13 najlepších kávovarov na pečenie

* Recenzia najlepších podľa redaktorov ecdfburma.org. Informácie o kritériách výberu. Tento materiál je subjektívny, nejde o reklamu a neslúži ako vodítko pri nákupe. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Káva povzbudzuje, takže aj v najťažšom dni môže byť človek pod napätím, aby si poradil so všetkým. Nákup hotovej kávy je drahý, takže veľa ľudí uprednostňuje nákup kávovarov. Existujú modely pre kancelárie, ktoré môžu poskytnúť veľkému počtu ľudí aromatické nápoje, ako aj pre domáce použitie. Na policiach je veľa rôznych prístrojov, ale milovníci latte, espressa a cappuccina by mali venovať pozornosť len rohovke. Medzi nimi je ľahké zvoliť vhodnú voľbu pre začiatočníkov aj pre tých, ktorí plánujú zariadenie používať na komerčné účely. Hlavnou vecou je určiť cenu, ako aj úlohy, ktoré musí kávovar vykonávať.

Odborníci v oblastipríslušenstva analyzovali trh, dozvedeli sa znalecké posudky a pre toto hodnotenie vybrali 13 z najlepších kávovarov na výrobu kávy.

Ako si vybrať kávovar na pečenie

 1. Druhy kávovarov na kávu, Činnosť čerpadla vďaka vodnému čerpadlu zvyšuje tlak vo varnej komore a ceste kávy. Zariadenia z primárnej a strednej triedy majú vibračné čerpadlo, ktoré sa používa vo všetkých domácich kávovaroch. Súčasne môže model stáť 5 a 150 tisíc rubľov. Profesionálne / komerčné sú vybavené rotačnými čerpadlami, takže tlak je rovnomernejší a stabilnejší, čo priaznivo ovplyvňuje chuť espressa. Para má nižšiu funkčnosť ako pumpy, preto vám odporúčame, aby si jedlo vyberalo prvú možnosť. Pamätajte, že kávovary pre kanceláriu, kaviareň alebo veľkú rodinu by mali mať aspoň dva rohy.
 2. Materiály výroby. Venujte osobitnú pozornosť nádrži a rohom. Ak sú vyrobené z lacného plastu, potom bude chuť kávy zďaleka ideálna. Je lepšie zvoliť kávovary s kovovými rohmi a nádržkou na vodu z kvalitného plastu.
 3. Výkon a tlak. Espresso potrebuje tlak 8 - 9 barov. Aj keď zariadenie produkuje 15 - 19 bar, potom na tom nezáleží, takže zameranie sa výlučne na túto charakteristiku je pravdepodobnejšie marketingový krok - kávovar v každom prípade zníži tlak na požadované hodnoty.
 4. energie zodpovedný za rýchlosť prípravy nápoja. Optimálna hodnota bude 1100 - 1700 wattov, ale ak chcete ušetriť, môžete zvoliť menšiu.
 5. bojler, Na kávovaroch prvej triedy sú inštalované malé tepelné bloky, k strednému patrí zariadenie s veľkým kotlom. Veľké majú významnú výhodu v porovnaní s malými, pretože sa nemusia ohrievať vodou každých 60 ml. Je pravda, že existuje aj mínus - nerovnomernosť teploty, ktorá nie je silná, ale stále ovplyvňuje chuť espressa.
 6. Objem nádrže. Ak si kúpite kávovar na pečenie pre malú rodinu s 2 až 3 osobami, potom je dosť veľká nádrž s objemom 100 až 600 ml, ale pre viac ľudí by ste mali kúpiť modely s objemom 1 až 1,5 litra. Nezabudnite, že čím väčší je objem nádrže, tým vyššia by mala byť kapacita zariadenia.
 7. Aký druh kávy použiť. Kávovary Carob môžu pracovať s mletou kávou, ako aj s kávou v kapsulách a špeciálnych vankúšikoch. Modely na použitie vankúšikov sú drahšie, pretože najrýchlejšie pripravujú najchutnejšie espresso a sú pohodlné a ľahko sa čistia. Odborníci odporúčajú nákup zariadení vybavených strojom cappuccino a podporujúcich prácu s podložkami.
 8. Ďalšie možnosti. Prítomnosť systému na napenenie mlieka vám umožní pripraviť kávu s veľmi chutnou penou. Prerušenie procesu varenia stlačením jediného tlačidla umožní odstránenie poruchy. Automatické vypnutie chráni motor pred prehriatím a automatické čistenie zabráni tvorbe vodného kameňa.
 9. Management. Kávovary sú rozdelené na tie, ktoré majú naprogramované dávkovanie, a tie, ktoré sa začínajú a zastavujú s priamou účasťou osoby. V prvom prípade stačí stlačiť tlačidlo, aby model vykonal celý proces sám až po vypnutie. Toto je samozrejme pohodlnejšie, pretože šetrí čas používateľa a keď je zaneprázdnený vlastnými záležitosťami, zariadenie vyvíja nápoj. Náklady na tieto výrobky však budú vyššie, čo treba vziať do úvahy pred odchodom do obchodu.
 10. Ergonómia. Pre domácnosť je lepšie zvoliť kompaktné modely. Aj keď máte veľkú kuchyňu, zaberanie väčšieho priestoru, keď si môžete kúpiť výkonný, ale malý kávovar, je hlúpe. Všetky prvky by mali byť umiestnené pohodlne, najmä pokiaľ ide o nákup zariadenia pre staršiu osobu. V tomto prípade bude intuitívne rozhranie veľmi vítané. Majte na pamäti, že kávovar sa bude musieť čistiť pomerne často, takže je dôležité, aby bol rozobraný a zostavený čo najjednoduchšie a najrýchlejšie.

