9 najlepších antivírusov pre Windows 10

* Recenzia najlepších podľa redaktorov ecdfburma.org. Informácie o kritériách výberu. Tento materiál je subjektívny, nejde o reklamu a neslúži ako vodítko pri nákupe. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Moderné počítače dokážu ľahko zachytiť malware. Najzraniteľnejším v tomto ohľade je operačný systém Windows 10. Je to však práve to, že teraz má k dispozícii veľa predaných notebookov! Našťastie sa teraz zriedkavý používateľ odváži online bez nainštalovaného antivírusu. Tu je len jeden antivírus pre iný - nesúhlas, nie každý z nich sa môže pochváliť dokonalým rozpoznaním špiónov, trójskych koní a iného podobného softvéru. Niektoré antivírusy sú tiež rozrušené v dôsledku toho, že hojne spotrebúvajú počítačové zdroje, čo vedie k pravidelným spomaleniam. Jedným slovom vám odporúčame, aby ste sa oboznámili s výberom najlepších antivírusových programov pre systém Windows 10. S výberom sa teda určite nemýlite.

Hodnotenie najlepších antivírusov pre Windows 10


nominant miesto názov antivírusuhodnotenie
9 najlepších antivírusov pre Windows 101Avira Antivirus Pro 4.9
2Kaspersky Total Security 2019 4.9
3Úplná ochrana spoločnosti McAfee 4.8
4Malwarebytes 4.8
5ESET NOD32 Internet Security 10 4.8
6Bitdefender Internet Security 2019 4.7
7Norton Security Deluxe 4.6
8Softvér MicroSorld eScan Internet Security Suite 4.5
9Avast Internet Security 4.4

Avira Antivirus Pro

Hodnotenie: 4.9

Možno najlepším doterajším riešením. Najmä ak sa prihlásite na odber počas konkrétnej propagačnej akcie, keď sa znížia ceny. Napríklad v čase písania tohto ratingu sa ročný plán odhadoval na 1817 rubľov. Môžete ušetriť ešte viac prihlásením na tri roky - jeho cena je 4144 rubľov. Počet zariadení, ktoré je potrebné chrániť, bude mať tiež vplyv na cenu - nezabudnite na to.

Čo sa môže tento produkt pochváliť? Možno nie je potrebné spomenúť, že chráni počítač pred akýmkoľvek typom hrozby. Dá sa to však povedať o polovici antivírusov, ktoré spadali do nášho hodnotenia. A čo je dôležitejšie, tento softvérový balík je samoučiaci sa. To mu pomáha odhaliť predtým neznáme typy hrozieb, za ktoré sa antivírus pravidelne udeľuje so všetkými druhmi ocenení.

Tento produkt vývojárov štúdia Avira je, samozrejme, schopný poskytnúť informácie o platbe čo najvernejšie. To znamená, že útočníci pri platbe za nákup v internetovom obchode určite nedostanú číslo vašej platobnej karty a ďalšie údaje. Za zmienku stojí aj intuitívne rozhranie - nie je ťažké oboznámiť sa s odstránenými hrozbami, ako aj so spracovaním súborov a prechodom na ďalšie funkcie. Mimochodom, počas celého roka 2018 antivírus eliminoval celkom 10,3 milióna útokov ransomware. Číslo je úžasné, však? Najmä vtedy, keď si uvedomíte, že tento antivírus nepoužívajú všetci vlastníci systému Windows 10. Ak hovoríme o bežných trójskych konoch a iných vírusoch, každý deň sa eliminuje v množstve 4 milióny.

Novinári odborných publikácií poznamenávajú, že program Avira Antivirus Pro nenačítava počítač príliš veľa. Aspoň niektorí konkurenti spomaľujú prácu s operačným systémom a serióznymi aplikáciami. Antivírus zároveň stále funguje na pozadí - úspešne monitoruje všetky činnosti používateľov na internete a blokuje všetky hrozby, ktoré sa snažia preniknúť do počítača. Má tiež zabudovaný blokovač reklám - ak ho chcete používať, musíte si nainštalovať príslušné rozšírenie vyvinuté pre Opera, Chrome a Firefox - všetky tri z najpopulárnejších internetových prehliadačov.

