Inteligentný výber bicykla

Ako si vybrať dobrý bicykel

Cyklistika našej krajiny dosiahla nebývalé rozmery. Ak pred desiatimi rokmi bol cyklista vzácnym javom, dnes takmer každý piaty obyvateľ veľkého mesta má dvojkolesové vozidlo. A ak človek ešte nekúpil bicykel, potom o tom rozhodne premýšľa. To všetko je vysvetlené dostupnosťou bicykla - nie je potrebné odkladať celý plat na niekoľko mesiacov, aby ste ho mohli kúpiť.

Ak si tiež chcete kúpiť bicykel čoskoro, potom sa ponáhľame vás upozorniť na jeden problém. Spočiatku sa všetci podobajú. Ale v skutočnosti existuje niekoľko typov a dokonca aj poddruh bicyklov, nehovoriac o rôznych namontovaných zariadeniach. Ak nie ste pripravení na výber bicykla, riskujete, že budete uväznení. Vozidlo, ktoré nie je vhodné pre váš štýl jazdy, spôsobí určité nepríjemnosti. Uistite sa, že po roku budete chcieť predať bicykel, a zdá sa vám, že za to nie je na vine vaše telo, ktoré nie je prispôsobené na takéto fyzické aktivity. V skutočnosti si jednoducho zvolíte nesprávny bicykel. Preto odporúčame, aby ste si prečítali tento text, v ktorom sa dozviete, ako sa rôzne bicykle navzájom líšia.


Najprv sa musíte rozhodnúť pre typ bicykla. Na tento účel by ste sa mali zamerať na ďalší spôsob používania dvojkolesového vozidla. Určite ste počuli, že niektorí ľudia cestujú na bicykli, dobývajú vzdialenosti niekoľko tisíc kilometrov. Samozrejme, pre tieto účely vyžaduje špecializovaný model, ktorý sa vyznačuje prítomnosťou kufra, vysokokvalitnými prídavnými zariadeniami a robustným dizajnom. Ostatní ľudia jazdia oveľa menej často a jazdia len niekoľko desiatok kilometrov naraz. V tomto prípade by ste nemali utrácať peniaze navyše - je to celkom vhodné pre vstupné alebo horské bicykle.

Cestné bicykle

Tieto vozidlá majú tenký rám vyrobený z konkrétneho materiálu. V tomto ohľade motocykel dostáva minimálnu hmotnosť, čo značne zjednodušuje zrýchlenie - valivý odpor je minimálny. Ale nie pre nič, že takýto „železný kôň“ sa nazýva diaľnica - ľahký rám nemôže odolať zaťaženiu pri jazde mimo asfaltu. A úzky rozsah výstroja nevedie k off-road prechádzkam. Cestný bicykel stojí za kúpu len tým ľuďom, ktorí idú jazdiť na asfalte, trávia minimum času na zemi.

Cestné bicykle

Tieto bicykle sú známe ako mestské bicykle. Vyznačujú sa planétovým mechanizmom radenia prevodových stupňov (a niekedy jednoducho chýba), ochranou reťaze a priemernou hmotnosťou rámu. Majú tiež k dispozícii zadné a predné blatníky, ktoré chránia cyklistu pred účinkami jazda cez kaluže. Priame pristátie nevedie k aerodynamike, a preto môžete zabudnúť na vysoké rýchlosti. Ale je to veľmi výhodné pre pohyb po meste na krátke vzdialenosti. Kôš sa drží na stĺpiku riadenia takého bicykla, nad zadné koleso je možné namontovať stabilný trup. Stručne povedané, cestný bicykel je ideálny pre tých ľudí, ktorí idú jazdiť len vo svojom meste a nemyslia na žiadne dlhé cesty.

Kuriérske bicykle

Takéto bicykle je v ruských obchodoch veľmi ťažké nájsť. Vyznačujú sa minimálnou hmotnosťou a pevným prevodom. Najčastejšie používajú nožnú brzdu, ako v detských bicykloch. Zvyčajne amatéri premenia cestný bicykel na expresný bicykel odstránením všetkých ďalších hviezd, ako aj vykonaním iných jednoduchých operácií. Pomenoval tieto vozidlá na počesť amerických kuriérov, takže ich miloval.

