Kompetentný výber zvlhčovača

Ako nepreháňať okolitý vzduch

Niekto sa môže zdať, že zvlhčovače patria do kategórie nepotrebného zariadenia na prilákanie peňazí, ale nie je to tak. Zvlhčovač pre domácnosť je nevyhnutný pre mladé rodiny, kde sa nedávno narodili bábätká, ako aj pre každého, kto má v byte ústredné kúrenie.

Ukazuje sa, že vo väčšine ruských bytov - práve miesto zvlhčovača, tak prečo nie dostať tento užitočný kus, ktorý môže zlepšiť zdravie všetkých členov rodiny, znížiť frekvenciu alergických reakcií, prechladnutie, zlepšiť stav kože a vlasov? Vymenujte výhody tohto zázraku technológie môže byť dlhý čas, poďme na analýzu jeho hlavných parametrov.

Hlavné kritériá výberu

Typ zvlhčovača

Takže, aby vaše oči neutečú, keď vstúpite do obchodu s domácimi spotrebičmi, najprv musíte pochopiť, aké typy zvlhčovačov sú, ich výhody a ako sa líšia od seba.

Tradičné zvlhčovače. Princíp činnosti spočíva v odparovaní vody špeciálnou mriežkou, ktorá sa neustále zvlhčuje. Maximálna úroveň vlhkosti, ktorú môže pomôcť dosiahnuť, je 60%. Odporúča sa pre inštaláciu v detských izbách, pretože nemá žiadne obmedzenia na vek dieťaťa.

Pros: nemusíte mu venovať veľkú pozornosť; nepúšťa pary, čo robí to zvedavý pre zvedavé deti.

Parné zvlhčovače. Pravidelne sa vypúšťa do prúdu vzduchu teplej pary, čo zvyšuje vlhkosť v byte. Zvýšiť vlhkosť skôr rýchlo, ale zároveň viac nenápadné (spotrebovať viac elektriny ako iné typy zvlhčovačov).

Výhody: existuje možnosť terapeutickej inhalácie; nevyžadujú dodatočné náklady na údržbu.

Ultrazvukové zvlhčovače. Taktiež uvoľňuje paru do vzduchu, ale len studenú. Pára sa z vody odstráni ultrazvukom. Vďaka svojej vysokej účinnosti dokáže zvlhčovať vzduch aj v skleníkoch, preto odporúčame, aby tento typ nakupovali tí, ktorí vysádzajú domáce rastliny.

Výhody: zabudovaný hygrostat monitoruje úroveň vlhkosti; umožňuje zvýšiť vlhkosť na 70% alebo viac.

Priestor izby

Druhým a rovnako dôležitým kritériom výberu je oblasť miestnosti, v ktorej chcete inštalovať zvlhčovač. Netrávte peniaze na výkonné zariadenie, ktoré dokáže zvlhčovať vzduch v miestnosti s rozlohou 30-40 m², ak ju plánujete používať v malej miestnosti.

Pre byt bude stačiť jeden zvlhčovač, ktorý bude striedať do práce vo všetkých izbách. Hlavná vec, nezabudnite ju previesť v čase.

Kapacita nádrže na vodu

Čím viac, tým lepšie. 5 m³ miska bude stačiť na to, aby zariadenie fungovalo celú noc. Ak je pre vás dôležitejším indikátorom hmotnosť a veľkosť zvlhčovača, je lepšie zvoliť model s malou miskou.


Ďalšie funkcie

  • Funkcia sledovania úrovne vlhkosti v miestnosti vám neumožní premeniť váš útulný priestor na vlhký suterén s plesňou na strope. Táto funkcia je vybavená zvlhčovačmi s vlhkosťou.
  • Časovač vám umožní sledovať čas zariadenia. Ak zistíte, že dosiahnutie určitej úrovne vlhkosti vo vašej miestnosti trvá 2 hodiny, môžete nastaviť časovač. V dôsledku toho ušetríte energiu a nemusíte pridávať vodu častejšie ako je potrebné.
  • Znížená hladina hluku na 30 dB umožní prístroju pracovať aj v spálni bez toho, aby rušil váš spánok.
  • Možnosť inštalácie rôznych filtrov zabezpečí dôkladnejšie čistenie vzduchu od húb, baktérií a prachu. Ak ste alergický alebo astmatický, vyhľadajte zvlhčovače s fotokatalytickým filtrom.

Najobľúbenejší výrobcovia

Ktoré firmy vyrábajúce zvlhčovače sú v Rusku najobľúbenejšie v minulom roku?

Ak uvažujeme zvlhčovače v ekonomickej triede, môžeme rozlišovať nasledujúce značky: Timberk, Maxion, galaxie, Irit, AKVOS, Maxwell, dôraznosťou, Môžete si kúpiť ich výrobky v hodnote od 900 do 2000 rubľov.

Vzduchové zvlhčovače, vybavené ďalšími funkciami (čistenie, ionizácia vzduchu, atď.), Patria k vyššiemu cenovému segmentu - od 2 do 4 tisíc rubľov. Medzi nimi vystupujú tieto značky: Bort, Ballu, AIC, Polaris, Ergopower, Scarlett, Redmond.

Najlepší výkon a vysoko kvalitné materiály majú modely elitnej triedy, vyrábané firmami. BORK, SHARP, Boneco, Electrolux, Ich výrobky je možné zakúpiť v rozmedzí od 2 000 do 10 000 rubľov.


Bežné chyby zákazníkov

Čo by malo byť obozretné pre kupujúcich, ktorí majú v úmysle zlepšiť mikroklímu vo svojom byte? Poškodenie zdravia alebo nadmerná vlhkosť v byte. Áno, a tiež demontáž kvôli zlej kvalite montáže, nikto iný nepriniesol šťastie. Oboznámte sa s najhoršími chybami kupujúcich pri výbere zvlhčovača vzduchu.

  1. Kúpa super výkonného zvlhčovača v malom štúdiovom byte. Áno, možno je veľmi krásny. Áno, možno to bolo predané za bláznivú zľavu. Ale nemôžete využiť svoje príležitosti v takom úzkom priestore! Samozrejme, ak chcete pravidelne čistiť kondenzáciu z okien a sklenených povrchov, navždy cítite odparenie na tele, ako v saune, nikto vás nemôže zastaviť.
  2. Nákup zvlhčovača, ktorý vyžaduje použitie destilovanej vody, vás urobí rukojemníkom okolností. Budete musieť behať po meste pri hľadaní tejto vody, alebo sa naučiť, ako to urobiť doma sami. Už strach? Potom sa pozrite do návodu pre model, ktorý sa vám páči frázu, že zariadenie môže pracovať na bežnej tečúcej vode.
  3. Nákup parného zvlhčovača v dome, kde sú malé deti alebo domáce zvieratá, nie je najlepší nápad. Pára, ktorú uvoľní, je dostatočne horúca, aby spálila sliznicu očí zvieraťa alebo jemnú pokožku dieťaťa, ale postup na jeho uvoľnenie je veľmi zvedavý. Nevytvárajte takúto hrozbu, skôr si dajte ultrazvukový alebo tradičný zvlhčovač.

Prajeme Vám dobrú mikroklímu a počasie v dome!

Loading...