11 najlepších smartfónov spoločnosti Huawei

* Recenzia najlepších podľa redaktorov ecdfburma.org. Informácie o kritériách výberu. Tento materiál je subjektívny, nejde o reklamu a neslúži ako vodítko pri nákupe. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Čínska spoločnosť Huawei vstúpila medzi troch najväčších výrobcov smartfónov. Teraz ročne vyrába milióny rôznych zariadení. Ľudia dôverujú značke bez toho, aby šetrili svoje peniaze. Avšak aj táto spoločnosť má prístroje, ktoré môžu sklamať. Aby ste sa nerozhodli správne, pozrite si náš výber najlepších smartfónov spoločnosti Huawei - hovoríme o špičkových zariadeniach a relatívne lacných modeloch.

Hodnotenie najlepších chytrých telefónov Huawei

nominant miesto názov produktu cena
Najlepšie najlepšie smartfóny Huawei 1 Huawei P20 Pro 46 990 ₽
2 Huawei Mate 10 Pro 6/128 GB 39 390 ₽
3 Huawei P10 Plus 6/128 GB -
4 Huawei P8 21 990 ₽
5 Huawei Mate 10 Lite 64 GB 17 769 ₽
6 Huawei P20 Lite 16 490 ₽
7 Huawei Nova 2i 12 890 ₽
8 Huawei Y9 (2018) 13 300 ₽
9 Huawei Nova Lite 2017 10 800 ₽
10 Huawei Y6 (2018) 7 345 ₽
11 Huawei Y5 Prime (2018) 6 785 ₽

Huawei P20 Pro

Hodnotenie: 5,0

Rozhodne to najlepšie z najlepších. Pri navrhovaní tohto zariadenia používali Číňania najmodernejšie technológie. Toto je najzreteľnejšie na displeji. Ako v prípade notoricky známeho telefónu iPhone X, v jeho hornej časti je výrez, v ktorom je umiestnená predná kamera, doplnená bezdotykovými a svetelnými snímačmi. Obrazovka bola vytvorená spoločnosťou Samsung, pre túto technológiu AMOLED bola použitá. Absencia samostatnej vrstvy s podsvietením nám umožňuje dúfať v dokonalú reprodukciu farieb. Pomáha tiež znižovať spotrebu energie - na to stačí použiť temnú tému. Mimochodom, kapacita nainštalovanej batérie je 4000 mAh - to stačí na dosť dlhú výdrž batérie.

Malo by sa poznamenať, že uhlopriečka obrazovky je upravená na pôsobivých 6,1 palca. Je potrebné povedať, že s týmto parametrom je veľmi pohodlné prehrávať a sledovať filmy? Rozlíšenie displeja je 2240 x 1080 pixelov. Operačný systém Android 8.1 je zodpovedný za to, čo sa deje na obrazovke. Na jej prácu nie sú žiadne sťažnosti. Brzdy sú prakticky vylúčené. A ako by to mohlo byť inak pri použití špičkového osemjadrového procesora HiSilicon Kirin 970 spárovaného s grafickým akcelerátorom Mali-G72 MP12? Aplikácie a operačný systém tiež pomáhajú 6 GB pamäte RAM. Na ukladanie fotografií, hudby, dokumentov a videa je určených 128 GB permanentnej pamäte. Pri takomto zväzku nemôžete ľutovať, že smartfón nedostal slot na kartu microSD.

V predaji boli dve farebné varianty, ale v budúcnosti sľubujú zvýšenie ich počtu. Je potrebné poznamenať, že tu použité farby sú veľmi nezvyčajné - nenájdete obyčajný čiernobiely smartphone. Pod telom je špeciálne lepidlo, ktoré poskytuje odolnosť proti vode. Čiastočne kvôli tomu je hmotnosť zariadenia 180 g. Ovplyvnili to však aj iné komponenty. Napríklad, gadget sa môže pochváliť obrovským fotoaparátom. Pozostáva z troch šošoviek a rovnakého počtu matíc! Rozlíšenie snímačov je 40, 20 a 8 megapixelov. Zdá sa, že s takýmto fotoaparátom môžete realizovať akékoľvek tvorivé úlohy - od makrofotografie až po vytváranie portrétov. Ak vás zaujímajú autoportréty, potom sú také obrázky také hodné, pretože ako predná kamera sa používa 24-megapixlový modul. Výsledky snímania môžete poslať na sociálnu sieť cez Wi-Fi alebo LTE - zariadenie podporuje výlučne vysokorýchlostné štandardy. K dispozícii je tiež čip NFC, vďaka ktorému môžete svoj smartphone používať ako bankovú kartu.

Možno ide o najlepšie vytvorenie Huawei medzi existujúcimi v čase písania ratingu. Nie je možné nájsť chybu ani na konfigurácii zariadenia! Faktom je, že produkt nemá 3,5 mm zvukový konektor, ale používateľ nepotrebuje adaptér, pretože výrobca vkladá do krabice slúchadlá s USB-C na konci kábla.