Niekto môže ľutovať iba absenciu systémového optimalizátora a niektoré ďalšie podobné funkcie. Aplikácia Avira Antivirus Pro pre systém Windows 10 ich skutočne nemá. Ak je to pre vás dôležité, môžete sa pozrieť na drahšie produkty z toho istého štúdia - napríklad program Internet Security Suite dokáže opraviť problémy so softvérom, pravidelne ho aktualizovať, ukladať všetky vaše heslá a tiež sťahovať nové ovládače. Ešte drahšia verzia antivírusu s názvom Prime ponúka anonymné prehľadávanie, prístup k blokovaným webom, optimalizáciu počítača a čistenie všetkých druhov odpadu. Jediným sklamaním sú náklady na prihlásenie sa na takúto konečnú možnosť - vývojári žiadajú približne 5 000 rubľov ročne.

Dôstojnosť

 • Vyrovnáva sa s blokovaním rôznych hrozieb;
 • Zaúčtuje všetky platby čo najvernejšie;
 • Existuje blokovač reklám;
 • Vstavaná ochrana domácej siete;
 • Premyslené a užívateľsky prívetivé rozhranie;
 • Antivírus sa pokúša nenačítať systém.

Nedostatky

 • Ďalšie funkcie iba v drahších verziách.

Kaspersky Total Security 2019

Hodnotenie: 4.9

Ak hovoríme o antivírusových programoch v našej krajine, potom si ľudia o spoločnosti Kaspersky pamätajú ako prví. Faktom je, že výrobky distribuované pod touto značkou sa vyvíjajú v Rusku. A jeden z nich sa nemohol dostať do nášho hodnotenia, pretože v mnohých ohľadoch predčí jeho konkurentov. Ide o Kaspersky Total Security. Som rád, že tento program nevyžaduje viac ako dvetisíc rubľov ročne - niektoré antivírusy sa oceňujú o niečo drahšie. Mimochodom, tieto náklady zahŕňajú prácu programu na dvoch počítačoch!

Rovnako ako mnoho iných antivírusov, aj Kaspersky Total Security zvyšuje dôvernosť prehliadania internetu. Predovšetkým to neumožňuje útočníkom oboznámiť sa nielen s číslom vašej platobnej karty, ale aj so zadanými heslami! Tento softvér tiež veľmi dobre zvláda trójske kone a iné typy vírusov - ani jeden z nich sa nedostane do počítača! A ak predtým takáto ochrana vážne načítala systém, nové verzie aplikácie Kaspersky Total Security nemajú takmer žiadny vplyv na výkon počítača. Aj keď stále neodporúčame inštaláciu takého antivírusu na slabý kancelársky stroj vybavený dvojjadrovým procesorom a minimálnym množstvom pamäte.

Na rozdiel od vyššie uvedeného programu sa program Kaspersky Total Security pre Windows 10 môže pochváliť najrôznejšími doplnkovými funkciami, ku ktorým je štandardne prístup. Napríklad rodičovská kontrola môže byť veľmi užitočná. S tým sa nemôžete obávať, čo vaše deti robia na počítači - je nepravdepodobné, že budú mať prístup na stránky, ktoré nie sú vhodné pre ich vek. Mimochodom, podobná funkcia existuje v mobilnej verzii aplikácie, ktorú je možné po zaplatení predplatného stiahnuť do neobmedzeného počtu smartfónov.

Kaspersky Total Security má tiež správcu hesiel. Preto sa tento antivírusový program líši od iných produktov spoločnosti Kaspersky. Ale nielen to. Softvérový balík uľahčuje ochranu cenných fotografií a videí a obmedzuje prístup k nim zvonku.

Aplikácia Kaspersky Total Security chráni systém Windows 10 v čo najväčšej možnej miere. Tento program môže nepáči iba jeho rozhranie. V posledných rokoch však bola dobre modernizovaná, v súvislosti s ktorou teraz veľa používateľov môže ľahko nájsť konkrétnu funkciu. Napríklad na hlavnej obrazovke sa teraz zobrazí ten istý správca hesiel, ktorý vám umožňuje prístup k nemu po dvoch kliknutiach. V tom istom okne nájdete rodičovskú kontrolu, ku ktorej je prístup po zadaní hesla. Nakoniec na hlavnej obrazovke programu je tlačidlo, ktoré spustí úplnú kontrolu počítača - odporúča sa naň kliknúť ihneď po nainštalovaní tohto antivírusu. V budúcnosti nebude mať zmysel vykonávať takúto kontrolu - Kaspersky Total Security určite nedovolí škodlivý softvér zo stránok alebo z periférie do počítača.

