12 najlepších pecí pre vane a sauny

* Recenzia najlepších podľa redaktorov ecdfburma.org. Informácie o kritériách výberu. Tento materiál je subjektívny, nejde o reklamu a neslúži ako vodítko pri nákupe. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Kúpele a sauny sú populárne vo všetkých regiónoch našej krajiny. Mnoho majiteľov súkromných nehnuteľností dnes stavia moderné budovy na rekreáciu a vodu na území svojho pozemku. Jedným z dôležitých prvkov v nich je pec. Mala by zohrievať parnú miestnosť na vysokú teplotu a vytvárať tak príjemnú vlhkú mikroklímu. V súčasnosti je domácemu užívateľovi ponúkaná široká škála vykurovacích telies. Líšia sa cenou, účelom a dizajnom. Odborníci odporúčajú venovať pozornosť niekoľkým dôležitým bodom.

Ako si vybrať kachle na vaňu a saunu

 1. energie, Jedným z hlavných kritérií pri výbere je výkon pece. Vyberá sa s ohľadom na objem parnej miestnosti, prítomnosť okien a dverí. Nie je ťažké vykonať výpočet pomocou online kalkulačky.
 2. Zdroj energie. Ako zdroj energie možno použiť tuhú energiu (palivové drevo), zemný plyn a elektrinu. Súkromné ​​kúpele a sauny najčastejšie využívajú elektrinu a palivové drevo. Jeden z nich vyžaduje napájaciu sieť (380 V), zatiaľ čo iní potrebujú efektívny komín.
 3. efektívnosť, Pre racionálnu spotrebu palivového dreva je potrebné sa naučiť o účinnosti kachlí. Ak majú tradičné modely ukazovateľ nie viac ako 85%, potom moderné jednotky dosahujú hodnotu 91 až 95%.
 4. Materiál tela, Na výrobu pecí pre kúpele a sauny výrobcovia zvyčajne používajú liatinu alebo nehrdzavejúcu oceľ. Každý materiál má svoje klady a zápory.
 5. Typ ohrievača, Podľa typu je možné všetky ohrievače rozdeliť na otvorené a zatvorené. V prvej verzii je vzduch v parnej miestnosti ohrievaný horúcim kameňom. Miestnosť sa zahrieva rýchlo, ale tiež rýchlo ochladzuje. Tento typ je vhodný na individuálne použitie v krajine. Ale uzavreté kachle zahrievajú parnú miestnosť rovnomernejšie, spotreba palivového dreva bude hospodárnejšia, ale kúpeľný dom sa bude musieť zahrievať 3 až 4 hodiny pred začiatkom vodnej procedúry.
 6. Niektoré kachle na drevo majú vo dverách sklenené okno, ktoré vám umožní obdivovať oheň horiaceho palivového dreva. Úspešne kombinujú najlepšie vlastnosti kachlí a krbov.
 7. vzhľad Pri výbere modelu sa pece často stávajú kameňom úrazu. Niektorí výrobcovia používajú dekoráciu, vďaka ktorej môžete vstúpiť do akéhokoľvek interiéru.

Naše hodnotenie obsahuje 12 najlepších pecí pre kúpele a sauny. Do hodnotenia boli zahrnuté iba tie modely, ktoré boli schválené odborníkmi a dostali dobré recenzie od domácich používateľov.