Turné bicykle

Máme podobné dvojkolesové "kone" sú tiež veľmi zriedkavé. Stalo sa tak, že pre cykloturistiku v našich podmienkach je ľahšie používať diaľnicu alebo horský bicykel. Hoci prax ukazuje, že turistické bicykle sú oveľa spoľahlivejšie - ide o druh kompromisu medzi oboma typmi vozidiel uvedených vyššie. Pri nákupe môžete zabudnúť na vysokú rýchlosť, namiesto toho získať širokú škálu prevodov, vysokú pevnosť a priestor pre batožinu. Je to ideálna voľba pre tých, ktorí chcú ísť na bicykli.

Traťové bicykle

Tento typ vozidla bude zaujímať iba športovcov. Takéto bicykle sa používajú len na otvorených a uzavretých cyklistických trasách. Všetko sa v ňom robí pre najlepšiu aerodynamiku a rýchle zrýchlenie. Bočný vietor ho môže banálne vyhodiť z cesty. Kvôli úľave na bicykli sa zbavil bŕzd a iných menej potrebných komponentov. Také vozidlo má tiež pevný prevod a jeden prevodový pomer.

Detské bicykle

Môžu byť úplne iné. Napríklad v obchodoch nájdete detský bicykel Merida, ktorý má minimálny počet rozdielov od svojho horského prototypu (ale náklady budú desivé). Viac populárne sú zjednodušené verzie, podobné slávnej "školák". Najčastejšie majú tieto kolesá nožnú brzdu a pevné zariadenie. Existujú však výnimky, pretože dieťa by malo byť vyškolené na to, aby brali brzdy čo najrýchlejšie - sú vybavené takmer všetkými dospelými bicyklami. Možnosti pre najmenších majú prídavné zariadenia pre dve oporné kolesá. Sú potrebné v prípade, že sa dieťa ešte nenaučilo udržiavať rovnováhu. Nakoniec sú tu trojkolky, ktoré jazdia deti, ktorých vek nepresahuje 3 roky.

BMX

Pomerne nedávno vynájdený typ bicykla. Má nízku polohu jazdca a nízku hmotnosť. V skutočnosti toto vozidlo nie je určené na pohyb na dlhé vzdialenosti. Najčastejšie sa BMX používa na vykonávanie trikov na rampy, skoky a plošiny. Špeciálne výstupky na prednom náboji umožňujú jazdu aj na prednom kolese. Získanie takéhoto bicykla sa odporúča pre extrémy, ktorí majú malý skateboard, kolieskové korčule a snowboard.

Horské bicykle

Najobľúbenejší typ bicykla u nás. Existuje niekoľko poddruhov takýchto vozidiel. Dvuhpodvesy najvýraznejšie vystupujú. Ak má bežný horský bicykel iba jeden tlmič nárazov (zabudovaný do prednej vidlice), dvojité odpruženie je navyše vybavené špeciálnou pružinou, ktorá sa nachádza niekde pod jazdcom. To vám umožní jazdiť na takých nerovných miestach, ktoré by vystrašili ostatných cyklistov. Nie každý horský bicykel podporuje inštaláciu trupu. Všetky z nich sú pôvodne vybavené pneumatikami s vysokým dezénom, ktoré pomáhajú prejsť aj na piesku. Takéto pneumatiky však neprispievajú k zrýchľovaniu na asfalte, čo je dôvod, prečo často dostávajú polovičnú škvrnu na výmenu. Horský bicykel má široký rám, vďaka čomu nemôže veľmi málo vážiť. To všetko naznačuje, že takéto vozidlo by malo byť zaujímavé len pre niekoho, kto nechce robiť viacdňové výlety.

lehociped

Takzvaný ležiaci bicykel, najmenej populárny medzi ľuďmi. Najmenej zaťažuje chrbta cyklistu, pretože je v polohe na chrbte. To však značne ovplyvňuje prekonanie stúpania - človek nemá možnosť prejsť na pedále so svojou váhou. V tejto súvislosti je okrajové vozidlo vhodné len na jazdu na plochých plochách, ktoré majú asfaltový povrch. Tieto bicykle sú najčastejšie v Európe, kde ich využívajú turisti.


Keď ste sa rozhodli pre typ bicykla - je čas venovať pozornosť veľkosti kolies. Môže sa pohybovať od 12 do 29 palcov. Malé kolesá sa zvyčajne montujú na detské bicykle - inak sa dieťa jednoducho nemohlo dostať do sedla. Stredné kolesá sú vybavené cestnými bicyklami, ktoré sa používajú v okolí mesta. Mestské a cestné bicykle zvyčajne dostanú kolesá, ktoré sa pohybujú vo veľkosti od 26 do 29 palcov, hoci sa vyskytujú výnimky.