Dôstojnosť

 • Poskytuje dôvernosť pri platení a zadávaní hesla;
 • Maximálna ochrana pred škodlivým softvérom;
 • Môže byť nainštalovaný na dvoch počítačoch (podporovaný Mac OS);
 • K dispozícii je diaľkové ovládanie;
 • Existuje správca hesiel;
 • Existuje rodičovská kontrola;
 • Prehľadná ochrana cenných údajov.

Nedostatky

 • Toto rozhranie sa nebude páčiť každému;
 • Na niektorých strojoch to môže spôsobiť spomalenie.

Úplná ochrana spoločnosti McAfee

Hodnotenie: 4.8

Produkty McAfee boli kedysi známe iba pre tých, ktorí hľadali bezplatný antivírus. Odvtedy vývojári dozreli a ich programy sa začali úspešne vysporiadať s mnohými hrozbami šírenými prostredníctvom internetu. V tejto súvislosti hlavný antivírus z tohto štúdia prestal byť bezplatný. Navyše požadujú viac ako niektorí konkurenti! Najmä oficiálna webová stránka spoločnosti McAfee Total Protection vám okamžite povie, že musíte zaplatiť 2699 rubľov ročne! A iba posúvaním sa po stránke pochopíte, že za peniaze dostanete možnosť, v ktorej bude možné nainštalovať antivírus na desať zariadení. Ak máte k dispozícii päť áut, môžete získať predplatné, ktoré stojí 1999 rubľov ročne. Antivírus je navrhnutý na inštaláciu do jedného počítača, ktorého používanie vás bude stáť 1 599 rubľov ročne.

Oficiálna webová stránka vývojárov uvádza mnoho ocenení, ktoré antivírus získal v priebehu roka 2018. V skutočnosti nemožno pripustiť, že tento softvérový produkt sa neustále vyvíja. Teraz už prekonal menej úspešných konkurentov, ktorých si tu pamätajú iba v týchto hodnoteniach. Produkty McAfee a predtým takmer neovplyvnili rýchlosť počítača. Total Protection vám tiež umožňuje pracovať na vašom PC rovnakou rýchlosťou. Problémy možno pozorovať iba na veľmi slabých strojoch, ktoré sú veľmi dlhé roky. Našťastie teraz dokonca zmiznú z väčšiny kancelárií. Tento produkt sa tiež môže pochváliť zabezpečením úplnej dôvernosti pri práci na sieti - najmä pri platení za nákupy a zadávaní hesla. Ak existuje hrozba, že sa dostanete na stránku so škodlivým softvérom, program vás o tom určite informuje priamo v okne prehliadača. A aj keď pôjdete na takúto stránku, vírus, trójsky kôň alebo špión bude určite odstránený alebo karanténny.

Je zvláštne, že McAfee Total Protection pre Windows 10 dokáže potešiť niekoľko „trikov“, ktoré sa nenachádzajú v iných antivírusoch. Užívateľ môže napríklad použiť blokovanie automatického prehrávania videa na webových stránkach. V niektorých prípadoch to môže trochu urýchliť internet. Nemôžeme si tiež všimnúť vzdialenú správu antivírusov nainštalovaných na vašich zariadeniach - to sa robí pomocou jednoduchej a intuitívnej webovej stránky. Nakoniec existuje aj správca hesiel. Zdá sa nám, že im môže dôverovať iba antivírus - je nepravdepodobné, že vývojári tohto programu sa s nimi budú chcieť zoznámiť a okamžite sa diskreditujú.

Podobne ako Kaspersky, aj tento program môže vytvoriť šifrované úložisko, ktoré môže obsahovať najcennejšie súbory. Antivírus používa 128-bitovú šifrovaciu technológiu - je úplne nemožné získať prístup k údajom bez kľúča.

Jedným slovom, je to vynikajúci produkt, ktorý bude vyhovovať väčšine majiteľov Windows 10. A nemali by ste si myslieť, že obsahuje iba nové funkcie. Zo starších verzií programov McAfee tu boli pridané funkcie na ochranu proti spamu a reklamy. Existuje mnoho ďalších vecí, ktoré sú pre mnohých používateľov príjemné. Ale hovoriť o nich je zbytočné - vďaka tomu bude naše hodnotenie príliš dlhé.

Dôstojnosť

 • Funguje dobre aj na starších strojoch;
 • Bojuje sa proti spamu;
 • Možno obsah cenných súborov v šifrovanom úložisku;
 • Existuje správca hesiel;
 • Licencie sú k dispozícii pre mnoho počítačov;
 • Vysoká dôvernosť pri platení a zadávaní hesla.