Dôstojnosť

 • Kapacita batérie sa zvýšila na 4000 mAh;
 • Je nainštalovaná nová verzia operačného systému;
 • Vynikajúci displej AMOLED s hustotou pixelov 408 PPI;
 • K dispozícii je vysokorýchlostný prenos údajov;
 • Existuje NFC;
 • Veľmi pekná predná kamera;
 • Nádherná trojitá kamera;
 • Implementovaná ochrana vody podľa normy IP67;
 • Veľmi veľké množstvo pamäte;
 • Používa sa jeden z najmocnejších procesorov;
 • K dispozícii je skener odtlačkov prstov;
 • Vrátane slúchadiel USB-C;

Nedostatky

 • Na pamäťovú kartu nie je slot;
 • Farebnú verziu prechodu je ťažké získať;
 • Úzke slúchadlo
 • Vysoké náklady;

Huawei Mate 10 Pro 6/128 GB

Hodnotenie: 4.9

Ďalší veľmi pekný smartphone. Jeho displej nemá takmer žiadne bočné rámy. V hornej časti však nie je výrez - výrobca opustil štandardnú oblasť nad obrazovkou, kde sú umiestnené slúchadlá, predná kamera a pomocné senzory. Zadný panel je iný v tom, že prakticky nekĺzne do ruky. Je natretá v dvoch farbách - pár šošoviek je zvýraznený v samostatnom pruhu. Jedným slovom, zariadenie si pamätá, je celkom odlišné od iných čínskych smartfónov.

Teraz prejdeme trochu ďalej na komponenty zariadenia. Tu inštalovaná obrazovka je založená na diódach emitujúcich tekutinu. To ukazuje na neprítomnosť samostatnej vrstvy s podsvietením, vďaka ktorej sa čierne farby zvyčajne nevyzerajú. Jedným slovom, tu Huawei nasledoval cestu spoločnosti Samsung, ktorá sa nemôže radovať. Rozlíšenie 6-palcovej obrazovky je 2160 x 1080 pixelov, čo je dosť na pohodlné prezeranie filmu alebo riešenie niektorých ďalších úloh. Pomer strán 18: 9 by mal prispieť k pohodlnému použitiu dvoch aplikácií súčasne.

Uvedená duálna kamera pozostáva z matíc s rozlíšením 20 a 12 megapixelov. Jeden z nich je doplnený optickým stabilizátorom obrazu, ktorý vám umožní predĺžiť rýchlosť uzávierky. Môžeme však bezpečne povedať, že to bude potrebné veľmi zriedka, pretože tu je zabudovaný otvor f / 1,6. Taký široký otvorený otvor membrány umožňuje ľahké odstránenie aj v tme! 4K video je k dispozícii aj tu. Spracovanie takéhoto obrázka nie je problémom pre osemjadrový procesor HiSilicon Kirin 970. S touto čipovou sadou si bude užívateľ tiež užívať hry - akcelerátor videa Mali-G72 MP12 vás určite nenúti znižovať úroveň grafiky.

Zostávajúce technické parametre smartfónu sú typické pre moderné špičkové zariadenie. K dispozícii je 6 GB pamäte RAM a 128 GB pamäte ROM. Neexistuje žiadny slot pre pamäťové karty, ale nezdá sa, že by to bol problém. Ale nedostatok 3,5 mm zvukového konektora otravuje trochu viac. Našťastie výrobca na konci kábla umiestnil slúchadlá USB-C. Ak chcete používať vlastnú náhlavnú súpravu, bude sa vám hodiť adaptér, ktorý je súčasťou súpravy. Asi to nestojí za to hovoriť o bezdrôtových moduloch - spoločnosť Huawei tradične predstavuje podporu pre väčšinu vysokorýchlostných sietí pre seba. Je tu dokonca aj čip NFC, na ktorý Číňania zvyčajne zabudnú. Kapacita batérie je teda zvýšená na 4000 mAh, čo je optimálny parameter.