Hodnotenie najlepších kávovarov na pečenie

nominant miesto názov produktu cena
Najlepšie kávovary na kávu v kancelárii 1 Nuova Simonelli Appia II 1Gr 99 232 ₽
2 Expobar OFFICE PULSER 1GR 59 550 ₽
3 Rancilio silvia -
4 Jedáleň Lelit PL42EM 48 000 ₽
5 De'Longhi EC 850 M 26 583 ₽
Najlepšie kávovary na pečenie pre domácnosť 1 Gaggia Carezza DeLuxe 17 990 ₽
2 Ascaso Dream Ground (2013) 26 450 ₽
3 Smeg ECF01 37 890 ₽
4 De'Longhi EC 820 B 19 990 ₽
5 Kenwood ES 020 12 250 ₽
6 Krups XP 3440 11 100 ₽
7 VITEK VT-1514 11 980 ₽
8 De'Longhi ECP 33.21 8 390 ₽

Najlepšie kávovary na kávu v kancelárii

Nuova Simonelli Appia II 1Gr

Hodnotenie: 4.9

Na prvom mieste v talianskej kategórii je kávovar vysokej skupiny, ktorý pripravuje dve šálky espressa, latte a iných nápojov súčasne. K dispozícii je vydávač a predbežné namáčanie. Kotol je veľký, objem je 5 litrov. Ideálne pre kancelárie a stravovacie zariadenia. Vďaka výške 14 cm k výtoku sa odporúča pre podniky, ktoré predávajú kávu s sebou. Pripojenie na prívod vody. Ak je potrebné použiť balenú vodu, musíte si kúpiť špeciálnu pumpu. Krásny a moderný dizajn produktu ozdobí každý interiér. Kávovar sa určite stane viditeľným a pútavým prvkom.

Dôstojnosť

 • výkon - 2 kW;
 • funkcia vyhrievania hrnčeka;
 • dva rohy kŕmenia;
 • ručné dávkovanie a zastavenie prívodu teplej vody.

Nedostatky

 • relatívne drahé - 9 tis.