Nedostatky

 • Pre operačný systém neexistuje optimalizátor;
 • Rodičovská kontrola by neubližovala.

Malwarebytes

Hodnotenie: 4.8

Musí sa stať, že si tento program nepamätá, pokiaľ ide o najlepšie antivírusové programy pre systém Windows 10. V našej krajine tento softvérový balík skutočne nemá veľkú popularitu. A to napriek skutočnosti, že prvé vydanie tohto antivírusu sa uskutočnilo už v roku 2008. Od tej doby dostal veľa vylepšení. Vývojári tvrdia, že ich tvorba odstraňuje viac vírusov ako mnoho konkurentov. Túto skutočnosť neoveríme. Zdá sa nám, že teraz takmer všetky antivírusy správne rozpoznávajú väčšinu hrozieb, a preto je nepravdepodobné, že by aspoň jeden z používateľov v tejto súvislosti vzniesol sťažnosti.

Je potrebné poznamenať, že Malwarebytes vytvára niekoľko verzií svojho produktu naraz. Napríklad existuje samostatná aplikácia určená na inštaláciu v systéme Android. Nezabúda sa ani na podnikové riešenia - sú veľmi špecifické, a preto o nich nebudeme hovoriť v tomto hodnotení. Namiesto toho budeme hovoriť o tzv. Malwarebytes for Windows - toto je antivírus, ktorý si väčšina návštevníkov Ecdfburma stiahne.

Tento program takmer nenačíta systém, a preto môžete bezpečne používať prehliadač alebo prehrávať - ​​spomalenia sa môžu začať iba na zastaraných počítačoch. Databáza vírusov sa aktualizuje každý deň, takže môžete dúfať, že program odstráni aj najnovšie hrozby. Antivírus tiež vytvára štyri úrovne ochrany pre prehliadač a ďalšie programy - je nepravdepodobné, že aspoň nejaký škodlivý softvér dokáže prekonať všetky prekážky. Tento produkt tiež úspešne bojuje s ransomware. Na tento účel je tu zabudovaná proprietárna technológia, ktorá poskytuje aktívnu ochranu.

Rovnako ako mnoho iných antivírusových programov sa aj Malwarebytes podieľa na indexovom prehľadávaní otvorených stránok. Ak program zistí, že odkaz obsahuje stránku, ktorú je možné použiť na hackovanie útokov alebo šírenie vírusu, bude o tom používateľ okamžite upozornený. S takouto ochranou sa, samozrejme, nič nebáť, ale je lepšie nekliknúť na odkaz.

Bohužiaľ, neexistujú žiadne ďalšie funkcie. Malwarebytes vás chráni, ale nič viac. Tento program nemá rodičovskú kontrolu, preto by ste ho nemali inštalovať na detský počítač. Nie je schopná pracovať ako optimalizátorka operačného systému, čo je tiež trochu sklamaním. Neexistuje žiadny správca hesiel, ktorý by bol najviac znepokojený. Je možné, že v budúcnosti sa tieto a ďalšie funkcie objavia. Ale nebudeme platiť rok 1990 rubľov ročne, aby sme niečo dostali za pár mesiacov alebo dokonca rokov? Mimochodom, dvojročné predplatné stojí 3480 rubľov - úspora 25%.

Dôstojnosť

 • Najjednoduchšie rozhranie v ruštine;
 • Dobrá ochrana pred takmer všetkými existujúcimi vírusmi;
 • Minimálne zaťaženie počítača;
 • Dôvernosť sa implementuje pri zadávaní hesla a platení za nákupy.

Nedostatky

 • Neexistuje žiadny optimalizátor OS, správca hesiel a ďalšie podobné funkcie;
 • Zdá sa, že cena je predražená.

ESET NOD32 Internet Security 10

Hodnotenie: 4.8

Ďalší antivírusový systém pre systém Windows 10 v našom hodnotení, ktorého rok používania sa odhaduje na 1990 rubľov. Každá nová verzia tohto softvérového balíka dostala kedysi poradové číslo. Vývojári však túto prax nedávno opustili. Rovnako ako mnoho tvorcov iných antivírusov. Čo teda poteší tento program, ktorý existuje vo verzii 2019?

