15 najlepších kníh od Howard Phillips Lovecraft

* Recenzia najlepších podľa redaktorov ecdfburma.org. Informácie o kritériách výberu. Tento materiál je subjektívny, nejde o reklamu a neslúži ako vodítko pri nákupe. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Slávny spisovateľ Howard Lovecraft je zbožňovaný jedinečnou atmosférou diel a nezvyčajným pohľadom na vesmír. Výrazne prispel k pokroku v hororovom žánri. Nie je ľahké urobiť hodnotenie najlepších diel autora, pretože každé z nich je očarujúce svojím vlastným spôsobom. Pomohlo k tomu množstvo názorov čitateľov.

Najlepšie knihy Howarda Lovecrafta

nominant miesto práce hodnotenie
Najlepšie knihy Howarda Lovecrafta 1Call of Cthulhu 4.9
2Maroko nad Innsmouth 4.8
3Hrebene šialenstva 4.8
4Šepkanie v tme 4.7
5Dagon 4.7
6Chrám 4.7
7Príbeh Charlesa Dextera Warda 4.6
8Beyond the Times 4.6
9Číhajúca hrôza 4.5
10psanec 4.5
11Horor v múzeu 4.5
12Horor Dunwich 4.5
13Sny v čarodejníckom dome 4.5
14Farba z iných svetov 4.4
15Mačky Ultary 4.4

Call of Cthulhu

Autor knihy: Howard Lovecraft

Hodnotenie: 4.9

Otvára hodnotenie diela, ktoré zostáva najpopulárnejšie na internete na pozadí iných kníh Lovecraft. Francis Thurston v príbehu skúma tajomný kult Cthulhu a študuje materiály zhromaždené jeho príbuzným. Nájde dôkazy o existencii hroznej sekty, ktorej cieľom je uctievať morského boha od dna oceánu.

Dielo zachytáva jeho atmosféru. Dá sa to nazvať štandard hrôzy Lovecrafta. Čitatelia sú potešení zaujímavými pohybmi, mystickou zložkou, tajomstvom a jasom popisu. Toto je ideálna voľba pre všetkých hororových fanúšikov a spisovateľov.

Maroko nad Innsmouth

Autor knihy: Howard Lovecraft

Hodnotenie: 4.8

Ďalší príbeh má niekoľko mien naraz v iných prekladoch, napríklad „Shadow over Innsmouth“. Zverejnené bolo iba päť rokov po napísaní. Kniha sa týka malého prístavného mesta Innsmouth, ktorého obyvatelia nemajú radi cudzincov. Zrazu sem príde mladý muž a učí sa hroznému tajomstvu, po ktorom sa jeho život úplne zmení. Zvláštnu úlohu v príbehu zohrávajú rasy Deep-sea - stvorenia z mora.

Na základe tejto práce píšu skripty, skladajú piesne a dokonca vyvíjajú videohry. Čitatelia tvrdia, že po prečítaní knihy boli ohromení. Nie sú v nej žiadne strašidelné okamihy, stále však zostáva v napätí až do samého konca. Zbierka sa odporúča všetkým milovníkom mystiky.

Hrebene šialenstva

Autor knihy: Howard Lovecraft

Hodnotenie: 4.8

Do hodnotenia sme nemohli zahrnúť príbeh „Hrebene šialenstva“, ktorý bol predstavený svetu v roku 1936. Toto je jedno z najcennejších diel autora, ktoré kombinuje hrôzu a sci-fi s prvkami vedy. Podobne ako v iných dielach autora sa naratívne hľadisko vedie v mene samotného hrdinu. Popisuje opustené mesto Starcev, neuveriteľne vysoké hrebene. Čítaním o histórii starovekej civilizácie ste na toto miesto nedobrovoľne prepravení.