Aký je najlepší oceľový alebo liatinový sporák do kúpeľa

Typ rúry

dôstojnosť

nedostatky

oceľ

+ vysoká spoľahlivosť

+ dlhá životnosť

+ kov pri oxidácii neoxiduje

+ zahrieva sa rýchlo

- nie každá nehrdzavejúca oceľ má vysoký výkon

- cena veľmi kolíše

- rýchlo ochladzuje

Liatina

+ udržuje teplo dlho

+ vydrží teplotu a vlhkosť

+ rozumná cena

- veľká váha

- krátka životnosť

- pomalé zahrievanie


Hodnotenie najlepších pecí pre kúpele a sauny

nominant miesto názov produktu cena
Najlepšie saunové kachle 1 Harvia forte af9 152 900 ₽
2 Harvia Club Combi K15GS 94 500 ₽
3 Veža Sawo TH6-120Ni-WL 46 125 ₽
4 Thermophore Vitruvia 20 900 ₽
5 NARVI Oy NC 16 26 300 ₽
Najlepšie kachle z nehrdzavejúcej ocele pre ruský kúpeľ 1 Harvia 20 duo 37 000 ₽
2 Feringer MAXI 64 000 ₽
3 Thermophore Tunguska 19 300 ₽
4 Thermophore Geyser 2014 13 500 ₽
5 Teplodar Sahara 24 LK / LKU 17 800 ₽
Najlepšie liatinové kachle pre ruské kúpele 1 Hephaestus PB-04 M 33 000 ₽
2 Vesuvius LEGEND FORGING 28 Krb (205) 44 470 ₽

Najlepšie saunové kachle

Saunu môžete ohriať na požadovanú úroveň tepla pomocou elektrických alebo drevených kachlí. Pri výbere elektrického ohrievača by ste mali venovať pozornosť typu siete (220 alebo 380 V), v ktorej bude zariadenie pracovať. Odborníci vybrali niekoľko úspešných modelov.

Harvia forte af9

Hodnotenie: 4.9

Na vytvorenie príjemnej atmosféry v domácej saune bola vytvorená pec Harvia Forte AF9. Tento ohrievač má ekonomický dizajn a má elegantné telo. Prístroj umožňuje vykurovať miestnosť až do 15 metrov kubických. m) Na prevádzku zariadenia, ktoré vyžaduje elektrinu, je výkon ohrievača 9 kW. Výrobca sa postaral o jednoduchosť a pohodlie ovládania pece. Z tohto dôvodu je model vybavený digitálnym panelom, používateľ musí iba nastaviť požadované parametre. Odborníci ocenili jedinečnú technológiu úspory energie. Víťazom nášho hodnotenia sa stáva sauna.

Majitelia berú na vedomie bezpečnosť a praktickosť vykurovacieho zariadenia. To vám umožní získať efekt skutočného ruského kúpeľa, ekonomicky náročnej elektrickej energie.

Dôstojnosť

 • štýlový dizajn;
 • ľahkosť riadenia;
 • rýchle vyhrievanie miestnosti;
 • praktickosť a ziskovosť.

Nedostatky

 • vysoká cena.

Harvia Club Combi K15GS

Hodnotenie: 4.8

Ak chcete zahriať saunu s objemom 14 až 24 metrov kubických. m, kachle Harvia Club Combi K15GS budú vynikajúcou voľbou. Elektrický ohrievač pracuje zo siete 380 V, maximálny výkon je 15 kW. Sada obsahuje nádrž na ohrev vody. Kontrolný systém sa však bude musieť kupovať samostatne, napríklad kamene (hmotnosť približne 60 kg). Model preto berie druhý riadok hodnotenia. Fínska saunová pec je vyrobená v súlade s požiadavkami európskych noriem, vďaka čomu je jej prevádzka bezpečná a trvanlivá. Užívatelia na tematických stránkach často uvádzajú vysokú kvalitu zariadenia.

Model sa nemôže pochváliť bohatým funkčným obsahom, ale k prednosti pece sa môže pridať nízka hmotnosť (30 kg) a kompaktnosť.

Dôstojnosť

 • vysoký výkon
 • ľahkosť a kompaktnosť;
 • bezpečnosť a spoľahlivosť;
 • kvalitná montáž.

Nedostatky

 • vysoká cena;
 • zlé vybavenie.

Veža Sawo TH6-120Ni-WL

Hodnotenie: 4,7

High-tech ohrievač je elektrická sauna rúra Sawo TOWER TH6-120Ni-WL. Má polkruhový tvar, takže montáž na stenu vyzerá optimálne. S výkonom TENA 12 kW môže zariadenie vyhrievať miestnosť s veľkosťou 18 metrov kubických. m. Inštalácia pece nie je náročná, jej hmotnosť bez kameňov je 24 kg. Odborníci na vedomie priestranný kontajner, v ktorom si môžete dať až 160 kg kameňov. Fínsky výrobca použil na výrobu svojho výrobku vysokokvalitné materiály.

