Literatívny výber notebooku

Ako si vybrať dobrý notebook

V poslednej dobe, notebooky strácajú svoju popularitu. Stalo sa tak, že sú s istotou preplnení tabletovými počítačmi, o ktorých sa hovorí o samostatnom článku. Tieto zariadenia však nemôžu úplne zmiznúť z regálov. Faktom je, že niektorí ľudia jednoducho nemôžu pracovať bez notebooku. Prenosný počítač umožňuje vykonávať výpočty, písať text, upravovať fotografie a videá bez toho, aby bol pripojený k zásuvke. To je tiež v prospech notebookov, že ľudia, ktorí pravidelne menia svoje bydlisko alebo sú často na služobných cestách, si vyberú.

Akýkoľvek notebook je sada obrazovky, klávesnice a mnohých počítačových komponentov. Ďalším problémom je výber notebooku. Ak nie ste oboznámení s technickými charakteristikami, riskujete, že zostanete so zle fungujúcim zariadením. Tak, že sa to nestalo - prečítajte si tento článok, pomôže vám to.

Rozhodnite sa o účele notebooku

Pred odchodom do obchodu musíte pochopiť: prečo potrebujete notebook vôbec? Možno ste spokojní so stolným počítačom? Koniec koncov, je to oveľa lacnejšie, najmä v prípade samo-montáže. Stačí, ak si vezmete notebook, ak ho budete pravidelne premiestňovať. Môže byť napríklad použitý ako pracovná sila, keď ste na služobnej ceste. Alebo laptop bude použitý na rôznych miestach v byte pre písanie textov. Nemá zmysel získavať prenosný počítač, ak absolútne nepotrebujete jeho prenosnosť.

Povinná znalosť špecifikácií!

Nemôžete si vybrať notebook náhodne, len pozrel na niekoľko modelov, ktoré sa nachádzajú na pult. Toto je vážne zariadenie, ktorého vzhľad nie je najdôležitejšia vec! Koniec koncov, chcete pokračovať v používaní notebooku niekoľko rokov? V tomto prípade je nevyhnutné, aby spĺňal všetky moderné požiadavky. Jeho operačný systém by sa nemal spomaľovať a na pozadí je potrebných niekoľko aplikácií. Na tento účel zariadenie vyžaduje slušné komponenty. Ich zoznam je uvedený v technických špecifikáciách. Viac o všetkých hlavných komponentoch si môžete prečítať nižšie.

Neuchovávajte

Bohužiaľ, nenájdete normálny notebook za veľmi nízku cenu. Výrobcovia nemôžu urobiť zázrak - kvôli nižším cenám, ktoré potrebujú šetriť na súčiastkach. Aj keď ste spokojní s technickými špecifikáciami, je pravdepodobné, že niektoré komponenty začnú fungovať zle po šiestich mesiacoch. Kvalitné komponenty nemôžu byť lacné. Tiež, rozpočet notebooky nie sú schopní potešiť dlhú prácu na jedno nabitie batérie.

windows alebo Mac OS X?


Treba si uvedomiť, že problém výberu operačného systému nie je pred väčšinou ľudí. Faktom je, že Mac OS X má k dispozícii iba produkty Apple. A jeho hodnota robí z mnohých spotrebiteľov pohľad na notebooky so systémom Windows. Zvážte pozitívne a negatívne stránky týchto operačných systémov.

windows

Obrovské množstvo notebookov sa prevádzkuje pomocou softvéru vyvinutého spoločnosťou Microsoft. Tento OS je teraz považovaný za najpopulárnejší. Existuje už niekoľko desaťročí, počas ktorých preň bolo vydaných neuveriteľné množstvo žiadostí. Je to tiež v jej prospech, že hráči si vyberajú, pretože hry pre konkurenčnú platformu sú veľmi zriedka uvoľnené. Nevýhodou OS je jeho nedostatok myslenia. Nepripravený používateľ nemusí presne pochopiť, ako sú programy vymazané. Nehovoriac o zložitejšie nastavenia systému, skryté veľmi hlboko. Dokonca aj v systéme sú pravidelné chyby, ktoré môžu byť veľmi nepríjemné.

klady: Maximálny počet kompatibilných aplikácií, prijateľná cena, veľký počet hier.

nevýhody: nestabilná prevádzka niektorých notebookov, ťažkosti s ovládaním, minimálna výdrž batérie, potreba nainštalovať antivírus.

