Dobrá voľba zastrihávača

Moderný cop

Od začiatku 20. storočia začali ľudia s takýmto poľnohospodárskym ručným náradím ovládať ako kosu. Uplynulo veľa času a ľudské potreby sa nezmenili. Údržba trávnika v dobrom stave nebude fungovať, ak neprodukujete pravidelný strih vlasov. Mnohí majitelia súkromných pozemkov sa čoraz viac pýtajú, aký nástroj použiť na zníženie trávy. Starý staromódny spôsob v podobe dreveného stonky s kovovou čepeľou v modernej dobe, s najnovšími technológiami, nie je veľmi efektívny. Bol nahradený typom kosačky na trávu - zastrihávača.

Tento nástroj je ľahký výložník, na jednej strane je elektrický alebo benzínový motor, a na druhej otočná hlava pre rybársky vlas alebo nôž. Toto zariadenie je veľmi mobilné a nezávislé. Globálny rozdiel oproti manuálnemu opleteniu spočíva v tom, že vlastník zastrihávača nemusí vynaložiť veľa úsilia na rezanie svojho trávnika. Na trhu je však mnoho vyžínačov, s ktorými sa mení múka. Budeme hovoriť o tom, aké parametre venovať pozornosť, aký druh reznej hlavy vybrať a prečo rukoväte týchto nástrojov môže byť ružová.

elektrický

Môže byť použitý všade tam, kde je prístup k elektrine. Je to zariadenie s nízkou hlučnosťou, nízkou hmotnosťou a okamžitým štartom. Netreba sa starať o dopĺňanie paliva. Elektrický zastrihávač je však úplne závislý od dĺžky kábla. Takýto nástroj sa deje s dolná a horný motor, Prvá možnosť je skvelá pre skosenie mladej trávy, pravidelne zdobené. Veľmi starostlivo v práci, vám umožní jemne pokosiť trávu okolo kvetinových záhonov s kvetmi. Hmotnosť copu zvyčajne nepresahuje dva kilogramy a výkon sa pohybuje od 200 do 600 wattov. Nevýhoda zariadenia spočíva v tom, že trvanie nepretržitej prevádzky by nemalo presiahnuť 15 minút, pretože chladenie tohto motora je nedostatočné. Je prísne zakázané pracovať na vlhkom trávniku, aby sa zabránilo skratu motora. No, horná poloha motora umožňuje kosenie trávy, oblasť je opäť obmedzená iba dĺžkou kábla. V hmotnostnej kategórii stráca svoj náprotivok, ale to je spôsobené vyšším výkonom a výkonom. Modely s nižším cenovým segmentom sú obmedzené na nepretržitú prevádzku 25 minút a drahšie majú systém ochrany proti preťaženiu motora. Výkon takéhoto nástroja sa pohybuje od 600 do 1000 wattov. Môžu pokojne kosiť trávu aj po nedávnom daždi.

akumulátor

Mobilný elektrický zastrihávač, skvelý na rezanie malej časti trávnika v neprítomnosti predlžovacieho kábla. Spravidla je určená na polhodinovú prácu. Batéria takýchto zariadení je slabá, v opačnom prípade by vás unavilo udržiavať váhu zariadenia.

benzín

Najvýkonnejší a najproduktívnejší typ vyžínačov. Vhodné pre akýkoľvek druh práce, úplne nezávislé od externých zdrojov energie, Vo väčšine prípadov je vybavený jednovalcovým dvojtaktným spaľovacím motorom, ktorého výkon sa pohybuje od 0,6 do 5 k. Ak si kúpite zastrihávač benzínu, potom sa pripravte na určité problémy. Pre bezchybnú prevádzku takéhoto motora je potrebné pripraviť zmes benzínu s oktánovým číslom nie vyšším ako 92 a olej odporúčaný výrobcom vyžínača. Zmes sa musí pripraviť v prísnom pomere (32: 1 pre minerálny olej a 50: 1 pre syntetické). Stručne povedané, bez čítania pokynov nemôže robiť, inak sa môžete stretnúť s predčasným zrútením. Netreba dodávať, že takéto akcie si vyžadujú určité zručnosti? Toto nie je auto na vyplnenie.

Aby sa zabránilo príprave zmesi, venujte pozornosť štvortaktným motorom. V tejto forme zariadenia sa olej a benzín nalievajú oddelene. Takéto modely sú oveľa silnejšie a produktívnejšie. To však možno považovať za nevýhodu, pretože na čistenie bude veľa vysokokapacitného trávnika. Preto neodporúčame preplatky, je lepšie stráviť nejaký čas pred benzínom a olejom, hľadaním správnej kombinácie.

Kapacita palivovej nádrže v týchto vyžínačoch sa pohybuje od 0,5 do 1,5 litra, tento parameter ovplyvňuje nepretržitú prevádzku. V každom prípade však výrobcovia odporúčajú zabezpečiť prerušenie motora každých 40 minút, aby sa zabránilo prehriatiu.


