a skúmavka s objemom 175 ml sa predáva v lekárňach za ceny od 260 do 380 rubľov.

Výhody a nevýhody

Tento krém je jednou z mála špeciálne navrhnutých na prevenciu a liečbu kŕčových žíl u tehotných žien. Preto má málo kontraindikácií, iba individuálnu neznášanlivosť. Tento krém môže byť tiež aplikovaný na pokožku nôh po pôrode a je veľmi dobrý ako prípravok na pôrod spolu s nosením kompresného prádla.

Norman pre nohy

Hodnotenie popularity: 4.8

Tento krém patrí medzi parafarmaceutiká a obsahuje bohatý komplex účinných látok. Jedná sa o výťažok z gaštanu a zeleného čaju, brusníc a arniky, extraktu z ginkgo biloba. Obsahuje pantenol, citrónový olej, komplex vitamínov, výťažok z paliny. Takáto bohatá kombinácia účinných látok umožňuje Normavenu vykazovať mnoho účinkov, od venotonického po antioxidant. Tento krém nielen redukuje únavu a zmierňuje opuchy, ale tiež vďaka citrónovému oleju zlepšuje farbu a vzhľad pleti. Poskytuje ľahký bieliaci účinok, obrysy pavučinových žíl sú oslabené.

Tento krém votrite do pokožky nôh najlepšie každý deň, trikrát denne po dobu 3 minút. Produkt je tiež k dispozícii vo forme spreja, ktorý sa dá použiť aj na vrchné pančuchy. Tento krém vyrába domáca spoločnosť Vertex CJSC a cena jednej skúmavky Normaven na chodidlá s hmotnosťou 100 g sa pohybuje od 300 do 500 rubľov.

Výhody a nevýhody

Nevýhoda tohto krému je rovnaká ako u iných parafarmaceutík. Prírodné prísady schopné poskytnúť mierny komplexný účinok a pomáhať iba v počiatočnom štádiu choroby. Ak sa vyskytnú fenomény varikóznej dermatitídy, sú exprimované podkožné uzly z žíl, potom nebude mať taký prostriedok nápravy potrebný účinok, bude potrebná komplexná liečba alebo dokonca použitie chirurgického zákroku. Ale v počiatočných fázach bude tento krém užitočný pre všetkých pacientov, môže sa tiež použiť u jednotlivcov na prevenciu kŕčových žíl. Kontraindikácia je iba individuálna neznášanlivosť zložiek, najčastejšie je to neznášanlivosť na arniku a palinu.

Najlepšie gély na ošetrenie kŕčových žíl

Rodina gélov na liečenie a prevenciu počiatočných štádií kŕčových žíl predstavuje veľké množstvo rôznych domácich a zahraničných drog. Hlavný rozdiel medzi gélom a krémom a masťou je jeho rýchle schnutie, priehľadná farba a svetlá konzistencia a vytvorenie ochranného filmu na povrchu pokožky. Gél nemôže preniknúť hlboko, preto sa musí používať iba v počiatočných štádiách ochorenia a na prevenciu. Bežnou výhodou pre všetky gély je absencia stôp na odevoch a mastných škvrnách na rukách, pretože základňa gélov nie je rozpustná v tukoch, ale je rozpustná vo vode alebo v alkohole.

Venitan (escin)

Hodnotenie popularity: 4.9

Venitánový gél na kŕčové žily je predstaviteľom miestnych produktov, ktoré obsahujú escin alebo výťažok z gaštanu konského. Tento nástroj sa používa na zníženie priepustnosti kapilár mäkkých tkanív dolných končatín a patrí zástupcom venotonika. Venitan gél je schopný eliminovať opuchy, zmierniť príznaky bolesti a ťažkosti nôh a zlepšiť žilový prietok krvi. Pokles kapilárnej priepustnosti spôsobený escínom vedie k normalizácii tlaku v tkanive a bráni toku do povrchových žíl dolnej končatiny, čím sa zlepšuje odvodňovacia funkcia hlbokých žíl. Tento nástroj sa používa hlavne v počiatočných štádiách ochorenia, ale podľa indikácie ho možno použiť v pokročilom štádiu ochorenia. Tenká vrstva tohto gélu sa nanáša jemným pohybom niekoľkokrát za deň na požadovanú plochu, až trikrát za deň. Tento gél vyrába nemecká spoločnosť Salyutas Pharma. 1 skúmavka s 50 g gélu stojí od 250 do 380 rubľov.

