12 najlepších výživných kníh

* Recenzia najlepších podľa redaktorov ecdfburma.org. Informácie o kritériách výberu. Tento materiál je subjektívny, nejde o reklamu a neslúži ako vodítko pri nákupe. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Ak chcete vytvoriť zdravé stravovacie návyky a dať svoje telo do poriadku, musíte správne zostaviť svoje týždenné menu. Pomáhajú v tom knihy, ktoré sa stali bestsellermi z literatúry v oblasti správnej výživy. Zhodnotili sme najlepšie práce známych autorov a rozdelili sme ich do dvoch kategórií.

Najlepšie rebríčky výživovej knihy

nominant miesto knihacena
Najlepšie knihy o správnej výžive zahraničných autorov 1Ako priberať na váhe v kancelárii 377 ₽
2Modré zóny v praxi. Ako sa stať dlho pečeňou 770 ₽
3Tajomstvo výživového laboratória. 520 ₽
452 krokov k zdravému životnému štýlu 604 ₽
5Čínska štúdia: rýchle a ľahké recepty 1 542 ₽
6Super jedlo pre každý deň 2 277 ₽
7Rastlinná strava. Povedzte áno svojmu zdraviu 810 ₽
Najlepšie knihy o správnej výžive ruských autorov 1Ako prestať jesť mylné predstavy na lačný žalúdok 487 ₽
2Intuitívna výživa: ako prestať robiť starosti s jedlom a schudnúť 531 ₽
3Jedzte, behajte, žite! 550 ₽
4Zdravé recepty pre Dr. Ionovú 1 370 ₽
5Nude FOOD. Vynikajúce recepty na zdravie, krásu a ženskosť 280 ₽

Najlepšie knihy o správnej výžive zahraničných autorov

Neexistuje univerzálna strava pre všetkých. Odporúča sa čítať knihy od rôznych autorov a zvoliť si najvhodnejší systém pre seba. Začnime so zahraničnými spisovateľmi.

Ako priberať na váhe v kancelárii. Ken a Stacy Laura Lloyd.

Hodnotenie: 4.9

Mnohí administratívni pracovníci sú určite oboznámení so situáciou, keď s nimi kolegovia pravidelne zaobchádzajú so sladkosťami, rohlíkmi a hranolkami, a zvyčajne jedia iba raz na obed. Týmto spôsobom dochádza k nárastu hmotnosti, opuchu, únave a zbytočným centimetrom na stehnách a bruchu. Z knihy „Pracujte bez kalórií“ sa dozviete, ako vylúčiť škodlivé produkty z ponuky. Autori vám povedia, čo robiť, ak sa hlad na pracovisku často cíti.

Táto publikácia je vhodná pre tých, ktorí pracujú v štáte alebo doma, chodia do kancelárie na dlhú dobu. S jeho pomocou sa ukáže, že sa rozvinú stravovacie návyky a zvýši sa vaša nálada prostredníctvom dobrého humoru v kombinácii s rozumnými odporúčaniami.

Modré oblasti pre prax. Ako sa stať dlho pečeňou. D. Buttner.

Hodnotenie: 4.8

Ak sa chcete v akomkoľvek veku cítiť dobre, odporúča sa kúpiť najpredávanejší produkt spoločnosti Dan Buttner. Popísal životný štýl mnohých ľudí na Zemi, porovnal ich stravovacie návyky a identifikoval dlhé pečene z Okinawy, Ikárie a Loma-Lindy.

Táto publikácia je určená tým, ktorí chcú zistiť, čo muži a ženy jedia „z modrých zón“, ako zvládnuť chutné recepty. Čitatelia kladne reagujú na publikáciu, obzvlášť sa im páčili skutočné príbehy storočníkov. Je celkom zaujímavé čítať rozhovor, je úžasné, ako babičky vo veku 100 rokov dávajú šance mladým dievčatám. Knihu nájdete bez problémov v elektronickej verzii.

Tajomstvo výživového laboratória. T. Mann.

Hodnotenie: 4,7

Ďalej v rebríčku je kniha, ktorej autor sa domnieva, že chudnutie kvôli uloženému typu je zdravotným rizikom. Tracy Mann skúma nutričnú psychológiu viac ako 20 rokov a vyvodzuje závery na základe svojich osobných pozorovaní. Niektorí priaznivci diéty jej práce spôsobujú protesty. Kniha osloví tých, ktorí sa už dlho snažia schudnúť a nemôžu. V knihe sú štyri časti. Každá kapitola je prezentovaná v jasnom jazyku. Je to dokonca smiešne na miestach.

