Kompetentný výber overlocku

Šitie a lemovanie nie je to isté

Šitie oblečenia doma pre seba a svojich blízkych je obľúbeným koníčkom mnohých žien. Niekto dokonca prináša pravidelný príjem. Spočiatku remeselníci stoja šijacie stroje s prešívacím šitím. Ale ak chcete, aby sa vzhľad vášho šitia majstrovské diela viac profesionálne a reprezentatívne, alebo dokonca premeniť koníček na podnikanie, nemôžete robiť bez overlock.

Hlavnou úlohou overlocku je prilepiť okraje látky okolo švov, aby boli chránené pred kvitnutím.

Švy ošetrené overlockom sa nerozpadajú, pretiahnu (to je dôležité pre pletenie) a vyzerajú elegantne. Prvé autá boli vyrobené len kvôli tejto operácii. Moderné overlocks sú viac funkčné: sú schopní robiť výšivky, zdobia dekoratívne švy, šijú niekoľko vrstiev a prebytočné prebytočné tkaniny hladko. Aké sú parametre pre výber overloku pre váš domov?

Hlavné kritériá pre výber overlock

Možnosti Looper, možnosti švu

Looper určuje charakter väzby vlákien a určuje počet riadkov, ktoré sa môžu vykonávať naraz. V závislosti od švov, ktoré sa najčastejšie vykonávajú, odporúčame zvoliť typ looper. Overlock môže byť 2, 3, 4, 5-filar.

Aké sú možnosti pre švy a aké sú ich výhody?

 • Tri švy nití - Najjednoduchší zo všetkých, hoci silný a spoľahlivý. Môžu byť vykonávané na dvoch loopers, ktoré sú k dispozícii v každej, a to aj overlock.
 • Dvojité švy sú možné len pod podmienkou, že je looper vybavený konvertorom (pred prácou je na hornom lopatku nasadený ďalší diel). Tento šev je menej objemný ako trojfilament, ktorý je užitočný pri práci s tenkými tkaninami.
 • Štyri závitové švy vyžaduje dve nižšie slučky. Tento šev je navrhnutý špeciálne pre šitie súčastí súčasne s ich prekrytím. Ak je overlock schopný 4-vláknového stehu, znamená to, že má 3-vlákno, inak sa to nestane.
 • 5 závitový šev vyžaduje tri slučky. Tento šev je najširší, preto je vynikajúci pre prekrytie silne tečúcich tkanín.

Trojzávitový šev - štandard. Najčastejšie modely overlockers len 3,4-filar. Pre zložitejšie švy potrebujú viac cievok. Z tohto vlákna sa stáva ťažšie, aj keď sortiment liniek rozširuje. Príklady overlockerov, ktoré môžu vytvoriť 5-nitový šev sú Juki MO-75E, AstraLux 8000CL, Bernina 1300MDC

Pohodlné navlečenie

Nie je nič neprimerane ťažké v overlocks, aj keď threading pre začiatočníkov je ako "pochopiteľné" ako temný les. Je to však celkom možné zvládnuť v tomto procese. Práca bude, samozrejme, postupovať pomalšie, než by sme chceli, ale keď položíte ruku, nebudete potrebovať ani schému. So skúsenosťami budete mať možnosť, ako sa hovorí, niť.

Napriek tomu sa výrobcovia snažia pomôcť používateľom. Väčšina modelov má navliekacie návleky (v rôznych farbách pre ľahší proces). Mimochodom, aby sme sa zoznámili s týmto mechanizmom, odporúča sa, aby ste sa na začiatku svojho oboznámenia so strojom naplnili vláknami rôznych farieb - vo farbe schémy (červená, modrá, žltá, zelená, pozrite sa na vlastnú schému) - a trénujte s nimi pri tankovaní a ladení. Veľmi jasne.

Niektorí tiež majú navliekač na ruky (napr. Šijací stroj). Ak nechcete stráviť vzácne chvíle tvorivej inšpirácie na rutinnom navlečení, vyberte si overlock s vákuovým mysliteľom.

Najvážnejšou časťou procedúry je naplnenie spodného looperu. Nové modely Janome (rovnaký model MyLock 714D), ako aj modely Juki 654 a 735, Elna 664PRO a iné majú na tento účel pomocný mechanizmus.

