Kompetentný výber multicolor

Ako si vybrať dobrý pomalý varič

Teraz je čas oceňovaný čoraz viac. Nie každý človek chce minúť na varenie pomocou štandardných metód. Je oveľa jednoduchšie ísť do reštaurácie, objednať si pizzu alebo použiť pomalý varič.

Podobné kuchynské spotrebiče sa objavili pomerne nedávno. Spočiatku boli určené na varenie plov, ale teraz môžu multicookers potešiť viac ako tucet režimov. V tomto spotrebiči si už zvykneme variť kašu alebo dokonca polievku. Snáď najťažší je výber multicolor, ktorý vám bude určite vyhovovať. Koniec koncov, teraz na pultoch obchodov nájdete veľa modelov, ktoré sa navzájom líšia jedným alebo iným spôsobom.

Odhadnite kapacitu, ktorú potrebujete

Pri výbere kuchynského spotrebiča by ste mali vziať do úvahy, koľko ľudí by mal variť. Možno žijete sami doma, len príležitostne pozývate priateľov? Potom nehľadajte pomalý varič s obrovskou miskou. Ak sa rodina skladá z troch alebo viacerých ľudí, potrebujete štedrejší model.

Estetici potrebujú veľký počet režimov

Niektorí radi jedia skoro každý deň. Existuje však určitý typ ľudí, ktorí chcú každý deň vyskúšať niečo nové. Musia si kúpiť multicookers s veľkým počtom režimov. V tomto prípade môžete pravidelne pripravovať rôzne jedlá. A niektoré z nich budú mať tiež rôzne stupne praženia. Najdrahšie modely sú schopné pripraviť nezvyčajné pokrmy - stačí sa rozhodnúť pre experiment.

Premýšľajte o šetrení času

Pomalý varič je schopný variť takmer bez ľudského zásahu. To však neplatí pre každé jedlo. Niekedy je stále potrebné miešať, pridávať ďalšie zložky a ďalšie zásahy. Preto by ste mali premýšľať o tom, či vás zariadenie nebude rozptyľovať? Ak je odpoveď áno, potom sa zamerajte na nákup zariadenia s funkciou tlakového hrnca. V tomto prípade bude varenie trvať minimálny čas, po ktorom môžete bezpečne ísť o vašej firme.


Každý spotrebič pre domácnosť poháňaný elektrinou má určitý výkon. V pomalom variči závisí rýchlosť varenia od tohto parametra. Čím vyššia je výkonnosť, tým rýchlejšie sa vnútorná kapacita môže zahriať na jednu alebo inú teplotu.

500-1000 wattov

Modely so silou v tomto rozsahu sa môžu nazývať pomalé. Voda naliata do misky bude variť dosť dlho. V tomto ohľade môže príprava polievky trvať pol až dve hodiny. V ideálnom prípade je podobný multicooker vhodný do miestností, kde nie je najspoľahlivejšie elektrické vedenie - napríklad pre drevené domy.

klady: nízke zaťaženie siete.

nevýhody: dlhé varenie.

1100-1300 W

Prevažná väčšina multicookerov s priemernou cenou má v tomto rozsahu moc. Takéto zariadenia sú vhodné na varenie, určené pre niekoľko ľudí. Zároveň nie sú nútení byť vystrašení zvýšenými účtami za elektrinu.

klady: Nie najväčšie zaťaženie siete, optimálny čas varenia.

nevýhody: chýbajú.

1400 wattov a viac

Takýto silný model budú potrebovať len tí ľudia, ktorí nešetria na elektrine a chcú získať požadované jedlo čo najrýchlejšie. Treba však poznamenať, že zariadenie nebude vždy používať plný výkon. Na varenie niektorých jedál je potrebný určitý teplotný režim - v tomto prípade si varič nemôže dovoliť prekročiť.

klady: rýchle varenie niektorých jedál.

nevýhody: veľmi vysoká spotreba energie, vysoké zaťaženie siete.