Ak sú na vozidle namontované 29-palcové kolesá, zakryjú väčšiu vzdialenosť v menšom počte otáčok. Tiež budú doslova prehltnúť malé prekážky, menej zaťaženie zavesenia vidlice a rúk. Hmotnosť takýchto kolies s pneumatikami však bude vyššia. V tomto ohľade je ťažké prekonať stúpania - v mnohých prípadoch budete na to musieť zdolať. Ak viete, že budete musieť jazdiť nielen cez rovinu, je lepšie obmedziť sa na 26-palcové kolesá. Aj táto možnosť je ideálna pre neustály pohyb po meste - veľké kolesá vám umožňujú zrýchliť na vysokú rýchlosť av mestskom prostredí to jednoducho nie je potrebné.

Veľkosť rámu závisí predovšetkým od pohodlia cesty. Ak si kúpite bicykel, ktorý je príliš veľký, jednoducho ho nemôžete vziať. Je potrebné zvoliť dvojkolesový "kôň" tak, aby od sedacej trubice k slabinám bola vzdialenosť aspoň 5-7 cm a zároveň musíte stáť na zemi a nie na pedáloch.

Existuje niekoľko veľkostí rámov. Môžete sa s nimi zoznámiť v nižšie uvedenej tabuľke.

veľkosť

veľkosť

palcov

centimetre

Veľmi malé

XS

14

35,4

malý

S

16

40,6

priemerný

M

18

45,7

Nadpriemerný

L

20

50,8

skvelý

XL

22

55,8

Veľmi veľké

XXL

24

60,8

Nasledujúca tabuľka ukazuje, ktorý rám cestného alebo cestného bicykla je ideálny pre osobu s určitou výškou. Treba však pripomenúť, že toto všetko je len teoreticky. Dvaja ľudia rovnakej výšky môžu mať nohy rôznych dĺžok. Tiež by ste nemali zabúdať, že s rôznymi kolesami bude rovnaký rám z rôznych výšok. V tomto ohľade sa neodporúča objednať a kúpiť bicykel na internete - môže sa ukázať ako skvelé pre vás. Je lepšie ísť do najbližšieho obchodu a vyskúšať si bicykel.

rám

Výška (cm)

14 palcov

135-155

16 palcov

150-165

18 palcov

165-178

20 palcov

175-185

22 palcov

185-195

24 palcov

od 190


Pod príslušenstvom sa najčastejšie odkazuje na brzdy a spínače. Kedykoľvek ich možno ľahko zmeniť. Pripojené zariadenia môžu byť úplne zbavené detských bicyklov - tam sa zabrzdia pomocou nôh a radenie nie je vôbec potrebné. Čím drahšie je zariadenie, tým lepšie funguje a váži menej. To tiež ovplyvňuje spoľahlivosť - vysoko kvalitné brzdy a spínače môžu pracovať stabilne po mnoho desiatok tisíc kilometrov.

brzdy

Brzdy typu V-brzdy sú stále veľmi populárne. Takzvané vankúšiky, ktoré zvierajú okraj medzi sebou. Hlavnou výhodou týchto bŕzd je minimálna hmotnosť a nízka cena. Preto ich používajú len cyklisti, atléti, denne niekoľko stoviek kilometrov na asfalte. Bohužiaľ, podložky sú rýchlo vymazané, v súvislosti s ktorými je potrebné ich pravidelne meniť. Na jednu sezónu s aktívnou jazdou môžete zmeniť niekoľko podložiek. Také brzdy sa môžu stať zbytočnými, ak sa koleso dostane na osem.

Spoľahlivejšie sú kotúčové brzdy. Obvykle ani G8, ani dážď, ani nečistoty neovplyvňujú ich prácu. Kotúčové brzdy môžu trvať mnoho rokov. Treba však pripomenúť, že nie je možné inštalovať na každom bicykli - vyžadujú špeciálne otvory v ráme. Zvyčajne ich inštalácia nie je možná na bicykloch, ktorých cena je nižšia ako 15 tisíc rubľov.

prepínače

Na bicykloch sú umiestnené predné a zadné spínače. Počet rýchlostí závisí od počtu hviezdičiek na bicykli. Predná prehadzovačka je na použitie najmenej zložitá. Ak to dáte pravdu - môže slúžiť roky, bez strachu zo špiny a dažďa. Ak sa vyskytnú problémy, zmyte nahromadené nečistoty. Áno, a predný prepínač funguje bez problémov, aj keď patrí amatérskej triede.