Náročné vlákna

Keď váš overlock rozpozná iba značkové vlákna, môžu s ním existovať problémy. Čo keď sa vyčerpajú v najbližšom obchode? A tam sú také vlákna, resp. Ak šijete veľa, premýšľajte o tom, či ste na spotrebnom materiáli. Nenáročný na vlákna, napríklad Janome MyLock 714D, Brother M-1334D alebo Elna 664PRO.

prepravca

Vysokokvalitné prešívacie šitie robí výrobok trvanlivejším a krásnejším. Ale v prítomnosti chýb, môže pokaziť celý výrobok, a to napriek skutočnosti, že je na zlej strane. Aby nedošlo k rozrušeniu z dôvodu nerovnomerných švov, vyberte si model, ktorý má transportér pre textíliu - nedovolí, aby sa natiahol alebo zmenšil do trubice pri zatáčaní okraja.

Diferenciálne podávanie tkanín (nezávislé nastavenie predného a zadného dopravníka) je veľmi pohodlná funkcia, je lepšie, aby ste pri výbere overlochu na ňom nešetrili. Vo väčšine populárnych modelov, to je, ale pri nákupe stojí za objasnenie.


Regulátor tlaku pätky

Je to tiež užitočná funkcia, ak pracujete s tkaninami rôznej hustoty. K dispozícii je napríklad Janome MyLock 784D alebo Brother 3034D. Pri silnejších tkaninách sa lisovacia sila zmenšuje a stroj prechádza ľahšie. Pri práci s úpletom je regulátor tlaku neoceniteľný, inak sa materiál silno natiahne pod nohu. Modely s automatickým nastavovaním zohľadňujú typ tkaniny.

Dostupnosť dostupnej služby

Zvlášť, keď budete mať overlock pre domáce podnikanie! Pred nákupom sa uistite, že služba tejto značky je vo vašom meste. V opačnom prípade trpíte údržbou a opravou.

Ďalšie funkcie overlock

Voľbou overlock, okrem hlavných kritérií, by ste mali venovať pozornosť prítomnosti týchto funkcií:

 • Schopnosť vykonávať úlohu šev. Ak chcete šiť záclony z tylu, pletené alebo šifónové šaty pre vašu dcéru, potom budete potrebovať overlock, ktorý zároveň s prekrytím je tenká rola šev, krútenie okraj detailov, inak nebudete schopní vyrovnať sa s týmito náladové tkaniny.
 • Flatlok (flatlock, šev, ktorý vyzerá ako byt) - užitočný, ak nie je šijací stroj, a je stále potrebný plochý šev
 • Šírka stehu Je to veľmi dôležité. Prečo utrácať peniaze za overlock, ktorý je schopný zametať produkty len vo vzdialenosti 5 mm od okraja? Takáto presahová šírka nie je vhodná pre silne odlupujúce sa tkaniny (hodváb, satén, poťahové tkaniny).
 • Regulátor napätia závitu na jednej osi - najvhodnejší v prevádzke.
 • Rukávová platforma uľahčujú zakrytie rukávov a spodnej časti nohavíc. Hoci mnoho remeselníkov považuje odnímateľnú hadicovú plošinu za absolútne zbytočnú. Tie časti oblečenia, pre ktoré sú naozaj potrebné (napríklad detské odevy) by nemali byť ťahané na plošinu kvôli malému priemeru. A diely s veľkým priemerom môžu byť spracované bez plošiny. Okrem toho, odnímateľná platforma komplikuje čistenie.
 • Vstavaný podnos na zvyšky tkanín a nití (odpadkový kontajner) t - ďalšie maličkosti, aj keď veľmi pohodlné. Nečistota pri práci sa stáva oveľa menej! Janome MyLock 714D (644D), Вrother 1034D a iní majú popolnicu, ale Brother 355D ho nemá.

Najlepšie Overlock Výrobcovia

Ktorí výrobcovia overlokov získali slávu od majstrov svojich remesiel?

Vážení profesionálni overlocks (50 000-70 000 r. A vyššie) - to je japončina BABYLOCK a švajčiarsky Bernina, Mimochodom, Bernina bola vydaná na konci XIX storočia. prvý šijací stroj na svete na spracovanie okrajových švov. Overloky tejto triedy sú multifunkčné, ľahko sa dopĺňajú a nastavujú, vykonávajú 15-20 (alebo viac) šijacích operácií, sú vybavené displejom, majú dobré osvetlenie. Ale ich hlavnou výhodou je schopnosť pracovať s akoukoľvek tkaninou, dokonca s šifónom v 1 vrstve, dokonca s džínsy v niekoľkých dodatkoch.