Každý multicooker sa skladá z vykurovacích telies a vnútornej kapacity. V miske sú umiestnené všetky produkty potrebné na prípravu misky. Môžete to považovať za analóg panvice - jediný rozdiel je v chýbajúcich perách a nezvyčajnom povlaku. Veľkosť multicooker závisí od kapacity misy.

2-3 litre

Ak sa do misky umiestni iba 2 - 3 litre kvapaliny, multicoker, ktorý je s ňou vybavený, by sa nemal používať v žiadnej veľkej rodine. Maximálne v ňom môžete variť jedlo pre dvoch (dve a pol alebo dve porcie). Ale takéto zariadenie má veľmi malý priestor - môže to byť menej ako kuchynský robot!

klady: kompaktné rozmery, nízka spotreba energie.

nevýhody: minimálna kapacita.

4-4,5 litra

Optimálny objem nádoby. Ak žijete sami, na pár dní bude dostatok varenej polievky (nezabudnite ju v noci položiť do chladničky). Pomalý varič s takou miskou je vhodný pre trojčlennú alebo štvorčlennú rodinu. Nevýhodou je len zvýšená spotreba energie - v takomto zariadení je zvyčajne inštalovaný výkonnejší vykurovací prvok.

klady: dobrá priestrannosť.

nevýhody: mierne vyššia spotreba energie, nie najrýchlejšie varenie.

5 litrov alebo viac

Takáto veľká misa obsahuje najviac objemné multicookery. Sú určené na varenie pre štyroch až piatich ľudí. Najčastejšie podobné zariadenie získava rodina pozostávajúca z páru dospelých a niekoľkých detí - je to tento nástroj, ktorý je pre ňu najužitočnejší. Zahrejte viac ako päť litrov kvapaliny - to je ďalší problém. Preto majú takéto multicookery veľmi silné vykurovacie prvky. A to hovorí o zvýšenej spotrebe energie - musíte platiť za elektrinu viac ako pred nákupom tohto spotrebiča pre domácnosť.

klady: obrovská priestrannosť.

nevýhody: obrovská veľkosť, vysoká spotreba energie.


keramický

Vnútorná kapacita viacvrstvového telesa môže mať keramický povlak. Tento materiál sa rýchlo opotrebováva, preto musíte nádobu starostlivo vyčistiť. Bojí sa aj rýchlych teplotných zmien. Po nejakom čase sa škvrny na farbenie potravín môžu objavovať častejšie - nemali by ste sa toho báť, je to vlastnosť keramiky. Tento povlak má vynikajúce nelepivé vlastnosti, takže môžete zabudnúť na používanie rastlinného oleja.

klady: dobré nelepivé vlastnosti.

nevýhody: rýchle opotrebovanie, strach z teplotných zmien.

Teflon

V mnohých multicookers je misa s teflónovým povlakom. Tento materiál je nám známy v panviciach a dokonca v žehličkách. To môže byť nebezpečné pre osobu, keď sa zahreje na určitú teplotu - ale pomalý varič jednoducho nie je schopný ju vytvoriť. Takáto kapacita si vyžaduje aj opatrný prístup, ale stále sa môže umývať v umývačke riadu.

klady: vynikajúce nelepivé vlastnosti.

nevýhody: možnosť vzniku čipov s neopatrným použitím.

Mramorový postrek

Najdrahšie misy majú mramorový postrek. Takéto pokrmy vám môžu slúžiť takmer navždy - určite oveľa dlhšie ako samotný pomalý hrniec. Takéto misy sa udržujú čo najjednoduchšie. Ich výroba však stojí veľa peňazí, a preto náklady na multicolor môžu uhryznúť.

klady: zjednodušená starostlivosť o kapacitu, maximálne nelepivé vlastnosti, úplná bezpečnosť.

nevýhody: veľmi vysoké náklady.