Dôstojnosť

 • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
 • Je nainštalovaná nová verzia operačného systému;
 • Dobrý OLED displej;
 • Je to dôstojný front-end;
 • Veľký zadný fotoaparát;
 • Veľká batéria s podporou rýchleho nabíjania;
 • Implementovaná podpora pre NFC;
 • Podporované vysokorýchlostné siete;
 • Veľmi veľké množstvo pamäte;
 • Použitý špičkový procesor;

Nedostatky

 • Nie je možné vložiť pamäťovú kartu;
 • Pre niekoho sa zdá príliš veľké a ťažké;
 • Iba jeden slot pre SIM kartu;
 • Výpredaj je zriedkavý;
 • Vysoké náklady;

Huawei P10 Plus 6/128 GB

Hodnotenie: 4.8

Vynikajúce zariadenie, ktoré obsahuje duálnu kameru, bolo vyvinuté za účasti odborníkov nemeckej firmy LEICA. Matice s rozlíšením 20 a 12 megapixelov sú skryté pod šošovkami. Hlavným cieľom takejto kamery je vytvoriť čo najostrejší možný obraz. Pokúša sa tiež rozostriť pozadie, keď dosiahla natáčanie krásneho portrétu. Ak na ulici chýba prirodzené svetlo, potom sa spustí optická stabilizácia - umožňuje systému, aby použil dlhšiu rýchlosť uzávierky. Úspora v takýchto podmienkach a clone f / 1,8, vďaka čomu sa optika ukázala ako veľmi rýchla. Mimochodom, užívateľ môže vytvárať nielen fotografie, ale aj 4K-video. Ak hovoríme o prednej kamere, potom je to omnoho jednoduchšie - vo svojej kvalite sa používa tradičný 8-megapixlový modul.

Tento smartphone je ideálny na počúvanie hudby. Môžete to urobiť pomocou káblov pripojených ku konektoru 3,5 mm. Podporuje tiež bezdrôtové náhlavné súpravy, ktorých zvuk sa prenáša cez Bluetooth 4.2. Na hornom konci produktu je infračervený port, ktorý sa používa na ovládanie televízora alebo reproduktorového systému. Nie je možné spomenúť prítomnosť čipu NFC, ktorý pomáha pri riešení rôznych problémov. Prístup na internet je cez modul LTE-A šiestej kategórie alebo Wi-Fi modul, ktorý podporuje vysokorýchlostný štandard 802.11ac. Stručne povedané, smartphone je vybavený úplnými komunikačnými zariadeniami.

Ako procesor sa tu používa HiSilicon Kirin 960. Ide o osemjadrové monštrum doplnené grafickým akcelerátorom Mali-G71 MP8. Zdá sa, že možnosti takejto čipovej sady budú stačiť pre každého kupujúceho zariadenia. Dá sa to povedať aj o pamäti, pretože je tu zabudovaných 6 GB pamäte RAM a 128 GB stáleho úložiska. Použitím pamäťovej karty je možné objem tohto pamäťového modulu ešte zväčšiť. Musíte si však uvedomiť, že sa tu používa kombinovaný slot, takže si musíte vybrať medzi externým diskom a druhou kartou SIM. Práca všetkého vyššie uvedeného poskytuje Android 7.0. Obrázok zobrazuje na 5,5-palcovom displeji s rozlíšením 2560 x 1440 pixlov. Predvolený zvuk prehrávajú stereofónne reproduktory. Nakoniec gadget obsahuje batériu s kapacitou 3750 mAh a podporu pre technológiu Huawei SuperCharge. Nabíjačka je pripojená ku konektoru USB Type-C. Stručne povedané, vlastnosti smartfónu sú pôsobivé. Sú nezvyčajne dobré pre gadget, ohlásený už vo februári 2017. Stres niekto môže len stáť, dosiahnuť v Rusku 33 tisíc rubľov.

Dôstojnosť

 • Vynikajúca dvojitá kamera s optickou stabilizáciou;
 • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
 • Implementovaná podpora technológie rýchleho nabíjania;
 • Používa sa veľmi výkonný procesor;
 • Vstavané veľké množstvo pamäte RAM a permanentnej pamäte;
 • K dispozícii je podpora sietí Wi-Fi 802.11ac, NFC a LTE-A;
 • 5,5-palcový displej s vysokým rozlíšením;
 • Dobrý zvuk;
 • Dobrý predný fotoaparát;

Nedostatky

 • Vysoké teplo pri zaťažení;
 • Žiadna ochrana vody.

Huawei P8

Hodnotenie: 4.8

Tento smartphone bol vyhlásený v apríli 2015, čo z neho robí jeden z najstarších v našom rebríčku. Napriek tomu zariadenie stále žije až do svojej hodnoty, ktorú určite nemožno označiť ako nízku. Kupujúci sa nebojí ani operačného systému Android 5.0, podľa ktorého smartfón nefunguje. Obrázok je tu zobrazený s uhlopriečkou 5,2 palca. S touto veľkosťou obrazovky IPS sa rozmery samotného zariadenia ukázali ako veľmi kompaktné, často sa ani na kontrolu funkčnosti nevyžaduje pomoc z druhej ruky. Rozlíšenie displeja je 1920x1080 pixelov - jednotlivé pixely nemôžu byť presne rozlíšené voľným okom. Je tiež príjemné, že sa výrobca pokúsil zmenšiť hrúbku zariadenia - tu tento parameter nepresahuje 6,4 mm. Na tomto pozadí už skutočnosť, že smartphone váži iba 144 g, nie je prekvapujúca.