Zbierka s rovnakým názvom obsahuje 18 príbehov, ktoré inšpirujú chladivým hrôzou a strachom. Kniha je napísaná zaujímavo a intelektuálne. Táto práca je celý svet plný napätia. Fanúšikovia hrôzy a sci-fi ocenia prácu autora. Táto kniha bude pre nich pracovnou plochou.

Šepkanie v tme

Autor knihy: Howard Lovecraft

Hodnotenie: 4,7

Ďalej budeme hovoriť o príbehu, ktorý napísal G. F. Lovecraft v roku 1930. Práca sa vyznačuje tým, že sa v nej objavuje nová mimozemská rasa Mi-Go. Podľa deja, hlavná postava, špecialista na folklór v Amerike, začína korešpondovať s Henrym Elym, ktorý žije v horách Vermontu. Ten tvrdí, že stvorenia s krídlami žijú na tomto mieste a sú pripravené poskytnúť dôkazy. V dôsledku toho sa hrdina knihy rozhodne navštíviť pustovníka a otvorí sa v osamelom dome, ktorý sa ukázal byť oveľa horší ako podivné stvorenia.

Čitatelia sú potešení atmosférickým príbehom. Po tom, človek nemôže pomôcť, ale stať sa fanúšikom kozmických hrôzy autora. Preto naša publikácia zaujala v našom rebríčku čestné štvrté miesto.

Dagon

Autor knihy: Howard Lovecraft

Hodnotenie: 4,7

Ďalej v rebríčku je poviedka „Dagon“, ktorá je ideálna ako zoznámenie sa s spisovateľovou prácou. Dielo je pomenované podľa boha podvodných hlbin oceánu. V príbehu, počas búrky, loď havaruje. Spiaceho mladíka stretne Dogona. Podarí sa mu získať to, čo nevidel?

Čítanie príbehu nemožno nazvať zábavou pre relaxáciu. Toto je pochmúrne a konkrétne dielo, ktoré osloví všetkých obdivovateľov spisovateľovej práce. Čitatelia sú potešení zlovestnou a represívnou atmosférou. Pôsobivé osobnosti sú veľmi znepokojené a dokonca vystrašené. Napriek skutočnosti, že príbeh je vedený v mene zosnulého, nezabráni sa tým získať časť neopísateľných emócií.

Chrám

Autor knihy: Howard Lovecraft

Hodnotenie: 4,7

Kniha Temple je o niečo väčšia a vážnejšia ako Dagon. Jedná sa o úplne inú úroveň fikcie, napriek tomu, že medzi ich výtvormi uplynulo asi dva roky. Rozprávanie v „chráme“ sa tiež vedie v mene zosnulého. Spisovateľ poskytuje príležitosť zoznámiť sa s príbehom, ktorý kapitán ponorky rozprával pred smrťou. Na základe informácií z lodného denníka Nemci potopili americkú loď a potom náhodou chytili jedného z mŕtvych, od ktorého našli figurínu v podobe mladého chlapa. Čo sa stalo potom, je desivé a šokujúce.

Čitatelia dostali vzrušenie po prečítaní. Radia knihe všetkým milovníkom diel Bulgakova a kráľa.

Príbeh Charlesa Dextera Warda

Autor knihy: Howard Lovecraft

Hodnotenie: 4.6

Román je obľúbený medzi mnohými fanúšikmi geniálneho spisovateľa. Toto je jedno z najväčších diel populárneho básnika spolu s „hrebeňmi šialenstva“. Kniha bola vydaná v roku 1941, hoci bola napísaná v roku 1927. Táto práca má všetko - zákerní kúzelníci, pochmúrne studne s príšerami, presťahovanie sa inokedy, tajomné žaláre.

Čitatelia berú na vedomie umelecký a mierne zložitý jazyk diela, ktorý dokonale sprostredkuje atmosféru. Pred nami sa okamžite objaví 10 nádherných príbehov zo žánru hrôzy a beletrie. Táto kniha sa odporúča tým, ktorí ešte nie sú oboznámení s prácou Lovecrafta.