Niektoré spotrebiče majú funkciu tlakového hrnca. Pracuje na princípe zvyšovania tlaku. Zbavené svojich zariadení pripravujú jedlo o niečo dlhšie, ako keby ste to robili tradičným spôsobom. Ak je pomalý varič vybavený funkciou tlakového hrnca, varí sa dvakrát až trikrát rýchlejšie ako jeho zjednodušené prípojky. Tieto modely sú však oveľa drahšie. Ak si ceníte svoj čas, potom sporenie rozhodne nestojí za to!

Každý multicooker má špecifickú množinu režimov. Ale nie všetci z nich používajú priemerní kupujúci. Napríklad režim "Soak" je potrebný pre tých, ktorí pravidelne varia jedlá z strukovín. A niektorí ľudia ich netolerujú! Ale funkcia "kúrenie" (nie zamieňať s kúrením!) Je užitočné pre každého. S ním môžete zohriať hotový studený pokrm - napríklad nejaký polotovar. Bohužiaľ, najlacnejší multicookers nemajú vždy tento režim. Pokiaľ ide o „predohrev“, táto funkcia sa po varení snaží udržiavať horúci pokrm niekoľko hodín.

Časovač oneskoreného štartu môže byť užitočný. To vám umožní variť jedlo v okamihu, keď si vyberiete. Napríklad, opustíte dom na pár hodín, zatiaľ čo varenie kaše trvá len 20 minút. Je to práve v takých chvíľach, kedy sa časovač dostane na záchranu - pomalý varič začne pracovať po 2 hodinách a 40 minútach. V tomto prípade prídete domov a okamžite cítite vôňu hotovej kaše.

Niektoré zariadenia majú tiež funkciu opekania. Existuje pre milovníkov kôry. Jedinečnejšou vlastnosťou je automatické otváranie veka. Je potrebné zachovať prezentáciu pečenia v prípade, že ste odišli niekde inde. Nakoniec by ste mali venovať pozornosť existujúcemu zobrazeniu. Je žiaduce mať podsvietenie - potom čísla na ňom budú jasne viditeľné aj na zamračený deň. A určite je jeho prítomnosť nevyhnutná v prípade, že muž so zlým zrakom použije multicooker.

Redmond

Viacfarebné zariadenia Redmond sú najobľúbenejšie v Rusku aj v niektorých iných krajinách. Stalo sa tak, že zariadenie tejto konkrétnej spoločnosti je schopné zabezpečiť čo najväčší počet módov. Široká škála umožňuje spotrebiteľovi vybrať si multicolor pre svoje finančné možnosti a potreby.

Panasonic

Japonská spoločnosť Panasonic sa už dlhé roky zaoberá výrobou domácich spotrebičov. Najlepšie zo všetkého je, že jej špecialisti uspievajú v strojoch na strihanie vlasov, elektrických holiacich strojčekoch a iných malých prístrojoch. Multivarki Panasonic sú tiež v dopyte. Japonci sa im snažia dať priestrannú misu a bohatú funkčnosť. Sú tiež schopní ponúknuť modely tlakového hrnca, ktoré pripravujú jedlo pod vysokým tlakom.

Philips

Holandská spoločnosť Royal Philips je teraz známa pre lekárske a osvetľovacie zariadenia. Spotrebný tovar vyrába oveľa menej. Holanďania neopúšťajú len multicookerový trh, kde sa nachádzajú takmer od jeho založenia. Výrobky pod značkou Philips majú vysokú kvalitu a dobrú automatizáciu, ktorá sa snaží znížiť spotrebu energie a znížiť výkon v čase, keď nepoškodzuje proces varenia.

Moulinex

Francúzska spoločnosť Moulinex bola založená v roku 1922. Spočiatku sa venovala výrobe striekacích pištolí a čerpadiel. Neskôr prechod na návrh, montáž a distribúciu domácich spotrebičov. Možno každý vie, záclony a sušiče vlasov pod touto značkou. Slušný dopyt a multicookers Moulinex. Niektoré z nich možno nazvať gigantickými - v nich je šesťlitrová misa!