Užívatelia si všímajú robustného krytu a jednoduchého nastavenia tepelných podmienok, mimochodom, môžete prácu ovládať na diaľku. Kachle sa perfektne zmestia do rôznych interiérov, miestnosť sa z dôvodu nedostatku stien rýchlo zahrieva.

Dôstojnosť

 • nízka hmotnosť;
 • rýchle vyhrievanie miestnosti;
 • schopnosť diaľkového ovládania;
 • robustný kufrík.

Nedostatky

 • veľké množstvo kameňov.

Thermophore Vitruvia

Hodnotenie: 4,7

Mnohí používatelia sú schopní úplne relaxovať v saune, pri pohľade na otvorený oheň. Túto príležitosť poskytuje kachle na drevo Thermofor Vitruvia. Má veľké priehľadné okienko, charakteristické pre veľké krby. Ohrievač je určený pre fínsku saunu s objemom miestnosti 8 až 18 metrov kubických. m. V palivovej nádrži je položené palivové drevo do dĺžky 0,5 m. Popol môžete odstrániť stlačením palety doľava alebo doprava. Hlavným problémom zariadenia je potreba inštalovať efektívny komín, ktorý musí zvládnuť vysoký tlak produkovaných plynov.

Majitelia sú spokojní s veľkou obrazovkou, nastavením fúkania, kompaktnou veľkosťou. Z dôvodu konštrukčných prvkov komína nebolo možné dostať sa do popredných troch hodnotení modelu. Mnoho používateľov sa zaoberá jeho vylepšovaním po zakúpení.

Dôstojnosť

 • dobrý dizajn;
 • vysokokvalitné materiály;
 • nezávislosť od rozvodnej siete;
 • nízka cena.

Nedostatky

 • problémy s pripojením komína.

NARVI Oy NC 16

Hodnotenie: 4.6

Päť najlepších hodnotení najlepších saunových kachlí je drevený model NARVI Oy NC 16. Je určený na vykurovanie malých miestností (6 až 16 metrov kubických). Vysoká účinnosť sa dosiahla vďaka prítomnosti sekundárneho dodatočného spaľovania plynov. Samotný krb je vyrobený z ocele a liatinové dvere s malým priehľadným oknom vytvárajú v saune príjemnú atmosféru. Celá stavba váži celkom dosť (72 kg), kamene pridajú ďalších 50 kg. Ale aj napriek masivnosti kachlí stačí na vyhrievanie miestnosti malá palivá palivového dreva. Komín je konštrukčne upravený na pripojenie komína na zadnej strane ohrievača, ale pomocou adaptéra je možné odvádzať spaliny vertikálne.

Majitelia zaznamenávajú účinnosť pece, prítomnosť nastaviteľných nôh a hladké zahrievanie. Nevýhody pri inštalácii komína neumožnili modelu zaujať v hodnotení vyššie miesto.

Dôstojnosť

 • vysoká účinnosť;
 • plynulé vykurovanie;
 • hospodárstva.

Nedostatky

 • nepohodlie pri pripojení komína.

Najlepšie kachle z nehrdzavejúcej ocele pre ruský kúpeľ

V skutočnom ruskom kúpeľni sa používajú iba kachle na drevo. Najpopulárnejšie modely sú dnes z nehrdzavejúcej ocele. Odborníci odporúčajú venovať pozornosť nasledujúcim produktom.

Harvia 20 duo

Hodnotenie: 4.9

Kamenka Harvia 20 Duo kombinuje najlepšie vlastnosti krbu a kachlí pre ruské kúpele. Kým palivové drevo horí v peci a vyhrieva parnú miestnosť, môžete si vychutnať plamene jazykov hrajúce sa za teplom odolným sklom. Výkon modelu (24,1 kW) stačí na vyhrievanie miestnosti do 20 metrov kubických. m. Vďaka použitiu nehrdzavejúcej ocele na výrobu vonkajšieho obalu bol výrobca schopný zvýšiť trvanlivosť celej konštrukcie. Navonok vyzerajú kachle veľmi pôsobivo, zmestia sa do každého interiéru vane. Odborníci a používatelia mali radi najmä sklenené dvere s lemom z nehrdzavejúcej ocele. Okrem toho môžete na komín nainštalovať nádrž na vodu, čím sa zvýši funkčnosť modelu.