Mac OS x

Vyššie uvedené problémy Mac OS X nemá. Čo môžem povedať, že výrobok Apple nemá žiadne vážne problémy, ak zabudneme na nie najväčší počet kompatibilných hier. Notebooky radu MacBook sú chránené pred vírusmi, čím sa eliminuje potreba bojovať proti nim. Je vhodné pracovať na takýchto zariadeniach: ergonómia je vo výške a stabilné fungovanie OS vás nevytvára plytvanie nervami. Samozrejme, po použití Windows si budete musieť zvyknúť na nové rozhranie a zmenené kombinácie klávesov. Ale stojí to za to! Je škoda, že MacBooks sú nesmierne drahé.

klady: stabilná a vysokorýchlostná práca, slušná životnosť batérie, jednoduchosť aktualizácií.

nevýhody: veľmi vysoké náklady, minimálny počet hier.


Moderné notebooky sú vybavené centrálnymi procesormi od spoločností AMD a Intel. V prospech prvej spoločnosti hovorí dobrý pomer kvality a ceny. Čo sa týka spoločnosti Intel, jej produkty sú zaujímavé pre vysoký výkon. Aj pri výbere notebooku by sa mal riadiť počet jadier v nainštalovanom procesore.

Dvojjadrové procesory

Stojí za to kúpiť notebook založený na dual-core čipsete, len ak potrebujete úsporné opatrenia. Takéto notebooky sa už dajú nazvať morálne zastarané. S dvojjadrovým procesorom nie je možné pracovať normálne v programoch Adobe Photoshop a iných ťažkých programoch. A určite by ste mali na hry zabudnúť. Toto riešenie má však svoje výhody. Dvojjadrové čipové sady nespotrebúvajú najväčšie množstvo energie, čo ovplyvňuje životnosť batérie. Stručne povedané, notebooky s takýmto čipom môžu byť použité na riešenie jednoduchých úloh - sledovanie filmov, písanie textu alebo prezeranie webových stránok.

klady: nízke náklady, pomerne nízka spotreba energie.

nevýhody: minimálny výkon.

Štvorjadrové procesory AMD

Toto sú už produktívnejšie riešenia. V závislosti od nainštalovanej grafickej karty môžu notebooky s podobnou čipovou sadou dokonca umožňovať hranie, ktoré sa teší trojrozmernej grafike. Tiež výkon čipu by mal stačiť na stabilné fungovanie grafického editora alebo iných ťažkých programov.

klady: dobrý výkon, nie najvyššie náklady.

nevýhody: vysoká spotreba energie.

Intel quad-core procesory

Produkty spoločnosti Intel využívajú tie najlepšie dostupné technológie. Typicky, štvorjadrové chipsety z tejto spoločnosti majú viac energie. Aj keď je nevyhnutné, aby ste sa zoznámili s frekvenciou hodín. Ale náklady na takýto produkt je oveľa drahšie, a preto cena notebooku bude vyššia.

klady: vysoký výkon.

nevýhody: vysoké náklady.

Osemjadrové procesory

Riešenia vybavené ôsmimi spracovateľskými jadrami sú stále vzácnymi hosťami v laptopoch. Je to kvôli ich zvýšenej spotrebe energie - a v skutočnosti pre notebook, životnosť batérie je veľmi dôležitým parametrom. Hlavnou výhodou tohto čipu je veľmi vysoký výkon. Na tomto zozname výhod končí. Preto sú osemjadrové čipové sady zvyčajne vybavené hernými notebookmi, pre ktoré je najdôležitejší vyššie uvedený parameter.

klady: veľmi vysoký výkon.

nevýhody: veľmi vysoká cena, zvýšená spotreba energie, bohatý odvod tepla.


Pri výbere notebooku by mali venovať pozornosť množstvu pamäte RAM zabudovanej v ňom. Rozpočtové modely dostanú len 4 GB - to nestačí na to, aby sa spustili na pozadí niekoľkých ťažkých programov. Čo môžem povedať, na notebooku, aj grafický editor bude pracovať s veľkými ťažkosťami. A môžete zabudnúť na úpravu videa. Kúpiť takýto notebook by mal byť len vtedy, ak podporuje rozšírenie pamäte bez straty záruky. To vám umožní pridať ďalšie 4 GB pamäte RAM v budúcnosti, čím sa vaša práca stane pohodlnejšou.

