Ako si vybrať klávesnicu pre váš počítač

Pri výbere klávesnice je na prvom mieste pohodlie. Je tiež potrebné určiť typ a štandard pripojenia.

Ako si vybrať klávesnicu: čo hľadať

Pri výbere klávesnice sa odporúča venovať pozornosť nasledujúcim parametrom:

  1. Typ pripojenia (USB alebo PS / 2);

  2. Prítomnosť drôtu;

  3. Druh inštalácie kľúčov (mechanických alebo membránových);

  4. Dostupnosť podsvietenia a ďalších funkčných kláves.

Navyše iba prvý parameter ovplyvňuje kompatibilitu klávesnice s počítačom alebo periférnymi zariadeniami.

Štandardné pripojenie (USB alebo PS / 2)

Takmer všetky moderné klávesnice sú vybavené pripojením USB. Toto je univerzálny štandard, ktorý umožňuje pripojiť k počítaču prakticky akékoľvek zariadenie.

Avšak pre veľmi staré počítače, ktoré boli uvedené na trh v 90. rokoch minulého storočia alebo na začiatku šesťdesiatych rokov, sa odporúča používať klávesnice PS / 2. Je to spôsobené dvoma faktormi. Prvým je, že základná doska takýchto počítačov nemusí pri zavádzaní aktivovať radič USB, v dôsledku čoho nebude možné vstúpiť do systému BIOS alebo obnoviť režim Windows. Po druhé, v takýchto systémových jednotkách nemusí existovať bankový slot pre iné zariadenie USB.

Pre moderné počítače musíte použiť klávesnicu USB.

Káblová alebo bezdrôtová klávesnica?

Bezdrôtové klávesnice sú celkom pohodlné. Môžu byť umiestnené kdekoľvek na stole a kábel nebude rušiť. Nie sú však bez ich nevýhod:

  1. Pomalá rýchlosť odozvy. Je to spôsobené skutočnosťou, že prijímač hlasuje na klávesnici pri určitej frekvencii a stále musí prevádzať prijaté signály. Bezdrôtová klávesnica preto nie je vhodná pre ľudí, ktorí naozaj rýchlo píšu texty alebo hrajú nejaké dynamické RPG alebo strelci;

  2. Potrebujete vymeniť batérie. Takéto klávesnice fungujú vo väčšine prípadov zo štandardných batérií veľkosti AA alebo AAA. Ak sa vybíja batéria, prístroj môže začať strácať znaky. Okrem toho nie vždy existujú náhradné batérie - keď sa batéria stále vybíja;

  3. Riziko odpadu. Veľmi zriedka, ale stáva sa, že k prijímaču sa môže pripojiť ďalšia klávesnica - ak majú rovnakú frekvenciu a identifikačný kód. Obzvlášť vysoké riziko odpadu vo veľkých kanceláriách;

  4. Potreba výstupu prijímača bližšie k klávesnici. To znamená, že jednoduché odstránenie systémovej jednotky pod stolom nebude fungovať - ​​elektromagnetické polia z iných zariadení na nej môžu upchať rádiový kanál a spôsobiť rušenie pri prijímaní alebo prijímaní signálu. Budete musieť priniesť prijímač osobitne k stolu alebo nechať systémovú jednotku tam.

Bezdrôtová klávesnica je preto dobrým riešením pre počítač, ktorý sa nachádza doma alebo v malej kancelárii a používa sa ako štandard. Pre hráčov, programátorov, spisovateľov atď. je lepšie si zapojiť.

Mechanické alebo membránové?

Ak potrebujete najvyššiu možnú rýchlosť odozvy, potom potrebujete mechanickú klávesnicu. Na rozdiel od membránového modulu, kde sú všetky tlačidlá na spoločnej zbernici vypočúvané s určitou frekvenciou, každé tlačidlo v ňom je samostatným kľúčom, a preto je signál o stlačení prenášaný do kontroléra v stotinách a tisícinách milisekundy.

Mechanické klávesnice sú však oveľa drahšie ako membránové klávesnice. Preto je vhodné si ich kúpiť iba v prípade, že rýchlosť odozvy je skutočne dôležitá - pre hry alebo ľudí, ktorí píšu texty veľmi rýchlo.

Mnoho používateľov tiež tvrdí, že mechanické klávesnice sú veľmi pohodlné. Toto je však čisto subjektívny názor.

Podsvietenie

Podsvietenie je dôležité iba v prípade, že budete musieť často používať klávesnicu v noci a používateľ zatiaľ nerozvinul schopnosť písať. Toto je skutočne užitočná funkcia, avšak s dvoma zadkami.

Prvým je to, že na podsvietenie sa často používajú príliš jasné LED, ktoré môžu „zaseknúť oči“ v tme. Zvyčajne sa vyskytuje na lacných klávesniciach.

Druhá - je žiaduce, aby bolo možné vypnúť podsvietenie. Napríklad, ak sa počítač v noci používa na sledovanie filmov alebo podobného obsahu, svetlo z klávesnice môže pokaziť obrázok - a opäť môže mať nepríjemný vplyv na oči.

Funkčné tlačidlá

Funkčné klávesy uľahčujú interakciu klávesnice. Umožňujú ovládať hlasitosť, upravovať jas obrazovky, otvárať aplikácie atď. Je však nežiaduce, aby klávesnica mala príliš veľa funkčných tlačidiel - môžu používateľa zmiasť.

Stále stojí za zváženie ich polohy. Mnoho výrobcov umiestňuje samostatný rad funkčných klávesov naľavo od alfanumerického radu. To spôsobuje nepríjemnosti pri písaní dotykom - namiesto požadovaného Ctrl alebo Shift sa stlačí toto funkčné tlačidlo.

Zhrnutie

Pri výbere klávesnice by ste mali určiť, aké bude pohodlné vykonávať obvyklé operácie za ňou - písať text v konkrétnom rozložení, prehrávať atď. Potom by ste mali venovať pozornosť jeho kompatibilite s počítačom.

V nasledujúcich článkoch vám naši odborníci povedia, ako zvoliť správnu grafickú kartu pre váš počítač, tajomstvá výberu zvukovej karty a kompletný návod na výber zdroja napájania vášho stolného počítača.Varovanie! Tento materiál je subjektívnym názorom autorov projektu a nie je sprievodcom po kúpe.

Loading...