11 najlepších nápravných opatrení proti opici

* Recenzia najlepších podľa redaktorov ecdfburma.org. Informácie o kritériách výberu. Tento materiál je subjektívny, nejde o reklamu a neslúži ako vodítko pri nákupe. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Podmienkou kocoviny je nepríjemná, ale vždy celkom očakávaná situácia, ktorá je vyvolaná nadmerným pitím, ktoré sa osoba chce čo najskôr zbaviť. A nie je to tak, že stav kocoviny je zlý, každý vie, že čas sa lieči (mimochodom, toto príslovie musí byť mottom na liečbu syndrómu kocoviny).

Oveľa horšie je to, že sa stav ranného kocoviny zvyčajne zhoduje s naliehavou potrebou byť aktívny, pripojiť sa k práci, objaviť sa pred tímom, dievčaťom alebo šéfom, ako sa vám páči. A ako zvyčajne, dopyt vytvára ponuku. V moderných lekárňach sa objavilo veľmi veľké množstvo rôznych liekov na zmiernenie syndrómu kocoviny. Mnohé z nich majú celkom zrozumiteľné názvy, napríklad Antipohmelin, Alkoklin, DrinkOFF, Stand up, Guten Morgen, Morning Care. Iní majú nevyslovené mená: Zorex, Zinal pro a ďalšie.

Po stáročia však ľudia vyskúšali a vyskúšali spôsoby, ako zmierniť nepríjemné príznaky kocoviny, a sú tiež populárne a doteraz používané. Oplatí sa kúpiť lieky v lekárňach, sú to lieky, zmierňujú príznaky kocoviny a ak nie, aké prostriedky mám použiť? Najprv je však potrebné stručne vysvetliť, na čo je potrebné bojovať.

Čo je to kocovina?

Kocovina z vína a piva je ľudstvu známa už tisíce rokov a v posledných storočiach bolo možné piť silný alkohol po vynájdení spôsobu destilácie Arabmi na získanie vínneho alkoholu.

V ľudskom tele pečeň spracováva etylalkohol (presnejšie enzým alkoholdehydrogenáza), oxiduje ho na oxid uhličitý, ktorý sa nakoniec uvoľňuje v pľúcach a vode. Bohužiaľ, toto je viacstupňový proces a zahŕňa výrobu medziproduktu metabolizmu etanolu - takzvaného acetaldehydu alebo acetanaldehydu. Jedná sa o vysoko toxický jed, ktorý sa vylučuje vydýchnutým vzduchom a vytvára „jantár“ pre osobu, ktorá mala v predvečer silného nápoja - známy dym. Hromadenie nedostatočne oxidovaných etanolov v krvi tiež spôsobuje všetky príznaky kocoviny - chvenie rúk, tachykardia, zlyhanie srdca, bolesť hlavy, pocit „mačiek v ústach“, nevoľnosť a všetky ďalšie potešenia z syndrómu kocoviny.

Na kocovine sa okrem acetátového aldehydu podieľajú aj vysoko atómy alkoholov: butylové, amylové, izoamylalkoholy, ktoré sa nazývajú fuselové oleje, a pri destilácii sa rmut z mesačného žiarenia nazýva „chvosty“.

Preto celá liečba syndrómu kocoviny spočíva v dvoch jednoduchých metódach: na rýchle odstránenie nahromadeného acetaldehydu z tela a „sivuha“, posilnenie práce obličiek alebo pokus o zmiernenie nepríjemných symptómov pomocou symptomatických látok. Už neexistujú žiadne ďalšie spôsoby. To znamená, že môžete zaobchádzať s kocovinou a liečiť akútnu otravu acetaldehydom.

Na začiatku hodnotenia budeme hovoriť o užívaní liekov, ktoré majú preukázaný mechanizmus účinku a pomôžu buď skrátiť dobu kocoviny alebo zmierniť príznaky tohto stavu. Potom sa zvážia snáď najžiadanejšie metódy: metódy ovplyvňujúce syndróm kocoviny bez užívania drog. Nakoniec sa opíšu tieto metódy a lieky, početné doplnky, ktorých použitie pomôže iba vyprázdniť vašu peňaženku, ale v najlepšom prípade nebude mať oproti vyššie dostupným metódam opísaným vyššie žiadne výhody.