Drahšie notebooky majú k dispozícii 8 GB pamäte RAM. Najčastejšie je to dosť. A len herné modely dokážu potešiť dvojnásobok objemu. 16 GB "RAM" sa vyžaduje nielen pre obsah na pozadí veľkého počtu programov. Takýto zväzok je užitočný, ak pravidelne pracujete vo video alebo fotografických editoroch.

Mali by ste premýšľať o prítomnosti grafickej karty v notebooku, ak ju budete používať na hry. To bude tiež užitočné pre strih videa, ale na urýchlenie tohto procesu sú potrebné určité grafické adaptéry - to je potrebné vziať do úvahy.

Jednoduché diskrétne grafické karty príliš neovplyvňujú váhu prenosného počítača. Ale oni sú zbavení moci, takže hry pôjdu len na minimálne grafické nastavenia. Ďalšia vec - top modely. Pokiaľ ide o moc, nebudú sa vydávať drahé grafické karty, ktoré sú nainštalované v systémovej jednotke stolného počítača. Ale laptop s ním bude vážiť 3-4 kg - vziať to z domu zakaždým, keď sa unaví veľmi rýchlo. Nehovoriac o tom, že cena herných notebookov je extrémne vysoká.

V niektorých prípadoch môžete robiť bez diskrétnej grafickej karty. Ak nebudete hrať na notebooku, potom dávajte pozor na tie modely, ktoré majú procesor s integrovaným grafickým jadrom. Na vyriešenie najjednoduchších úloh takýto notebook dokonale zapadá. Áno, a nosiť s vami bude oveľa jednoduchšie, pretože niektoré modely, pokiaľ ide o hrúbku a hmotnosť, sú v blízkosti tabliet. Dlhé obdobie sa nazývali ultrabooks.


Z vstavaného laptop displeja závisí na jeho veľkosti a jednoduchosti použitia. Modely s najmenšou obrazovkou sa nazývajú netbooky - sú určené len na prácu s dokumentmi a surfovanie na internete. Existujú najmä veľké kópie - zvyčajne sa kupujú na výmenu stolného počítača.

10-11 palcov

Táto obrazovka je vybavená vyššie uvedenými netbookmi. V neskorých 2000s, oni boli veľmi populárne. Ale teraz sú vytlačené z trhu tabletami, ktoré majú podobný displej a sú oveľa pohodlnejšie na prepravu. Netbook stojí za nákup, ak ho nebudete používať mnoho rokov. Je potrebné mať na pamäti, že takéto zariadenie môže pracovať len s jednoduchými aplikáciami. Dokonca aj prehliadanie webových stránok môže byť oveľa pohodlnejšie na tablet - netbook obrazovka nemá ani dotykovú vrstvu, ani vysoké rozlíšenie.

klady: kompaktné rozmery, nízke náklady na takéto notebooky.

nevýhody: minimálneho rozlíšenia.

12-14 palcov

Zvyčajne v tomto rozsahu je uhlopriečka priemerného notebooku. Ak sa vám nepodarí zle vypočítať rozlíšenie (obyčajný HD môže byť malý), potom takáto obrazovka prispeje k pohodlnej práci. Samozrejme, to je stále notebook nie je pre strih videa a profesionálnu prácu s fotografiami, ale orientácia užívateľa v iných programoch jednoducho nebude ťažké.

klady: relatívna kompaktnosť, celkom dobrý prehľad.

nevýhody: ťažkosti pri používaní profesionálnych programov.

15-16 palcov

Ľudia pracujúci v oblasti programovania alebo strih videa zvyčajne kupujú svoje vlastné notebooky s 15-palcovým displejom. Tento displej má najčastejšie rozlíšenie Full HD, takže je vhodný pre všetky prvky rozhrania zložitých programov. Ale musíte pochopiť, že takýto notebook bude mať slušnú veľkosť, a jeho veľká váha neumožňuje vykonávať prenosný počítač s vami pravidelne.

klady: Skvelá recenzia.

nevýhody: veľké rozmery, vysoké náklady na takéto notebooky.

17 palcov alebo viac

Nájdenie 17-palcový notebook v obchodoch nie je tak jednoduché, ako to znie. Takýto displej je najčastejšie vybavený hernými modelmi. Takéto zariadenia sú extrémne vážené, preto sa zvyčajne používajú len doma. Ale to vám umožní zbaviť sa stolného počítača, ktorý zaberá ešte viac miesta.

klady: najvhodnejšia práca, ideálna veľkosť pre hry.

nevýhody: obrovská veľkosť a hmotnosť, veľmi vysoké náklady.