Výhody a nevýhody

Medzi výhody Venitanu patrí jeho vysoká účinnosť, ale iba v počiatočných štádiách kŕčových žíl môže byť použitá ako monoterapia bez podpory iných liekov a bez kompresného spodného prádla, s výnimkou pančúch s nulovou preventívnou triedou.

Venitan sa neaplikuje na trofické vredy a rany, preto sa musí používať opatrne u pacientov so sklonom k ​​trombóze, a v takom prípade je lepšie striedať sa s použitím mastí obsahujúcich heparín. Neaplikuje sa na sliznice a pri aplikácii nie je potrebné masírovať povrch. Pri kontraindikáciách je zvýšená citlivosť na Venitan a alergické reakcie sú možné z vedľajších účinkov. Gél sa nepoužíva u detí.

Diklogen

Hodnotenie popularity: 4.8

Diklogén sa uvádza ako zástupca úplne inej skupiny liekov - NSAID a obsahuje diklofenak. Nevzťahuje sa na antikoagulanciá a nezabraňuje krvnej plazme preniknúť do tkanivovej tekutiny. Napriek tomu tento liek pomáha znižovať sekundárne zápaly, ku ktorým skôr či neskôr dochádza pri vývoji kŕčových žíl. Koniec koncov, všetky procesy spojené s opuchom a stagnáciou tekutiny sú sprevádzané deformáciou žilových chlopní, deštrukciou tkaniva a uvoľňovaním biogénnych amínov a zápalových mediátorov do medzibunkového priestoru. Preto je potrebný diklogén, ktorého účinnou látkou je diklofenak. Má výrazný protizápalový účinok, pomáha znižovať začervenanie, bolesť a opuch, ktorý nie je spôsobený studeným potením krvnej plazmy, ale prítomnosťou zápalovej zložky.

Tento gél je k dispozícii na vonkajšie použitie, prispieva k vymiznutiu alebo oslabeniu bolesti, a to najmä v tých štádiách kŕčových žíl, keď už existujú príznaky kŕčovej dermatitídy. Možno je to jediná výnimka z gélovej rodiny a Diclogen je indikovaný na použitie pri progresívnej chronickej žilovej nedostatočnosti. Aplikuje sa na pokožku až 4-krát denne, ale nie viac ako 2 týždne. Je povolené ľahké trenie do povrchu pokožky. Diklogén vyrába indická farmaceutická spoločnosť Agio Pharmaceutical a veľká skúmavka s hmotnosťou 50 g päťpercentného diklofenaku stojí od 180 do 200 rubľov.

Výhody a nevýhody

Diklofenak má výrazný analgetický a dekongestantný, protizápalový účinok a ovplyvňuje sekundárne mechanizmy kŕčových žíl, to znamená, že to bude patogenetická liečba. Diklofenak má však vedľajší účinok vo forme vyrážok, alergických reakcií a u pacientov so závažnou bronchiálnou astmou sú možné záchvaty udusenia, preto sa odporúča pred prvým použitím konzultovať s lekárom. Tento gél sa nedá aplikovať na poškodenú pokožku, nepoužíva sa pri obväzoch. Diklogén sa nepoužíva v treťom trimestri gravidity a v tomto období sa nepoužíva ako profylaktika u dojčiacich matiek na prevenciu a liečbu kŕčových žíl. Ale v prípade, že je predpísaný a aplikovaný správne, potom je pri komplexnej terapii schopný zbaviť pacientov bolestivých symptómov choroby.