Ale to nie je možné povedať o zadnej prehadzovači. Jeho kovový penis je najzraniteľnejším miestom. Táto časť sa pravidelne pohybuje smerom k lúčom a späť. Ľahko sa poškodí a ak spínač nie je správne nastavený, môže sa kohút dostať do pletacích ihiel, čo povedie k najviac nepredvídateľným následkom. Po zakúpení bicykla sa odporúča ísť na bicyklovú dielňu a požiadať ich, aby prepínač nastavili tak, aby ste si ušetrili čas a nervy. Prispôsobenie tohto prvku sa odporúča len s príchodom skúseností.

Stabilná prevádzka spínačov pomáha prekonávať nárasty s menšou námahou, ako aj vyvinúť obrovskú rýchlosť na rovnom povrchu. Lacné prepínače prenášajú reťaz z jednej hviezdy do druhej s určitým úsilím a oneskorením. Prepínače počiatočnej športovej alebo turistickej skupiny pracujú výrazne primeranejšie, ale ich náklady sú o niečo vyššie.

posunovače

Rýchlosti brzdenia a spínania cyklista vykonáva pomocou tvarovačov - špeciálne mechanické zariadenia umiestnené na oboch riadidlách. Ich dizajn sa môže líšiť v závislosti od ceny. Na najlacnejšie radenie radenie sa vykonáva otáčaním kolesa. To je nepohodlné, pretože na to je potrebné odstrániť jednu z rúk z volantu.

Radenie s vyššou kvalitou vám umožňuje prepínať rýchlosť kliknutím na jednu z dvoch pák. Aktuálny program je vždy zobrazený na radiči. Brzda sa aktivuje pomocou veľkej páky - stačí na to len dva prsty.

laná

Po stlačení brzdovej páky alebo zaradení prevodového stupňa sa pomocou kábla uvedie do pohybu príslušný prvok bicykla. Čím dlhšie je, tým skôr sa identifikujú problémy. Preto musí byť zadný spínač pravidelne nastavovaný tak, aby mal menšiu dĺžku kábla (má tendenciu sa natiahnuť). Toto sa vykonáva pomocou malého kolieska na samotnom prepínači alebo na radiči. Je tiež potrebné vždy držať "tričko" čisté - prámik, vo vnútri ktorého je kovový kábel.

Pri drahších bicykloch je možné brzdy ovládať pomocou hydrauliky. Káble sú v tomto prípade nahradené rúrkami so špeciálnou kvapalinou. Hydraulické brzdy sú potrebné, ak pravidelne jazdíte na horských svahoch. Káble sa postupne napínajú, kvôli čomu brzdy pôsobia horšie. A s kvapalinou nebude nič dlho. Úplné stlačenie brzdovej páky v tomto prípade pevne zastaví koleso. Údržba hydrauliky je o niečo ťažšia - pri výmene kolesa alebo pneumatiky sú potrebné špeciálne svorky, vďaka ktorým tekutina z trubice nevyteká.


Pri výbere bicykla by ste mali určite venovať pozornosť pozastaveniu. Lacné a detské modely sú úplne bez. Takéto bicykle môžu ísť na zem a asfalt s výmole, ale človek bude cítiť všetky nezrovnalosti na sebe. S dlhou jazdou na tomto povrchu môže dostať boľavé ruky. Niekoľko rokov pravidelných ciest môže viesť k nie najpríjemnejším chorobám. Bicykel bez tlmičov sa nazýva súprava a nákup sa odporúča len vtedy, keď je potrebná úspornosť.

Hardtaily sú oveľa populárnejšie. Väčšina horských bicyklov patrí k nim - nedostatok predného tlmiča by spôsobil, že jazda na kameň a nečistoty by boli obzvlášť nepríjemné. Odpisová vidlica môže byť vyrobená rôznymi technológiami. Najlacnejšia je vidlica so skrútenou kovovou pružinou. Jeho hlavnou nevýhodou je slušná hmotnosť.Aj v takejto vidličke môže byť olej, kvôli ktorému odpisy stabilne fungujú niekoľko sezón v rade.

Oveľa drahšie sú vzduchové zátky. Ich práca sa najlepšie prejavuje na konci odbočky, čo umožňuje prekonať veľké prekážky s väčším komfortom. Ale väčšina týchto vidlíc ako pre malú váhu - sú najmenej o 150 g ľahšie ako náprotivky na jar.