Pri výbere notebooku venujte pozornosť jeho dizajnu. Ak vás rozpočtové modely nebudú prekvapiť, drahšie sa môžu zaujímať o otočnú obrazovku alebo o nejaký neobvyklý touchpad. Displej otočného mechanizmu môže zmeniť zariadenie na tablet - táto akcia prichádza k záchrane, keď chcete surfovať na webe alebo čítať časopis. V ideálnom prípade táto technológia funguje, ak má obrazovka senzorový substrát.

Mali by ste tiež starostlivo vyhodnotiť telo notebooku. Existuje na tom veľká medzera, kde bude náhodné vlhkosť padať? Nepôjde maľba o pol roka neskôr? Najlepšie je kúpiť notebook s kovovým puzdrom. Tento nákup však nie je cenovo dostupný pre každého.

Dôležitým faktorom je typ pohonu. Pevný disk s kapacitou 500 GB je ideálny, ak si kúpite prenosný počítač určený len na prácu s dokumentmi a sledovanie videí. Ak sa chystáte hrať pravidelne, je lepšie pozrieť sa na model s väčším pevným diskom. Koniec koncov, hmotnosť moderných trojrozmerných hier môže dosiahnuť 50-60 GB! Ak chcete získať notebook, ktorý nikdy nespomaľuje, potom je všetko oveľa zložitejšie. V tomto prípade budete potrebovať prenosný počítač s jednotkou SSD (prednostne používaný v spojení s tradičným pevným diskom). Iba takáto konštrukcia umožní zariadeniu okamžite načítať programy a vyhnúť sa brzdám. Musím povedať, že prítomnosť jednotky SSD výrazne zvyšuje náklady na konečný produkt?

Nakoniec nezabudnite na prenos údajov. Akýkoľvek notebook má bezdrôtový Wi-Fi modul. Podporované normy však môžu byť odlišné. Drahé modely ponúkajú užívateľovi možnosť používať Wi-Fi 802.11 ac, a to aj v dvoch pásmach (2,4 a 5 GHz)! Ak žijete vo veľkom meste, kde je štandardný rad doslova upchatý zariadeniami pripojenými k nemu, potom bude tento štandard pre vás užitočný. Všetci ostatní si nevšimnú veľký rozdiel. Ak sledujete modernú technológiu, neublíži vám ani prítomnosť ďalších modulov: Bluetooth 4.1, NFC a LTE. Avšak, oni nie sú nájdené v notebookoch veľmi často.

Lenovo

História čínskej spoločnosti Lenovo Group Limited začala v roku 1984. Na začiatku svojej existencie sa venovala vývoju kódovania hieroglyfov a dodávke počítačového vybavenia. Vlastná výroba notebookov sa začala o niečo neskôr. Podnetom pre rozvoj korporácie bol nákup jednotky IBM zaoberajúcej sa tvorbou osobných počítačov. Motorola Mobility je teraz pod krídlom spoločnosti.

acer

Spoločnosť Acer bola založená v roku 1976. Jeho prvý počítač určený na export bol navrhnutý o tri roky neskôr. Potom začal vývoj produktu. Spoločnosť teraz vyrába nízke aj prenosné počítače a mobilné produkty. Aj v mnohých pobočkách vo väčšine krajín Európy a Ázie sa nachádzajú monitory Acer.

ASUS

ASUSTeK computer Inc. Spoločnosť bola založená v Čínskej republike Taipei 1. apríla 1989. Ako už názov napovedá, špecializuje sa na výrobu počítačových komponentov v celej svojej histórii. Najmä jeho základné dosky, zvukové karty a grafické karty sú veľmi populárne. Nachádza sa na pultoch obchodov a notebookoch ASUS.

jablko

Apple je veľmi odlišný od iných výrobcov notebookov. Jeho produkty pracujú s operačným systémom Mac OS X, ktorý je považovaný za neznesiteľný voči vírusom a funguje stabilnejšie ako Windows. Značka MacBook sa pravidelne objavuje v televíznych reláciách, televíznych reláciách, hrách a hraných filmoch. Produkty Apple používa obrovské množstvo Američanov. Niektorí spotrebitelia sa odtláčajú od seba len kvôli nadsadenej cenovke.