Hodnotenie najlepších prostriedkov na kocovinu

nominant miesto názov produktu hodnotenie
Najlepšie lieky na zmiernenie príznakov kocoviny 1Vitamín C, kyselina askorbová 4.9
2Vitamíny B - tiamín (B1) 4.8
3Sedalgin Plus 4.8
4Anaprilin, Obzidan (propranolol) 4.8
5Diuver, Britomar, Lotonel, Trigrim (torasemid) 4.7
Najlepšie neliečivá na kocovinu 1tekutina 5.0
2Vaňa a kontrastná sprcha 4.9
3Fyzická aktivita 4.9
antireyting - pochybné spôsoby, ako zmierniť príznaky kocoviny 1sorbenty 2.0
2Cerucal, Eglonil, metoclopramid, antiemetiká 2.0
3Doplnky výživy pre kocovinu 2.0


Najlepšie lieky na zmiernenie príznakov kocoviny

Všetky lieky uvedené v tejto hodnotiacej skupine patria do rôznych skupín liekov a majú početné analógy. Malo by sa však upozorniť, že je veľmi nebezpečné obrátiť sa na lieky v pozadí kocoviny. V súvislosti s otravou acetaldehydom existuje u starších ľudí vysoké riziko rozvoja fibrilácie predsiení - u pacientov s chronickým alkoholom je možné vyvinúť infarkt srdca a u pacientov s chronickým alkoholom môže dôjsť k vzniku akútnej pankreatitídy.

Všeobecne sú vedľajšie účinky na pozadí kocoviny častejšie. Preto je vhodné užívať drogy v najextrémnejšom prípade a najprv sa poraďte s lekárom. Ale začnime s najbezpečnejšími.

Vitamín C, kyselina askorbová

Hodnotenie: 4.9

Kyselinu askorbovú s glukózou môžete samozrejme použiť pre pacientov, ktorí nemajú cukrovku, a takéto tablety sa predávajú v lekárňach. Kyselina askorbová s glukózou je možno jedným z najlacnejších a najchutnejších výrobkov. Takže 20 tabliet s dávkou 100 mg je možné kúpiť za 36 rubľov a balenie 10 tabliet iba za 4 rubľov. Tento produkt vyrába veľké množstvo domácich farmaceutických spoločností. Užívajte „kyselinu askorbovú“ alebo vitamín C pre dospelých v stave kocoviny, najlepšie 2-3 tablety, ale nie viac ako 10 tabliet denne.

Výhody a nevýhody

Kyselina askorbová je pomocnou liečbou syndrómu kocoviny, jej účinkom je posilnenie a obnovenie pečene. Na rozdiel od mnohých doplnkov stravy, ktoré sú drahé a majú nepreukázaný mechanizmus účinku, sa kyselina askorbová podieľa na práci cytochrómu p450, ktorý je jednou z hlavných štruktúr v hepatocytoch alebo pečeňových bunkách, ktoré neutralizujú etanol. Preto včasný príjem kyseliny askorbovej, najmä pri pravidelnom používaní alkoholu, zníži závažnosť syndrómu kocoviny.

Vitamíny B - tiamín (B1)

Hodnotenie: 4.9

Existuje veľmi závažná komplikácia alkoholizmu nazývaná Wernickeho encefalopatia. V tomto prípade sa vyvinie delírium, pacient rýchlo upadne do kómy a zomrie. Pozostalí sú dlhodobo liečení na jednotke intenzívnej starostlivosti. Táto komplikácia sa nazýva aj akútna hemoragická encefalitída. V tomto prípade sú ovplyvnené stredné a stredne dlhé oblúky, bodové krvácanie sa vyvinie v dôsledku vaskulárnej perforácie a príčinou je nedostatok vitamínu B1 alebo tiamínu. Koniec koncov, je to tiamín, ktorý sa konzumuje vo zvýšenom množstve na pozadí častej konzumácie alkoholu. Ale aj ten, kto pije kultúrne a umiernene, môže mať nedostatok tiamínu.

