Správny výber sušiča vlasov

Dobrý sušič vlasov nebolí vlasom

Zdravá, lesklá a dobre upravená srsť je najlepšou dekoráciou pre ženu. Ale aby bolo možné krásne položiť kučery, nie je nutné míňať peniaze na dennú návštevu kaderníka. Vlasy si môžete vysušiť a účesovať doma, avšak dokonalý výsledok je možné dosiahnuť len vtedy, ak si vyberiete ten správny fén. Je však potrebné mať na pamäti, že kvalita a schopnosti sušiča vlasov budú závisieť od zdravia a krásy vlasov, ako aj od množstva času, ktorý bude potrebné vynaložiť na styling.

Ak chcete nájsť optimálny model fénu, budete musieť študovať niektoré technické vlastnosti, napríklad výkon zariadenia, pochopiť množstvo ďalších trysiek a zvoliť optimálnu hmotnosť a dizajn.

Hlavné kritériá výberu

Pri výbere fénu, musíte najprv premýšľať o účele jeho nákupu. V skutočnosti je to jedna vec, keď ju fén použije len zriedka, hlavne na sušenie vlasov, a je to celkom iné, ak sa použije na úpravu, modelovanie alebo narovnávanie nepoddajných prameňov. Okrem toho je veľmi dôležitá dĺžka vlasov, ich typ a štruktúra. Aby nedošlo k strate medzi širokú škálu všetkých druhov sušičov vlasov, styling a kefovanie, v prvom rade je potrebné pochopiť typy sušičov vlasov, ich moc a prevádzkové režimy.

Typy sušičov vlasov

 • kompaktné- majú skladaciu rukoväť, pretože sa často nazývajú cesta. Výkonová rezerva takéhoto zariadenia je malá a zriedka presahuje 1200 wattov. Skladacie sušiče vlasov majú maximálne dve rýchlosti a jednu hubicu. Takéto modely sú relatívne lacné.
 • Domácnosť -univerzálne koncentrátory vlasov, ktoré sa najčastejšie vyskytujú na pultoch obchodov. Majú štandardný výkon a vybavenie: hlavicu koncentrátora a niekedy difúzor. Drahšie modely môžu byť vybavené užitočnými funkciami, ako je prúdenie studeného vzduchu a ionizácia. Sortiment fén pre domácnosť je pomerne rozsiahly, rovnako ako cenové rozpätie.
 • Profesionálne -predávajú v špeciálnych predajniach a majú vysoké príkony. Profesionálne sušiče vlasov sú silné a odolné, ale sú ťažké a ťažké.
 • Sušiče vlasov na styling - tHlavným účelom týchto zariadení je účes na vlasy, takže majú špeciálny dizajn vo forme kefy alebo curlingu. Takéto sušiče vlasov majú malú kapacitu, takže nie sú určené na sušenie.
 • kulmy - kompaktné a univerzálne zariadenia, ktoré kombinujú funkcie sušiča vlasov a kefy. Stylery majú širokú škálu rôznych trysiek: „ohrievacia ruka“, ktorá poskytuje okázalosť, kefku na dýzy na objem a tvorbu vĺn, kefu s výsuvnými zubami na kučery, trysku na rozčesávanie, česanie a vyrovnávanie vlasov atď.

energie

Tento ukazovateľ najviac vnímajú kupujúci, ale už v tomto štádiu sa vyskytujú hrubé chyby. Mnohí veria, že čím viac sily, tým lepšie bude vyrovnať sa s ich pracovným zariadením. V skutočnosti závisí výkon len na tom, ako dlho to trvá.

 • 1000-1200 wattov - takéto sušiče vlasov majú kompaktné rozmery a nízku hmotnosť. Vhodné pre suché, krehké a krátke vlasy, pretože silnejší sušič vlasov môže poškodiť štruktúru vlasov a vysušiť kučery rýchlejšie ako styling.
 • 1200-1800 wattov - tieto zariadenia sú určené na domáce použitie. Ideálne pre ťažké, dlhé a hrubé vlasy. Sušiče vlasov s takouto silou poskytnú vlasom potrebný objem, nadýchanie a rýchle schnutie.
 • 2300 wattov a vyššie - profesionálne modely používané v kaderníctve. Vysoký výkon vám umožní rýchlo osušiť vlasy a urobiť účes v priebehu niekoľkých minút, ale pravidelné používanie profesionálneho sušiča vlasov bude viesť len k krehkým vlasom, vysušeniu pokožky hlavy, strate lesku, lupinám a iným nepríjemným následkom.

