Literatívny výber tlačiarne

Výtlačok by mal byť rýchly a lacný.

Takmer každý z nás pravidelne potrebuje tlačiť dokumenty - sú potrebné na bytovom úrade, poliklinike a na pracovisku. A niektorí z nás milujú tlač fotografií, ich uvedenie do rodinného albumu. To všetko možno vykonať niekde v okolí, pomocou služieb fotoateliéru alebo iného podobného typu obchodu. Je však oveľa pohodlnejšie tlačiť doma! Ak ste tiež premýšľal o tom, potom ste na ceste k nákupu tlačiarne! V tomto článku sa vám pokúsime povedať o všetkých nuanciách výberu takéhoto komplexného periférneho zariadenia.

Ak ste si mysleli, že všetky tlačiarne pracujú na rovnakom princípe, potom ste boli dlho veľmi mylne. Existujú tri spoločné druhy takýchto zariadení.

Atramentová tlačiareň

Ak ste v rozpočte vážne obmedzený, odporúčame vám zvážiť nákup atramentovej tlačiarne. Takéto zariadenia sú vytlačené atramentom vnútri kaziet. Takmer všetky atramentové tlačiarne sú schopné farebnej tlače. Akýkoľvek odtieň sa dosahuje zmiešaním farieb, čo je dôvod, prečo sa tlač vykonáva pomocou niekoľkých kaziet. V lacných modeloch sú štyri kazety, zatiaľ čo vo fotografických tlačiarňach ich počet môže dosiahnuť šesť.

klady: príliš vysoké náklady na rozpočtové modely; vysoké rozlíšenie tlače.

nevýhody: vysoké náklady na sadu kaziet; nízka rýchlosť tlače; ak tlačiareň nie je dlhodobo pripojená k počítaču, atrament môže zaschnúť.

Laserová tlačiareň

Nie menej populárny typ takýchto zariadení. Rozpočtové modely však môžu tlačiť iba čiernobiele dokumenty. Ak potrebujete farebné výtlačky, budete sa musieť pozrieť na modely, ktorých cena sa rovná niekoľkým desiatkam tisícov rubľov. A dokonca používajú iba štyri farby na miešanie, v súvislosti s ktorými by ste mali zabudnúť na kvalitu fotografie. Kupujúci laserových tlačiarní sa však radujú z dlhej životnosti kaziet. Ich výmena sa obyčajne vyžaduje až po vytlačení 1000 strán.

klady: vysoká rýchlosť tlače; dlhý zdroj spotrebných materiálov.

nevýhody: nízke rozlíšenie tlače; farebná tlač je k dispozícii iba v drahých modeloch.

Atramentová tlačiareň

Je ľahké uhádnuť, že takéto zariadenia sa tlačia pomocou rovnakého atramentu ako ich atramentové náprotivky. Štruktúra atramentu je však stále iná - ide o druh brikety. Takéto tlačiarne sú schopné tlače po celý deň, tak spoľahlivo. Ale sú tiež neuveriteľne drahé - nemá zmysel kupovať takéto monštrum doma alebo dokonca v malej kancelárii. Tieto zariadenia najčastejšie nakupujú rôzne fotografické štúdiá a veľmi veľké kancelárie ...

klady: vynikajúca kvalita tlače; vysoká spoľahlivosť; vysoká rýchlosť tlače; minimálne náklady na tlač.

nevýhody: veľmi vysoké náklady na tlačiareň; vysoká hladina hluku; veľké veľkosti.


S typom tlačiarne je najjednoduchšie určiť, kedy presne pochopíte, kde a za akým účelom bude toto zariadenie použité. Ak je zariadenie umiestnené v malej kancelárii, je veľmi pravdepodobné, že sa nebude používať na výstup farebných výtlačkov. Preto je v takýchto priestoroch často inštalovaná čiernobiela laserová tlačiareň, ktorá je pomerne lacná a spotrebováva dlhý čas.