Vitamín B1 je možné kúpiť buď v ampulkách alebo v tabletách. V zásade je možné piť obsah jednej ampulky, ktorá bola predtým rozpustená vo vode. Tablety tiamínbromidu alebo roztok chloridu tiamínu sú veľmi lacné, vyrába ich veľké množstvo farmaceutických spoločností a predávajú sa v každej lekárni. Je potrebné brať s častým požívaním alkoholu po jedle pre dospelých na preventívne účely - 5-10 mg za deň, ale nie viac ako 3 krát za deň po dobu 3 dní.

Výhody a nevýhody

Opäť, rovnako ako v prípade kyseliny askorbovej, pri použití tiamínu dbáme na doplnenie jeho množstva, pretože sa intenzívne konzumuje na pozadí konzumácie alkoholu. Pri užívaní tiamínu sa nedá očakávať žiadna úľava alebo zmena v pohody. Je to však opatrenie, ktoré je nevyhnutné na normalizáciu metabolizmu a ktoré je oslabené používaním etanolu.

Osobitne treba zdôrazniť, že tiamín je potrebný vo svojej čistej forme alebo v ampulkách alebo vo forme dražé a tabliet obsahujúcich jeden vitamín. Všetky multivitamínové komplexy vrátane drahých, ktoré obsahujú okrem vitamínov rôznych mien aj minerály a stopové prvky, budú neúčinné. Pečeň, ktorá bola zasiahnutá alkoholom, potrebuje tiamín.

Obraciame sa na skupinu liekov, ktoré skutočne pomáhajú znižovať príznaky intoxikácie alkoholom a odstraňujú z tela acetaldehyd. Jedná sa o rôzne nesteroidné protizápalové lieky, ako aj lieky na zvýšenie diurézy alebo diuretiká.

Sedalgin Plus

Hodnotenie: 4.8

Sedalgin Plus je kombinované liečivo, ktoré obsahuje kofeín, metamizol sodný alebo analgin a tiamín. Tento liek je vhodný na bolesti hlavy, ktoré sú spôsobené syndrómom kocoviny, prispieva k celkovému zlepšeniu pohody. Kvôli obsahu kofeínu v ňom dochádza k zlepšeniu prísunu krvi do mozgu, zvyšuje sa jej kortex, fyzická a duševná výkonnosť a znížená ospalosť. Tiamín alebo vitamín B1, skúmané tváre, prispievajú k zlepšeniu tolerancie etanolu nervovým tkanivom a podieľajú sa tiež na mnohých metabolických procesoch, ktoré pomáhajú odstraňovať alkohol a jeho produkty rozkladu z tela. Sedalgin plus vyrába farmaceutická spoločnosť Balkanpharm Bulgaria, jedno balenie 10 tabliet je možné zakúpiť za 83 rubľov.

Odporúča sa užívať liek po jedle, jednej tablete, nie viac ako 3 krát, ale mali by ste sa pokúsiť užiť tablety pred večerou, pretože liek obsahuje malú dávku kofeínu. V každom prípade by dospelý nemal užiť viac ako 6 tabliet denne.

Výhody a nevýhody

Výhodou Sedalginu je kombinovaný účinok „zabudovaný“ v zložení vitamínu B1, významné zníženie bolesti hlavy a zvýšenie celkového výkonu. Mal by sa používať iba vtedy, ak pri syndróme kocoviny nie je možné ľahnúť si a spať a bohužiaľ, musíte byť zahrnutí do aktívneho rytmu života. V prípade, že je možné v ten deň odpočívať, nemusíte tento liek brať, pretože kofeín prispieva k aktivácii organizmu.

Anaprilin, Obzidan (propranolol)

Hodnotenie: 4.8

Anaprilín sa týka liekov na srdce a jeho úlohou je znižovať vzrušivosť srdcového svalu, znižovať jeho kontraktilitu a šetriť kyslík. Anaprilín znižuje krvný tlak a jedným z najdôležitejších účinkov je zníženie srdcového rytmu. Anaprilín vyrába veľa rôznych domácich farmaceutických spoločností, je to rozšírený a lacný liek. Takže balenie 50 tabliet s dávkou 10 mg stojí iba 12 rubľov.

Indikácie na užívanie anaprilínu v stave kocoviny sú horúčkovité a často búšiace srdce, pocit tepla a návaly tváre, karmínové líca, stav, keď chcete dýchať čerstvý vzduch, ako aj zvýšenie krvného tlaku uprostred kocoviny. Anaprilín pomôže znížiť krvný tlak, znížiť srdcový rytmus a eliminovať nepríjemné príznaky návaly horúčavy. Stačí užiť jednu tabletu v 10 mg jedenkrát. V prípade zvýšeného krvného tlaku môžete dávku zdvojnásobiť a užiť 20 mg anaprilínu.

