Ako si vybrať termoprádlo pre mužov, ženy a deti

Termoprádlo je moderné oblečenie, ktoré nahradilo rôzne nohavice a iné spodné prádlo. Tento typ vybavenia sa narodil pred viac ako desiatimi rokmi av súčasnosti je veľmi obľúbený nielen medzi milovníkmi outdoorových aktivít, poľovníctva a rybolovu, ale používa sa aj v chladnom období v každodennom živote.

Najlepší výrobcovia termoprádla

Tepelnú bielizeň vyrábajú v súčasnosti mnohí výrobcovia rybárskeho a turistického vybavenia. Mali by sa uprednostňovať ich výrobky:

 1. rybár

 2. Graff

 3. rybár

 4. Norfin

 5. Thermoguard

 6. Drennan

 7. Comfortica

Pred rozhodnutím o výbere konkrétneho modelu by ste sa mali oboznámiť s recenziami používateľov, pokiaľ ide o výhody a nevýhody konkrétneho súboru vybavenia. Najjednoduchšie je to položením otázky na tematickom fóre o rybolove alebo cestovnom ruchu, ako aj v špecializovanej skupine na sociálnej sieti.

Princíp činnosti a druhy termoprádla

Moderné termoprádlo je tenké spodné prádlo určené na riešenie naliehavej otázky tepelnej regulácie a výmeny vlhkosti počas intenzívneho používania v chladnom období. Správne vybrané termoprádlo je navrhnuté tak, aby riešilo tri hlavné problémy:

 1. Poskytujte maximálnu ochranu pred chladom pri vhodných teplotných podmienkach;

 2. Rýchlo odstráňte vlhkosť vytvorenú pri aktívnom pohybe z tela smerom von;

 3. Poskytujú maximálne pohodlie a príjemné dotykové pocity počas prevádzky a nevytvárajú nepohodlie;

Tepelná bielizeň je založená na moderných membránových tkaninách s vysokou paropriepustnosťou a tepelnou odolnosťou. Tento parameter zobrazuje množstvo vlhkosti, ktoré môže jeden meter štvorcový materiálu odtiecť za 24 hodín. Čím vyššia je táto hodnota, tým rýchlejší je proces odstraňovania pary a drahšia membrána.

Všetky predávané termoprádlo možno rozdeliť do nasledujúcich typov.

Termoprádlo odpudzujúce vlhkosť

Je vyrobená z vysoko kvalitnej syntetickej tkaniny, jej hlavnou úlohou je počas intenzívneho používania odstraňovať vlhkosť z tela. Neoddeliteľnou vlastnosťou je malá hrúbka a anatomické, priliehavé telo, strih. Takmer všetky modely tejto triedy patria do formy takzvaného termoprádla „spodnej časti“, ktoré sa nosí na nahom tele.

Dôstojnosť

 • Kvalitný strih;

 • hypoalergénne;

 • Neabsorbuje pot;

 • Veľké množstvo modelov a veľkostí;

 • Vysoké vlastnosti odvádzania vlhkosti;

 • Príjemná textúra;

Nedostatky

 • Nízka tepelná odolnosť;

 • V chladnom období vyžadujú dodatočnú izoláciu;

Tepelne úsporné termoprádlo

Teplé, husté a „voľné“ oblečenie určené na použitie v chladnom období. Vďaka svojej štruktúre veľmi dobre udržuje teplo a nedovoľuje telu ochladiť sa. Má tiež funkciu odstraňovania vlhkosti, vďaka ktorej sa používa na tenké termoprádlo odpudzujúce vlhkosť.

Dôstojnosť

 • Teplý, hustý a príjemný dotyk;

 • Môže sa používať spolu s tenkým termoprádlom;

 • Vysoko kvalitný výkon, anatomický strih;

 • Vynikajúce "sedí" na tele, nespôsobuje nepohodlie;

Nedostatky

 • Nedostatočné charakteristiky priepustnosti pár;

Okrem vyššie opísaných tried je v predaji aj kombinované termoprádlo. Podobné modely absorbovali výhody vyššie uvedených typov a takmer stratili svoje nedostatky. Z mínusov takéhoto vybavenia sa rozlišujú iba vysoké náklady, a preto sa názory používateľov týchto modelov rozdelili do dvoch táborov - niektoré považujú takéto modely za ideálne, iné nevidia zmysel preplatenia a iné hrubšie termoprádlo z fleecového vlákna sa umiestňujú na tenšie syntetické.

Hlavné kritériá pre výber termoprádla

Materiály, z ktorých je zariadenie vyrobené

 1. Prírodná bavlna. Mäkký, tenký a príjemný materiál. To je široko používané pri výrobe poľovníckej a poľovníckej spodnej bielizne. Má dobrú tepelnú ochranu a dobrú priepustnosť pre pary, ale vyžaduje voľný odvod vlhkosti von. V prípade, že sa takéto termoprádlo zvlhne, nedá sa tomu vyhnúť;

 2. Vlna sa široko používa na vytváranie tepelne úsporného termoprádla. Vyznačuje sa dobrým výkonom a nenáročnou starostlivosťou. Mínus - priemerná priepustnosť pár;

 3. Syntetické materiály sú základom pre výrobu termoprádla odpudzujúceho vlhkosť. Dokonale odstraňujú pot a nedržia ho vo vnútri, nie sú náchylné k šíreniu baktérií a vzniku nepríjemného zápachu. Najobľúbenejší medzi výrobcami je polyester a polyamid s prídavkom elastanových vlákien pre maximálne predĺženie. Nevýhoda sa prejavuje v potrebe starostlivej starostlivosti o takéto oblečenie, ako aj v požiadavke používať v chladnom období tepelnú bielizeň s hustou vlnou alebo rúnom;

Priepustnosť pre pary

Kľúčový parameter, ktorý zobrazuje potenie chrbta pod aktívnym zaťažením. Merané v milimetroch vlhkosti na meter štvorcový tkaniny odstránenej za 24 hodín. Minimálna hodnota, ktorá poskytuje slušné pohodlie, je 5 000 - 7 000 milimetrov. Najlepšie vzorky tepelnej spodnej bielizne majú hodnotu tohto parametra na úrovni 15 000 - 2 000 milimetrov, vďaka čomu sa odstránenie pary vykonáva takmer okamžite.