Pre domáce použitie si môžete kúpiť laserovú aj atramentovú tlačiareň. Všetko závisí od toho, či chcete tlačiť fotografie pomocou takéhoto zariadenia. Mali by ste sa tiež zamerať na frekvenciu používania zariadenia. Ak nie je možné dokumenty tlačiť celý mesiac, je lepšie pozrieť sa na laserové modely. Pri atramentovej tlačiarni počas tejto doby môže atrament vyschnúť - aspoň vrchná vrstva. Ak je tlačiareň po takej dlhej „hibernácii“ a prebudí sa, tento proces bude najbolestnejší.

Mali by ste tiež pochopiť, že doma budete potrebovať tlačiareň, ktorá pracuje s listami papiera A4. A niekde vo veľkých podnikoch to nemusí stačiť. Napríklad spoločnosť, ktorá poskytuje tlačové služby, musí mať zariadenie, ktoré tlačí na listy formátu A3. Samoobslužné tlačiarne a reklamné agentúry by mali mať k dispozícii širokoformátovú tlačiareň. Ale to nie je téma tohto článku, pretože majitelia týchto podnikov nebude čítať určite.

Všetky tlačiarne sú primárne naostrené prijímaním príkazov z počítača. Niektoré modely majú však na LCD displeji LCD displej a niekoľko tlačidiel. Zvyčajne navyše získajú slot pre pamäťovú kartu a bezdrôtové rozhrania. To všetko vám umožňuje tlačiť dokumenty a fotografie bez použitia počítača.

Wi-Fi a Ethernet

Ak má zariadenie k dispozícii ethernetový port a modul Wi-Fi, znamená to dve veci. Po prvé, môžete dokonca odoslať dokument na tlač zo svojho smartfónu - do prehliadača musíte zadať špeciálnu adresu URL alebo použiť aplikáciu vyvinutú tvorcami tlačiarne. Po druhé, zariadenie môže byť pripojené k routeru. Jedným slovom, správa tlačiarne je zjednodušená - celá kancelária ju bude môcť používať bez ohľadu na to, koľko počítačov má.

Slot pre kartu SD

Prítomnosť slotu pre pamäťovú kartu tiež zjednodušuje prácu s tlačiarňou, ale nie tak moc. Dokument alebo obrázok uložený na karte SD môžete kedykoľvek vytlačiť. Musíte však pochopiť, že tlačiareň chápe nie všetky formáty. Ak chcete na papier umiestniť logo uložené vo formáte TIFF, budete musieť použiť počítač.


Tlačiarne sa navzájom líšia rýchlosťou tlače a prvým výtlačným časom (čas zahrievania). Žiadne zariadenie nemôže okamžite začať tlač zobrazením prvej stránky už 5 sekúnd po prijatí vášho príkazu. Zvyčajne to trvá oveľa dlhšie, kým sa zahriajú - až do pol minúty v rozpočtových modeloch.

Ak chcete tlačiť veľký počet dokumentov, mali by ste venovať pozornosť rýchlosti tlače. A tento parameter je určite dôležitý pri používaní tlačiarne v kancelárii. Nezabudnite, že do vlastností zariadenia zapisujú ideálne čísla, ktoré je možné dosiahnuť len v prípade tlače pri nízkom alebo strednom rozlíšení.

Na urýchlenie procesu pomôže funkcia obojstrannej tlače. Ak má vybranú tlačiareň, potom sa výstup dvojstranových dokumentov stáva maličkosťou. V tomto prípade sa nemôžete báť, že vložíte listy do zásobníka na nesprávnu stranu, čo je dôvod, prečo sa aj stránky vytlačia „hore nohami“.

Žiadna tlačiareň nemôže pracovať večne. Takéto zariadenia majú veľa spotrebného materiálu, o čom sme sa už zmienili na začiatku článku. Najmä laserové tlačiarne môžu obsahovať kazety a fotodrum. To všetko je potrebné pravidelne vymieňať. Preto by ste mali premýšľať o tom, aké finančné prostriedky ste ochotní vynaložiť na tlač. Spravidla nie sú atramentové kazety príliš drahé, ale musia sa pravidelne meniť. Laserové tlačiarne vyžadujú veľké, ale menej časté kapitálové investície.

