Kompetentný výber počítačovej klávesnice

Ako si vybrať dobrú klávesnicu

Ak od nej klávesnicu odpojíte, bude akýkoľvek počítač poškodený. Dotykové monitory nie sú široko rozšírené, takže jednoducho mučíte na zadávanie informácií pomocou jedinej myši. Nehovoriac o tom, že nemôžete stlačiť určité kombinácie klávesov, čo vedie k určitému výsledku. Preto je potrebné zakúpiť klávesnicu, ak si zakúpite počítač alebo ste si vytvorili pôvodný.

Ostáva len urobiť chybu pri výbere klávesnice, pretože teraz existuje veľké množstvo ich odrôd. Ak pôjdete do špecializovaného obchodu, potom hlava pôjde okolo - na policiach môže ležať sto klávesníc, ktoré sa líšia počtom tlačidiel a ďalších parametrov. Ako sa nestratiť v tejto rozmanitosti?

Rozhodnite sa o účele klávesnice

Klávesnica je už dlho považovaná za periférne zariadenie. To znamená, že sa používa iba na jeden účel a nie je možné ho aktivovať bez zapnutého počítača. Aspoň to tak bolo v poslednom desaťročí. Teraz je potrebné vyzdvihnúť klávesnicu s okom pre ďalšie vybavenie k dispozícii v dome. Ak pravidelne hráte na PS4 a používate tablet, je lepšie pozrieť sa na rad bezdrôtových klávesníc. Vo väčšine prípadov môžu byť použité nielen v spojení s počítačom. Premýšľajte aj o tom, ako často zapínate multimediálne aplikácie na vašom PC - najmä audio prehrávači. Ak je odpoveď kladná, potom stojí za to vyzdvihnúť klávesnicu s ďalšími tlačidlami. Tam sú ešte herné modely, ktoré vám umožňujú vykonávať zložité akcie v Battlefield stlačením len jeden kľúč. Všetky druhy týchto zariadení budú opísané nižšie.

Ochrana proti vlhkosti nikdy neublíži

Musí to byť váš počítač roky. Premýšľajte o tom, či často pijete horúci čaj alebo kávu priamo pri stole? Ak je odpoveď kladná, potom nebude zbytočné premýšľať o kúpe vodotesnej klávesnice. V tomto prípade sa nebude báť rozliatych nápojov. Existuje len jedna nevýhoda tohto riešenia - je ťažšie vyčistiť takúto klávesnicu. Ale bude vám slúžiť oveľa dlhšie, napriek všetkým protivnostiam, ktoré na ňu čakajú neskôr.

Zapamätajte si veľkosť tabuľky

Niekedy hráči ponáhľajú kúpiť klávesnicu s maximálnym počtom extra tlačidiel. Ako výsledok, oni získajú masívne monštrum, ktoré majú nielen veľkú váhu, ale aj príliš veľké veľkosti. A potom sa ukáže, že zakúpená položka sa jednoducho nezmestí na stôl. Alebo zaberá všetok voľný priestor, kvôli ktorému nie je miesto ani dať šálku čaju. Skúste si vybrať nie najväčšiu klávesnicu, ktorú by ste nemali zasahovať. Takéto zariadenie je navrhnuté pre pohodlné písanie a ďalšie informácie. Ak zmizne pohodlie - prečo je taká klávesnica vôbec potrebná?


Na pultoch obchodov nájdete tri typy klávesnice: štandard, multimédiá a hry. Od seba sa líšia vzhľadom a počtom ďalších kľúčov. Zvážte tieto typy trochu podrobnejšie.

Štandardná klávesnica

Takéto zariadenie má len niekoľko štandardných kľúčov. Ďalšie tlačidlá buď chýbajú, alebo sú len tri alebo štyri. Sú to práve tieto klávesnice, ktoré sa môžu pripojiť k zastaranému PS / 2 konektoru, ktorý sa už nenachádza na niektorých moderných základných doskách. Ak nie ste spokojní s touto voľbou - pozrite sa na model s USB káblom, alebo premýšľajte o bezdrôtovej klávesnici. Existujú veľmi zaujímavé modifikácie takých zariadení, ktoré sa líšia minimálnou hrúbkou. Vďaka tomu si môžete vziať so sebou klávesnicu (napríklad s tabletom). Typicky nie sú takéto modely vybavené ani digitálnou jednotkou.

klady: nízka cena, možnosť pripojenia na staré základné dosky, kompaktnosť, štandardné usporiadanie.

nevýhody: žiadne ďalšie kľúče.