Huawei P8 nie je v žiadnom prípade vlajkovou loďou. Pod jeho telom je však osemjadrový procesor Kirin 930, ktorý bol súčasne považovaný za špičkový. Video akcelerátor Mali-T628 MP4 mu pomáha pri spracovaní grafiky. Ale množstvo pamäte môže niekoho sklamať. 3 GB pamäte RAM je celkom bežné, jej nedostatok bude veľmi zriedkavý. 16 GB permanentnej pamäte vyzerá omnoho horšie - s týmto množstvom bude užívateľ musieť znížiť svoju chuť k jedlu z hľadiska počtu nainštalovaných aplikácií. Od bezdrôtových modulov by sa nemalo očakávať nič mimoriadne. Patria sem LTE, Wi-Fi 802.11n, NFC (umožňuje vám používať váš smartphone ako bankovú kartu) a Bluetooth 4.1. Som rád, že 3,5 mm audio konektor je stále tu.

Bohužiaľ, toto zariadenie nemusí stačiť. Napríklad neexistuje žiadny snímač odtlačkov prstov. Výrobca by tu mohol vyrobiť aj viac priestrannú batériu - 2680 mAh je sotva dosť na celý deň životnosti batérie, a to aj vtedy, keď sa používa pomerne šetrne. Určitý smútok je spôsobený konektorom micro-USB. Avšak v roku 2015 čas USB typu C ešte neprišiel. Kamery tu použité nie sú príliš pôsobivé. Zadný modul sa skladá z 13 megapixelového snímača, doplneného o optický stabilizátor a clonu f / 2. Front-line má rozlíšenie 8 megapixelov.

Dôstojnosť

 • Malá veľkosť a hmotnosť;
 • Používa sa pomerne silný chipset;
 • Normálne množstvo pamäte RAM;
 • Je možné prenášať dáta cez LTE;
 • Existuje podpora pre NFC;
 • Je to slušný predný fotoaparát;
 • Zadná kamera je doplnená o optickú stabilizáciu obrazu;
 • 5,2-palcový displej s vysokým rozlíšením;

Nedostatky

 • Nie je to najnovšia verzia operačného systému;
 • Batéria nie je príliš veľká;
 • Bez snímača odtlačkov prstov;
 • Slot microSD je kombinovaný s miestom pre druhú SIM kartu;
 • Neexistuje malá trvalá pamäť;

Huawei Mate 10 Lite 64 GB

Hodnotenie: 4,7

Ďalší duálny sim smartphone v našom rebríčku. Dá sa to tiež nazývať len podmienečne, pretože slot pre druhú SIM kartu je tu kombinovaný s miestom pre pamäťovú kartu. V ruských obchodoch stojí zariadenie približne 19 tisíc rubľov. Pri takejto cenovej značke nemusíte od nej očakávať pôsobivé vlastnosti. Aj keď niektoré špecifikácie sú stále povzbudivé. Napríklad tu použitý 5,9-palcový displej má rozlíšenie 2160 x 1080 pixelov. Hustota pixelov sa ukázala ako veľmi vysoká - dosahuje 409 PPI. Technológia výroby (IPS) naznačuje, že obrazovka sa teší s najširším uhlom pohľadu. Ako operačný systém sa používa systém Android 7.0 - je nepravdepodobné, že v nasledujúcich rokoch bude táto verzia zastaraná. Operačný systém poskytuje HiSilicon Kirin 659 - osemjadrový chipset s „grafikou“ Mali-T830 MP2. To je dosť pre priemerného používateľa. Necíti sa ani nedostatok pamäti.

Na príjem a prenos údajov sa tu používajú moduly LTE a Wi-Fi. Ten, nanešťastie, nie je dvojpásmový. To znamená, že čo najviac podporujú štandard 802.11n. Ani náš jazyk sa však neodváži to nazvať chybou. Ale nedostatok NFC bude určite uvedený v ich zozname - na nákupy by som chcel použiť smartphone s takouto cenovkou.

Na zadnej strane tohto smartfónu je dvojitá kamera. V skutočnosti však druhý modul tu hrá iba pomocnú úlohu - obsahuje veľmi skromnú maticu dvoch megapixelov. Pokiaľ ide o hlavnú šošovku, je pod ňou skrytý snímač s rozlíšením 16 megapixelov. Približne rovnakú kvalitu snímok poskytuje predná kamera, ktorá má rozlíšenie 13 megapixelov a je doplnená aj dvojmegapixlovým pomocným modulom. Snímač odtlačkov prstov, ktorý zaisťuje utajenie osobných údajov pred zvedavými očami, by mal tiež potešiť kupujúceho. Za autonómnu prácu tu zodpovedá kapacita batérie 3340 mAh. Je potrebné poznamenať, že zariadenie sa dostalo do nášho hodnotenia, a to aj v dôsledku konfigurácie. Číňania tradične vkladajú puzdro a film do krabice, vďaka čomu môžu okamžite úplne ochrániť pomerne drahý nákup. V súprave sú aj slúchadlá, ich kvalita však nie je zďaleka ideálna.