Nutrition Lab Secrets radí čítanie. Publikácia pomôže z novej perspektívy pozrieť sa na vlastnú výživu, porozumieť sebe, vziať si svoje telo. Po prečítaní knihy sa každý sám rozhodne, či má schudnúť alebo nie.

52 krokov k zdravému životnému štýlu, B. Blumenthal

Hodnotenie: 4.6

Autor knihy pracuje vo wellness priemysle viac ako 15 rokov. Založil základy rozvoja správnych návykov v jadre svojej práce. Autor ponúka svojim čitateľom, aby na sebe pracovali jeden rok, každých sedem dní kráčajúc smerom k snu.

Blumenthal vám povie, ako umožniť aktívny tréning, stabilizovať psycho-emocionálny stav a zmeniť stravu. Existujú informácie o užitočných látkach, potrebných porciách jedla. Podľa recenzií kniha pomohla mnohým ľuďom zlepšiť ich život vo všetkých oblastiach. Perfektne motivuje, číta ľahko a rýchlo.

Čínska štúdia: jednoduché a rýchle recepty. Schruff, Campbell.

Hodnotenie: 4.5

Ďalší riadok hodnotenia patrí dielu Del Schruffovej, ktorý spolu s Lianne Campbell pripravil jedálny lístok so stovkou receptov. Navrhovaná strava je vhodná pre tých, ktorí majú veľmi nabitý program a nie je možné dlhodobo variť. Užitočné a dostupné recepty sú vhodné pre vegetariánov.

Kniha pomôže ušetriť čas na varenie a naučí vás správne jesť po celý týždeň. Je potrebné poznamenať, že výrobky z knihy nie je možné v Rusku kúpiť vždy, ale je možné ich nahradiť inými. Čitatelia sú potešení jednoduchými a rozmanitými receptami, kvalitným a krásnym dizajnom knihy.

Super jedlo pre každý deň. J. Oliver.

Hodnotenie: 4.5

Kniha Jamieho Olivera pozostáva z užitočných receptov na každý deň. Takmer všetky výrobky na riad sa nachádzajú na ruskom trhu. Pre každú možnosť sú údaje uvedené v KBZhU. Pre mnoho dievčat sa kniha stala pracovnou plochou. Je napísaný zrozumiteľne a dobre ilustrovaný.

Kniha je nutná na zakúpenie fanúšikov autora. Všeobecne platí, že recenzie sú rozporuplné. Niektoré dámy radi varia podľa originálnych receptov, obdivujú ľahké dezerty a veľa možností na občerstvenie. Ostatné dievčatá nie sú nadšené pikantnými jedlami, ktoré obsahujú chilli papričky a predražené publikácie.

Rastlinná strava. Povedzte áno svojmu zdraviu. L. Nixon.

Hodnotenie: 4.5

Kniha, ktorá obsahuje odpovede na mnohé zaujímavé otázky, dokončuje prvú nomináciu na hodnotenie. Bude hovoriť o kombinovaní rastlinnej stravy s rušným rozvrhom kancelárie, výmene komponentov a chudnutí. Toto je dar z nebies pre tých, ktorí chcú zmeniť svoju stravu a naučiť sa rýchlo variť a chutiť bez toho, aby poškodili svoje zdravie, čo poškodzujú mliečne výrobky a ako nahradiť syr a majonézu.

Z nedostatkov je zaznamenaný malý počet receptov. Tí, ktorí už sú oboznámení s výživou rastlín, sa pre seba nebudú veľa učiť. Kniha je vhodnejšia pre začiatočníkov, ktorí sa chcú ľahko vydať cestou prechodu zo súčasnej stravy na správnu.

Najlepšie knihy o správnej výžive ruských autorov

Druhá nominácia obsahuje rôzne knihy, takže každý čitateľ si nájde niečo, čo je pre neho vhodné. Publikácie ruských autorov nie je možné čítať a vkladať do tohto rohu. Hlavným pravidlom je prax.

Ako prestať jesť mylné predstavy na lačný žalúdok. Yu. Pliskina. Mifoedy.