Expobar OFFICE PULSER 1GR

Hodnotenie: 4.8

Druhá linka je prijatá poloautomatickým rohovým kávovarom profesionálnej úrovne. S jeho pomocou sa rýchlo pripravujú chutné espresso a ďalšie nápoje. Model je určený na použitie v baroch, malých reštauráciách, reštauráciách, kaviarňach, kanceláriách. Mlynček na kávu bohužiaľ nie je súčasťou balenia. Zariadenie má jednu varnú skupinu, je vybavené snímačom teploty, ventilom na prívod pary a horúcej vody s dvoma nádobami na zavlažovanie. Spotrebič varí naraz dva šálky. Kotol vyrobený z medi je na rozdiel od predchádzajúceho modelu malý, iba 1,5 litra a nádrž na vodu je 2,75 litra. Plošina na ohrev nedovolí, aby sa káva nejaký čas ochladila.

Dôstojnosť

 • príkon - 2065 W;
 • nastaviteľné nohy;
 • manuálny stroj na cappuccino;
 • kovový roh;
 • rozumné náklady - 59 tisíc rubľov

Nedostatky

 • neboli identifikované.

Rancilio silvia

Hodnotenie: 4,7

Tretia pozícia patrí multifunkčnému kávovaru na výrobu chutného espressa. Vďaka trojitému ventilu sa z kávovej usadeniny odstráni vlhkosť, takže sa ľahšie odstraňuje. Na vyrovnávanie tlaku nemusíte čakať, môžete si jeden pohár po druhom uvariť. Vlhkosť sa tiež odstraňuje z množstva mletej kávy, ktorá zostáva, čo znamená, že nebudete musieť príliš často čistiť portový filter. Veľkoobjemový kotol sa rýchlo nevyprázdni. Mliečna pena je hustá a nasýtená, pripravená profesionálnym parným žeriavom. Zabudovaný filter čistí vodu a zabraňuje tvorbe vodného kameňa.

Dôstojnosť

 • veľkosť portafiltra 58 mm;
 • je vybavená nádrž na teplú vodu;
 • funkcia ohrevu šálok;
 • odnímateľná nádrž na ľahšie plnenie.

Nedostatky

 • neboli identifikované.

Jedáleň Lelit PL42EM

Hodnotenie: 4.6

Štvrtý je poloautomatický rohový kávovar s jednou pivovarníckou skupinou, ktorý pracuje s obilnou aj mletou kávou a vankúšikmi. Na tento účel je zabudovaná mlynček na kávu, v ktorom môžete nastaviť stupeň mletia. Zariadenie je vhodné nielen do malej kancelárie, ale aj do domácnosti. Puzdro je vyrobené z leštenej nehrdzavejúcej ocele. Pogumované nohy a veľa hmotnosti sú chránené pred kĺzaním po povrchu, takže keď potrebujete vložiť držiak, nemali by ste sa obávať, že sa kávovar bude pohybovať a prevrátiť. Balenie obsahuje filtre na jeden a dva šálky. Roh je vyrobený z kovu. Objem kotla je 3,5 litra.

Dôstojnosť

 • príkon - 1200 W;
 • je k dispozícii manometer;
 • funkcia ohrevu šálok;
 • horná hranica tlaku - 15 bar;
 • rozumné náklady - 48 tisíc rubľov

Nedostatky

 • žiadny odkvapkávací systém.

De'Longhi EC 850 M

Hodnotenie: 4.5

Piatu pozíciu zaujíma rohová kávovar s elegantným a štýlovým dizajnom. Navrhnuté pre použitie v malých kanceláriách alebo stravovacích zariadeniach, ako aj doma. Teleso je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Zariadenie pracuje s mletou kávou a špeciálnymi vankúšikmi. Stroj cappuccino je automatický, pripravuje vzduchovú penu, ale neexistuje spôsob, ako uplatniť všetky zručnosti barista, ako v modeloch, kde je nainštalovaná manuálna verzia. Existuje možnosť individuálneho programovania, takže nemusíte zakaždým zadávať nastavenia. Podobne ako jeho náprotivky existuje aj funkcia vyhrievania pohárov. Objem kotla je 1,5 litra.

Dôstojnosť

 • príkon - 1450 W;
 • automatické vypnutie;
 • súčasná príprava dvoch šálok;
 • priame privádzanie vriacej vody;
 • horná hranica tlaku - 15 bar;
 • primerané náklady - 27500 s.

Nedostatky

 • neboli identifikované.