Výhody a nevýhody

Tento liek bol hodnotený ako najlacnejší zo všetkých beta-blokátorov, ale v žiadnom prípade nebol najbezpečnejší. Existujú bezpečnejšie lieky z rovnakej skupiny, napríklad Concor. Pokiaľ ide o kontraindikácie, ani pri horeuvedených sťažnostiach počas kocoviny sa nedajú užívať u pacientov so srdcovou patológiou - sínusová bradykardia, hypotenzia, pacienti s bronchiálnou astmou a náchylní k bronchospazmu, ľudia trpiaci cukrovkou.

Diuver, Britomar, Lotonel, Trigrim (torasemid)

Hodnotenie: 4,7

Diuretiká sú účinným spôsobom, ako rýchlo znížiť syndróm kocoviny a urýchľujú vylučovanie acetaldehydu z tela. Jednou z moderných diuretík je torasemid alebo diuver. Ak je predpísaný Diuver, maximálny diuretický účinok sa vyvinie v priemere po 2,5 hodinách. V porovnaní s furosemidom prispieva menej k vylučovaniu draslíka z tela, ale pôsobí dlhšie a silnejšie. Diuver vyrába chorvátska farmaceutická spoločnosť Pliva a 20 tabliet s dávkou 5 mg stojí 260 rubľov.

Diuretický účinok užívania jednej tablety Diuveru môže pretrvávať až 18 hodín, preto musíte naplánovať deň kocoviny vzhľadom na trvanie účinku diuretika. Na liečbu kocoviny stačí užiť jednu 5 mg tabletu ráno.

Výhody a nevýhody

V kvalifikovaných rukách sú diuretiká, ktoré aktivujú funkciu obličiek, účinným spôsobom, ako urýchliť vyriešenie syndrómu kocoviny, a to doslova v priebehu niekoľkých hodín. Zároveň je však potrebné brať do úvahy vedľajšie účinky diuretík, schopnosť odstraňovať prospešné ióny draslíka z tela a riziko vzniku svalových kŕčov a srdcových arytmií, potrebu byť schopný a kompenzovať odstránenie týchto látok z tela, ako aj poskytnúť pacientovi zvýšený príjem tekutín, aby nespôsobil dehydratáciu. Potom, so zreteľom na všetky indikácie a kontraindikácie, sa môže použiť krátkodobá liečba syndrómu kocoviny diuretikami.

Po užití je vhodné si oddýchnuť a nepreťažiť sa. Často pôjdete na toaletu, ale musíme pamätať na to, že pri užívaní diuretík, ak máte sklon k nízkemu krvnému tlaku, môžete omdlieť. Aby ste zabránili kŕčom lýtkových svalov, spolu s tabletou torasemidu môžete užiť dve tablety Pananginu alebo Asparkamu. Ale v prípade, že je vek nad 40 rokov, existujú problémy s krvným tlakom alebo srdcovými arytmiami, potom je lepšie to riskovať a to bez použitia diuretík bez lekárskeho predpisu.

Najlepšie neliečivá na kocovinu

Všetky lieky na liečenie syndrómu kocoviny, aj také nevinné, ako je kyselina askorbová, môžu mať vedľajšie účinky a kontraindikácie. Metódy iných ako drogových účinkov na kocovinu sa tiež môžu odporučiť nie pre každého. Zároveň však, bez ohľadu na to, ako sú staré, nezaťažujú pečeň spracovaním rôznych chemikálií a prakticky nevyžadujú žiadne finančné náklady. Zvážte najpopulárnejšie ľudové metódy zahrnuté v hodnotení.

Tekutina

Hodnotenie: 5,0

Vyššie opísaný liek zo skupiny vysoko účinných diuretík bude dobre fungovať, iba ak sa do potrubia z jedného konca privádza veľké množstvo vody. Ak tekutina neprenikne do tela, potom užívanie diuretík povedie k dehydratácii, zrážaniu krvi a ak sa používa príliš často, môže existovať riziko trombózy. Preto pred predpísaním diuretík sebe so syndrómom kocoviny musíte starostlivo dbať na pitný režim a piť čo najviac tekutín.