Podľa očakávania tento produkt chráni pred drvivou väčšinou existujúcich hrozieb. Vírusy, trójske kone a špióni nemajú prakticky žiadnu šancu dostať sa k počítaču. Súčasne aj slabé stroje pracujú bez väčšieho brzdenia, a to aj napriek neustálemu sledovaniu činnosti užívateľa. Je potrebné poznamenať, že antivírus priamo kontroluje všetky údaje prichádzajúce z routeru. Zároveň môže zablokovať prístup na webovú kameru, ak o to niektorý program požiada - používateľ ju môže poskytnúť iba napríklad „Skype“.

ESET Internet Security samozrejme zaisťuje bezpečnosť každého nákupu. Keď začnete zadávať podrobnosti o svojej bankovej karte, aktivuje sa šifrovanie. To zaručuje úplnú dôvernosť - iba príjemca bude poznať číslo karty a ďalšie informácie.

Tento softvérový balík obsahuje niekoľko ďalších funkcií. Je to nevyhnutné. Napríklad neexistuje žiadny správca hesiel, ktorý mnohí vlastníci počítačov jednoducho nepotrebujú.Neexistuje tu ani systémový optimalizátor - veľa používateľov má výkonný počítač, ktorý jednoducho nevyžaduje likvidáciu odpadu a všetko rovnaké. Každý však potrebuje antispam. Z tohto dôvodu sa ich nezačali zbavovať, hoci by sa to mohlo urobiť kvôli ešte menšiemu vplyvu na výkon. Majitelia notebooku budú potešení funkciou Anti-Theft - pomôže nájsť chýbajúci počítač. Ak idete na špeciálnu stránku, môžete odfotiť muža, ktorý našiel laptop. A ak má prenosný počítač čip GPS alebo modul celulárnej siete, môžete zistiť jeho umiestnenie.

Licencia ESET NOD32 Internet Security vám predvolene umožňuje aktivovať antivírus na troch počítačoch. Toto dostanete za rok 1990 rubľov ročne. Bohužiaľ, nie je možné znížiť počet zariadení, je k dispozícii iba ich zvýšenie. Môžete ušetriť peniaze tým, že sa prihlásite na odber na dva alebo tri roky - odhaduje sa na 2790 a 3490 rubľov. Získajú sa dobré ceny - to nemožno poprieť.

Existuje aj iná možnosť produktu ESET NOD32 Internet Security - rodina. Dopĺňajú ho mobilné aplikácie. Súčasne možno antivírusový program pre Android používať na rodičovskú kontrolu a nedovoľuje dieťaťu navštíviť stránky uvedené na čiernej listine vývojárov.

Dôstojnosť

 • Nie príliš vysoké náklady, keď sa prihlásite na odber na niekoľko rokov;
 • Kompetentná ochrana smerovača a webkamery;
 • Vysoká dôvernosť pri platení a zadávaní hesiel;
 • K dispozícii je funkcia proti krádeži;
 • Existuje rodičovská kontrola;
 • Vynikajúca ochrana pred vírusmi a iným škodlivým softvérom.

Nedostatky

 • Na niektorých počítačoch sa stále pozoruje spomalenie systému;
 • Licenciu nemôžete kúpiť pre jeden počítač.

Bitdefender Internet Security 2019

Hodnotenie: 4,7

Pred niekoľkými rokmi by produkt štúdia Bitdefender určite nebol zaradený do hodnotenia najlepších antivírusových programov pre Windows. Faktom je, že tento softvérový balík dlho nezistil niektoré vírusy. Taktiež veľmi zaťažil systém, kvôli čomu už nemohol byť slabý počítač použitý na hry alebo na riešenie niektorých zložitých problémov. Našťastie sa však časy menia. Vývojári nesedeli nečinne, neustále zlepšovali svoj produkt. V dôsledku toho je pomerne ťažké nájsť chybu v systéme Bitdefender Internet Security 2019 - vývojári odstránili takmer všetky nedostatky.

Na rozdiel od mnohých iných antivírusov tento softvérový balík obsahuje niektoré pomocné funkcie. Napríklad pomocou tohto programu môžete bez problémov otvoriť stránky blokované v našej krajine - na tento účel používate vlastnú službu VPN. Je tu implementovaná aj kvalitná rodičovská kontrola, vďaka ktorej môžete zabrániť svojmu dieťaťu používať počítač na zábavu alebo tento čas výrazne obmedziť.