Typy rezných hláv

Podstatné je, že rezná hlava je vybavená vyžínačom. S prístrojom je možné dodať rybárske vlasce alebo nôž (kov alebo plast). Tam sú tie modely v poli, s ktorými sú obe tieto položky sú uvedené.

priemer rybolovu elektrické trimre sú v rozsahu od 1,2 do 2,4 mm. Pre benzínové trimre je rozsah hrúbky od 1,2 do 4 mm. Linka by sa mala používať s veľkým množstvom kameňov a stromov v ošetrovanej oblasti. Prečo? Áno, všetko je jednoduché - strom môže byť poškodený nožom. A aj keď sa to nestane - nôž bude určite pokazený. Pre každý model zastrihávača je rybársky vlasec prispôsobený striktne individuálne, odporúčaný priemer, ktorý nemôže byť prekročený, aby sa zabránilo opotrebeniu rukávov. Rybársky vlasec s kruhový prierez je univerzálny, je schopný kosiť mladú trávu aj suchú. Štvorcová časť umožňuje kosenie trávy z tvrdého dreva. Časť hviezdička má jemný režim rezu, táto linka je najvhodnejšia pre trávnik.

Nože sú skvelé na skosenie vysokej trávy a kríkov. Plastové nože s ľahkým odstránením tvrdých rastlín - žihľavy alebo lopúcha. Kríky sú lepšie rezať kovovým nožom. Čím viac zubov na nôž, tým lepšie sa s touto úlohou vyrovná.

Asi najvhodnejšou voľbou pre výber reznej hlavy by bol zastrihávač, ktorý je vybavený rybárskym vlascom a nožom. To vám umožní nahradiť ho v závislosti od povahy lokality.

Kľučky sú dostupné v troch rôznych typoch. Pozrime sa na výhody každého z nich.

 • Rukoväť tvaru D pohodlný, kompaktný - vám to určite vyhovuje, ale len s malým množstvom práce. Najmä pri spracovaní malých plôch, plotov a chodníkov s vlascom.


 • Jv tvare pera vhodné pri montáži na kovový nôž. Táto rukoväť eliminuje možnosť priblíženia ku prevodovke kužeľovitého tvaru. Ramenný popruh uľahčí prácu.
 • rukoväť v tvare T veľmi pohodlné použitie. Pohyby, ktoré sa vykonávajú pri práci, veľmi pripomínajú priebeh ražne. Tieto vyžínače majú vysoký výkon a výkon. Môže byť použitý s akoukoľvek reznou hlavou.


 • Pred nákupom, dávajte pozor nielen na cenu. Držte zastrihávač v ruke. Pozrite sa, aké pohodlné je v nich, ako ľahko zariadenie funguje.
 • Mať ramenný popruh je veľmi dôležitou vlastnosťou produktu. Pás výrazne znižuje zaťaženie rúk a rozdeľuje hmotnosť na zvyšok tela. Delená tyč zvýši plochu okolo kosenia.
 • Hmotnosť zastrihávača by mala byť minimálna prijateľná v súlade s jeho kapacitou. Verte mi, že ťažké zariadenie vás bude rýchlo obťažovať - ​​čoskoro opustíte starostlivosť o trávnik.
 • Aby bola zaistená čo najväčšia účinnosť, musí mať motor vyšší výkon s rýchlym zrýchlením.
 • Motor by sa mal rozbehnúť ľahko.
 • Pri výbere nástroja si všimnite, ako účinne funguje systém absorbovania vibrácií.
 • Výrobcovia vyžínačov navyše vyrábajú hlavy pre montáž rôznych trysiek. Ak si kúpite zastrihávač s ich podporou, dostanete zo zariadenia multi-nástroj: delimber, kultivátor a dokonca snehový frézovač.

Trimry produkujú mnoho spoločností. Niektoré z nich majú svoje vlastné charakteristiky.

 • BOSCH -V sortimente tohto výrobcu sa nachádzajú modely s nižšou polohou motora, ktoré sa vyznačujú ľahkosťou a zároveň spoľahlivosťou. Ideálny pre starších ľudí. Veľmi jasné a ľahko použiteľné.
 • Makita - táto spoločnosť predstavuje vysoko výkonné modely vyžínačov. Vybavený spoľahlivými motormi. Nástroje tejto spoločnosti sú schopné vykonávať ľubovoľne veľké množstvo práce. V základnej konfigurácii najčastejšie inštalovaná skrútená vlasec s vysokou reznou kvalitou.
 • STIHL - pod touto značkou sú prezentované desiatky a možno aj stovky modelov so špičkovým motorom. V tejto triede sú najľahšie v triede. Vo väčšine prípadov sú nástroje skladacie (na tento účel sa používa kompletný kľúč), čo uľahčuje prepravu. Veľmi vyvážená hmotnosť, vybavená rukoväťou s ochranou proti vibráciám. Tepelné snímače neberú do úvahy čas práce.


Zastrihávač reznej hlavy je často poloautomatický - linka z nej vychádza s malým zatlačením zeme. Mnohí majitelia však vynakladajú príliš veľa úsilia, čo spôsobuje rozbitie hlavy. Toto je najbežnejší dôvod pre kontaktovanie servisného strediska.

Nedodržiavanie základných pravidiel prevádzky je obľúbené aj medzi vlastníkmi vyžínačov, ako je prekročenie času nepretržitej prevádzky alebo skosenie mokrej trávy zariadením s nižším umiestnením motora. To všetko vedie k spaľovaniu motora.

Rýchle rozbitie spúšte nastane počas nepretržitej prevádzky pri vysokých rýchlostiach. V takýchto chvíľach sa tlačidlo úplne stlačí, čo spôsobí vyhorenie kontaktov.

Z rovnakého dôvodu zlyhávajú uhlíkové kefky v motore.

Loading...