Tiež by ste mali venovať pozornosť spôsobu nastavenia vidlice odpruženia. V lacných bicykloch sa nemusí vôbec upravovať. Ale najčastejšie sa zástrčka môže ešte prispôsobiť vašej váhe, ako aj blokovať jej prácu (to je potrebné na asfaltovej ceste, takže všetky snahy idú do šliapania).

Dvukhpoddyy sú tiež získať väčšiu popularitu teraz. Tieto kolesá sú doplnené zadným tlmičom, takže piaty bod cyklistu prakticky nevšimne výtlaky na ceste a iné prekážky. Ak sa chystáte jazdiť len na nerovnom teréne, mali by ste si vybrať dve odpruženia. Odporúča sa však pozrieť sa na drahšie bicykle, pretože len v nich funguje zadný tlmič najprimeranejšie.


Rám bicykla môže byť vyrobený z legovanej ocele alebo zliatiny hliníka. Oceľ sa najčastejšie používa pri výrobe cestných bicyklov. Tento materiál má veľkú hmotnosť, a preto sa rám snaží čo najtenší. Hlavnou výhodou ocele je jej vynikajúca odolnosť voči namáhaniu. Úsilie cyklistu môže mierne ohnúť kov - určite sa vráti späť. Takýto rám je možné rozbiť len pri páde z veľkej výšky alebo pod kolesá automobilu.

Zliatina hliníka s rôznymi prísadami má nižšiu hmotnosť. Tento materiál sa tiež nebojí vlhkosti - rám sa nemusí otierať po daždi, kvôli strachu z korózie. Hliník však nie je známy svojou spoľahlivosťou. Ťažko sa ohýbať. Ale ak to urobíte - späť na vyrovnanie rám potrubia nebude fungovať. Vo väčšine prípadov sa rám z hliníkovej zliatiny neohne, ale jednoducho sa zlomí. A ak sa oceľ ľahko varí v akejkoľvek autoopravovni, potom takéto zameranie nebude fungovať s hliníkom. Preto majú horské bicykle taký hrubý rám. To neumožňuje jeho rozbitie ani pri značnom zaťažení, zatiaľ čo hmotnosť zostáva pomerne zdravá.

Postupne sa používajú uhlíkové rámy. Zatiaľ však uhlíkové vlákna zostávajú veľmi drahým materiálom, a preto bicykle z neho stoja veľa peňazí. Vysoko kvalitný uhlík, ktorý sa ťažko zlomí. Ale ak sa to stalo - pripravte sa na kúpu nového rámu, takéto zlyhanie nemožno opraviť. Hlavnou výhodou uhlíkových vlákien je to, že váži takmer nič. Rám vytvorený z neho môže mať hmotnosť 1-2 kg.

Sú tu tiež rámy bicyklov zložené z titánu. Práca s takýmto materiálom je však technologicky náročná, preto veľké spoločnosti nevykonávajú túto činnosť. Ak cyklista zúfalo potrebuje takýto rám, jedinou možnosťou je zadať objednávku s jednou alebo inou prevádzkou pracujúcou s titánom. Charakteristickým znakom tohto materiálu je nízka hmotnosť (viac ako plast z uhlíkových vlákien, ale menej ako hliník), odolnosť proti korózii a vysoká pevnosť.

kocky

Ochranná známka Cube bola založená v roku 1993 v Nemecku. Nemci vyrábajú širokú škálu bicyklov, výrobky sa dodávajú do troch desiatok krajín. Sortiment spoločnosti zahŕňa bicykle pre ženy, deti, hory, cesty, turistov a dokonca aj elektrické bicykle. Všetky sú vyvinuté v Nemecku a niektoré modely sú dokonca testované nemeckými profesionálnymi športovcami. Zváracie a maliarske rámy v špecializovaných továrňach v Ázii. Inštalácia volantu, pedálov, prídavných zariadení a iných prvkov v nemeckom meste Waldershof.

Gt bicykle

GT Bicycles bola založená v roku 1975. Jej sídlo sa nachádza v južnej Kalifornii. Teraz je súčasťou Canadian Dorel Industries (vlastní tiež značky Mongoose, Cannondale a Schwinn). Leví podiel výrobkov GT Bicycles je horský hardtails a dvuhpodvesy.

