Kompetentný výber elektro gril

Ako si vybrať dobrý elektrický gril

Elektrické grily sa objavili pomerne nedávno (asi pred 30 rokmi), ale počas tejto doby sa im už podarilo chytiť fantáziu ruských kupcov. Vďaka množstvu rôznych dizajnov (prenosných a stacionárnych, kontaktných a bezkontaktných) a širokej cenovej kategórii si každý môže vybrať elektrický gril pre dušu.

Nezáleží na tom, či ste mäso jedlík alebo vegetarián: elektrický gril vám otvorí veľa nových kulinárskych perspektív. Svoju obvyklú diétu môžete rozšíriť pestovanými pokrmami z mäsa, rýb, hydiny a zeleniny, ktoré neobsahujú prebytočný tuk a karcinogény. Takže ste pripravení vybrať najlepší gril, ktorý zmení váš názor na vyprážanie kebabov? Začnime!

Základné pravidlá výberu

Na začiatku by sme sa mali rozhodnúť o hlavných parametroch budúceho kulinárskeho asistenta.

Typ elektro mriežky: kontakt alebo bezkontaktný?

Kontaktné grily poskytujú pokrmové riady, ktoré ležia na horúcom embosovanom keramickom povrchu. Sú otvorené a zatvorené. Kto sú kontaktné grily?

 • Tí, ktorí sa na procese zúčastňujú;
 • Tí, ktorí radi nezávisle kontrolujú stupeň praženia;
 • Pre tých, ktorí majú radi ostré prúžky na mäso, ryby alebo zeleninu.

Bezkontaktné mreže majú inú konštrukciu: zložky v nich sú namontované na špajdle alebo špajdle a rotujú vo vnútri nádoby s ohriatým vzduchom. Kto sú bezdotykové grily?

 • Milovníci zdravých potravín (mäso nie je v kontakte s povrchom, takže sa netvoria karcinogény);
 • Zástancovia klasických kebabov na špajdli budú mať radi, že mäso v takýchto elektrických mrežiach dopadne presne ako pri pečení mäsa na špajdli nad otvoreným ohňom;
 • Majitelia priestranných kuchýň, pretože tieto grily sú zvyčajne viac kontakt.

dizajn

Existujú tri možnosti pre elektrické grily:

 • podlaha;
 • stôl;
 • Zabudované.

Každý z nich má svoje výhody a nevýhody.

Vonkajší gril je ideálny na varenie mäsa alebo rýb pod šírym nebom: je ľahké vybrať sa do záhrady alebo na balkón, a potom si vychutnať všetky kúzla grilu, bez znečisťovania vzduchu horiacimi produktmi a dymom. Jedinou podmienkou je predlžovací kábel.

Stolný gril - najkompaktnejšia možnosť zo všetkých. To môže byť odstránený v skrini, ak kuchyňa nemá dostatok pracovného priestoru. Nevýhodou je nemožnosť varenia veľkých kusov mäsa alebo zeleniny.

Vstavaný gril je zvyčajne výsadou stravovania. Je to v nich, že je všetko obľúbené grilované kurča varené. Samozrejme, je tu menej všeobecných možností pre dom, ktorý však stále zaberá veľa miesta v kuchyni. Navyše, teraz existuje mnoho modelov pece s grilom funkcie, nákup vložený gril v obyčajnom dome, všeobecne nemá zmysel.

funkčnosť

Pokiaľ ide o kontaktné grily, sú tiež rozdelené do troch skupín:

 • jednostranný;
 • bilaterálne;
 • Universal.

Jednostranné elektrické grily sú cenovo dostupné a ľahko sa spravujú, ale nechránia dom pred príjemnými, ale nie vždy relevantnými chuťou.

Dvojstranné grily umožňujú skrátiť dobu varenia v dôsledku súčasného pečenia na oboch stranách. Okrem toho znižujú šírenie potravinových pachov okolo domu.

Univerzálne grily kombinujú výhody skupín opísaných vyššie, ale zároveň sú drahšie. Mimochodom, môžu súčasne vyprážať niekoľko druhov výrobkov.


Ďalšie kritériá výberu

Čo iné by malo venovať pozornosť skúsenému kupujúcemu pri výbere elektrického grilu?

 • Výkon zariadenia ovplyvňuje rýchlosť varenia. Ak ste mladý študent bez rodiny a detí, potom Vám bude vyhovovať najjednoduchší model s výkonom približne 0,8 kW. Ak ste matkou rodiny a často hostí veľa priateľov, potom stojí za to ranu na zariadenie s kapacitou približne 2 kW.
 • Povrchová plocha kontaktných mreží sa tiež oplatí vybrať z výpočtu počtu ľudí, ktorí sa na vás budú pozerať hladnými očami pri vyprážaní svojho podpisového pokrmu. Čím viac spoločnosť bude, tým väčší by mal byť povrch.
 • Ukazovateľ pripravenosti je vhodnou doplnkovou funkciou pre začiatočníkov. Ak ste si istí, že viete, ako určiť požadovaný stupeň praženia okom, môžete bezpečne vziať elektrický gril za nižšiu cenu bez preplatku za túto možnosť.
 • Automatické vypnutie je užitočné pre zabúdajúcich snov a spoločenských majiteľov, ktorí môžu mať dôležitejšie veci ako sledovanie procesu varenia.
 • Oneskorený štart je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí si radi poskytujú čerstvé potraviny vopred. Táto možnosť nie je vhodná pre tých, ktorí majú zradné mačky, ktoré môžu vymyslieť a ukradnúť mäso priamo z elektrického grilu.

Najbežnejší výrobcovia elektrických grilov

Zvážte výrobcov, ktorí majú najvyššie hodnotenie na internete:

 • Kontaktné mreže: Maxwell, Tefal, Philips, Bork, Veľké množstvo modelov by vás nemalo umiestniť do slepej uličky: vyberte si, počnúc od požadovaného typu, a nebojte sa - povesť týchto výrobcov je potvrdená pozitívnymi hodnoteniami svojich zákazníkov.
 • Vonkajšie prenosné grily: Clatronic a Steba, Ak hľadáte elektrický gril, ktorý vám dá, potom medzi širokou škálou Steba určite nájdete vhodnú možnosť.


Veľké chyby zákazníkov

 1. Nákup elektrického grilu bez odnímateľného zásobníka bude najväčšou chybou. Budete musieť trik v každom spôsobe, ako umyť povrch sám od prebytočného tuku. Odnímateľný podnos je vždy ľahšie umývateľný.
 2. Nákup podlahového grilu v mestskom byte je nerozumný čin, len ak tento byt nemá obrovskú lodžiu. Gril v byte je vhodnejší na stolovom grile.
 3. Úspora pri nákupe modelu s malou kapacitou, čoskoro sa dozviete, čo hladný rachot v žalúdku - pretože musíte čakať tak dlho, kým je mäso pripravené!

Prajeme Vám šťastné nakupovanie a zábavné priateľské stretnutia pri grilovaní!

Loading...