Ako si vybrať krém na strie počas tehotenstva

Koža má svoje vlastné limity pružnosti. Počas tehotenstva sa tieto limity porušujú a vytvárajú sa červenkasté alebo fialové strieborné značky. Časom farba zmizne, ale jazvy zostávajú. Vzhľadu strií sa dá zabrániť pomocou špeciálnej kozmetiky.


Na čo sa zamerať pri kúpe krému na strie

Zloženie krému

Najlepšie krémy zo strie - prostriedky s vysokou úrovňou hydratácie. Mali by ľahko preniknúť do pokožky a vyživovať ju, aby si zachovali prirodzenú elasticitu aj v extrémnych podmienkach. To znižuje pravdepodobnosť strií.

Krém by mal obsahovať zlúčeniny, ktoré zvlhčujú pokožku, zlepšujú bunkový metabolizmus a zvyšujú elasticitu. Je žiaduce, aby zahŕňal:

 1. Prírodné oleje. Hydratuje pokožku, stimuluje regeneráciu buniek, zvyšuje metabolizmus. Môže to byť mandľový a argánový olej, kremeňový olej, pšeničné klíčky, avokádo, kakao, bambucké bôby, sójový olej a olivový olej.

 2. Vitamín E a C. Pomáhajú telu produkovať kolagén.

 3. Kyselina glykolová. Zlepšuje produkciu kolagénu, znižuje strie.

 4. Lanolín. Ľahko preniká do pokožky, napúšťa hornú vrstvu epidermy a znižuje odparovanie vlhkosti.

 5. Koenzým Q10. Zlepšuje elasticitu horných vrstiev epidermy a fungovanie buniek.

 6. Elastín a kolagén. Obnovte pokožku, zvýšte jej elasticitu.

 7. Aminokyseliny. Pomáhajú obnoviť kožné tkanivo a sú „stavebnými kameňmi“ elastínu a kolagénu.

Krém by nemal obsahovať:

 1. Retinoidy - analógy vitamínu A (napríklad tretinoín a adapalén). Nemôžu sa používať pri nosení dieťaťa a dojčení. Retinoidy môžu viesť k vrodeným zmenám plodu.

 2. Syntetické látky (parabény, toluén, minerálne oleje, arómy, sírany a ropné produkty). Tieto látky môžu nepriaznivo ovplyvniť zdravie dieťaťa.

Obdobie uplatňovania

Liečba strie sa môže použiť v prenatálnom období, zvyčajne od druhého do tretieho mesiaca tehotenstva a po pôrode. Niektoré krémy sú vhodné pre tehotné ženy a dojčiace matky.

Antenatálne použitie krému je spravidla zamerané na zníženie napínania pokožky. Pôrodná maska ​​a redukcia strie, napnutie pokožky.

Výrobok používajte iba na určité časové obdobie špecifikované v pokynoch.

Hypoalergénne

Riziko vzniku alergií pri použití krému by malo byť minimálne. Vyberte preto produkty označené ako „hypoalergénne“. Ale aj v tomto prípade môžu spôsobovať nepohodlie. Príčinou môže byť individuálna intolerancia jednej zo zložiek krému.

Pred zakúpením krému použite sondu a vykonajte „test citlivosti“. Položte kvapku produktu na ohyb lakťa a počkajte. V prípade absencie alergickej reakcie je možné produkt kúpiť.

Čo ešte potrebujete vedieť o kréme proti stria

 1. Neverte jasným reklamným sloganom. Žiadny liek nezaručuje 100% liečenie chronických strií. Môže len zmenšiť ich veľkosť a zabrániť vytváraniu nových.

 2. Liečte všetky problematické časti tela: hrudník, žalúdok, boky, zadok.

 3. Kúpiť materské výrobky. Zloženie konvenčných krémov zo strií často obsahuje retinoidy a pre plod sú nebezpečné.

 4. Niektoré výrobky majú trvalý a silný zápach, ktorý môže byť počas tehotenstva nepríjemný. V dôsledku toho sa produkt odošle do koša. Vyberte si preto výrobky so slabou alebo neutrálnou vôňou.

V nasledujúcom článku vám naši odborníci povedia, ako zvoliť správnu odsávačku.Varovanie! Tento materiál je subjektívnym názorom autorov projektu a nie je sprievodcom po kúpe.

Loading...