Binatone

Britská spoločnosť Binatone bola otvorená v roku 1958. Jeho prvé produkty boli tranzistorové rádiá. Spoločnosť ako prvá vo Veľkej Británii používala rôzne farby pre svoju spotrebnú elektroniku. Teraz pod značkou Binatone vyrába rôzne malé domáce spotrebiče. Multivarki sú obdarení tvorcami rôznymi spôsobmi, vďaka ktorým sú schopní variť aj dezerty a koláče. V sortimente firmy nájdete zariadenia s rôznou kapacitou vrátane veľmi malých - s 1,6 litrovou nádobou.

Polaris

Značka Polaris je už viac ako 18 rokov. Pod touto značkou sa rozširujú klimatické zariadenia a malé domáce spotrebiče - žehličky, varné kanvice, mlynčeky na mäso a multicookers. Zariadenia sú prítomné v rôznych cenových segmentoch a ponúkajú širokú škálu funkcií.

Scarlett

Táto značka patrí rusko-čínskej spoločnosti registrovanej vo Veľkej Británii. Na pultoch obchodov nájdete malé domáce spotrebiče Scarlett - vrátane celkom dobrých multicookers. Patria najmä k rozpočtovému segmentu, aj keď existujú aj modely pre skutočných estetov, obdarených maximálnou funkčnosťou.

supra

Domáce spotrebiče a elektronika Supra primárne poteší svojou cenou. Nenájdete veľmi drahé multicookers Supra - jednoducho neexistujú. To však neznamená, že všetky výrobky sú vyrobené z nekvalitných materiálov! Práve takéto zariadenia sú určené na prípravu nie najväčšieho počtu jedál.

tajomstvo

História Mystery Electronics je úzko spojená s audio. Táto spoločnosť sa zaoberá tvorbou automobilových reproduktorov, autorádií a dokonca aj televízorov, ktoré sa vďaka svojej malej veľkosti ľahko inštalujú do auta. Multivarki Mystery je druh experimentu spoločnosti. A nedá sa povedať, že to vyšlo neúspešne - produkty sú v neustálom dopyte.

Endever

Produkty pod značkou Endever sú široko distribuované v Rusku. Možno ju nájsť v mnohých predajniach predávajúcich domáce spotrebiče. Multivarki od tohto výrobcu prosím s miernym cenovkou a pomerne dobrou kvalitou výkonu.

Dobrynya

Multivarki "Dobrynya" je v obchodoch stále relatívne vzácny. Niekoľko kupujúcich však tvrdí, že tieto zariadenia opodstatňujú peniaze, ktoré sa na ne vynaložili. Okrem toho sú všetky veľmi lacné! Preto môžeme predpokladať, že táto značka má svetlú budúcnosť.


Nesprávna voľba môže viesť k nepredvídateľným následkom. Najbežnejším príkladom je získavanie chutných jedál. Kupodivu dosť, ale to sa môže stať v prípade úsporných opatrení - lacný pomalý varič zriedka varí chutné. Hoci najčastejšie to všetko závisí od zručností majiteľa a receptov, ktoré má.

Zariadenie tiež jednoducho nemôže byť schopné variť určité pokrmy. Nemusí mať vhodné režimy. Preto pred výberom pomalého variča nezabudnite, ktoré jedlá najčastejšie jete. Ich zariadenie musí byť schopné nevyhnutne variť!

Pomalý varič môže pravidelne spôsobovať pocit hladu. Najčastejšie začíname variť len v okamihu, keď máme hlad. A bude veľmi nepríjemné, ak sa jedlo začne variť alebo pečieme na pol až dve hodiny. Nebude to najpríjemnejší čas, ktorý ste strávili. Preto by ste nemali šetriť veľa - pomalý varič by mal byť schopný variť rýchlo!

Loading...