HP

História spoločnosti Hewlett-Packard začala v roku 1939 vydávaním meracích zariadení. Teraz však túto spoločnosť poznáme z notebookov a periférií. Najmä tlačiarne, skenery a multifunkčné tlačiarne sú veľmi žiadané. Notebooky majú tiež dobrú popularitu vďaka primeranej cenovke.

toshiba

Japonská spoločnosť Toshiba Corporation je známa svojimi veľkolepými LCD displejmi. Nie je prekvapením, že prenosné počítače Toshiba majú vysoko kvalitnú obrazovku. Korporácia však takéto zariadenia vyrábala nie celú svoju históriu. Bola založená v roku 1939 na základe zlúčenia dvoch ďalších spoločností. V tom čase z montážnej linky vyšli rôzne elektrické zariadenia a žiarovky. Teraz japonský gigant vyrába laptopy aj tabletové počítače.

MSI

Taiwanská spoločnosť Micro-Star International Co, Ltd bola založená v roku 1986. Vyrába rôzne počítačové komponenty - najmä grafické karty MSI možno ľahko nájsť na pultoch príslušných obchodov. Spoločnosť tiež vytvára notebooky na základe vlastných komponentov a komponentov zakúpených zvonku. Výrobky taiwanského výrobcu pravidelne dostávajú ocenenia na medzinárodných výstavách.

DELL

Americká spoločnosť Dell existuje od roku 1984. Pracuje pre neho viac ako 100 tisíc zamestnancov. Korporácia zarába najviac peňazí v dôsledku výroby a inštalácie serverového vybavenia. Spoločnosť tiež vytvára úložné zariadenia a notebooky s nimi vybavené. Najväčší dopyt po takýchto výrobkoch sa využíva doma av niektorých európskych krajinách. V Rusku prišla spoločnosť nedávno.

Samsung

Spoločnosť Samsung Electronics sa už dlhú históriu snažila v mnohých oblastiach. Prišla v tej dobe a trh pre notebooky. Tento produkt bol považovaný za veľmi spoľahlivý a takmer elitný. Ale teraz sa všetko zmenilo - prenosné počítače sú v nízkom dopyte, takže juhokórejčania sa takmer úplne zamerali na dizajn tabliet.

Fujitsu

História spoločnosti Fujitsu Limited začala v roku 1935. Na vzniku podniku sa podieľala nemecká spoločnosť Siemens AG, ktorá s ňou spolupracovala až do roku 2008. Teraz sa japonská spoločnosť špecializuje na výrobu počítačovej elektroniky. Notebooky Fujitsu nájdete v mnohých krajinách - sú vždy žiadané.

Laptop pre štúdium

V tomto prípade venujte pozornosť:

  1. Kompaktná veľkosť - Veľký prenosný počítač je ťažké prepravovať.
  2. Náklady na - nie každý študent je pripravený zaplatiť za prenosný počítač viac ako 20 tisíc rubľov.
  3. Veľkosť zobrazenia - Stojí za to pozrieť sa na notebooky s malou obrazovkou.

Štúdia laptop by nemal byť drahý. Študent nepotrebuje pokročilé komponenty, pokiaľ neštuduje fotografa alebo video editora.

Herný notebook

Hráči by mali venovať pozornosť:

  1. Grafický akcelerátor - mala by byť implementovaná ako výkonná diskrétna grafická karta.
  2. procesor - vyžaduje aspoň štvornásobnú verziu, pracujúcu na frekvencii hodín najmenej 3,3 GHz.
  3. Veľkosť zobrazenia - Musí byť najmenej 15 palcov.

Herný notebook - drahé potešenie. Musí mať silné zložky. Jeho displej musí mať rozlíšenie Full HD. Je potrebné poznamenať, že na takomto stroji a editácii videa bude radosť. Preto sú tieto notebooky zakúpené nielen vášnivými hráčmi.

Laptop pre prácu

To všetko závisí od typu vašej práce. Ale v každom prípade sa snažte zamerať na:

  1. Veľkosť zobrazenia - bude ťažké prepraviť 15-palcový displej s vami, pozrite sa na menšie možnosti.
  2. pamäť s priamym prístupom - Vyžaduje sa 8 alebo dokonca 16 GB.
  3. procesor - Vo vnútri prenosného počítača musí byť nainštalované štvorcové riešenie.

Pracovný stroj by nemal byť veľmi silný, ale nie slabý. Bude to škoda, ak sa kvôli nedostatku pamäte RAM zatvoria a operačný systém sa spomalí. Takže len skúste zabudnúť na sporenie - oveľa dôležitejšia je pohodlná práca.

Loading...