Správny výber rýchlovarnej kanvice

Ako si vybrať dobrú rýchlovarnú kanvicu

V poslednej dobe sa čoraz viac používajú tradičné varné kanvice. Niekto šetrí plyn. Ostatní ľudia milujú funkciu automatického vypnutia, ktorú bežná kanvica spárovaná so sporákom nie je schopná. Stručne povedané, dôvody popularity elektrických kotlov - nepočítajú.

V tejto súvislosti mnohé spoločnosti vopred varujú. Vyrábajú úplne odlišné varné kanvice, pretože ich výber sa zdá byť veľmi ťažké. Preto odporúčame, aby ste si prečítali tento článok, ktorý pomôže identifikovať silné a slabé stránky takýchto produktov. Po prečítaní je ľahké vybrať si slušné zariadenie, ktoré vás poteší mnoho rokov.

Teleso musí byť vyrobené z kvalitného materiálu.

Je veľmi pravdepodobné, že budete používať rýchlovarnú kanvicu každý deň. Pitná voda, ak je nekvalitná, určite ovplyvní vaše zdravie. Preto venujte zvláštnu pozornosť telu kanvice. Ak je vyrobený z plastu, potom otvorte prístroj a cítiť jeho vnútornosti. Ak aj oni dávajú vôňu plastu, je lepšie na tento model zabudnúť. Existuje mnoho elektrických varných kanvíc, v ktorých je len rukoväť vyrobená z plastu. Takéto zariadenie je možné kúpiť bez strachu. Áno, vyzerá oveľa krajšie! Jeho telo môže byť vyrobené z keramiky, kovu alebo dokonca skla. Je ľahké odhadnúť, že niektoré varné kanvice sa obávajú pádov. Ak je váš vybraný model vybavený kovovým puzdrom, tieto problémy ho nijako neovplyvnia (okrem škrabancov a škár, ktoré sa objavili).

Zadajte typ vykurovacieho prvku

V kanvici sa voda varí pomocou vyhrievacieho prvku umiestneného na spodnej strane. Môže byť vo forme špirály alebo disku. Druhá možnosť je vhodnejšia. Treba však poznamenať, že elektrické varné kanvice sú teraz vybavené, ak nie, potom v najvzácnejších prípadoch. Zvyčajne je k dispozícii len vo veľmi lacných modeloch, ktorých cena nepresahuje 500 rubľov.

Dávajte pozor na napájacie zariadenie

To je jeden z najdôležitejších parametrov každej varnej kanvice. Výkon závisí od toho, ako rýchlo začne voda variť. Ale v našej dobe je to veľmi dôležité - niekedy je na prestávku toľko času, že nechcem minúť minútu!


Vážené čajové kanvice môžu mať pokročilé funkcie. Preto, pred odchodom do obchodu, si myslíte: Potrebujete ju? Možno, že ste celkom spokojní s lacnou rýchlovarnou kanvicou, schopnou len vriacej vody a udržiavaním jej teploty na určitý čas? Nie každý potrebuje časovač a programovateľný displej, ktorý poskytuje drahé modely. Dvojité steny kanvice však hrajú dôležitú úlohu v prípade, že zariadenie kúpila rodina, v ktorej je malé dieťa - nebude schopný spáliť. Veľmi zaujímavým nákupom môže byť rýchlovarná kanvica postavená na báze prietokového ohrievača vody. To vám umožní nastaviť teplotu na jeden stupeň.

Na pultoch obchodov nájdete výrobky od rôznych spoločností, vrátane tých z málo známych Číňanov. Najväčší dopyt je pre čajové kanvice od Bosch, Tefal, Scarlett, kenwood, Bork, Panasonic, Vitek, Zelmer, Vitesse, Maxwell, Philips, Polaris, supra, De longhi a Braun, Takmer každý výrobca považuje za svoju povinnosť vyrábať niekoľko radov varných kanvíc, ktoré sa líšia vzhľadom a vnútornosťami. To opäť dokazuje, že výber čajovej kanvice nie je taký jednoduchý, ako sa zdá.

Niektorí kupujúci výkonných elektrických kotlov čelili nepredvídaným následkom - ich elektroinštalácia nemohla odolať zvýšenému zaťaženiu. Tiež tam boli prípady, keď voda mala chuť alebo vôňu z plastu - v tomto ohľade nie je potrebné hľadať lacnú čínsku kanvicu. Vo všeobecnosti je potrebné pristupovať k výberu akéhokoľvek domáceho spotrebiča s inteligenciou a obozretnosťou.

Loading...