Domáci účastníci nemajú žiadne konkrétne sťažnosti týkajúce sa kvality fínskeho sporáka. Preto sa stáva víťazom nášho hodnotenia.

Dôstojnosť

 • krásny dizajn;
 • efektívne zahrievanie;
 • odolná konštrukcia;
 • kompaktnosť.

Nedostatky

 • nezistené.

Feringer MAXI

Hodnotenie: 4.8

Kachle na drevo Föhringer MAXI majú ušľachtilý leštený kameň. Ohrievač s kapacitou 25 kW je schopný ohriať parnú miestnosť ruského kúpeľa s objemom do 30 metrov kubických. m) Veľké množstvo kameňov je veľmi horúcich aj z malej zbrane palivového dreva. Domáci výrobca bol schopný uspokojiť požiadavky rôznych kategórií používateľov prostredníctvom štyroch možností čelenia. Vďaka hornému pripojeniu komína je inštalácia pece pohodlná a jednoduchá. Životnosť ohrievača je pomerne dlhá vďaka výrobe ohniska z nehrdzavejúcej ocele.

Domáci majitelia inštalujú kachle v ruských kúpeľoch, kotolniach a saunách. Sú spokojní so všetkými technickými parametrami jednotky, jej dizajnom. Iba vysoká cena zastavuje potenciálnych kupujúcich v získavaní.

Dôstojnosť

 • vysoký výkon
 • ušľachtilý kameň;
 • účinnosť;
 • Pohodlná inštalácia a pripojenie.

Nedostatky

 • vysoká cena.

Thermophore Tunguska

Hodnotenie: 4.8

Sporák Thermofor Tunguska na drevo je na domácom trhu stále žiadaný. Má pomerne skromné ​​príležitosti, ktoré sú vhodné pre milovníkov blízkej komunikácie v parnej miestnosti. Je optimálne inštalovať Tungusku v parných kúpeľniach s objemom 8 až 18 metrov kubických. m. Ohrievacie zariadenie vytvára príjemnú vlhkosť pri vysokej teplote vzduchu. Vďaka krytu konvektora sa miestnosť vyhrieva rýchlejšie a rovnomernejšie. Pec (60 l) vyzerá pôsobivo a hmotnosť kameňov dosahuje 55 kg. Kachle môžu účinne ohrievať ruské kúpele rôznych konfigurácií.

Jedným z hlavných dôvodov popularity modelu medzi používateľmi, odborníci nazývajú prijateľnú cenu. Preto ani také nevýhody, ako je jednoduchý dizajn a rýchle chladenie, nebránia ľuďom v nákupe.

Dôstojnosť

 • rýchle a rovnomerné zahrievanie;
 • primeraná cena;
 • priestranný krb;
 • jemná para.

Nedostatky

 • skromný vzhľad;
 • rýchle chladenie.

Thermophore Geyser 2014

Hodnotenie: 4,7

Klasickou možnosťou vykurovania ruského kúpeľa je pec Thermofor Geyser 2014. Pri výrobe si výrobca vybral legovanú žiaruvzdornú oceľ, vďaka ktorej bolo možné predĺžiť životnosť. Ohrievač je rozdelený na dve časti, jedna z nich otvorená a druhá zatvorená. Vďaka tomuto konštruktívnemu prístupu je možné získať ľahkú paru, príjemnú pre človeka. Aby sa zabránilo vniknutiu prebytočnej vody do rúry, používa sa špeciálny dávkovací ventil. Pec je schopná pracovať v kúpeli s parnou miestnosťou 8-18 metrov kubických. m.

Užívatelia berú na vedomie spoľahlivosť skrinky, príjemný vzhľad a rýchle zahrievanie vzduchu. Z mínusov sa zaznamenáva rýchle ochladenie kachlí a silný zvuk v komíne pri spaľovaní dreva. Preto tento model nepatrí do troch najlepších rebríčkov.

Dôstojnosť

 • pekná para;
 • rýchle vyhrievanie miestnosti;
 • žiaruvzdorná oceľ;
 • dvojdielny dizajn.

Nedostatky

 • rýchle chladenie;
 • parná miestnosť je slabo vysušená.