Detragel

Hodnotenie popularity: 4.7

Tento gél na kŕčové žily vyrába anglická spoločnosť Bosnalek a je veľmi drahý. 1 skúmavka s hmotnosťou 40 g vás bude stáť od 470 do 620 rubľov. Detragel je zároveň mierne podobný fondom, ktoré boli uvedené na začiatku hodnotenia popularity alebo masťami sodíka s heparínom. Takéto vysoké náklady sú však spôsobené skutočnosťou, že sa výrobcom podarilo transformovať gélovú formu a zaviesť ďalší výťažok z gaštanu z koní alebo v kombinácii so sociálnymi fosfolipidmi. Výsledkom je vysoko účinný lokálny prostriedok, ktorý má antitrombotický antikoagulačný účinok, spolu s výrazným kovovým efektom. Použitie tohto gélu znižuje stagnáciu povrchových žíl, kapilárna stena je menej krehká a opuchy sa začínajú rozpúšťať. Liek po ceste redukuje sekundárny zápalový proces, rozpúšťa krvné zrazeniny v žilových cievach a môže sa používať samostatne v počiatočných štádiách ochorenia, ako aj komplexnú terapiu pre pokročilé príznaky. Tento nástroj je tiež určený na riešenie modrín so zraneniami vrátane modrín a výronov. Hydrogel sa aplikuje na neporušenú pokožku ľahkými pohybmi, nie častejšie ako trikrát denne. Ak je to potrebné, môžete ho použiť a obväzy na kompresné prádlo. Finančné prostriedky bez lekárskeho predpisu by sa nemali čerpať dlhšie ako 15 dní.

Výhody a nevýhody

Výhody Detragelu zahŕňajú vysoko efektívny a komplexný účinok a napriek relatívne vysokým nákladom môže okamžite nahradiť dva lieky. Gélová konzistencia uľahčuje použitie, gél nezafarbí bielizeň. Napriek tomu existujú kontraindikácie na použitie. Ide o nízku koaguláciu krvi, hemofíliu a rôzne hemoragické diatézy. Sú to otvorené rany, precitlivenosť a vek do 18 rokov, gravidita a laktácia. Je tiež možné, hoci zriedka, vyvinúť alergické reakcie vo forme dermatitídy kože a žihľavky. Ak je liek Detragel predpísaný na tromboflebitídu, musí sa jednoducho aplikovať na pokožku a nie trieť.

Dvojitý chladiaci antistaxový gél

Hodnotenie popularity: 4.7

Tento nástroj sa vzťahuje na kozmetiku a používa sa na prvé nepríjemné pocity s únavou a ťažkosťami v nohách, pri dlhšom státí alebo sedení. Gél obsahuje zloženie extraktu z červených hroznových listov, mäty piepornej, mentolu a pomocných látok. Je určený na prevenciu a liečbu počiatočných štádií kŕčových žíl ako samostatného liečiva av komplexnej terapii sa môže použiť na závažnejšie štádiá chronickej žilovej nedostatočnosti.

Gél sa nanáša ľahkými pohybmi na pokožku nôh, zdola nahor, v smere odtoku venóznej krvi, rýchlo sa vstrebáva a jeho výraznou výhodou je okamžitá úľava vďaka zlepšenému mikrocirkulačnému a chladiacemu účinku. Výrobca odporúča zvýšiť účinok uchovávania tohto gélu v chladničke a aplikovať najmenej 2-krát denne, a ak je to potrebné - počas dňa. Antistax bude, napriek svojmu kozmetickému účelu, pravdepodobne najdrahší z celej popularity miestnych liekov na symptomatické ošetrenie počiatočných štádií kŕčových žíl. Trubica s objemom 125 ml vás bude stáť od 850 do 1400 rubľov. Vyrába ju slávna nemecká farmaceutická spoločnosť Beringer Ingelheim.

Výhody a nevýhody

Nevýhodou tohto nástroja je, rovnako ako pri iných kozmetických prípravkoch, pomerne nízka účinnosť a neschopnosť použiť ho ako jedinú liečbu progresívnych a významných príznakov kŕčových žíl, potom sa môže použiť iba v spojení s inými drogami spolu s predpísaným kompresným odevom. lekár.

