Ako zvoliť dvere bližšie

Zatvárač dverí je kompaktné zariadenie určené na mäkké a plynulé zatváranie vstupných dverí. Inštaluje sa na verejných miestach s veľkým počtom návštevníkov a je navrhnutý tak, aby znižoval hluk z búchajúcich sa dverí, ako aj znižoval ich mechanické zaťaženie.

Špičkoví výrobcovia automobilových dverí

Mali by sa uprednostniť tie značky, ktoré sa zaoberajú výrobou dverového nábytku na profesionálnej úrovni:

 1. Dorma

 2. Geze

 3. KDC

 4. kobra

 5. Boda

Informácie o vyššie uvedených značkách, ako aj technický popis a vlastnosti uzatváračov, ktoré vyrábajú, spolu s recenziami používateľov nájdete na internete, na špecializovaných stránkach a na sociálnych sieťach.

Princíp činnosti a typy zatváračov dverí

Zatvárač dverí je špeciálne hydraulické zariadenie, ktoré je poháňané silnou pružinou uzavretou v puzdre zariadenia. Pod vplyvom otvorených dverí sa piest otvára v maximálnom uhle, po ktorom pružina vstúpi do hry: vplyvom vlastnej tuhosti zatiahne piest dozadu a vďaka prítomnosti špeciálneho oleja vo vnútri zariadenia je proces zatvárania mäkký a hladký.

Všetky zatvárače dverí sú rozdelené do troch typov:

 1. Zatvárače horných dverí. Nainštalované v hornej časti dverí. Nevýhody zahŕňajú nepohodlie pri údržbe zariadenia;

 2. Spodné zatvárače. Montuje sa na spodnú časť dverí. Z mínusov možno zaznamenať teoretickú možnosť poškodenia zariadenia v dôsledku neúmyselného kontaktu s nohou osoby;

 3. Zatvára skryté inštalácie. Sú integrované do zárubne, po ktorej sa stanú neviditeľnými a iba ich „vyhliadajúci“ piest môže hovoriť o svojej prítomnosti. Nevýhody - zložitosť inštalácie a vyššie náklady v porovnaní s modelmi otvorenej inštalácie.

Vyššie uvedené triedy môžu byť kombinované av prípade potreby sa vzájomne dopĺňajú, maximálna funkčnosť za špecifických podmienok. Pre väčšiu spoľahlivosť môžu byť zatvárače horných dverí doplnené podobným zariadením inštalovaným nižšie alebo zatváračmi dverí skrytej inštalácie.

Hlavné kritériá pre výber dverí bližšie

Dodržiavanie noriem kvality a rôznych špecifikácií noriem prevádzkového stavu

Rozpočtové modely čínskej výroby, ktoré sa dostali na trh podľa šedých schém, nie sú príliš drahé, ale ich kvalita a výkonnosť počas dlhodobej prevádzky sú veľmi pochybné.

Vysoko kvalitné výrobky od známych výrobcov prechádzajú povinným postupom certifikácie a kontroly kvality, a preto si kupujúci, ktorý sa rozhodne v jej prospech, môže mať istotu o výkone a trvanlivosti konštrukcie.

Teplotná odolnosť

Dôležitý parameter, ktorý je zodpovedný za fungovanie užšieho celoročného používania. Tento parameter je zvlášť dôležitý pre zatvárače dverí inštalované pri vstupe do budovy a vystavené teplotným extrémom od -30 v zime do + 30-35 v letnom období.

Napájanie zariadenia

Kritériom je sila nainštalovanej pružiny a kvalita konštrukcie piestu. Čím tvrdšie sú prevádzkové podmienky - prievan, pravidelný silný vietor - tým silnejší by mal byť mechanizmus zariadenia.

Prítomnosť uzatváracieho ventilu

Jedná sa o špeciálne zariadenie, ktoré poskytuje protiprúd s pružinovým prvkom v okamihu blízko k zatvoreniu dverí. Je určený na mäkké a plynulé osadenie dverí do skrinky a eliminuje vibrácie a hluk. Toto zariadenie je súčasťou práce z uhla 65 - 70 stupňov a drží dvere, kým nie sú úplne zatvorené.

Materiály, z ktorých sú vyrobené kľúčové mechanické prvky zariadenia

 1. Nerezová oceľ je odolný a spoľahlivý materiál používaný v zariadeniach strednej triedy. Poskytuje vynikajúci výkon v každej situácii;

 2. Ľahké kovy a ich zliatiny (horčík, hliník, titán) - sa používajú v zariadeniach vyššej cenovej kategórie. Maximálna pevnosť a odolnosť proti opotrebeniu s minimálnou hmotnosťou - to sú ich hlavné výhody;

 3. Práškové kovy (silín) - používajú sa v rozpočtových zariadeniach, ich jedinou výhodou je nízka cena. Takéto materiály sú náchylné na praskanie a lámanie aj bez mechanického namáhania;

Vlastnosti výberu dverí bližšie

Vzhľadom na to, že predné dvere podliehajú neustálym zmenám teploty v širokom rozsahu, ako aj vlhkosti a priamemu slnečnému žiareniu, musia zatváranie predných dverí:

 1. Spĺňajte moderné štandardy kvality GOST a ISO;

 2. Vyrobené z nehrdzavejúcej ocele ošetrenej špeciálnou polymérnou zlúčeninou, ktorá chráni pred nepriaznivými účinkami;

 3. Majte tvarový faktor, ktorý predpokladá hornú alebo skrytú inštaláciu, ak hovoríme o kovových dverách;

 4. Vybavené uzatváracím ventilom pre tiché zatváranie dverí;

V nasledujúcich článkoch vám naši odborníci povedia, ako zvoliť správne interiérové ​​dvere a tajomstvá výberu predných dverí.Varovanie! Tento materiál je subjektívnym názorom autorov projektu a nie je sprievodcom po kúpe.

Pozrite si video: Erik Zbiňovský o dalšom prerušení schôdze NR SR (Apríl 2020).

Loading...