Kompetentný výber snežnej frézy

Ako nerobiť dom a dvor do denníka

Sneh zima nie je v Rusku nezvyčajná. Snehulienka krajiny sú známe pre každú ruskú osobu, rovnako ako bolesti chrbta a mozoly na rukách po niekoľkých hodinách práce s lopatou na čerstvý mráz. Nechcete sa viac krútiť a hrabať si merače sami? Potom je čas, aby ste dostali snehové frézy.

Snehová fréza je veľký vedro na kolesách, vo vnútri ktorého sú nainštalované šneky, brúsne kúsky snehu a kôry a potom ich odhodiť. U niektorých modelov sa sneh odstraňuje pomocou špeciálneho rotora.

Hlavné kritériá výberu

Čo by malo byť na prvom mieste, výber zariadenia, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám?

Mechanické vlastnosti

V závislosti od konštrukcie existujú dva typy snehových fréz:

  • Skrutka (jednostupňová);
  • Naskrutkujte rotor (dvojstupňový).

Konštrukcia modelu závisí od dizajnu. Jednostupňové snehové frézy používajú šneky na zhrabanie aj na odstraňovanie snehu cez výfukovú rúru. Dvojstupňové stroje majú rotor, ktorý privádza sneh rozdrvený na šnekoch smerom von.

Hlavnou výhodou skrutkových zariadení je ich nízka hmotnosť a kompaktnosť. Takéto snehové frézy sú vhodné na čistenie úzkych chodníkov a priestoru na príchod automobilov. Môžu ich ľahko používať ženy a tínedžeri.

Ak potrebujete silnejšiu jednotku na vyčistenie veľkého územia v blízkosti domu alebo na ceste do domu, potom by ste mali minúť peniaze na rotačnom snehovom fréze. Takéto modely sú väčšinou samohybné, takže je ešte jednoduchšie ich ovládať.

motor

Všetko je tu jednoduché: čím výkonnejší je motor inštalovaný v jednotke, tým účinnejšie bude snehové frézy.

Na šnekových jednotkách je možné použiť dvoj- alebo štvortaktné elektrické a benzínové motory s objemom do 5 litrov. a. Modely rotačných závitoviek sú takmer vždy vybavené 4-taktnými motormi v rozsahu od 5 do 13 litrov. a.

Elektrické motory nevyžadujú nákup benzínu, ale ich hlavnou nevýhodou je kábel, ktorý vás sleduje všade a drží sa cudzích predmetov. Benzínový motor bude musieť byť pravidelne dopĺňaný, ale je výkonnejší a ľahšie ovládateľný.

prevodovka

Existujú automatické a mechanické modely snehových fréz. Pri výbere jednotky sa riaďte osobnými preferenciami: ktorý box uprednostňujete pri šoférovaní?

Niektoré modely sú vybavené Hur - to je vynikajúca voľba pre drsné zimy, keď sa drifty rýchlo prekryjú kôrou a je ťažšie ovládať snehové frézy.


Ďalšie funkcie

  • Šmykľavka môže byť vyrobená z kovu alebo plastu. Ak je zima vo vašej oblasti mierna, môžete ľahko urobiť s lacným a ľahkým plastovým sklzom, ale v chladnejších oblastiach odporúčame zakúpiť snehové frézy s kovovým sklzom - stojí to viac, ale pravdepodobnosť zamrznutia a prasknutia je nula.
  • Šírka snehovej lyžice zariadenia na odpratávanie snehu je veľmi dôležitá: pozrite sa na najširšiu možnú lyžicu - s ňou sa niekoľkokrát zbavíte snehu.
  • Elektrický rozbeh vám pomôže spustiť jednotku aj v prípade, že je v horúcom chlade dlhý čas.

Top výrobcovia

Ako zvyčajne, budeme zdieľať najobľúbenejšie značky, ktoré sa stali populárne u ruských spotrebiteľov, v súlade s cenovým rozpätím ich modelov.

Ak si chcete kúpiť lacné auto v hodnote až 10 tisíc rubľov, potom si budete musieť vybrať najmä z jednostupňových modelov. Najobľúbenejšie v tejto kategórii sú výrobcovia OMAX, Ergomax, fest, Texas, PATRIOT, STIGA a PROFER.

Ak si chcete kúpiť dvojstupňový model snehovej frézy, budete musieť stráviť aspoň 15-20 tisíc rubľov. Venujte pozornosť produktom Eurosystems, Huter, Crosser, Dobest, víťaz, PRORAB, elít a Husqvarna.


Poznámka kupujúceho

  1. Ak sú cesty vo vašej záhrade pokryté materiálmi, ktoré sa dajú ľahko poškodiť, v žiadnom prípade nekupujte snehovú frézu, ktorej skrutky nie sú pogumované! V opačnom prípade na jar škody na tratiach ste práve naštvaný.
  2. Ak sú vaše stránky kopcovité alebo viacúrovňové, nekupujte model s kolieskami - budete nepohodlní. Kúpiť sledovanú jednotku lepšie.
  3. Spôsob riadenia snehovej frézy určí, či sa vám tento proces páči. Ak nechcete zakaždým obísť jednotku, nastavte sklz, vyberte model s tlačidlami a ovládacími pákami umiestnenými čo najbližšie k rukovätiam.

Prajeme Vám šťastné nákupy a nádherné zimné počasie!

Loading...