Hodnotenie: 4.9

Otvára hodnotiacu knihu, ktorá obsahuje najznámejšie mýty o slávnych produktoch. Čitateľ sa naučí, ako nespadnúť na triky predajcov a zvoliť správny nákup v obchode. Spisovateľka zdieľa svoje najlepšie recepty a odhaľuje kulinárske tajomstvá. Už viac ako 25 rokov pomáha sama Pliskina ženám nájsť štíhlu postavu. Je odborníčkou na zdravé stravovanie a je autorom blogu Zdravé menu.

Táto kniha je určená všetkým, ktorí veria, že chlieb bez droždia je zdravý a cukor a soľ sú biela smrť. Ukazuje sa, že tvaroh nie je najlepším zdrojom vápnika a prírodná káva má pozitívny vplyv na fungovanie krvných ciev. Čitatelia sú potešení originálnym a štýlovým dizajnom.

Intuitívna výživa: ako prestať robiť starosti s jedlom a schudnúť. S. Bronniková.

Hodnotenie: 4.8

Každá žena sníva o tom, že upustí od diéty, umožní jej všetko, čo chce, ale nezvýši sa jej objem. To bude predmetom diskusie v knihe Svetlana Bronnikovej. Autor ponúka úlohy krok za krokom, realizáciu konkrétnych plánov bez psychického a fyzického vyčerpania.

Čitateľom sa nepochybne páči nedostatok zákazov a prítomnosť mnohých čipov. Publikácia je vybraná pre efektívny výživový systém, účinné cvičenia a veľké množstvo užitočných informácií. Bronnikova práca ladí pozitívnym spôsobom a je vhodná na nezávislé štúdium.

Jedzte, utekajte, žite! “, Julia Vysotskaja

Hodnotenie: 4,7

Ďalej v rebríčku je bestseller z Julia Vysotskaja. Autorka napríklad ukazuje, ako sa držať zdravého životného štýlu bez toho, aby si niečo odmietla. Táto publikácia je vhodná pre tých, ktorí chcú žiť v harmónii so sebou samými. Kapitola o filozofii výživy obsahuje informácie o výhodách a nebezpečenstvách rôznych potravín. Existujú sekcie s ľahkými a chutnými receptami, jedálny lístok na mesiac, popis fyzických cvičení.

Názory na knihu sú iba schvaľovacie. Čitatelia sú potešení informačným obsahom, optimizmom, ktorý je zodpovedný za prácu autora, zaujímavým a zrozumiteľným spôsobom prezentácie.

Zdravé recepty pre Dr. Ionovú. L. Ionova.

Hodnotenie: 4.6

Kniha pokračuje hodnotením Lydie Ionovej, ktorá pomáha ľuďom dosiahnuť ideálnu váhu bez vyčerpania stravy. Odporúča sa na čítanie každému, kto chce byť ostražitý, zdravý, krásny a aktívny. Navrhované recepty budú impulzom pre prechod na správnu výživu.

Podľa recenzií je publikácia vyhotovená v dobrej kvalite, je príjemné listovať. Kniha je skvelá ako darček. Dievčatám sa páčili chutné a neškodné jedlá, zaujímavé recepty a užitočné komentáre. Poznamenávajú, že autor motivuje čitateľov k prechodu na zdravú výživu. O energetickom systéme Ionova prakticky neexistujú žiadne negatívne recenzie.

Nude FOOD. Vynikajúce recepty na zdravie, krásu a ženskosť. Zubkova a Lubnevskaya.

Hodnotenie: 4.5

Na konci hodnotenia je publikácia, ktorá predpokladá jedinečný spôsob liečenia a chudnutia. Ukazuje sa, že na to, aby vyzeral dobre upravený a krásny, nie je potrebné sedieť na prísnej diéte. Môžete si vychutnať jedlo a zároveň prísť o ďalšie kila. Je to skvelá kniha pre zdravých výživových odborníkov.

Medzi výhody publikácie patria užitočné a originálne detoxikačné recepty, rôzne možnosti stravovania. Autori sa trochu odtrhli od reality moderného ruského trhu. Je nepravdepodobné, že by si priemerná žena v našej krajine mohla dovoliť koktail mandľového mlieka s kokosom, mangom a organickou spirulinou.


Varovanie! Toto hodnotenie je subjektívne, nejde o reklamu a neslúži ako vodítko pri nákupe. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Loading...