Tlačiarne s dvomi kazetami sa neodporúčajú na nákup, keď druhá obsahuje tri farby atramentu naraz. Ak jedna z týchto farieb končí - musíte vymeniť celú kazetu, ktorá je veľmi drahá. Teraz si predstavte podobnú situáciu, keď každá farba je reprezentovaná samostatnou kazetou. Jeho náhrada bude mať za následok nižšie náklady.

Ak smartphony a tablety produkujú takmer všetko, čo sa cíti, potom situácia s tlačiarňami je opačná. Teraz existuje iba šesť veľkých spoločností, ktorých výrobky možno nájsť na pultoch obchodov. Nepočíta sa to so špeciálnym vybavením pre tlačiarne a veľmi veľké kancelárie, ktoré sa vyrábajú Konica, oki a niektoré ďalšie spoločnosti.

Dobré domáce tlačiarne vytvára Epson, Charakteristickým znakom niektorých jej výtvorov je prítomnosť proprietárneho systému nepretržitého zásobovania atramentom. To vám umožní ušetriť peniaze pravidelnou tlač fotografií a dokumentov. Na výrobu rozpočtových zariadení sa špecializujú HP a kanonik, aj keď aj v ich rozsahu existujú pokročilejšie modely. Tiež veľmi dobré tlačiarne vytvára Samsung - na základe konkurencie sa výrobky Južnej Kórey vyznačujú svojím dizajnom. No a oxeroxovat V poslednej dobe sa zameriava na lisovanie kancelárskych tlačiarní s vysokou rýchlosťou tlače a priestranným zásobníkom papiera.


  • Mnohí spotrebitelia veria, že laserové tlačiarne sú oveľa lepšie ako atramentové tlačiarne. A ako sú potom prekvapení nízkym rozlíšením tlače! Laserové modely sa v skutočnosti zlepšujú oveľa pomalšie ako modely s prúdom. Ak sa chystáte vytlačiť farebné dokumenty a fotografie s takýmito jednotkami, musíte vyklopiť!
  • Mnohí kupujúci veria, že budú musieť vymeniť kazetu z laserovej tlačiarne len raz za dva roky. V skutočnosti takáto periodicita nahradenia môže byť dosiahnutá len pri veľmi zriedkavej tlači dokumentov. Šialene zriedkavé. Zvyčajne jedna kazeta takýchto tlačiarní postačuje len na 1000-1400 strán. Len vo vyspelejších a kancelárskych zariadeniach je zdroj zdvojnásobený alebo dokonca strojnásobený.
  • Nakoniec, nie každý človek pri výbere tlačiarne sa zameriava na recenzie, recenzie a porovnávacie články. A márne! Konzultanti v oblasti predaja neposkytujú vždy kompetentné poradenstvo - najčastejšie ponúkajú nákup tovaru, ktorého predaj im prinesie viac peňazí. Preto odporúčame zoznámiť sa s našimi materiálmi "7 najlepších atramentových tlačiarní" a "11 najlepších laserových tlačiarní." Ak je váš vybraný model prítomný v jednom z týchto zoznamov, môžete ho bezpečne kúpiť.
  • Niektorí ľudia sa domnievajú, že po zakúpení tlačiarne budú môcť tlačiť fotografie v dávkach - bude to lacnejšie ako používanie služieb najbližšieho fotolaboratória. Bez ohľadu na to, ako zle! Situácia často vyzerá opačne. Dôvodom sú vysoké náklady na kazety. Porovnateľné ceny môžete dosiahnuť pri tlači jednej fotografie iba inštaláciou CISS alebo zakúpením modelu s plniteľnými kazetami.

Loading...