Zdravý dospelý človek s príznakmi kocoviny obyčajne potrebuje vypiť asi 1 liter alebo 5 šálok tekutiny každú hodinu. Jedná sa o pomerne mierne zaťaženie tekutinou, ktoré nakoniec prekročí diurézu a výsledkom správne vykonanej práce bude polovica až dve hodiny túžba ísť na toaletu pre malú potrebu. V prípade, že má pacient zdravé obličky a syndróm kocoviny nie je veľmi výrazný, potom je takáto záťaž vody úplne bezpečná a môže sa úplne vyhnúť bez použitia diuretík.

Čo piť?

Čo presne používať? K tejto téme je veľa názorov. Ale ak o tom premýšľate, môžete s najväčšou pravdepodobnosťou odporučiť čistú vodu, sušené ovocné kompoty a šípku s vitamínom C, veľkým množstvom slabého teplého kurčieho vývaru, ktorý sa dá striedať dvoma alebo tromi pohármi uhorky alebo kapustou.

Niektorí konzumujú veľké množstvo zelene citrónový čaj, kefír, ayrán, rôzne mliečne a vaječné koktaily, korenené koktaily na báze červeného korenia a tak ďalej, Prečo to môže bolieť? Je potrebné poznamenať, že zelený čaj obsahuje veľa kofeínu, a nadmerné tónovanie v stave kocoviny môže viesť k významnému zvýšeniu krvného tlaku. Výrobky kyseliny mliečnej môžu obsahovať 1% alkoholu, takže ľudí, ktorí používajú kefír, možno považovať za veľmi mierne kocovinu. Súčasne môže záťaž tráviaceho traktu niekoľkých litrov kefíru spôsobiť u zdravých jedincov rozruch čriev.

Kuracie vývar tí jednotlivci, ktorí to dobre tolerujú, sú veľmi užitočné. Po prvé, na pozadí existujúcej nedostatočnej chuti do jedla počas kocoviny, je to náhrada za jedlo a dáva pocit sýtosti. A po druhé, poradenstvo týkajúce sa dobrého stravovania nebolo zrušené ani pri syndróme kocoviny. Z tohto dôvodu bol stav kuracieho mäsa vždy, je a bude veľmi žiadaný, najmä solený s mierou.

Bako pri soľanke, potom je táto starodávna ľudová metóda založená na zaplnení nedostatku elektrolytov v krvnej plazme. Je známe, že elektrolyty zahŕňajú sodík, draslík, horčík, vápnik, chlór a ďalšie jednoduché prvky. Príjem veľkého množstva alkoholu spôsobuje výraznú nerovnováhu v rovnováhe elektrolytov, posun v rovnováhe kyselina-báza na stranu kyseliny, takže pitie soľanky počas kocoviny je nielen užitočné, ale aj príjemné. Jedinou výnimkou je, že v žiadnom prípade by ste nemali piť marinádu. Po prvé, bude to len zhoršovať acidifikáciu tela v čase, keď je potrebné ho alkalizovať, a po druhé, môže spôsobiť závažný útok na biliárnu koliku a akútnu pankreatitídu.

Výhody a nevýhody

U pacientov s edémom, so zhoršenou funkciou obličiek, so srdcovým zlyhaním, so zvýšeným tlakom v pľúcnej artérii (s pľúcnym srdcom) sa neodporúča nakladať sa nadbytočnou tekutinou. Do tejto skupiny patria aj hypertenzní pacienti, tehotné ženy a osoby s epilepsiou. Skutočnosť, že tehotné ženy a ženy trpiace epilepsiou by nikdy nemali piť alkohol, skromne mlčame. Nevýhodou je tiež elementárna únava tejto hodiny, pitie silou, pripútanie sa na toaletu na mnoho hodín.

Je to však efektívny a dobrý spôsob, ktorý je takmer lacný, najmä v prípade použitia horúcej vody zriedenej džemom av niektorých prípadoch výmeny jedla (vývar). Vo všeobecnosti možno zvýšenie vodného zaťaženia považovať za hlavný spôsob liečby nielen kocoviny, ale aj akútnej intoxikácie alkoholom v nemocnici. Jediným rozdielom je, že intravenózne sa injikuje veľké množstvo tekutiny, a v prípade alkoholického kómy sa diuréza navyše vynúti a používa sa peritoneálna dialýza.