Prevádzkové režimy

Dobrý fén má aspoň tri rýchlosti a tri teplotné režimy. Najvýkonnejší je potrebný na odstránenie prebytočnej vlhkosti, média - na konečné sušenie, minimálne - na styling. Okrem toho výrobcovia ponúkajú ďalšie režimy, ktoré sú navrhnuté tak, aby uľahčili sušenie a úpravu vlasov.

 • Studený vzduch -To umožňuje suché vlasy jemne a fixuje vlasy, čo kučery kompletný vzhľad. K tomu musíte poslať prúd studeného vzduchu na vlasy po dobu 10 sekúnd a tvarovaný styling alebo curling vydrží oveľa dlhšie.
 • Ionizácia -V sušičoch vlasov je inštalovaná špeciálna platňa, ktorá vytvára negatívne ióny. Tieto elektricky nabité častice neutralizujú pozitívne ióny mokrých vlasov, čím zabraňujú elektrifikácii. Výrobcovia tiež tvrdia, že vlasy po vysušení v ionizačnom režime budú svietiť a schnú rýchlejšie.


Ďalšie kritériá výberu

Okrem dizajnu, výkonu a prevádzkových režimov, pri výbere sušičky, by ste mali venovať pozornosť ďalším dôležitým vlastnostiam.

Teleso, hmotnosť a typ vykurovacieho telesa

 • Telo sušiča vlasov by mali byť vyrobené z vysoko kvalitných materiálov. Sušič vlasov by nemal vrzať, mať medzeru a nerovnomerné spoje. Lacné plasty po 5-10 minútach sušenia začnú topiť a spôsobovať nepríjemný zápach. Je však takmer nemožné rozlíšiť podľa toho, či má sušič vlasov kvalitné puzdro, alebo nie, preto je lepšie kúpiť podobné zariadenie od dôveryhodných výrobcov. No, ak má sušič vlasov pogumovanú rukoväť a dlhú šnúru (od dvoch metrov).
 • motor Vo vysoko kvalitných sušičoch na vlasy má spravidla spoľahlivé navíjanie, ktoré sa pri vysokých teplotách neroztopí. Pri nákupe nie je nutné prístroj rozoberať na časti. Stačí len vziať si ho do ruky a vyhodnotiť hmotnosť: robustné vinutie výrazne zvyšuje hmotnosť, resp. Ľahké modely majú krátku životnosť a môžu rýchlo vyhorieť.
 • Kovový ohrievač používa sa v nízkonákladových a kompaktných modeloch. Hlavnou nevýhodou je nerovnomerné zahrievanie, v dôsledku čoho sa vlasy tiež fúknu nepravidelne, čo môže nepriaznivo ovplyvniť ich zdravie. Okrem toho, sušiče vlasov s kovovým vykurovacím prvkom suché vlasy po nejakú dobu.
 • Keramické ohrievače profesionálne modely sú najčastejšie vybavené, ale dnes sa na trhu nachádzajú komerčne dostupné sušiče vlasov s týmto typom vykurovacích telies. Keramický ohrievač zabezpečí rovnomerné vykurovanie, dlhú pracovnú dobu bez prehriatia a tiež šetrí elektrinu.

bezpečnosť

 • Každý fén má filterzabránenie vniknutiu prachu a vlasov do vnútra. V modeloch rozpočtu sa tento filter nedá nahradiť, preto sa zariadenie rozbije oveľa rýchlejšie. Drahé sušiče vlasov sú vybavené odnímateľným filtrom, ktorý umožňuje udržiavať zariadenie čisté. Tým sa zvýši životnosť sušiča vlasov a zaistí sa jeho bezpečné používanie.
 • Senzor vlhkosti je tiež veľmi výhodnou vlastnosťou. Sušič vlasov nezávisle určuje počiatočný obsah vlhkosti kučer a volí optimálny výkon a spôsob sušenia.
 • Trecie dýzy eliminovať vibrácie počas prevádzky zariadenia. To výrazne uľahčuje jeho prevádzku, pretože pracovný fén nebude vykĺznuť z rúk a nespadne zo stola.

