Kompetentný výber hernej konzoly

Ako sa rozhodnúť na hernej konzole

Mnohí z nás chcú z času na čas hrať. Niekto na to ide s priateľmi na futbalovom ihrisku. Iní si vyberajú profesionálny šport. A ešte iní používajú hernú konzolu. Teraz je relevantných šesť platforiem (ak zabudneme na prenosné verzie). Jedná sa o Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4, Wii a Wii U. Môžete tiež zakúpiť veľmi zastarané konzoly pre malé dieťa, ale neodporúčame vám, aby ste to urobili - namiesto toho si kúpte tabletový počítač. Bude milovať dieťa oveľa viac. No, tento článok vám povie, čo hernú konzolu vybrať, ak chcete kúpiť.

Zamerajte sa na mieru ich pracovného zaťaženia.

Herná konzola bude umiestnená doma, v blízkosti televízora. Chodíš často domov? Ak ste pravidelne v práci alebo s priateľmi, potom nemá zmysel dávať na konzolu veľa peňazí. Musíte obmedziť minulosť generácie - Xbox 360 alebo PS3. Pre tieto konzoly vydali obrovské množstvo hier. Je možné, že s vaším nabitým programom nebudete schopní odhadnúť ani polovicu najlepších projektov.

Konzola Sony - pre všetkých milovníkov exkluzív

Niektoré hry sú k dispozícii len na jednej konzole - v tomto prípade sa nazývajú exkluzívne. Najväčší počet takýchto projektov sa môže pochváliť konzolou od spoločnosti Sony. Ak sa chcete dotknúť sveta exkluzív, potom by ste mali začať s PlayStation 3 s jeho Uncharted sériami, elegantnou hrou The Last of Us, skvelým Gran Turismo 6 a dvoma God of War. Na PS4, podobné hry existujú v menšom počte, ale to sa zmení v roku 2016. Pokiaľ ide o produkty spoločnosti Microsoft ... Bohužiaľ, exkluzívne sú pre jeho konzolu vydané menej často.

Existujú voľné finančné prostriedky? Pozrite sa na súčasnú generáciu

Ak nebudete šetriť, potom si kúpte konzolu aktuálnej generácie. Bude vás potešiť modernejšou grafikou - rozlíšenie väčšiny hier sa rovná alebo je veľmi blízko Full HD. Dôležitá je aj skutočnosť, že nové hry budú vydané na PS4 a Xbox One aspoň ďalších päť rokov. Pokiaľ ide o staré skvelé hry, nebudete chýbať - postupne sa objavujú ako reissues. Aspoň majitelia PS4 v roku 2016 budú môcť prejsť všetky Uncharted a God of War. A posledný z nás bol prepustený minulý rok.


Ak ste fanúšik aktívnych aktivít, potom budete potrebovať Wii alebo jeho pokročilú verziu - Wii U. S takou predponou budete skákať pred obrazovkou - to je to, čo je potrebné od užívateľa. Aj pre tieto konzoly sú vydané doplnky tretích strán, ktoré vám umožnia zapojiť sa do fitness a iných aktivít. Budete sa však musieť vyrovnať s nízkou grafikou - v tomto ohľade je konzola vážne podradená konkurencii Microsoftu a Sony.

Mali by ste sa tiež zamerať na spôsob používania konzoly. Mnohí na to začínajú zabúdať, ale produkt od spoločnosti Sony možno použiť ako prehrávač Blu-ray. Ak stále nemáte takéto zariadenie, potom je voľba zrejmá? Nie je to tak, podpora pre príslušný formát získala Xbox One. Preto, milovníci filmov nemôže okamžite urobiť výber v smere konkrétnej konzoly. A ak chcete používať zariadenie na sledovanie filmov - nezabudnite si kúpiť diaľkové ovládanie, ako ho nenájdete v súprave.

Najčastejším dôsledkom nesprávnej voľby je zriedkavé používanie konzoly. Pre niektorých ľudí to už celé mesiace zhromažďuje prach. Môže to byť spôsobené tým, že človek nemá čas hrať. Alebo sa mýlil s predponou - na zakúpenom nie sú jednoducho žiadne zaujímavé hry. Tiež osoba nemohla vypočítať svoje schopnosti - konzola bola zakúpená a na hry neboli peniaze.

Loading...