Najlepšie kávovary na pečenie pre domácnosť

Gaggia Carezza DeLuxe

Hodnotenie: 4.9

Na prvom mieste v kategórii ratingov je funkčný kávovar v retro štýle. Medzi vlastnosti zariadenia patrí zvukový signál, ktorý upozorňuje používateľa, že sa nahromadila spodina, ako aj filter s dvoma stenami a kompatibilita s briketami ESE. Tento kávovar na roh je vybavený klasickou mliečnou penou, pomocou ktorej môžete rýchlo pripraviť vysokú, hustú a nasýtenú penu. Parná tryska sa otáča o 180 stupňov. Kapacita vody v domácnosti je dosť veľká - 1,25 litra. Medzi užitočné možnosti je potrebné uviesť automatické vypnutie a predbežné navlhčenie.

Dôstojnosť

 • príkon - 1900 W;
 • funkcia ohrevu šálok;
 • indikácia teploty a hladiny vody;
 • odnímateľná nádoba na vodu;
 • horná hranica tlaku - 15 bar;
 • odkvapkávacia miska.

Nedostatky

 • relatívne drahé - 18500 s.

Ascaso Dream Ground (2013)

Hodnotenie: 4.8

Druhý riadok dostane poloautomatický kávovar, uznávaný odborníkmi a mnohými používateľmi ako jeden z najlepších vo svojej triede. Spravodlivá objemová kapacita je 1,3 litra, čo je dosť na varenie veľkého množstva kávy, takže ju nemusíte znova a znova plniť vodou. Môžete uvariť dve misky naraz, čo je veľmi výhodné pre páry. Všetky kvapky padajú na zberný podnos, takže kuchyňa zostáva čistá. Informatívny displej zobrazí každý krok varenia. Obzvlášť potešený je prítomnosť automatického odvápňovania a schopnosť pripraviť peny ručným strojom na výrobu cappuccina.

Dôstojnosť

 • príkon - 900 W;
 • existuje manometer;
 • kovový roh;
 • horná hranica tlaku - 16 bar;
 • systém proti odkvapkávaniu.

Nedostatky

 • funguje iba s mletou kávou;
 • vysoké náklady 26-500 p.

Smeg ECF01

Hodnotenie: 4,7

Tretia pozícia je do kávovaru s pohodlným ovládacím panelom a nastaviteľným systémom cappuccino. Prístroj pripravuje dve šálky súčasne. Vstavaný ručný stroj cappuccino vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Nádrž na vodu je odstránená pre väčšie pohodlie, vybavená prídavným filtrom, objem je 1 liter. Puzdro je vyrobené z odolného, ​​ale ľahkého kovu s plastovými prvkami. Na spodnej strane sú nohy s pogumovanými vankúšikmi, ktoré zabraňujú skĺznutiu produktu po povrchu. Špeciálny indikátor upozorní na prítomnosť vodného kameňa, aby bolo možné vykonať čistenie včas. Súprava obsahuje tamper na stlačenie, odmernú lyžicu, držiak na stroj cappuccino a tri filtre.

Dôstojnosť

 • príkon - 1350 W;
 • horná hranica tlaku - 15 bar;
 • K dispozícii je funkcia prívodu pary.

Nedostatky

 • funguje iba s mletou kávou;
 • vysoké náklady - 37800 p.

De'Longhi EC 820 B

Hodnotenie: 4,7

Štvrtý je poloautomatický model karobového typu. Sú navrhnuté špeciálne na súčasnú prípravu dvoch šálok. Súčasťou zariadenia je kompatibilná práca nielen s mletou kávou, ale aj s vankúšikmi, pre ktoré je tu tiež k dispozícii filter. Varený nápoj sa neochladí, pretože existuje funkcia ohrevu. K dispozícii je tiež priame privádzanie vriacej vody a indikátor hladiny horúcej vody. Nádrž má objem 1 liter, čo je dosť pre veľkú rodinu fanúšikov na pitie espressa, latte alebo cappuccina.

Dôstojnosť

 • príkon - 1450 W;
 • kovový roh;
 • funkcia úspory energie;
 • automatické vypnutie;
 • horná hranica tlaku - 15 bar;
 • odnímateľný odkvapkávací podnos.