Stels

Bicykle pod značkou Stels vyrába holdingová spoločnosť "Velomotors". Spoločnosť bola založená v roku 1996, jej umiestnenie je mesto Lyubertsy (Moskovská oblasť). Sortiment tohto výrobcu má oba rozpočtové produkty, a oveľa drahšie. Najobľúbenejšie sú detské a mestské bicykle. Nemenej známou líniou je Stels Navigator, ktorá má niekoľko dobrých horských bicyklov.

vpred

História ruských pretekárskych bicyklov začala v roku 1999. Odvtedy sa obrat spoločnosti zvýšil na niekoľko desiatok miliónov dolárov. Sídlo spoločnosti sa nachádza v Perm. Základom spoločnosti bol závod "Velta", ktorý kedysi vyrábal slávne "Kama" bicykle. Produkty pod značkou Forward sú určené pre rozpočet amatérov i profesionálov. Spoločnosť vyrába horské, mestské (bežné a skladacie), detské aj dámske bicykle.

KTM

Tieto bicykle vyrába rakúska spoločnosť KTM Sportmotorcycle AG. Spoločnosť je oveľa viac známa pre svoje motokrosové bicykle, takže by ste nemali byť prekvapení, že jej bicykle sú prevažne horské. Obzvlášť populárne sú jeho dvuhpodvesy, v dopyte u nás.

prísny

Ak hľadáte najlacnejšie kolo, potom stojí za to pozrieť sa na Stern. Táto ochranná známka patrí do športového reťazca "Sportmaster". Bicykle sa vyznačujú dobrou kvalitou a atraktívnym vzhľadom. K dispozícii sú horské aj mestské a detské bicykle Stern.

Merida

Merida bola založená v roku 1972. Sídlo sa nachádza na Taiwane, zváranie rámy sa koná v Číne. Teraz je jedným z najväčších výrobcov bicyklov - výrobky sa dodávajú do mnohých krajín. Spoločnosť sa pravidelne stáva sponzorom diaľničných tímov alebo športovcov, ktorí sa zúčastňujú pretekárskych pretekov. Merida vyrába relatívne cenovo dostupné horské, ale aj detské a cestné bicykle.

zvláštny

Specialized Bicycle Components sa zaoberá výrobou nielen bicyklov, ale aj pneumatík, čerpadiel a ďalšieho príslušenstva. Bola založená v roku 1974 a sídli v Kalifornii. Ročný obrat presahuje 300 miliónov USD, sortiment zahŕňa elektrické bicykle, hybridné, cestné, horské, detské, cestné a iné bicykle.

cestovanie

Americká spoločnosť Trek Bicycle Corporation ročne vyrába stovky tisíc bicyklov. Dodávajú sa na všetky hlavné kontinenty. Rozpočtové produkty sa líšia zbytočne lacnými prílohami. Ale drahšie bicykle slúžia svojim majiteľom verne po mnoho rokov. V sortimente firmy sú bicykle akéhokoľvek typu, vrátane kuriérskej. Najdrahšie rámy sú vyrobené z uhlíka.

Commencal

Tento výrobca sídli v Andorre. Bola založená v roku 2000. Špecializuje sa na najnovší vývoj v oblasti horských bicyklov a športového vybavenia. Jeho vozidlá by mali osloviť športovcov a extrémov, ktorí majú radi dauhinhill a iné horské disciplíny. Spoľahlivosť výrobkov svedčia o víťazstvách športovcov s týmito bicyklami na hlavných súťažiach.

Orbea

Španielska spoločnosť Orbea bola založená v roku 1840. V súčasnosti zamestnáva 280 zamestnancov a ročný obrat presahuje 75 miliónov dolárov, výrobca sa dlhodobo špecializoval na výrobu revolverov a iných typov strelných zbraní. Po skončení druhej svetovej vojny prešiel na cestné bicykle. Teraz spoločnosť vytvára aj horské, mestské, potešujúce a detské bicykle.

De rosa

Talianska spoločnosť De Rosa bola založená v roku 1953. Špecializuje sa na výrobu cestných bicyklov určených pre amatérov i profesionálov. Rámy sú vyrobené z hliníka alebo uhlíka. Tiež v modelovej rade zahŕňa niekoľko koľajových bicyklov.

Pinarello

Sídlo tejto spoločnosti sa nachádza v talianskom meste Treviso. Majstri Cicli Pinarello S.p.A. sa zaoberajú výrobou bicyklov, horských, diaľničných, dospievajúcich a iných bicyklov. Niektoré modely sú založené na uhlíkovom ráme (materiál dodaný japonskou spoločnosťou Toray). Pri výrobe iných bicyklov sa týkal titán, horčík a hliník. Najčastejšie sa montáž vykonáva manuálne.

Loading...