Bitdefender Internet Security je, samozrejme, navrhnutý tak, aby poskytoval bezpečnosť. Tento antivírus neustále kontroluje odkazy a tlačidlá, nad ktorými sa kurzor myši pohybuje. Ak dôjde ku kliknutiu, je možné, že sa objaví stránka s upozornením, že web distribuuje škodlivý softvér. Potom je lepšie sa vrátiť na predchádzajúcu stránku, ďaleko od hriechu. Ak sa vírusy, trójske kone alebo špióni napriek tomu pokúsia preniknúť do počítača, okamžite sa dostanú do karantény alebo budú úplne vyhladené. Môžete zaručiť, že škodlivý softvér sa určite nedostane na váš pevný disk - vývojári poskytli svojim výtvorom viacúrovňovú ochranu.

Aj keď predvolene pracujete, Bitdefender Internet Security 2019 takmer nenačíta systém. Ak je antivírus nainštalovaný na prenosnom počítači, potom v určitom okamihu môžete použiť režim batérie - v tomto prípade sa zaťaženie zníži ešte viac a životnosť batérie sa zvýši. Sú tu aj iné spôsoby činnosti - napríklad hráčov určite ocenia hráči, ktorí potrebujú minimálne ping.

Pomocou tohto antivírusu môžete šifrovať cenné súbory. V takom prípade ich nebude možné vidieť bez príslušného kľúča. Je to užitočné, ak je možné súbory ukradnúť akýmkoľvek spôsobom. Bitdefender Internet Security má tiež správcu hesiel. Umožňuje vám ukladať heslá pre všetky weby a zadávať ich jedným kliknutím. Pomocou tejto funkcie môžete tiež vytvoriť ľubovoľné zložité heslo jedným kliknutím, čo je určite nereálne, keď príde s metódou výberu.

Antivírus dokáže chrániť webovú kameru a smerovač, aj keď sa pripojenie k nej vykonáva iba prostredníctvom siete Wi-Fi. Vývojári nezabúdajú na tzv. Bezpečné internetové bankovníctvo. To znamená, že údaje z karty sa zadávajú v špeciálnom dôvernom režime - nie je možné k nim pristupovať zvonka.

Stručne povedané, Bitdefender Internet Security je všetko v jednom. Nie je prekvapujúce, že niektoré špecializované publikácie udeľujú tomuto antivírusovému programu najviac bodov. Licencia na používanie softvérového balíka na jednom počítači na obdobie jedného roka sa odhaduje na 1995 rubľov. Zároveň to nebude fungovať na šetrenie - v čase písania oficiálna webová stránka neponúkala predplatné na obdobie niekoľkých rokov.

Dôstojnosť

 • Dobrá ochrana pred škodlivým softvérom;
 • Existujú prevádzkové režimy, ktoré znižujú zaťaženie;
 • Účinne chráni webovú kameru a domácu sieť;
 • Existuje skartovač súborov;
 • K dispozícii je bezpečné online bankovníctvo;
 • Existuje správca hesiel;
 • Môžete použiť rodičovskú kontrolu;
 • Sieť VPN vám umožňuje navštíviť blokované stránky.

Nedostatky

 • Vysoké náklady na predplatné.

Norton Security Deluxe

Hodnotenie: 4.6

Ďalší zástupca nášho hodnotenia, existuje vo viacerých verziách. Ak potrebujete chrániť iba jeden počítač, môžete sa obmedziť na štandardnú verziu. V takom prípade nebudete mať prístup na webový portál, nebudete ho však potrebovať. Táto verzia antivírusu bude stáť iba 1299 rubľov za prvý rok používania! V budúcnosti sa cena príliš nezvýši - iba do 1 599 rubľov ročne (pri zachovaní súčasného dolárového kurzu). Verzia Deluxe chráni až päť zariadení. Nie sú to nevyhnutne počítače - môžete použiť mobilné aplikácie určené pre Android a iOS. Účet na webe vývojárov už môže byť užitočný - tento portál umožňuje konfigurovať ochranu na všetkých zariadeniach.

Existuje ďalšia verzia antivírusu Norton Security s názvom Premium. Prvý rok jeho používania sa odhaduje na 2599 rubľov, čo je dosť veľa. Zároveň sa poskytujú bonusy - napríklad 25 GB úložného priestoru v cloude na zálohovanie. Táto verzia má tiež rodičovskú kontrolu. Je to škoda, ale v prístupnejších verziách antivírusu táto funkcia nie je. Viac vývojárov ponúka predplatné služby VPN, ktorá vám umožní navštíviť stránky blokované v našej krajine. Na to budete samozrejme musieť minúť ďalšie peniaze (asi 700 rubľov ročne).

