Kompetentný výber diktafónu

Existuje perfektný záznamník hlasu?

V dnešnom svete je jednoduchšie zaznamenávať svoje vlastné myšlienky alebo rozhovory so svojím partnerom. Stačí, ak si spomeniete na globálnu distribúciu smartfónov, ktoré majú aplikáciu Diktafón a veľa textových editorov. Na tieto účely je však ešte oveľa pohodlnejšie používať reálny hlasový záznamník. V tomto článku nebudeme hovoriť o výhodách takéhoto zariadenia, len vám ukážeme, ako sa snažiť nestratiť voľbu hlasového záznamníka.

Na analógové modely by sa malo zabudnúť. Teraz sú predávané za náklonnosť, ale pre nich je stále ťažšie nájsť zvukové pásky. Prenos materiálu do počítača v prípade použitia analógového hlasového záznamníka je veľmi zložitý. Preto zvážte len nákup digitálneho modelu so zameraním na špecifikáciu špecifikovanú výrobcom.

Formát záznamu

Digitálne hlasové záznamníky môžu písať zvuk v komprimovanej aj nekomprimovanej forme. V druhom prípade je formát zvyčajne WMA. Tiež súbory budú vážiť oveľa viac, ale kvalita bude vyššia. Ak sa v počítači pravidelne vyskytuje nedostatok voľného miesta, môžete sa obmedziť na hlasový záznamník, ktorý zapisuje zvuk vo formáte MP3. Uistite sa, že prenosová rýchlosť je aspoň 256 kbps. Pri menšom parametri sa kvalita zvuku výrazne zhoršuje.

Čas nahrávania

Ďalšou dôležitou vlastnosťou rekordéra je doba trvania záznamu. Ale najprv musíte rozhodnúť o batériách, ktoré poskytnú zariadenia autonómnu prevádzku. Môže ísť o vstavanú batériu alebo známe batérie typu AAA. Prvá možnosť sa môže ukázať ako nepohodlná, pretože hlasový záznamník je schopný kedykoľvek sa vybiť, s tým nemôžete nič urobiť. A môžete len vymeniť batérie. Treba však poznamenať, že v prípade batérií závisí prevádzkový čas len od nich - pre zvýšenie tohto parametra budete musieť vyklopiť vidlice pre výrobky Duracell alebo Energizer.

Asistent predaja vám oznámi iba približný čas nahrávania. V podrobnom formulári tento parameter udáva výrobca len na oficiálnej internetovej stránke. Ak prejdete na ňu a prečítajte si úplné špecifikácie, uvidíte, že čas nahrávania sa líši v závislosti od zvoleného formátu a prenosovej rýchlosti. Zamerajte sa na tie rekordéry, ktoré poskytujú viac ako 100 hodín záznamu zvuku.

Pripojenie príslušenstva

Ak sa chystáte nahrávať svoje myšlienky pomocou hlasového záznamníka, potom je pre vás najvhodnejší model, ktorý vám neumožňuje pripojiť žiadne príslušenstvo. V prípade nahrávania prednášok sa situácia mení - je žiaduce, aby bolo možné k zariadeniu pripojiť oveľa citlivejší externý mikrofón. A ak je rekordér zakúpený na uloženie rozhovoru, potom by ste mali venovať pozornosť najdrahšiemu segmentu. Obsahuje zariadenia s možnosťou stereo nahrávania. Spolu s nimi môže ísť veľa doplnkov - vrátane dvoch externých mikrofónov.

Riadenie pohodlia

Nebude zbytočné zoznámiť sa s tým, ako je menu implementované do hlasového záznamníka. Bohužiaľ, keď si kúpite hlasový záznamník v internetovom obchode, stratíte možnosť osobne vyhodnotiť jeho menu. Nikto sa však nezaujíma čítať všetky druhy recenzií, v ktorých sa menu podrobne opíše.

V dávnych dobách boli hlasové záznamníky veľmi populárne. Každý druhý novinár a mnoho študentov ich využilo. A teraz takmer každý, kto bol nespokojný s minimálnou úrovňou predaja, opustil tento trh (odteraz je oveľa ľahšie používať smartphone na nahrávanie zvuku). V ruskom maloobchode môžete nájsť zariadenia od troch značiek. Sony a Olympus poskytujú spravidla hlasové záznamníky, ktoré sú blízke názvu „profesionálneho“. Najdrahšie modely majú dokonca farebný LCD displej, ktorý značne zjednodušuje správu a robí dizajn atraktívnejším. Hlasové záznamníky Ritmix môžu byť nazývané rozpočtové remeslá. Buďte opatrní, niektorí z nich robia svoju prácu oveľa horšie ako najlacnejší mobilný telefón! No, najviac reálne profesionálne hlasové záznamníky produkuje zoom.


Snáď hlavným problémom diktafónov je ich zriedkavá potreba. Len novinári používajú takéto zariadenia takmer neustále. Pre mnoho kupujúcich, rekordér bol zhromažďovanie prachu rokov. Ale toto zariadenie by mohlo niesť v odkladacej schránke auta, zapisovať si svoje nápady a plány do prevádzky! Stlačenie jedného tlačidla je oveľa jednoduchšie ako spustenie príslušnej aplikácie na smartfóne.

Niektorí kupujúci boli tiež prekvapení kvalitou nahrávania. To sa zvyčajne vzťahuje na tých, ktorí si kúpili lacný hlasový záznamník. To je dôvod, prečo musíte najprv prečítať recenzie a recenzie!

Loading...