Multimediálna klávesnica

Zvážte túto možnosť v prípade, že počítač používate naplno. Verte mi, že ďalšie klávesy vám pomôžu spustiť kalkulačku alebo audio prehrávač oveľa rýchlejšie. Nehovoriac o manažmente toho istého hráča! Ďalšie tlačidlá môžu byť umiestnené na rôznych miestach, kde je každý výrobca sofistikovaný. Dávajte pozor na to! Mali by ste ľahko dosiahnuť ďalšie kľúče a rýchlo sa naučiť účel aspoň niekoľko z nich. Inak je jednoduchšie spustiť kalkulačku pomocou počítačovej myši kliknutím na ikonu alebo nájdením príslušnej položky v ponuke Štart. Iná multimediálna klávesnica môže mať zabudovaný touchpad. Bude to veľmi výhodné, ak je na vašom počítači nainštalovaný operačný systém Windows 8. A dávajte pozor na rozloženie - nie všetci používatelia, ako napríklad single-story Enter alebo skrátený Shift. Niektoré modely sú tiež vybavené USB rozbočovačom alebo slúchadlovým výstupom. To pomáha v prípade, že systémová jednotka je skrytá dosť ďaleko, a vo väčšine prípadov sa zdráha dosiahnuť ju.

klady: Prítomnosť ďalších klávesov, rozbočovač USB na niektorých modeloch.

nevýhody: vlastné usporiadanie v niektorých prípadoch, o niečo vyššie náklady.

Herná klávesnica

No, táto možnosť by mala záujem hráčov. Takéto klávesnice sú vybavené ďalšími tlačidlami, ktoré zaznamenávajú makrá. To sa vykonáva pomocou špeciálneho softvéru. Makro je viacstupňový príkaz, ktorý sa vykonáva jediným kliknutím. Zariadenie má najčastejšie päť tlačidiel určených na ich zaznamenávanie. Niekedy sú umiestnené desať kusov. A v takmer každom prípade, zmena profilu zmeny a makrá. Preto ich môžete napísať takmer nekonečné číslo - ak je len dostatok pamäte. Niekedy sú herné klávesnice vybavené podsvietením a LCD displejom, ktorý zobrazuje dôležité informácie. Vo väčšine prípadov hráči preferujú metódu káblového pripojenia - to umožňuje kratší čas odozvy.

klady: obrovské množstvo ďalších kľúčov, prítomnosť svetla v niektorých modeloch, jedinečný dizajn.

nevýhody: veľmi vysoké náklady, obrovská veľkosť, potreba inštalovať softvér.


Väčšina moderných klávesníc sa vyrába pomocou membránovej technológie. Že je to najlacnejšie. Takéto zariadenia nemôžu pracovať veľmi dlho - zvyčajne je životnosť pri aktívnom používaní 3 roky. Existujú však prípady, v ktorých sa uplatňuje mechanická technológia. Jedná sa o tieto klávesnice, ktoré používajú niektorí spisovatelia a textári, pretože táto technológia urýchľuje písanie. Jedinou nevýhodou (ak zabudnete na cenu) takýchto zariadení je trochu viac hluku.

Pri výbere počítačovej klávesnice nehrá značka významnú úlohu - technológie sú v každom prípade rovnaké. V katalógu logitech, A4Tech, ASUS, Microsoft, génius a mnoho ďalších spoločností nájdete rôzne klávesnice. Niektorí prekvapujú svojím asketizmom, iné sú určené pre hráčov a ďalšie sú zlatým priemerom. Produkty spoločnosti čerešňa má mechanické interiéry - to je dôvod, prečo je tak drahý. Je zvedavé, že mechanické klávesnice iných výrobcov majú aj tlačidlá z Cherry - nikto iný ich nevytvára.


Výber nesprávnej klávesnice pre počítač je zložitý. Takýto problém sa môže vyskytnúť len vtedy, ak je zariadenie pripojené k portu PS / 2, ktorému chýba základná doska. Vo všetkých ostatných prípadoch klávesnica poteší. Niektorí zákazníci sa však sťažujú na hlasné kliknutia, ktoré sa objavujú pri písaní. Niekedy dokonca prebudia ľudí, ktorí spia niekde v blízkosti. Aj kvôli nadmerným úsporám sa potom môžete sťažovať na nedostatok ďalších kľúčov, ktoré vás môžu zvyknúť na rýchle volanie a správu určitých aplikácií. Jedným slovom, nestrácajte a veľa šťastia s budúcim nákupom!

Loading...