Do strednej triedy (v cenovom rozpätí 20 000-40 000 p.) Možno priradiť overlock Pfaff, AstraLux, brat, Elna, Janome, Juki, Singer, Väčšina modelov týchto firiem je jednoduchá, nenáročná a spoľahlivá. Vhodné pre prácu doma alebo v malých dielňach.

Low-cost overlocks (v priemere až 15 000 rubľov) Merrylock auroraa ďalšie (napriek menám) jaguár a TOYOTA, Tieto stroje sa častejšie lámu, kvalita línií je nižšia, ale sú prístupnejšie. Možnosti prebytku rozpočtu budú z času na čas stačiť na domáce šitie.

Ak umiestnime overlock rôznych výrobcov pre kvalitu a spoľahlivosť, potom sme dali Bernina a Juki na prvom mieste. Pozoruhodné sú aj modely Elna, Janome a Brother.


Bežné chyby zákazníkov

Ak nie ste špecialistom na overlock, môžete si jednoducho vybrať model, ktorý je úplne nevhodný pre vaše potreby. Aby sme tomu zabránili, pozývame vás, aby ste sa zoznámili so štyrmi najčastejšími chybami. Čo teda lepšie robiť pri výbere overlocku:

 • Snažte sa šetriť kvôli úsporám. Kupujúci si myslia: Nemám dosť peňazí na dobrý model, takže teraz si to ľahším. Nebuďte tak. Lacné NoName overlocker (non-branded) sa nemusí vyrovnať s vašimi textami, bude to rozrušovať zložitosť nastavení - a všeobecne to bude rýchlo zlomiť. Ak nie je dosť peňazí, je lepšie kúpiť si značkový model, ale nie v obchode, ale na sekundárnom trhu. Na Avito typ bulletin dosky alebo fóra pre needlewomen môžete nájsť docela dobrý secondhand kópiu, pretože normálne overlocks žiť dlhú dobu.
 • Bezohľadne vykonávané záruky predajcovže len tento model stojí za pozornosť a všetky ostatné sú úplné ... nezmysly. Bohužiaľ, spravidla v obchodoch, zákazníci sú upozornení na tovar, ktorý potrebujú predať teraz. Nie je žiadnym tajomstvom, že predajcovia sú častejšie predajcami ako konzultanti. A majú možnosť prezentovať akýkoľvek stroj v nepriaznivom svetle alebo naopak, aby ho v prípade potreby ozdobili. Preto by sa takéto „konzultácie“ mali rozdeliť na dve a požiadať o radu nezávislých umelcov.
 • Porovnajte modely iba na základe digitálnych charakteristík., ktoré sú uvedené v popisoch internetových obchodov. Ak overlock vykonáva viac operácií, neznamená to, že je lepšie. Pozrite sa na vaše potreby. Možno máte dosť jednoduchých trehnitki.
 • Nákup koberec bez veľkej potreby, Ak potrebujete všetky funkcie, je dostatok miesta a peňazí, je lepšie vziať samostatný overlock a vyšívací stroj. V opačnom prípade budete musieť dvakrát zmeniť nastavenia. Trvalá rekonfigurácia z rolového švu na rasposhivalny a späť trvá určitý čas. A keď veľa šijete, nákup dvoch áut bude výhodnejší.

Ktorý overlock je lepšie vybrať?

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, nemali by ste porovnávať overlockové modely navzájom iba podľa vlastností na internete. Naozaj dôležité sú spoľahlivosť modelu, kvalita konštrukcie - a ako dobre stroj šije! Preto odporúčame zvoliť overlock len žiť, to znamená, ísť do obchodu a vyskúšať všetko vlastnými rukami, šiť rôzne materiály - a lepšie na rôznych strojoch v blízkosti. Ani hodnotenia by sa nemali spoliehať na 100%, pretože pre jedného majstra bude kvalita švu na tomto modeli overloku vhodná a na druhej strane neuspokojivá. Potrebujete vyvodiť vlastné závery. A neveria predajcom príliš veľa, pretože niekedy sú ovládané túžbou predať (nad túžbou pomôcť).

Na druhej strane sú maloobchodné ceny často predražené. Preto je nákup overlock je lacnejšie prostredníctvom internetového obchodu. Takže spravidla to robia - vyberajú si to v obchode, objednajú si ho na internete.

Prajeme Vám šťastné nakupovanie a kreatívnu inšpiráciu!

Loading...