Konkrétne o programe Norton Security Deluxe sa tento program stará o ochranu vášho počítača pred rôznymi internetovými hrozbami. Rovnako ako mnoho iných antivírusov, aj napriek tomu je platba za nákup čo najvernejšia - zadaním informácií o karte nebude možné sledovať žiadnu z aplikácií nainštalovaných v počítači.

Bohužiaľ, nízka cena Norton Security Deluxe má svoje vlastné dôvody. Tento softvérový balík nemá žiadne ďalšie funkcie. Niekto sa to bude páčiť - mnohí používatelia chcú získať program, ktorý funguje na pozadí, na ktorý si nemôžete spomenúť. Ak však máte k dispozícii slabý počítač, budete musieť nainštalovať nejaký optimalizátor. A to je prinajmenšom - vy sami sa môžete ubezpečiť, že konkurenčné antivírusy dokážu kombinovať mnoho ďalších funkcií.

A čo bezpečnosť? Všetko je tu v poriadku. Niektoré špecializované časopisy udeľujú tomuto produktu najvyššie hodnotenie. Stručne povedané, tento program sa určite hodí pre tých, ktorí potrebujú iba ochranu pred vírusmi - predovšetkým týmto ľuďom sa bude páčiť cena.

Dôstojnosť

 • Nízke náklady na predplatné;
 • Ľahko naučiteľné rozhranie;
 • Môže byť nainštalovaný na 5 zariadeniach (vrátane mobilných);
 • Vynikajúca ochrana proti vírusom, trójskym koňom a špiónom;
 • Vysoká dôvernosť pri platení za nákupy na internete.

Nedostatky

 • Rodičovská kontrola je k dispozícii iba v drahšej verzii;
 • Neexistuje žiadny optimalizátor a ďalšie užitočné funkcie;
 • Na pomalších strojoch sa výkon môže znížiť.

Softvér MicroSorld eScan Internet Security Suite

Hodnotenie: 4.5

Ďalší dobrý antivírus pre Windows 10 ponúkajú vývojári zo štúdia MicroWorld. Jeho charakteristickou črtou je veľmi nízka cena. Indovia žiadajú o ich vytvorenie asi 850 rubľov ročne. Hovoríme samozrejme o predplatnom na jeden počítač. Mnoho ľudí však viac nepotrebuje. Za tieto peniaze dostanete komplexný produkt, ktorý poskytuje dobrú úroveň ochrany. Žiadny škodlivý softvér nemôže ovplyvniť samotný antivírus - proaktívna technológia vám nedovolí klamať.

Tento program má intuitívne rozhranie, ktoré však nemožno nazvať zvlášť krásnym. Navyše niektoré okná nastavení sa zdajú zastarané. Nie je to však desivé, pretože konfigurácia produktu sa vykonáva po jeho inštalácii a je nepravdepodobné, že by ste si neskôr pripomenuli existenciu antivírusu.

Ochranné vlastnosti balíka eScan Internet Security Suite si zaslúžia vysoké známky zo špecializovaných publikácií. Ani si však nemôžu nevšimnúť, že produkt niekedy dáva falošné poplachy a snaží sa spoľahlivé programy rozpoznať ako škodlivé. Napriek tomu je však tento antivírusový program takmer bezcenný voči spoločnosti Kaspersky a iným konkurentom, vrátane konkurentov, ktorých sa týka náš rating.

Balík eScan Internet Security Suite má jednu hlavnú nevýhodu. Ak je v nastaveniach aktivované surfovanie na internete s inteligentným filtrom, stránky sa načítajú oveľa dlhšie ako obvykle. Ak to cítite, je lepšie túto funkciu zakázať - bezpečnosť sa zníži, ale nie príliš.

Je pekné, že indickí vývojári poskytli ich výtvoru úplnú rodičovskú kontrolu. V nastaveniach tejto funkcie sú štyri profily - od „dieťaťa“ po „dospelého“. V prvom prípade sú blokované všetky stránky, ktoré nie sú na bielom zozname. Celkovo tento produkt filtruje zdroje do 70 rôznych kategórií. Rodičovská kontrola blokuje niektoré stránky, najmä tie, ktoré súvisia s alkoholom, drogami a pornografiou, dokonca aj v režime činnosti pre dospelých.