Vaňa a kontrastná sprcha

Hodnotenie: 4.9

Ruský kúpeľ, rovnako ako fínska sauna, je tretia veľryba, na ktorej je správna liečba syndrómu kocoviny, ale iba u zdravého človeka. Aby boli kúpeľné procedúry prospešné, je potrebné ich skombinovať s príjmom minerálnej vody, slabého čaju, kompotov, bylinných nálevov, ovocných nápojov, ale v žiadnom prípade piva, inak sa liečba syndrómu kocoviny zmení na dlhý záchvat.

Kúpeľové procedúry spájajú s detoxikáciou najväčší a najmasívnejší orgán človeka - jeho pokožku, jej schopnosť potiť sa. Potom, čo bol v parnej miestnosti, fyziologicky stúpa telesná teplota človeka, vyskytuje sa hypertermia, zvyšuje sa počet srdcových kontrakcií a uvoľňuje sa bohatý pot obsahujúci veľké množstvo toxínov. Keď sa človek potí, je potrebné opláchnuť alebo vyplávať v bazéne. Je prísne zakázané zanechávať pot a sucho, pretože existuje veľa údajov o jeho absorpcii späť spolu s toxínmi.

Výhody a nevýhody

Výhodou kúpeľa je príjemná zábava, striedanie teplotných záťaží pri dávkovaní studenou vodou (vaskulárna gymnastika), ako aj miera eliminácie toxínov. V kombinácii s núteným príjmom tekutín môžu 3-4-hodinové kúpacie procedúry urobiť zázrak a po búrlivom večere priviesť človeka do poriadku.

Nezabudnite však, že fyzická aktivita vo vani je úplne zbytočná. Liečba syndrómu kocoviny vôbec neznamená mávanie metla, celkom pokojné, ale opakované potenie s pravidelným oplachovaním a pitnými tekutinami. V rovnakom prípade, ak je arteriálna hypertenzia, porušenie srdcového rytmu, angína pectoris alebo srdcový infarkt pri anamnéze, dýchavičnosť a nadváha, je lepšie túto metódu nepoužiť.

Ak nie je možné ísť do kúpeľa, môžete sa obmedziť na kontrastnú sprchu. Vane, najmä horúce, sú počas kocoviny kontraindikované, pretože môžu spôsobiť srdcové komplikácie. Najprv musíte použiť teplú sprchu, potom vychladnúť, potom ju na niekoľko sekúnd zohriať a potom ju ešte ochladiť. Takéto periodické zúženie, potom expanzia ciev kože, spôsobí do nej významný prietok krvi z vnútorných orgánov, vrátane pečene, z miesta uloženia a expanzie kapilárnych ciev kože.

V tomto okamihu musíte vystúpiť zo sprchy, intenzívne ju trieť chlpatým a tvrdým uterákom, aby ste dodatočne spôsobili začervenanie kože a prietok krvi do jej hĺbky. To zaistí fungovanie potných žliaz a ak sa po takejto sprche zabalíte do teplého županu a pijete horúcu šípkovú infúziu, bude to tiež dobrý fyziologický spôsob, ako z tela odstrániť acetaldehyd.

Fyzická aktivita

Hodnotenie: 4.9

Táto metóda je najviac paradoxná, ale spolu s kúpeľom je najúčinnejšia. Jazdenie na bicykli, jogging, proces ťažby palivového dreva v stave hlbokého kocoviny je pravdepodobne najviac neznesiteľnou prírodou. Je to strach a neschopnosť vykonávať fyzickú aktivitu, že väčšina neprítomnosti je spojená s ľuďmi, ktorí sú ďaleko od opitých opitých osôb. Oni sú jednoducho v stave kocoviny nemôže robiť nič. Ale v prípade, že ak sa premôžete a zistíte, že v priebehu dvoch až troch hodín je sila na fyzickú prácu spojená s vodou, vaša hlava sa vyjasní, vaše oči už nebudú červené a popoludní sa väčšina ľudí bude cítiť viac alebo menej tolerovateľná , samozrejme, ak neopakujete včerajšie „zneužitia“.