Ale v prípade, že pacient má iba počiatočné štádiá a progresiu možno úplne zastaviť normalizáciou telesnej hmotnosti, režimom práce a odpočinku a celá liečba sa zredukuje iba na zmiernenie príznakov, potom je na odstránenie Antistax gélu s dvojitým ochladzovacím účinkom dokonalé odstránenie nepohodlie. Je dobre tolerovaný a iba kontraindikácia sa považuje iba za neznášanlivosť jednotlivých zložiek. Tento gél je samozrejme drahý a nie každý ho môže kúpiť. Ale v prípade, že sa používa správne, aj jeho jednorazové použitie okamžite prinesie výraznú úľavu a zmierni únavu a pocit ťažkosti v nohách.

Troxevasin (troxerutin)

Hodnotenie popularity: 4.6

Troxevasín je pravdepodobne najznámejšou lokálnou liečbou chronickej žilovej nedostatočnosti. Liečivo je troxerutín, ďalšie látky a gélový základ. Pôsobenie troxerutínu je založené na účinku vitamínu P, ktorý je zmesou špeciálnych derivátov rutínu. V dôsledku lokálnej aplikácie gélu sa vyvíja antiexudačný, kapilárny a hemostatický účinok. Nástroj blokuje rozvoj sekundárneho zápalu, znižuje agregáciu krvných doštičiek a pomáha znižovať hlavné príznaky kŕčových žíl. Troxevasín je indikovaný na použitie nielen pri chronickej žilovej nedostatočnosti s charakteristickými príznakmi, ale aj pri výskyte tromboflebitidy, traumatického edému a bolestivosti a pri kŕčovej dermatitíde. Troxevasin sa aplikuje iba navonok až do úplného vstrebania, dvakrát denne, ráno a večer. Výrobok sa môže používať na nosenie pod obväzmi alebo pod kompresným prádlom. Troxevasin je indikovaný na dlhodobé používanie a na zvýšenie účinku výrobca odporúča kombinovať gél s kapsulami troxevasínu. Tento gél vyrába podnik Balkanfarm a náklady na jednu skúmavku s hmotnosťou 40 g sa pohybujú od 160 do 220 rubľov.

Výhody a nevýhody

Výhodou troxevasínu je jeho schopnosť používať ho v kombinácii s inými lokálnymi drogami. Okrem toho by sa mal aplikovať iba na neporušenú pokožku a výrobca odporúča použitie gélu v kombinácii s prípravkami kyseliny askorbovej na zvýšenie opuchu varixov. Nie je toxický, nie sú opísané žiadne prípady jeho predávkovania, ale pri individuálnej neznášanlivosti na rutín je možné vyvinúť alergické reakcie - sčervenanie a svrbenie, čo je zriedkavé.

V počiatočných štádiách tohto ochorenia sa veľmi často používajú rôzne miestne liečivá na liečenie kŕčových žíl. Musíte si však uvedomiť, že hlavnou úlohou liečby je zmena životného štýlu. Nekompatibilné kŕčové žily a zvýšené športové zaťaženie, vzpieranie drepov a skákanie. Potom sú zobrazené kúpanie a pohodlná chôdza.

Nezabudnite vylúčiť korenené a slané jedlá, kávu a znížte používanie múky a párkov, konzervovaných potravín. Je prísne zakázané dlhé sedenie, státie. Je nežiaduce používať rôzne hardvérové ​​kozmetické postupy, chemické prostriedky na odstraňovanie chĺpkov a používanie lacnej kozmetiky. Veľký terapeutický účinok sa však dosiahne zvýšením chodidla postele v miernom uhle. Je povolené piť dostatok čistej vody, ktorá odstraňuje toxíny. Odmietnutie zlých návykov je dôležité, je užitočné použiť kontrastnú sprchu. Nakoniec, zahrnutie ovocia a zeleniny do dennej stravy na prevenciu zápchy prinesie ovocie, v takom prípade bude liečba počiatočných prejavov kŕčových žíl úspešnejšia a pohodlnejšia.


Varovanie! Toto hodnotenie je subjektívne, nejde o reklamu a neslúži ako vodítko pri nákupe. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Loading...