Nedostatky

 • relatívne drahé - 21 tis.

Kenwood ES 020

Hodnotenie: 4.6

Piate miesto patrí kávovaru na kávu s kompaktnou veľkosťou. Vyznačuje sa konkurenciou štýlovým dizajnom a originálnym dizajnom puzdra. Zariadenie pracuje na mletú kávu a struky. Objem nádoby na vodu je 1 liter. Kávovar je schopný súčasne pripraviť dva šálky, avšak na úkor mnohých používateľov sa tu neposkytuje stroj na cappuccino. Ovládací panel je mechanický, intuitívny.

Dôstojnosť

 • príkon - 1 000 W;
 • výstup pary;
 • horná hranica tlaku - 15 bar;
 • odkvapkávacia miska.

Nedostatky

 • materiál kombinovaného rohu;
 • nefunguje žiadna funkcia vyhrievacích šálok;
 • relatívne drahé - 15 tisíc p.

Krups XP 3440

Hodnotenie: 4.5

Šiesty riadok je obsadený jednoduchým poloautomatickým rohovým kávovarom s minimálnym súborom funkcií. Funguje výlučne s mletou kávou, vyrába naraz dva šálky. Manuálny cappuccino stroj umožňuje pripraviť vysoko vzdušnú penu pre milovníkov kávy s mliekom. Odnímateľná nádoba na vodu s optimálnym objemom - 1,1 l. Teleso výrobku je vyrobené z odolného plastu. Vďaka svojej kompaktnej veľkosti môže byť kávovar inštalovaný aj v malej kuchyni, nezaberie veľa miesta.

Dôstojnosť

 • príkon - 1460 W;
 • odnímateľný odkvapkávací podnos;
 • kovový roh;
 • horná hranica tlaku - 15 bar;
 • rozumné náklady - 13 tisíc rubľov

Nedostatky

 • neboli identifikované.

VITEK VT-1514

Hodnotenie: 4.5

Siedma pozícia patrí modernému kávovaru na pečenie, ktorý je schopný vyrábať cappuccino a latte v manuálnom aj automatickom režime. Zariadenie je vhodné nielen pre domácnosť, ale aj pre malú kanceláriu, pretože objem nádrže na vodu je 1,5 litra. Pripraví dve šálky súčasne. Funkcia Perfect Brewing umožňuje rýchle varenie voňavého nápoja a vďaka filtru so špeciálnym dizajnom získate hustú penu. K dispozícii je teplá voda. Automatická dekalcifikácia ušetrí užívateľovi potrebu čistiť zariadenie nahromadenej stupnice.

Dôstojnosť

 • príkon - 1300 W;
 • funkcia automatického čistenia;
 • horná hranica tlaku - 15 bar;
 • odnímateľný hliníkový odkvapkávací podnos.

Nedostatky

 • relatívne drahé - 17 tisíc p.

De'Longhi ECP 33.21

Hodnotenie: 4.5

Zatvorí lacný kávovar na pečenie s ratingom. Podľa používateľov je veľmi výhodné, aby model pracoval nielen s mletou kávou, ale aj s vankúšikmi, takže si môžete vždy vybrať, čo sa vám najviac páči. Sila nápoja je regulovaná individuálne pre každý. K dispozícii je ručné zariadenie na výrobu cappuccina, pomocou ktorého je ľahké experimentovať s vytvorením lahodnej a bohatej vzdušnej peny. Funkcia ohrevu je užitočná, ak nie je možné okamžite vypiť kávu. Nádrž na vodu má objem 1 liter, čo je najlepším ukazovateľom pre domáce použitie.

Dôstojnosť

 • príkon - 1050 l;
 • označenie vzhľadu stupnice;
 • prívod teplej vody;
 • automatické vypnutie;
 • pripravuje dva šálky naraz;
 • horná hranica tlaku - 15 bar;
 • primerané náklady - 7700 s.

Nedostatky

 • neboli identifikované.


Varovanie! Toto hodnotenie je subjektívne, nejde o reklamu a neslúži ako vodítko pri nákupe. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Loading...