Teplodar Sahara 24 LK / LKU

Hodnotenie: 4.6

Pre ruské kúpele s veľkými spárovanými oddeleniami (14 - 24 metrov kubických) je vhodná kachle na drevo Teplodar Sahara 24 LK / LKU. Model sa priaznivo porovnáva so skutočnosťou, že umožňuje používateľom zvoliť si optimálne režimy v parnej miestnosti. Hodinu po zapálení palivového dreva teplota miestnosti dosiahne 110 ° C. Do špeciálnej nádoby, ktorá dlho drží teplo, môžete naložiť až 90 kg kameňov. Pec je namontovaná jednoducho, pretože komín je umiestnený na vrchu v strednej časti.

Užívatelia si všímajú pohodlnú teplotu a vlhkosť v parnej miestnosti, rýchlosť vykurovania a jednoduchú údržbu. Medzi nedostatky patrí rýchle upchávanie komína, vysoká teplota v malej parnej komore a krehkosť spaľovacej komory. Preto model uzatvára päť najlepších z našich hodnotení.

Dôstojnosť

 • rýchle zahrievanie;
 • primeraná cena;
 • priestranný kontajner na kamene.

Nedostatky

 • prehrieva miestnosť;
 • sadze sa rýchlo hromadí v komíne.

Najlepšie liatinové kachle pre ruské kúpele

Na liatinových peciach zostáva veľa prívržencov. Zahrievanie trvá dlhšie, teplo sa však lepšie udržuje. Tu sú najlepší predstavitelia tejto kategórie.

Hephaestus PB-04 M

Hodnotenie: 4.8

Skutoční znalci ruských kúpeľov uprednostňujú liatinové pece. Model Hephaestus PB-04 M je vyrobený zo špeciálnej liatiny s obsahom chrómu. Vďaka vzdialenému portálu môže byť krb v jednej miestnosti a žiaruvzdorné dvere v inej miestnosti. Pretože sa pec dodáva v rozloženom stave, nevzniknú problémy s prepravou a vykládkou. Odborníci venujú pozornosť inovatívnemu dizajnu pece. Má systém dodatočného spaľovania plynu, obmedzovač plameňa a turbulentné rebrá. Výsledkom je, že aj keď je komora pece zahriata na 750 ° C, výfukové plyny vstupujú do komína po ochladení na 300 ° C. Účinnosť pece dosahuje 87%.

Model sa stáva víťazom nášho hodnotenia hrúbky steny záznamu (6 cm), takže teplo sa v peci dlhodobo ukladá. Obraz dopĺňa umelecký rám dverí.

Dôstojnosť

 • dlhá životnosť;
 • vysoká účinnosť;
 • jedinečný dizajn ohniska;
 • umelecké rámovanie dverí.

Nedostatky

 • nezistené.

Vesuvius LEGEND FORGING 28 Krb (205)

Hodnotenie: 4,7

Liatinová pec Vesuvius LEGEND FORGING 28 Krb (205) vytvára hodnotnú súťaž pre vedúceho predstaviteľa. Môže pracovať v kúpeli s objemom pary až 30 metrov kubických. m. Z vonkajšej strany vyzerá model elegantne, pričom nie sú zaznamenané problémy s prepravou a inštaláciou. Liatinový krb je rozdelený na 3 časti, na tesnenie výrobca použil keramický kord. Bezpečnosť a spoľahlivosť konštrukcie zaisťuje skrutkové spojenie uzlov a častí. Špeciálna trieda liatiny odoláva silným teplotným zmenám, pri prasknutí veľkého množstva vody nepraskne.

Pec je na druhom mieste v hodnotení kvôli vyššej cene a nižšej hrúbke stien pece (1,2 cm). Konštrukcia má navyše väčšiu hmotnosť (178 kg) a rozmery.

Dôstojnosť

 • vysoký výkon
 • bezpečnosť a spoľahlivosť;
 • odolnosť proti zmenám teploty a vlhkosti.

Nedostatky

 • ťažká váha;
 • vysoká cena.


Varovanie! Toto hodnotenie je subjektívne, nejde o reklamu a neslúži ako vodítko pri nákupe. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Loading...