Prevádzková teplota

Ďalším parametrom, ktorému by sa mala venovať osobitná pozornosť, najmä pokiaľ ide o výber termoprádla na použitie v chladnom období. Je uvedený vo forme minimálnej teploty vzduchu, pri ktorej je konkrétny model schopný plniť funkcie, ktoré mu boli pridelené v prítomnosti vhodného vrchného ošatenia.

Aktivita

Indikátor označujúci, k akému režimu intenzity toto alebo ktoré termálne prádlo patrí. Gradácia mnohých výrobcov zahŕňa tri hlavné stupne:

 1. Nízka mobilita - zimný rybolov v stane, poľovníctvo;

 2. Priemerná hodnota intenzity zaťaženia - krátkodobé prechody, vrtné otvory;

 3. Vysoká aktivita - dlhé prechody, lyžovanie a korčuľovanie;

Čím viac sa človek pohybuje pri rovnakej teplote, tým väčšia bude priepustnosť tepelného spodného prádla pre pary a drahšie budú jeho celkové náklady.

Ktoré termoprádlo je najlepšie uprednostniť?

Bez ohľadu na účel, pre ktorý je toto termoprádlo vybrané, jeho veľkosť by mala zodpovedať rozmerom osoby, ktorá ho nosí. Tepelné prádlo by nemalo brániť pohybu, manžety umiestnené na zápästiach a členkoch, ako aj v páse, by sa nemali drhnúť a spôsobiť nepohodlie.

Vyberte si dámske termoprádlo

Charakteristiky dámskeho termoprádla v mnohých ohľadoch závisia od toho, v akom režime sa bude jeho činnosť vykonávať:

 1. Pre každodenné nosenie je najlepšie uprednostňovať vysoko kvalitné kombinované termoprádlo;

 2. Pri intenzívnej fyzickej námahe a športe by mal vzhľad vyzerať v smere syntetických modelov;

 3. Pri práci v chladnom období by najlepšou voľbou bolo teplé vlnené termoprádlo, ktoré sa nosí cez tenkú syntetickú látku;

 4. V prípade nadmerného potenia je najlepšia voľba v prospech hypoalergénneho syntetického spodného prádla ošetreného špeciálnymi antibakteriálnymi impregnáciami;

Vyberte si pánske termoprádlo

 1. Každodenné mestské využívanie v demo sezóne zahŕňa použitie kombinovaného termo spodného prádla, zaveseného na neformálnom oblečení;

 2. Chladné zimy si budú vyžadovať použitie hustej vlny alebo ľanu, ktorá má maximálne tepelné izolačné vlastnosti;

 3. Aktívny rytmus života a šport v prírode v zimnom období zahŕňajú použitie tenkej termoprádla odpudzujúcej vlhkosť, ktorá sa nosí pod výcvikovým vybavením;

Funkcie výberu termoprádla pre chladnú zimu

Čím je nižšia okolitá teplota, tým vyššia je tepelná stabilita použitého tepelného spodného prádla, a preto sa používa teplé zimné vybavenie vyrobené z rúna alebo prírodnej vlny, ktoré je navrhnuté pre špecifickú prevádzkovú teplotu. Kvôli sebavedomiu má zmysel pripojiť tenké syntetické termoprádlo, ktoré v prípade nepredvídanej fyzickej aktivity rýchlo odvádza vlhkosť z tela.

Funkcie výberu termoprádla na každodenné nosenie

Optimálne pre mestský rytmus života je kombinácia tepelného spodného prádla od známych výrobcov zariadení pre outdoorové aktivity. Vzhľadom na štýlový a elegantný dizajn ho mnohí používatelia často používajú ako nezávislý odev. Prednosť by sa mala venovať modelom s maximálnou priepustnosťou pre pary. Tepelná odolnosť je úplne závislá od konkrétnych prevádzkových podmienok a je vybraná výhradne pre tento účel.

Funkcie výberu termoprádla na rybolov

 1. Intenzívny spinningový rybolov v teplej sezóne spočíva v použití tenkých syntetických zariadení, počas ktorých sa nosí demis sezónny rybársky oblek;

 2. V chladnom počasí si bude feederový alebo plavákový rybolov vyžadovať dve vrstvy tepelného spodného prádla - tenké, syntetické a fleecové, nad ktorými sa nosí oblek zodpovedajúci teplotnému režimu;

 3. Zimný rybolov si bude vyžadovať použitie dvoch alebo troch vrstiev termo spodného prádla - jednej tenkej a jednej alebo dvoch hrubých, na ktorých sa nosí priedušný zimný oblek s potrebnými ukazovateľmi teplotnej odolnosti a paropriepustnosti.

V nasledujúcich článkoch naši odborníci hovoria, ako si vybrať teplý klobúk a tajomstvá výberu štýlových šortiek.Varovanie! Tento materiál je subjektívnym názorom autorov projektu a nie je sprievodcom po kúpe.

Loading...