Dôstojnosť

 • 4 GB RAM a 64 GB permanentnej pamäte;
 • Nie sú to najvyššie náklady;
 • Dobré vybavenie;
 • Snímač odtlačkov prstov nie je zabudnutý;
 • Existuje podpora pre LTE;
 • Je to dôstojný front-end;
 • Pomerne dobrá zadná kamera;
 • Displej s pomerne vysokým rozlíšením;
 • Práca poskytuje veľmi výkonný procesor;

Nedostatky

 • Rozmery sa môžu zdať príliš veľké;
 • Bez podpory technológie rýchleho nabíjania;
 • Používa konektor micro-USB;
 • Žiadny čip NFC;

Huawei P20 Lite

Hodnotenie: 4.6

Teraz sa čoraz častejšie predávajú smartfóny s displejom s výrezom v hornej časti. Takýmto zariadením je Huawei P20 Lite. Zároveň je toto zariadenie oveľa lacnejšie ako zariadenie iPhone X, z ktorého si vypožičali dizajn predného panela. Úspory vo výrobe však nemohli ovplyvniť iba technické parametre. Väčšina čitateľov nášho hodnotenia sklama displej. Bol vytvorený pomocou technológie LTPS. Áno, pozorovacie uhly takejto obrazovky sú maximálne. Na zobrazenie obrázku sa však používa samostatná vrstva s podsvietením. To znamená, že si nebudete môcť vychutnať dokonalé čierne farby. A monobrow bude viditeľný aj pri sledovaní videa v úplnej tme. Podľa nášho názoru je výrez v hornej časti displeja relevantný, iba ak bol vytvorený pomocou technológie AMOLED.

Ak budeme naďalej hovoriť o obrazovke, potom si nemôžeme nechať všimnúť jej hustotu pixelov, ktorá dosiahne 432 dpi. Tento výsledok sa dosiahol s rozlíšením 2280 x 1080 pixelov - veľmi vysoký s uhlopriečkou 5,84 palca. Pamätajte, že pomer strán je 19: 9. Zdá sa, že na takomto displeji je veľmi pohodlné pracovať s niekoľkými aplikáciami súčasne. Procesor HiSilicon Kirin 659, ktorý sa skladá z ôsmich jadier a je doplnený grafickým akcelerátorom Mali-T830 MP2, je zaneprázdnený spracovaním obrázkov. Na pomoc mu sú pridelené 4 GB pamäte RAM. Na ukladanie všetkých druhov súborov je teda určených 64 GB permanentnej pamäte.

Na smartfóne je spustený systém Android 8.0. Medzi výhody zariadenia patrí aj jeho hmotnosť nepresahujúca 145 g. Zadná kamera je však kontroverzná. Je to duálny modul, ale matica 16 megapixelov je doplnená veľmi skromným senzorom, ktorého rozlíšenie je iba 2 megapixely. Membrána, zverejnená len do f / 2,2, tiež spôsobuje mierny zármutok. Ak hovoríme o „klientskom rozhraní“, jeho rozlíšenie je 16 megapixelov - to bude stačiť pre veľkú väčšinu kupujúcich.

Zostáva dodať, že smartphone má snímač odtlačkov prstov a batériu s kapacitou 3000 mAh - nie viac ani menej. Nabíjačka je pripojená cez konektor USB Type-C. Stručne povedané, nie je márne, že tento smartphone spadol do nášho hodnotenia, pretože nie je príliš vysoký, poskytuje pomerne vyvážené komponenty.

Dôstojnosť

 • Najnovšia verzia operačného systému;
 • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
 • Veľké množstvo pamäte;
 • Je zabudovaný veľmi výkonný procesor;
 • Dostupné pomocou NFC;
 • K dispozícii je podpora pre LTE a Wi-Fi 802.11ac;
 • Dobrý predný fotoaparát;
 • Displej má vysoké rozlíšenie;
 • Nízka hmotnosť;

Nedostatky

 • Výrez na obrazovke môže rušiť;
 • Nie je to najlepšia zadná kamera;
 • Klzké telo;
 • Kapacita batérie môže byť vyššia;

Huawei Nova 2i

Hodnotenie: 4.6

Ďalší pomerne veľký smartphone v našom rebríčku. Na prednom paneli je 5,9-palcový displej, zatiaľ čo bočné rámy nie sú prakticky vylúčené. Som rád, že rozlíšenie obrazovky je 2160 x 1080 pixelov. Vďaka tejto možnosti budú fotografie a videá vyzerať skvele - je nemožné nájsť chybu s podrobnosťami. Displej bol vytvorený pomocou technológie IPS - nič iné za cenu 17 000 rubľov. neočakávané. Ohľadne uhlov pohľadu a reprodukcie farieb nie sú žiadne sťažnosti. Mnoho kupujúcich pri písaní recenzií upozornilo na pomer strán 18: 9, vďaka čomu je súbežná práca s dvoma aplikáciami pohodlnejšia.