Ďalšie trysky

 • koncentrátor - štrbinová hubica, takmer každý model. Považuje sa za univerzálny a umožňuje nasmerovať prúd vzduchu do špecifických prameňov. Je vhodný na sušenie, tvarovanie hrebeňom a pridávanie objemu. Treba mať na pamäti, že rôzne sušiče vlasov majú rozdielny priemer náboja. Úzka dýza sústreďuje prúdenie vzduchu na jednom mieste, čo môže spôsobiť pocit pálenia pokožky hlavy, širší - rozptyľuje ju, vďaka čomu sa styling robí striedmo.
 • difúzor - tryska na rozdeľovanie prietoku vzduchu, dávkovanie objemu a vytváranie komplexného dizajnu. Sušiče vlasov môžu byť vybavené niekoľkými typmi difúzorov: klasickými a aktívnymi. Klasické majú statické "prsty" a špeciálne otvory, ktorými sa dodáva vzduch. Krátke "prsty" sú vhodné na jemné sušenie, dlhé - na vytvorenie objemu. Aktívny difúzor sa vyznačuje tým, že počas prevádzky „prsty“ vibrujú, vytvárajú ľahký masážny efekt a šľahajú vlasy, čím mu dodávajú okázalosť.
 • kulmy- nástavce na kefy, kliešte, hrebene. Tieto dýzy sú spravidla vybavené malokapacitnými sušičmi vlasov, ktoré sú určené výhradne na úpravu vlasov. S ich pomocou, môžete narovnať, stočiť, hrebeň vlasy alebo dať im potrebný objem.

Najobľúbenejšie sušiče vlasov Výrobcovia

 • Profesionálne sušiče vlasov vyrábajú takéto spoločnosti: t Babyliss, Ga.Ma, Moser, AEG, Parlux.
 • Kvalitatívne modely pre domácnosti a poloprofesionálne modely nájdete u výrobcov Braun, Bosch, Valera, Rowenta, Philips, Panasonic.
 • Väčšina lacných sušičov vlasov vyrábaných firmami Remington, Scarlett, Binatone, Vitek a tak ďalej Hoci sa vyznačujú bohatou funkčnosťou a rôznorodým dizajnom, sú niekoľkonásobne horšie z hľadiska kvality konštrukcie a materiálov používaných na sušiče vlasov uvedených značiek.


Bežné chyby zákazníkov

 1. Pri kúpe by ste mali určite vyskúšať prevádzku sušiča vlasov vo všetkých režimoch. V niektorých modeloch sa horúca špirála ochladzuje príliš dlho a na prepnutie do režimu studeného fúkania musíte stratiť vzácne minúty.
 2. Profesionálny fén nie je určený na osobné použitie. Vzhľadom k veľkej váhe a veľkosti je pomerne ťažké držať ho nad hlavou a súčasne prepínať režimy. Ergonómia takýchto sušičov vlasov je navrhnutá tak, aby ich mohol obsluhovať kaderník. Fény pre domácnosť majú zjednodušený dizajn, ktorý vám umožní ľahko manipulovať so zariadením. Tvar gombíkov a gombíkov je vyrobený tak, aby bol vhodný aj pre neprofesionálnych.
 3. Ďalšie trysky sú samozrejme užitočnou vecou, ​​ale len ak viete, ako ich používať. Je lepšie kúpiť vysoko kvalitný fén od dôveryhodnej výrobnej spoločnosti ako čínska jednotka s tuctom zbytočných príloh, ktoré neskôr zachytia prach v skrini.
 4. Správne zvolený sušič vlasov - sľub zdravých a lesklých vlasov. Nemali by ste šetriť na kvalite, ale preplácanie za zbytočné funkcie tiež nie je možnosťou. Je ľahké si vybrať optimálny model, hlavná vec je starostlivo študovať našu radu, a to až potom, čo idú nakupovať.

Loading...