Beyond the Times

Autor knihy: Howard Lovecraft

Hodnotenie: 4.6

Ďalej v rebríčku je kniha z neskorej práce spisovateľa. Nájdete ďalšie mená, napríklad „Tieň predčasnosti“. Poviedka vyšla v americkom časopise v roku 1936. Podľa deja mal vedec Pisley zlyhanie pamäti a dlho si neuvedomoval, kým je. Hrdina však naďalej žil aktívnym životom, cestoval a študoval knihy. Čoskoro je uzdravený z amnézie a začína si pamätať na niečo, čo v podstate nemôže vedieť. Jasne chápe, že pred mnohými miliónmi rokov žila veľká rasa Yit na tejto planéte. Vedec sa snaží dostať k pravde, ktorá vyvracia každého človeka v šoku.

Znalci kozmického hororu nadšene reagujú na Lovecraftovu prácu a radia všetkým milovníkom mystiky, aby si ju prečítali. Pre niektorých čitateľov sa koniec javil ako pokrčený, ale potešilo ich neustále cítenie hádanky a prenášanej atmosféry.

Číhajúca hrôza

Autor knihy: Howard Lovecraft

Hodnotenie: 4.5

Tí, ktorí majú radi hrôzy a milostné filmy, knihy podobného žánru by si mali prečítať nasledujúcu prácu. Obdivovatelia všetkého nadprirodzeného a neobvyklého ocenia zbierku románov „Číhajúca hrôza“. Neznámy spôsobujú strach, nútia vás dotknúť sa majestátneho a tajomného. Táto kniha je odporúčaná na čítanie tým, ktorí sú unavení z šedého každodenného života a chcú sa ponoriť do čarovného a úžasného sveta vytvoreného veľkým spisovateľom.

Čitateľ sa stretne s prírodnými silami, pristupuje k úžasným. Podľa recenzií by som sa chcel znova a znova vrátiť k príbehu „Číhajúca hrôza“.

Psanec

Autor knihy: Howard Lovecraft

Hodnotenie: 4.5

Ďalej v rebríčku je dômyselná kniha „Vyvrhnutý“. Je návykový od úplného začiatku do konca. Dielo je čítané jedným dychom, vďaka čomu si veľa premýšľate. Fanúšikovia práce sú potešení pôvodnými jazykovými a rečovými obratmi. Príbeh kombinuje gotickú fikciu, hrôzu a mystiku. Je v ňom téma osamelosti a života po smrti. Bude to v mene hrdinu, ktorý žije v troskách hradu a dlho s ľuďmi nekomunikuje. Z kníh dostáva všetky vedomosti o svete. Jedného dňa nájde cestu do iného sveta, kde čelí hroznej príšere.

Práca získala veľa potvrdení od kritikov a hororových historikov. Mnoho čitateľov považuje túto prácu za jednu z najlepších spomedzi ostatných príbehov autora. Toto je voľba pre tých, ktorí chcú odhaliť tajomstvo posmrtného života na psychologickej úrovni.

Horor v múzeu

Autor knihy: Howard Lovecraft

Hodnotenie: 4.5

Zbierka „Horor v múzeu“ z prvých stránok vás uchváti, aby ste sa od nej už neodtrhli. V príbehu rovnakého mena bude o strážcovi voskového múzea. Neustále počuje kroky a šušťanie. Sedí sám za súmraku medzi ľuďmi vosku. Jeho psychika, rovnako ako emócie čitateľa, už to nedokážu vydržať ...

Čitatelia považujú zápletku za zaujímavú, fascinujúcu a tajomnú. Koniec spôsobuje búrku emócií. Počas čítania tečú husi. Toto je najlepšia voľba pre niekoho, kto rád šteklí jeho nervy, miluje Lovecraftove príbehy. Publikácia osloví aj priaznivcov diela Štefana kráľa. Za zmienku stojí, že v texte sa stretávajú neznáme slová a musíte si prečítať poznámky pod čiarou. To nie je prekvapujúce, pretože pre Lovecrafta je to normou.