Huawei vkladá duálny fotoaparát do takmer všetkých drahých smartfónov. V tomto prípade je to však iba marketingový vstup. Je nepravdepodobné, že druhá matica, ktorej rozlíšenie nepresahuje 2 megapixely, má aspoň nejaký úžitok. Zdá sa, že hlavný 16-megapixlový snímač už svoju úlohu zvláda celkom dobre. Upozorňujeme, že kupujúci tohto zariadenia nebudú môcť snímať 4K video - tu nainštalovaný procesor Kirin 659 dokáže spracovať iba obrázok v rozlíšení Full HD.

Nad obrazovkou je tiež dvojitá kamera. Jeho hlavný modul má rozlíšenie 13 megapixelov a clonu f / 2,0. Fotografie sú veľmi dobré - na obrazovke smartfónu je ťažké ich odlíšiť od toho, čo dokáže hlavný fotoaparát. Je nepravdepodobné, že by ktorýkoľvek z kupujúcich počíta s ešte lepšími fotografiami.

Tento model je ideálny pre rolu prehrávača MP3. Hudbu môžete počúvať prostredníctvom vstavaných stereofónnych reproduktorov a cez slúchadlá. Navyše ich môžete pripojiť ako káblovú metódu (adaptér nie je potrebný) a cez Bluetooth 4.2. Hudbu môžete ukladať do vstavanej pamäte, ktorej kapacita je 64 GB (je možné nainštalovať aj kartu microSD). Na ich prehrávanie môžete tiež využiť najrôznejšie online služby - na tento účel sú určené LTE a Wi-Fi 802.11n. Mimochodom, môžete počúvať FM rádio - je tu tiež.

Stručne povedané, Huawei Nova 2i sa odporúča na nákup. Zariadenie môže sklamať iba kvôli nedostatku NFC. Zvyšok produktu sa môže radovať.

Dôstojnosť

 • Dobré vybavenie;
 • Nie sú to najvyššie náklady;
 • Displej s vysokým rozlíšením;
 • Slušný zvuk;
 • Dobré duálne kamery;
 • K dispozícii je rádio FM;
 • Existuje podpora pre LTE;
 • Neexistujú žiadne osobitné sťažnosti týkajúce sa spracovateľa;
 • Veľké množstvo pamäte;
 • Podporuje sa technológia rýchleho nabíjania;
 • K dispozícii je skener odtlačkov prstov;

Nedostatky

 • Žiadny čip NFC;
 • Rozmery sa môžu zdať veľké.

Huawei Y9 (2018)

Hodnotenie: 4.5

Obraciame sa na smartphony, ktoré možno podmienečne nazývať tie rozpočtové. Napríklad Huawei Y9 (2018) je možné kúpiť za 15 000 rubľov. A niet pochýb o tom, že sa jeho hodnota postupne znižuje. Upozorňujeme, že na smartfónoch je nainštalovaný systém Android 8.0 - najnovšia verzia tohto operačného systému. Vyniká tiež vďaka svojmu zobrazeniu. Jeho uhlopriečka je upravená na takmer šesť centimetrov. Šírka bočných rámov sa zároveň zníži na minimum, a preto je stále vhodné používať smartphone jednou rukou. A nezabudnite, že uhlopriečka sa nezvýšila kvôli šírke, ale kvôli väčšej výške obrazovky - je to naznačené pomerom strán 18: 9. Zostáva dodať, že displej bol vytvorený pomocou technológie IPS, čo naznačuje maximálne pozorovacie uhly.

Napriek nízkym nákladom na zariadenie dostal aj dvojitú zadnú kameru. Pod nainštalovanými šošovkami sú však veľmi skromné ​​matice - ich rozlíšenie je 13 a 2 megapixely. Ukazuje sa, že kupujúci čaká na obrázky strednej kvality. Je však možné požadovať 15 000 rubľov. perfektný fotoaparát?

Fotografie a videá je možné dostatočne rýchlo odoslať na sociálnu sieť pomocou pripojenia LTE. Ak hovoríme o Wi-Fi, potom tento modul podporuje štandard 802.11n. NFC tu bohužiaľ chýba, takže nahradenie smartfónu fotoaparátom je nielen nemožné, ale aj banková karta zlyhá. Na skener odtlačkov prstov sa však nezabúda, takže osobné údaje budú chránené.

