Kompetentný výber strojkov na strihanie vlasov

Zastrihávač vlasov by nemal spôsobiť nepríjemné pocity!

V dávnych dobách sa vzácny človek rozhodol znížiť si vlasy. Bolo na to niekoľko dôvodov. Po prvé, na to neexistovali žiadne vhodné nástroje. Po druhé, verilo sa, že vlasy obsahujú silu a odvahu - muž s krátkym účesom údajne nemal šancu vyhrať v boji s budúcou večerou alebo v boji s iným mužom. Teraz sa veľa zmenilo. Teraz väčšina mužov je zaneprázdnených zarábaním peňazí, a dlhé vlasy môžu zasahovať do tohto - pretože musíte stráviť veľa času na starostlivosť o ne. Stručne povedané, na konci 20. storočia vyhrali strojčeky na strihanie vlasov tak širokú popularitu.

Takéto zariadenia pomáhajú rýchlo sa zbaviť vlasov a často nielen na hlave, ale aj na iných častiach tela. Ak chcete ovládať podobný stroj, je oveľa jednoduchšie ako nožnice. V tomto ohľade ho môže použiť aj človek, ktorý vlasy nikdy nevyrezal. Profesionálne modely vám umožnia urýchliť proces rezania, takže kaderníci nebudú pracovať na jednom klientovi príliš dlho. Tento článok vám pomôže vybrať zastrihávač vlasov, ideálny pre vaše úlohy.

Princíp motora

Pred nákupom stroja by ste mali vedieť, že takéto zariadenia sú vybavené elektromotorom, ktorý pracuje podľa jedného alebo iného princípu. Najbežnejšie sú zariadenia s vibračným a rotačným motorom. Bohužiaľ, nie každý internetový obchod považuje túto vlastnosť za dôležitú, takže možno budete musieť navštíviť stránku produktu na oficiálnej webovej stránke výrobcu, kde bude špecifikovaný typ elektromotora.

Vibračný písací stroj

Takmer všetky modely low-end sú vybavené motorom pracujúcim na princípe vibrácií. Hlavnou nevýhodou tohto riešenia je nízky výkon v rozsahu od 9 do 15 wattov. Tiež, nie každý bude páčiť hluk produkovaný takýmto strojom. Je ľahké odhadnúť, že takéto zariadenia silne vibrujú, preto je s nimi veľmi ťažké pracovať. Hoci si môžete zvyknúť.

Zriedkavý vibračný stroj bude schopný pracovať nepretržite dlhšie ako 20 minút - zvyčajne po takom čase sa automaticky vypne. V opačnom prípade môže motor rýchlo zlyhať. Čiastočne preto profesionálni kaderníci nehľadia na tieto stroje.

klady: nízke náklady.

nevýhody: vysoká úroveň vibrácií a hluku; minimálne trvanie nepretržitej práce; nedostatočný výkon; pevné nože v mnohých modeloch (spôsob, akým je proces čistenia zložitý alebo nemožný).

Rotačný písací stroj

Oveľa spoľahlivejšie a výkonnejšie sú autá s rotačným motorom. Sú však podstatne drahšie. Výkon motora v týchto zariadeniach sa pohybuje od 20 do 45 wattov. To stačí na to, aby ste sa vyrovnali s akýmikoľvek vlasmi. Aj tieto stroje poskytujú najvyššiu rýchlosť rezania. Profesionálne modely môžu mať integrovaný chladiaci prvok, ktorý bojuje proti silnému teplu. Takéto zariadenia pracujú bez problémov nepretržite celú hodinu. Ak zabudnete na cenu, potom jedinou nevýhodou týchto strojov je veľa hmotnosti. Aj keď sa postupne stáva minulosťou, ako mnohí výrobcovia s ňou úspešne zápasia, využívajú pri tvorbe svojich výtvorov moderné materiály.

klady: vysoký výkon; minimálna úroveň vibrácií a hluku; odnímateľné nože v niektorých modeloch umožňujú jednoduché čistenie; vysoká spoľahlivosť; dlhá nepretržitá práca.

nevýhody: vysoké náklady; veľká váha pre niektoré modely.

Prevádzka batérie alebo siete?

Mnohé elektrické nástroje pracujú na napájanie z batérie bez toho, aby bolo potrebné trvalé pripojenie k 200-voltovej sieti. To možno povedať o strojčeky na strihanie vlasov - v špecializovanom obchode nájdete niekoľko desiatok modelov, ktoré fungujú s pomocou vstavanej batérie. Zvyčajne je neodstrániteľný, takže pre tvorcov nie je ťažké ďalej implementovať ochranu proti vlhkosti, čo robí proces čistenia pre batériu bezpečným.

Hlavným problémom takýchto strojov je nízka prúdová intenzita dodávaná zabudovanou batériou. Niektoré modely, pretože to nemôže vyrovnať s hrubými a tvrdými vlasmi - jednoducho nemajú dosť energie. Musíte tiež pochopiť, že batéria je schopná vybíjať v najvhodnejšom momente. Našťastie v tomto prípade nikto nezakazuje pripojiť stroj k sieti.