Anti-rating - pochybné spôsoby, ako zmierniť príznaky kocoviny

V rebríčku boli uvedené bezpodmienečne spoľahlivé a overené metódy liečby syndrómu kocoviny. Všetky z nich prichádzajú k urýchleniu eliminácie škodlivých látok z tela alebo k symptomatickej liečbe. Metódy derivácie sú rôzne, ale všetky sú založené na elementárnej fyzike a chémii. Toto je:


  1. zaťaženie vodou, ktoré zvyšuje diurézu;
  2. nutkanie na diurézu pomocou diuretík;
  3. odstraňovanie škodlivých látok cez pokožku;
  4. je to intenzívna fyzická práca, ktorá zrýchľuje bazálnu rýchlosť metabolizmu;
  5. liek, ktorý zmierňuje nepríjemné príznaky bez toho, aby nič akceleroval alebo eliminoval.

Ale na internete existuje veľké množstvo „mimoriadne účinných“ liekov, ktoré podľa výrobcov nielen úplne zbavia človeka kocoviny, ale tiež sa predpokladajú, že sa užijú deň pred plánovanou stranou, umožňujú vám absolútne sa opiť, jazdiť ráno a tak ďalej. Nebudeme hovoriť o všetkej absurdite a dokonca o neprípustnosti týchto vyhlásení. Uvádzame iba tie slušné, čo znamená, že nemá zmysel používať s kocovinovým syndrómom. Stručne hovoríme aj o doplnkoch, ktoré si, bohužiaľ, nezaslúžia cenu, za ktorú sa predávajú.

Sorbenty

Hodnotenie: 2,0

Existuje veľké množstvo sorbentov, od aktívneho uhlia po Polysorb-MP a Enterosgel. Na mnohých stránkach o liečbe intoxikácie alkoholom a kocovine si môžete prečítať, že sorbenty sa musia používať najskôr. Toto nie je nič iné ako polopravda.

V prípade intoxikácie alkoholom, otravy alkoholom, stavu intoxikácie je potrebné odstrániť všetky zvyšky etylalkoholu z gastrointestinálneho traktu. A potom je ukázané, v naliehavých prípadoch, keď je pacient v bezvedomí, opakované umývanie žalúdka, a ak si je vedomý svojej intoxikácie a je si vedomý svojej intoxikácie, odporúča sa podať sorbenty.

Kocovina a intoxikácia sú však rôzne podmienky, pri kocovine v črevách alkoholu už nezostáva žiadny alkohol, ktorý sa vstrebáva do krvi na dlhú dobu a spracúva sa v pečeni - čiastočne úplne a čiastočne nie. Sorbenty nemajú nič spoločné s čistením krvi, a preto sú úplne zbytočné s kocovinovým syndrómom.

Cerucal, Eglonil, metoclopramid, antiemetiká

Hodnotenie: 2,0

Bohužiaľ, nauzeu a dokonca aj zvracanie niekedy sprevádza kocovina. Toto je zriedkavé, ale ak sa tak stane, prípad sa spravidla skončí jediným zvracaním a malými epizódami nevoľnosti. V rovnakom prípade, ak je zvracanie závažné a časté, vracanie sa opakuje, potom to nehovorí o kocovinovom syndróme, ale otrave alkoholovými náhradami, ataku akútnej alkoholickej pankreatitídy, cholecystitíde a inej patológii, keď sa vyžaduje neodkladná lekárska starostlivosť. Ale aj keď sa počas kocoviny cíti zle a zvracia, je potrebné brať lieky proti nevoľnosti a antiemetiká?

Existuje mnoho liekov, ktoré potláčajú nevoľnosť, zlepšujú kvalitu života a zvracanie. Používajú sa, keď je nevoľnosť nevyhnutným dôsledkom užívania toxických liekov, napríklad pri chemoterapii v onkológii. V tomto prípade je ich príjem skutočne indikovaný, pretože nevoľnosť je neproduktívna a nemôže telu pomôcť. Ale v prípade kocoviny, nevoľnosť a zvracanie pomôžu vyčistiť žalúdok aj črevá od zvyškov hody nasiaknutých alkoholom. Preto, ak niekto zavesí a zvracia počas kocoviny, nemalo by sa tomu zabrániť, ale malo by sa to povzbudzovať. Preto takéto prostriedky nie sú potrebné.