O rodičovskej kontrole môžete hovoriť dlho - to je hlavná „funkcia“ tohto antivírusu. Existujú však aj ďalšie funkcie. Napríklad program môže automaticky vymazať stopy aktivity v prehliadači a na samotnom počítači. Jeho zahrnutie odstráni všetky súbory z „Kôš“ - je to užitočné, ak počítač nemá veľké množstvo voľnej pamäte.

Dôstojnosť

 • Nízke náklady na predplatné;
 • Existuje funkcia na bezpečné mazanie súborov a navštevovanie denníka;
 • Dobrá ochrana proti spoločným hrozbám;
 • Dobrá rodičovská kontrola
 • Existuje záchranný režim, ktorý prehľadáva systém, keď nie je možné spustiť systém Windows.

Nedostatky

 • Silný vplyv na výkon systému;
 • Neúčinná ochrana proti spamu;
 • Je lepšie zakázať ochranu proti phishingu;
 • Možné falošné poplachy;
 • Používateľské rozhranie sa nebude páčiť každému.

Avast Internet Security

Hodnotenie: 4.4

Existuje niekoľko štúdií zameraných na vývoj vírusov, o ktorých vie najmenej 90% vlastníkov počítačov. Štúdium Avast je známe najmä. Jeho vydanie Internet Security Windows 10 nemá žiadne vážne sťažnosti - tento produkt si sťahujú bežní aj firemní používatelia. Je potrebné uznať, že tento výrobok je omnoho lacnejší ako mnoho konkurentov. Ak sa inštalácia vykonáva iba na jednom počítači, potom rok používania bude stáť iba 1450 rubľov. Jediná škoda je, že keď sa zaregistrujete na dlhšie obdobie, úspory nie sú takmer viditeľné.

Vytvorenie tohto antivírusu riešia českí vývojári. Do svojho výrobku zaviedli všetky základné ochrany. Napríklad existuje online bankovníctvo. To znamená, že zadanie čísla bankovej karty bude najviac chránené - programy tretích strán určite nebudú schopné rozpoznať, ktoré tlačidlá na klávesnici, ktorú stlačíte. K dispozícii je tiež firewall a antispam. Ten je veľmi spoľahlivý. Aj keď nie je možné rozpoznať, že aktivovaná funkcia vedie k dlhšiemu otváraniu písmen.

Avast Internet Security sa tak hodí pre taký antivírusový program, ktorý sleduje, ktoré stránky navštevujete. Ak narazíte na falošný zdroj, program vás na to okamžite upozorní. To vám nedovolí minúť peniaze za žiadny neexistujúci tovar. Tento zástupca nášho hodnotenia je tiež schopný skenovať domácu sieť Wi-Fi a včas varovať pred zraniteľnosťou. Program tiež upozorní, že sa k sieti pripojilo cudzie zariadenie.

Napriek nízkej cene predplatného ponúka antivírus niekoľko ďalších funkcií. Správca hesiel si zaslúži najväčšiu pozornosť, hoci je trochu zjednodušený. Program dokáže automaticky vyčistiť históriu prehliadania v prehliadači, čo je tiež užitočné pre niekoho. Rodičovská kontrola bohužiaľ neexistuje. Neexistuje ani žiadny optimalizátor - majitelia slabých počítačov si budú musieť stiahnuť ďalšiu aplikáciu, ktorá sa zaoberá čistením odpadkov a inými podobnými úlohami.

Dôstojnosť

 • Nízke náklady na predplatné;
 • K dispozícii je inteligentné skenovanie systému;
 • Implementovaná ochrana proti spamu;
 • Dobrá ochrana pred škodlivým softvérom;
 • Antivírus kontroluje pravosť stránok;
 • Existuje správca hesiel.

Nedostatky

 • Žiadna rodičovská kontrola;
 • Ovplyvňuje výkon systému;
 • Nie príliš široká funkčnosť.

Záver

Museli ste si všimnúť, že sme hovorili o veľkom počte antivírusov bez toho, aby sme sa obmedzovali na štyri až päť z nich. Konkrétne sme sa rozhodli povedať dokonca aj o softvéri, ktorý netvrdí, že vavríny sú najlepším antivírusom. Faktom je, že sa niekto nestará o percento zachyteného softvéru, ale o náklady na vlastníctvo. Nakoniec existuje samostatná kategória používateľov, ktorí chcú získať program, ktorý vôbec nenačíta počítač. Jedným slovom sme sa pokúsili potešiť úplne všetkých.


Varovanie! Toto hodnotenie je subjektívne, nejde o reklamu a neslúži ako vodítko pri nákupe. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Loading...