Horor Dunwich

Autor knihy: Howard Lovecraft

Hodnotenie: 4.5

Jedným z najpamätnejších diel je slávna kniha The Dunwich Horror, ktorá vyšla v roku 1928. Dunwich je osada so zlou povesťou. Jeho obyvateľov Lavinia menom Waitley sa narodil syn, ktorého otec nie je známy. Chlapec rýchlo dozrel a siahol po okultných vedách. Čoskoro otvoril dvere Veľkým starcom a potom tragicky zomrel. V Danwichi začali útoky hrozného tvora ...

Poviedka sa vyznačuje originálnym a fascinujúcim dejom. Má dobré výsledky, vytiahnuté okamihy, desivú atmosféru. Toto je kniha pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do tmy. Všetkým fanúšikom autorovej práce je potrebné čítať. Publikácia nezaberie veľa času a ponorí sa do nezabudnuteľného dobrodružstva, kde je miesto hrôzy a beznádeje.

Sny v čarodejníckom dome

Autor knihy: Howard Lovecraft

Hodnotenie: 4.5

V príbehu sa mladý študent usadí v miestnosti, o ktorej sa rozprávajú strašné príbehy. Začnú k nemu prichádzať sny, ktoré sa stanú realitou. Príbeh sa môže zdať rozbitý, ale stojí za zváženie, že bol napísaný začiatkom 20. storočia. Text desí a zachytáva myseľ. Je to celý svet, ktorý sa nedá vytrhnúť.

Príbeh sa stal nápadom pre sprisahania mnohých filmov. Američan 2013 bol zastrelený na to. Dielo dokonale vyjadruje ducha času. Toto je skvelá voľba pre milovníkov mystiky. Podľa recenzií „sny v čarodejníckom dome“ chcem znova a znovu načítať. Je zaujímavejšie čítať v poradí uvedenom v zbierke.

Farba z iných svetov

Autor knihy: Howard Lovecraft

Hodnotenie: 4.4

V malom meste v Amerike je objavený meteorit. Majiteľovi pôdy sa čoskoro začnú diať nepredvídateľné veci, kde padol. Zápletka zachytáva z prvých stránok. V niektorých ohľadoch sa práca podobá Kingovým publikáciám. Čitatelia milujú štýl a jazyk písania.

Spisovateľ šikovne vyjadril všetky hrôzy, ktoré prenikli do ríše každodenného života. Niektorí považujú vedecké a logické pozadie deja za veľmi slabé. Toto je skvelá voľba pre fanúšikov tohto žánru. Príbeh môže skutočne spôsobiť silné pocity a zostať v pamäti po dlhú dobu. Preto príjemne prekvapí tých, ktorí už sú oboznámení s prácou Lovecrafta.

Mačky Ultary

Autor knihy: Howard Lovecraft

Hodnotenie: 4.4

V roku 1920 svet videl nový príbeh z cyklu Dreams, ktorý dopĺňa naše hodnotenie. Udalosti v ňom sa odohrávajú v Ultare. V meste žil starý pár, ktorý nenávidel mačky a zabíjal ich. Raz na toto miesto prišiel karavan, kde bol chlapec s čiernym mačiatkom. Čoskoro bol jeho chlpatý favorit preč a jeho pán požiadal Boha, aby sa pomstil vinným.

Toto je pomerne krátke vydanie, ktoré nás učí úcte k menším bratom. Môže sa to nazývať rozprávka pre dospelých a čítaná v noci. Nemá sa čoho báť. Počas čítania samotná fantázia doplňuje všetky podrobnosti, plné sympatie pre hrdé a načechrané tvory. Toto je poučná, ale krutá lekcia, ktorú nemôžete uraziť slabých.


Varovanie! Toto hodnotenie je subjektívne, nejde o reklamu a neslúži ako vodítko pri nákupe. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Loading...