Zvedavý čitateľ sa môže opýtať: ak je potrebné odstrániť stagnujúci obsah žalúdka namočeného v alkohole, prečo je použitie sorbentov kontraindikované a zbytočné? Konkrétne, pretože nasledujúce ráno je v žalúdku a črevách málo alkoholu a je tu veľa jedla. Výsledkom bude, že touto hmotou bude neutralizované významné množstvo sorbentov a nebude schopný absorbovať zvyšný alkohol.

Doplnky výživy pre kocovinu

Hodnotenie: 2,0

Beží k chytačovi a zvieraťu a dopyt vytvára ponuku. Tu je len malý zoznam takých liekov, ktoré súvisia s doplnkami výživy: Alecol, DrinkOFF, Zorex (Zorex), Antipohmelín, Ranná starostlivosť, Alcocline, Zenalk Zinal pro.

Napríklad domáci liek Zorex obsahuje unitiol a pantotenát vápenatý. Ako je známe z vojenskej chémie a toxikológie, unitiol účinne bojuje proti špeciálnej skupine jedov, ktoré zahŕňajú zlúčeniny ťažkých kovov. Tieto jedy blokujú špeciálne skupiny obsahujúce síru nazývané sulfhydryl alebo tiol (SH). V dôsledku toho je aktivita niektorých skupín enzýmov narušená. Acetaldehyd, ktorý poskytuje všetky príznaky kocoviny, v žiadnom prípade nie je tiolová zlúčenina. Ak sa do aldehydu kyseliny octovej pridá jeden atóm kyslíka, zmení sa na kyselinu octovú. Jeho vzorec je veľmi jednoduchý, ako je tento: CH3-SON. To je etanal, etán alebo acetanaldehyd.

Na jeho úspešnú likvidáciu potrebujete enzým nazývaný acetaldehyddehydrogenáza. Bohužiaľ však nie je možné, aby tento enzým fungoval, keď sa užíva v tabletke. Neexistujú žiadne také tabletky. Ale potom existuje množstvo liekov na alkoholizmus, ktoré môžu tento enzým blokovať, takže syndrómy kocoviny sa stanú povinnými a nahradzujú intoxikáciu. Je to liek na liečbu alkoholizmu, ktorý odrádza od túžby po zelených hadoch u pacientov. Patria sem lieky ako Teturam, Antabus, disulfiram, Lidevin, Esperal a všetky ďalšie prostriedky, vďaka ktorým je pitie alkoholu nepríjemné a veľmi nebezpečné.

Z tohto dôvodu bude zorax pri kocovine neúčinný pri intoxikácii alkoholom, pretože nie je možné aplikovať Unitiol. To isté platí pre väčšinu doplnkov výživy, ktoré obsahujú rôzne dovážané liečivé rastliny, často exotické, ktoré tiež neprispievajú k odstraňovaniu produktov rozkladu alkoholu z tela. Tiež nie je opodstatnené stav kocoviny piť afrodiziaka, ktorá zvyšuje činnosť srdca, mali by ste odmietnuť kávu, a ešte viac z rôznych rižských balzamov, ktoré aktivujú, ale obsahujú alkohol. Inak má liečba syndrómu kocoviny za následok opakovanú intoxikáciu alkoholom. Je oveľa užitočnejšie piť šumivý aspirín, ktorý v tomto prípade bude vykazovať antipyretický, analgetický účinok a tiež pomáha riediť krv, pretože alkohol odvádza vodu z krvi do tkanív a zhoršuje jej reologické vlastnosti, čím sa stáva silnejším.

Na záver treba skonštatovať, že u mužov starších ako 40 rokov sa vyskytujú rôzne závažné kardiovaskulárne katastrofy. Ak máte pocit, že v oblasti srdca je prerušenie, silná bolesť na hrudníku, ktorá vyžaruje ľavou rukou pod ľavou lopatkou, potom v tomto prípade nemusíte strácať čas nezávislým ošetrením kocoviny, a to ani pomocou starých vyskúšaných a testovaných metód, ale zavolajte sanitku.Varovanie! Toto hodnotenie je subjektívne, nejde o reklamu a neslúži ako vodítko pri nákupe. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Loading...