Je ťažké nájsť chybu s inými komponentmi. Číňania tu predstavili osemjadrový procesor, ktorý sa dobre vyrovnáva so spustením ťažkých aplikácií a hier. Tiež v prípade sú 3 GB RAM a 32 GB permanentnej pamäte. Ich objem je možné rozšíriť pomocou slotu na kartu microSD. Mnoho kupujúcich poteší skutočnosť, že kapacita batérie sa zvýši na 4000 mAh.

Dôstojnosť

 • Dobrý zadný fotoaparát;
 • Nízke náklady;
 • Nainštalovaná je najnovšia verzia systému Android;
 • Tri farby tela na výber;
 • IPS displej s vysokým rozlíšením;
 • Dostupné pripojenie k 4G sieťam;
 • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
 • Pevné množstvo pamäte RAM;
 • Je zabudovaný pomerne výkonný procesor;
 • Dobrá batéria;

Nedostatky

 • Používa konektor micro-USB;
 • Nahrávajte video s nízkou bitovou rýchlosťou;
 • Chýba NFC;

Huawei Nova Lite 2017

Hodnotenie: 4.5

Ešte lacnejší smartphone. Samozrejme, že náklady na 12 tisíc rubľov. Ovplyvnili technické vlastnosti. Toto zariadenie sa však nemohlo dostať do nášho hodnotenia. Zapojil nás svojou kompaktnou veľkosťou - teraz sú takéto malé smartfóny čoraz častejšie. Tiež vás potešil firmvér založený na systéme Android 7.0. Na odomknutie sa používa skenovanie odtlačkov prstov a v skutočnosti je mnoho zariadení s rovnakou cenovou značkou zbavené zodpovedajúceho skenera.

Tu nainštalovaný 5-palcový displej IPS má na prvý pohľad skromné ​​rozlíšenie HD. S takou uhlopriečkou je to však celkom normálne, čo dokazuje hustota pixelov 294 PPI. Pomer strán je tu štandardný - 16: 9. Na jednej strane to uľahčuje prehliadanie YouTube - na stranách obrazovky nebudú žiadne čierne pruhy. Na druhej strane, práca s dvoma aplikáciami súčasne je nesmierne náročná. Smartphone však nebol vytvorený na riešenie takýchto zložitých problémov, o čom svedčia 2 GB pamäte RAM a pomerne slabý procesor Snapdragon 425, taktované pri 1,4 GHz.

Teraz sú aj takéto lacné zariadenia vybavené dobrým fotoaparátom. Jedná sa o 13-megapixlový modul schopný zaznamenávať video s rozlíšením Full HD. Ak hovoríme o „front-ende“, potom to nie je také šťastné - jeho rozlíšenie je 5 megapixelov. Môžete fotografovať aj veľmi úprimné fotografie. Nie je potrebné sa obávať, že ich uvidia oči iných ľudí. Najmä ak aktivujete odomknutie skenovaním odtlačkov prstov.

Tu použitá lítium-iónová batéria má kapacitu 3020 mAh. To stačí na bežný deň výdrže batérie, ak hru nespustíte. Sieťový adaptér je pripojený ku konektoru micro-USB.

Dôstojnosť

 • K dispozícii je skener odtlačkov prstov;
 • Kompaktná veľkosť a nízka hmotnosť;
 • K dispozícii je rádio FM;
 • Nie je to najhoršia zadná kamera;
 • Podporuje prácu na sieťach LTE;
 • Dostupná cenovka;
 • Mimoriadne priestranná batéria;

Nedostatky

 • Používa konektor micro-USB;
 • V niektorých uhloch displej trochu slabne;
 • Jednoduchá predná kamera;
 • Chýba NFC;
 • Chcel by som získať výkonnejší procesor;
 • Veľkosť pamäte nebude vyhovovať všetkým;

Huawei Y6 (2018)

Hodnotenie: 4.5

Ďalší smartphone v našom hodnotení, ktorý má tri farebné možnosti. Toto je jedno z najlacnejších zariadení, takže je dostupné širokej škále ľudí. Iba za 9 tisíc rubľov. získate zariadenie s čerstvou verziou operačného systému, pod telom ktorého je skrytý štvorjadrový procesor Snapdragon 425. Jeho kapacity sú dostatočné na spracovanie obrázka s rozlíšením 1440 x 720 pixelov. Konkrétne, takéto rozlíšenie má nainštalovaný displej. Je škoda, že jeho uhlopriečka je príliš veľká. Pri 5,7 palcoch môže osoba s akútnym zrakom zvážiť pixeláciu. Vďaka takejto uhlopriečke bol smartphone dostatočne veľký - nie všetkým ľuďom bude vyhovovať použitie.