Drôtové stroje sú výkonnejšie. Ak sa uvažuje o modeli rotora, potom sa presne vyrovná s rezaním akýchkoľvek vlasov. Nevýhodou káblových zariadení môže byť len komplikovaná inštalácia príloh. Tento problém sa však postupne stáva minulosťou.

Rozhodnite sa o cieľoch

Ako ste už pochopili, pred nákupom zastrihávača by ste sa mali rozhodnúť o úlohách, ktoré takéto zariadenie vyrieši. Ak sú vo vašej rodine ľudia s veľmi hustými vlasmi, mali by ste zvážiť modely s rotačným motorom. Je lepšie, ak je zariadenie napájané priamo zo siete. Ale ak sa chystáte znížiť sami (a to je celkom možné), potom bez zlyhania kúpiť model s batériou. Verte mi, v prípade nezávislého účesu sa rušivý drôt stáva jediným problémom. Pokiaľ ide o vibračné stroje, ich nákup by sa mal posudzovať len v prípade najprísnejšej ekonomiky. V skutočnosti rozdiel v cene medzi týmito dvoma typmi zariadení nie je taký vysoký, ako si myslíte. Preto odporúčame rovnaký model rotora, ktorý vás poteší omnoho viac. Určite nebudete ľutovať ne-tak veľký preplatok!


Z každého iného sa strihače vlasov líšia nielen v princípe motora a prítomnosti alebo neprítomnosti batérie. V technických vlastnostiach takýchto zariadení nájdete mnoho ďalších dôležitých parametrov.

  • Počet trysiek. Bez týchto častí nie je možné nastaviť dĺžku vlasov. Možno to nie je ani tak počet trysiek ako ich odrôd. Ak je to minimum, ktoré poskytujú možnosť 3-milimeter účes, potom budete musieť zabudnúť na rezanie osoby bez ďalšieho nástroja.
  • Materiál na výrobu nožov. Vo väčšine prípadov sú tieto diely vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Hoci staré a lacné autá môžu byť vybavené kovovými nožmi, čo nie je najlepšia voľba. Drahé zariadenia sú schopné uspokojiť špeciálne nože, vybavené titánovým alebo diamantovým povlakom. Nielenže zvyšujú životnosť, ale tiež nespôsobujú podráždenie kože u alergikov.
  • Frekvencia pohybu lopatiek. Tento parameter ovplyvňuje rýchlosť rezania. Najčastejšie závisí od výkonu motora zabudovaného do zariadenia. Ak je vysoká, potom sa stroj môže ľahko vyrovnať s ostrihaním aj veľmi hrubých vlasov - nebude to trvať celú hodinu, ako je to v prípade modelu s nízkou spotrebou energie.
  • Vzhľadu. Samozrejme, že to nie je popísané v technických špecifikáciách, ale určite by ste mali venovať pozornosť! Stroj by mal mať ergonomický dizajn, pretože to bude doslova predĺženie vašej ruky. Niektoré modely majú gumené podložky, vďaka ktorým sa prístroj za žiadnych okolností nevykĺzne z rúk.
  • Elektronické mikročipy. Profesionálne modely môžu mať plnohodnotný procesor, ktorý monitoruje proces rezania. Jeho hlavnou úlohou je zabrániť žuvaniu. Vybavené mikročipmi stroje sú veľmi drahé, takže pre použitie doma sú nerozumné kúpiť.

Nekupujte stroj od neznámeho výrobcu. Čínske výrobky nemusia nevyhnutne spĺňať špecifikované špecifikácie. Určite sa vám nepáči spôsob, akým bude zariadenie žuť vaše vlasy, čo spôsobí, že osoba bude ľahká, ale bolestivá. Ak chcete ušetriť, zvážte rozsah ponúkaný značkami. Braun, Rowenta, Vitek a Scarlett.

Ak hľadáte drahší, vysokokapacitný model, vyberte si produkty Panasonic, Philips, Polaris alebo Remington, Tieto a niektoré ďalšie spoločnosti vás nebudú pochybovať o kvalite. Možno ste trochu preplácali, ale stroj vám bude slúžiť mnoho rokov.


Niektorí ľudia pri výbere zastrihávača sa riadia len počtom trysiek. To je nesprávne! Ak sa vaša rodina skladá z dvoch alebo troch ľudí, potom prečo potrebujete veľké množstvo návnad? Každých pár mesiacov nebudete vyskúšať rôzne účesy? Hlavným parametrom je dĺžka najmenšej dýzy a len potom by ste mali uvažovať o ich počte.

Mnohí kupujúci tiež čelia rýchlemu zlyhaniu zariadenia. To sa deje so zariadeniami vytvorenými málo známymi čínskymi spoločnosťami. Ak je stroj zakúpený v neďalekom obchode - nie je to tak zlé, môžete použiť záruku. Zvyčajne sú však takéto zariadenia zakúpené v internetovom obchode av tomto prípade je jediná vec, na ktorej sa môžete obviňovať a túžiť tak nečakane ušetriť.

Nakoniec, tam sú časy, kedy zariadenie jednoducho nemôže vyrovnať s hustými vlasmi. Na vine je zvyčajne motor s nízkou spotrebou energie. Preto by ste nemali uvažovať o kúpe vibračného stroja. Iba zariadenia s rotačnými motormi zvládajú tvrdé alebo hrubé vlasy!

Loading...