Správny výber sieťového filtra

Filtrovanie nepotrebuje trh a elektrinu

Život každého z nás je plný výnimočných cikcakov a predčasných elektrotechnických objavov. Najmä pri konfrontácii s tajomným rušením, nadprirodzenými chybami a fatálnymi chybami v práci zložitého a citlivého počítača, komunikácie alebo spotrebného vybavenia. Áno, a tam sú také "prekvapenia" v najnepriaznivejšom momente ...

Novinka filmu je katastrofálne prehliadaná! Záverečná osudová hra je prerušená na najväčšej globálnej epizóde! Naliehavá obchodná a zodpovedná práca upadla do neslušne premyslenej stuporie! A dávajte pozor na mikrovlnnú rúru, v bruchu, ktorá je chutné kúsok polotovaru pizzu, ktorá nebola podávaná do stavu, lstivo záblesky s chutným mrazom kôry ... Známe situácie?

Nedotkneme sa nepredvídateľnosti následkov krátkeho okruhu - už dlho je známe aj skautom a amatérom. Ale v prípade, že výsledkom je porucha drahého elektronického zariadenia alebo - Bože! - plameň ohňa, aj dokázaný účinok najšetrnejšieho hryzenia lakťov tu sotva pomôže. Otvorte tajomstvo: radikálne riešenie, ktoré môže obmedziť nedostatok kontroly nad prúdom v kábloch, sa už našlo! To priťahuje svojou jednoduchosťou a optimálnosťou - nákupom a používaním sieťového filtra.

Aby bola činnosť stabilizačného prvku spoľahlivá a efektívna, je potrebné zohľadniť nielen povesť jeho výrobcu, ale aj niekoľko dôležitých charakteristík. So zdanlivo jednoduchou jednotnou kompenzačnou schémou pre všetky zariadenia tejto kategórie majú niektoré modely rozdiely, ktoré zásadne ovplyvňujú ich schopnosti, kvalitu a náklady. Každý parameter by sa však mal vyberať prísne individuálne a veľmi starostlivo.

Akú úroveň ochrany chcete poskytnúť?

Táto charakteristika je najvýznamnejšia a indikuje schopnosť stabilizátora absorbovať prasknutie elektriny. V závislosti od typu zariadenia je tiež určený rozsah jeho účinnosti: pre základné modely - od 0,4 kJ, pre profesionálne modely - minimálne 2,5 kJ. Je to úroveň ochrany, ktorá ovplyvňuje stupeň bezpečnosti a prevádzkyschopnosti zariadenia. Na tomto základe sú filtre sieťového napätia rozdelené do 3 tried:

 • nevyhnutný - Štandardná základná verzia používaná na pripojenie nízkonapäťových domácich spotrebičov.
 • Poznámka /kancelária - vysoko kvalitné a multifunkčné riešenie pre komplexné použitie v podmienkach stredného zaťaženia.
 • výkon - modely, ktoré zabezpečujú profesionálnu a komplexnú ochranu všetkých typov vysoko citlivých a drahých zariadení.

Aké by malo byť maximálne povolené zaťaženie?

Hodnota tohto kritéria je rovnako dôležitá pre spoľahlivý výkon sieťových filtrov. Jeho menovitá hodnota je veľmi jednoduchá: je uvedená v kW na krytoch výrobkov. Čím vyšší je indikátor výkonu, tým nižšia je pravdepodobnosť havarijných porúch pri prevádzke zariadení a výpadkov elektrickej energie počas preťaženia. Pre štandardné domáce podmienky postačuje vlastnosť 2,2 kW (prúd - 10 A).

Koľko zásuviek je potrebných?

Správny výber sieťového filtra nie je možný bez určitého počtu pripojených zariadení. Ako nepríjemné to bude po nákupe chýbať jeden alebo dokonca niekoľko požadovaných zásuviek. Kde teraz tlačiareň? Moderné modely zariadenia majú od 1 do 8 konektorov, takže jednoduchá a kompetentná aritmetika, predvídajúca jeho akvizíciu, poskytne požadované umiestnenie konektorov pre všetkých vašich elektronických asistentov.


Do tejto kategórie sa môžete priblížiť podľa plánovaného rozpočtu, vhodnosti konkrétnej funkcie, osobných preferencií a podmienok. Chcete získať všestranný a drahý sieťový filter? Potom zarobte peniaze a venujte pozornosť nasledujúcim možnostiam a možnostiam:

 • Ochrana telefónnej a káblovej komunikácie, počítačových sietí;
 • Dĺžka kábla (1-8 m);
 • Hlavná zásuvka, časovač, indikátor stavu;
 • Počet a typy poistiek;
 • Záručná doba (najmenej 3 roky);
 • Dostatočná medzera medzi zásuvkami, svorky pre drôty;
 • Dizajn (pre estéty!).

Je zrejmé, že takéto zoznamy popularity sú skôr subjektívne, ale stále dokážu stanoviť hlavný smer. Okrem toho sú sieťové filtre na trhu zastúpené mnohými výrobcami, modelovými radmi a cenovými kategóriami. Nasledujúce značky sú uznávané ako najspoľahlivejšie z hľadiska požiarnej bezpečnosti, ochrany pred skratom a rušením: APC, ZIS a Pilot pro.

Po zastavení voľby na výrobky od týchto výrobcov, nájdete širokú škálu, garantovanú kvalitu, rôzne náklady. Konečné rozhodnutie bude závisieť výlučne od charakteristík sieťového filtra, ktoré sú potrebné pre vaše zariadenie a individuálnu finančnú odvahu.


Mnohí spotrebitelia majú tendenciu vstúpiť na rake svojich nešťastných priateľov a známych „expertov“ so závideniahodnou konzistenciou. Preto, pri nákupe spoľahlivého sieťového filtra, nemali by ste ísť ďalej o názoroch manželov Ivanov. Máte vlastné, striktne individuálne podmienky a nikto ešte nezrušil kritériá pre spoľahlivú voľbu. Tipy tu sú jednoduché:

 1. Snažte sa zamieňať stabilizátor s pravidelným predĺžením. Takýto "filter" problém nevyrieši, ale len stráca vašu ostražitosť.
 2. Pozorne si preštudujte vlastnosti produktu a pokyny k nemu pripojené. Rozdiel medzi reálnymi parametrami údajov o pasoch naznačuje pochybnú kvalitu. Budete míňať svoje peniaze za nič!
 3. Všetky kontakty v zariadení musia byť z neželezných kovov. Terminály vyrobené z obyčajnej ocele zaručujú prehriatie a rýchly výpadok zariadenia - faktor, ktorý môže dokonca viesť k požiaru.

A pamätajte, že sériové pripojenie sieťových filtrov k sebe je kontraindikované!

Loading...