Produkt obsahuje 2 GB RAM a 16 GB permanentnej pamäte. Toto je štandardný objem lacného smartfónu. K dispozícii je tiež podpora LTE, vďaka ktorej sa vykonáva vysokorýchlostný prenos údajov. Na zadnej strane je 13-megapixlový objektív fotoaparátu. Kvalita obrázkov nie je zlá, ale nie nádherná. Je nepravdepodobné, že by sa od tohto zariadenia mohlo vyžadovať viac. Stále by som však chcel získať snímač odtlačkov prstov. Avšak výrobca to musel opustiť, inak by sa smartphone ukázal byť drahší.

Upozorňujeme, že existuje verzia Huawei Y6 (2018) s čipom NFC - má index ATU-L11.

Dôstojnosť

 • Na senzory svetla a blízkosti sa nezabudne;
 • Nízke náklady;
 • Veľké množstvo farebných možností;
 • Nízka hmotnosť;
 • Pomerne dobrá zadná kamera;
 • Existuje podpora pre LTE;
 • Batéria má pomerne vysokú kapacitu;

Nedostatky

 • Hromadná modifikácia nemá čip NFC;
 • Rozmery sa zdajú príliš veľké;
 • Nie je to displej najvyššej kvality;
 • Nie príliš veľké množstvo pamäte;
 • Používa sa konektor micro-USB;

Huawei Y5 Prime (2018)

Hodnotenie: 4.4

Najlacnejšie zariadenie v našom hodnotení, odhadované ruskými predajcami na 7500 rubľov. Je tiež najľahší - váži iba 142 g. Nemôžete to nazvať malými, pretože na prednom paneli je displej s rozmermi 5,45 palca, ktorý spracováva operačný systém Android 8.1 (v nasledujúcich troch až štyroch rokoch sa určite nestane zastaralým). rok). Obrazovka má pomer strán 18: 9 a bola vytvorená pomocou technológie IPS. S tak nízkou cenou sa to nemôže len tešiť, pretože všetko môže byť oveľa horšie. Rozlíšenie displeja je 1440 x 720 - to stačí na pohodlné používanie. Nedá sa zabudnúť, že pre tento smartphone existujú tri farebné možnosti - v rozpočtovom segmente to nie všetky modely potešia.

Na prednom paneli je nielen obrazovka, ale aj predná časť. Jeho rozlíšenie je 5 megapixelov, ktoré možno nazvať prijateľným parametrom. Hlavná kamera poteší ešte viac - rozlíšenie jej matice dosahuje 13 megapixelov. Možno sú to celkom hodné ukazovatele pre takéto lacné zariadenie.

Zariadenie nie je bez zdierky 3,5 mm. Zároveň nikto nezakazuje používať Bluetooth na prenos zvuku. Wi-Fi patrí tiež k dostupným bezdrôtovým modulom - funguje podľa štandardu 802.11n. Môžete ísť online pomocou sietí LTE.

Ako procesor sa tu využíva najvýhodnejšie riešenie, ktoré má čínsky výrobca k dispozícii - MediaTek MT6739. Toto je štvorjadrový chipset doplnený grafickým akcelerátorom PowerVR GE8100. To bude stačiť pre aplikácie, ale je lepšie nemyslieť na ťažké trojrozmerné hry. Dokonca aj pod telom zariadenia sú 2 GB RAM a 16 GB permanentnej pamäte. Niekde pod zadným krytom je aj batéria s kapacitou 3020 mAh. Nabíja sa prostredníctvom konektora micro-USB. Nakoniec existujú senzory priblíženia a osvetlenie, ktoré niektorým lacným smartfónom chýba. Snímač odtlačkov prstov a NFC tu však nie sú - je to smutné.

Dôstojnosť

 • Tri možnosti vyfarbenia tela;
 • Nízke náklady;
 • Existuje podpora pre LTE;
 • Dobrý zadný fotoaparát;
 • Dobré pozorovacie uhly;
 • Hmotnosť je 142 g;
 • Najnovšia verzia operačného systému;

Nedostatky

 • Chýbajúci snímač odtlačkov prstov;
 • Slabý procesor;
 • Nedostatok pamäte;
 • Chýba NFC;
 • Nie je to najvyššie rozlíšenie displeja;
 • Žiadny čip NFC;

Záver

Toto je zoznam najlepších smartfónov distribuovaných pod značkou Huawei. Charakteristiky zariadení diskutovaných v tomto článku sú pre oko príjemné. Pozitívne dojmy zostávajú z ich vzhľadu. Stručne povedané, takéto zariadenia pravdepodobne nesklame svojho vlastníka. A venujte pozornosť skutočnosti, že sme hovorili o smartfónoch Honor (sú tiež vyvíjané a vyrábané spoločnosťou Huawei) v samostatnom článku.


Varovanie! Toto hodnotenie je subjektívne, nejde o reklamu a neslúži ako vodítko pri nákupe. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Loading...