Ako si vybrať ten správny úder - garantujeme, že to bude užitočné

Ako si vybrať dobrý úder

Použitie kvalitného zmontovaného elektrického náradia je jednou z radostí. Takéto zariadenie bude pracovať stabilne mnoho rokov bez toho, aby vyžadovalo akúkoľvek vážnu údržbu. Musíte však pochopiť, že príslušné obchody sú doslova zaplavené nízkohodnotnými výrobkami. Zvyčajne na ňu pripadá oko spotrebiteľa. Ako si vybrať dobrý punč? Tento článok sa pokúsi odpovedať na túto otázku. Dáme vám niekoľko dôležitých tipov, vďaka ktorým môžete získať skvelý nástroj.

Zamerajte sa na napájanie zariadenia

Najdôležitejším parametrom každého úderu je výkon. Môže sa pohybovať od 500 do 2500 wattov. Je potrebné pripomenúť, že nie je možné zvýšiť výkon bez zvýšenia veľkosti elektromotora. V tomto ohľade možno najväčšie kópie porovnať s kladivom. Je ľahké uhádnuť, že obyčajný majiteľ, ktorý nie je profesionál, by si nemal takéto zariadenie kupovať. Ak žijete v tehlovom dome, potom ste celkom spokojní s nízkoenergetickou vŕtačkou. O niečo silnejší model sa vyžaduje len pre vŕtanie dier v panelovom dome. Ak žijete v "kúsku dreva", potom sa môžete obmedziť na obyčajný vrták.

Ohodnoťte tvar razidla

Pri návšteve obchodu musíte venovať veľkú pozornosť tvaru razidla. Takéto nástroje sa odlišujú od elektronických zariadení v ich jedinečnosti. Tlačidlo zámku spúšte môže byť umiestnené na bočnej, spodnej alebo dokonca zadnej stene. Perforátor môže mať tiež tvar D. Zvyčajne má silné prípady, s ktorými práca spôsobuje určité ťažkosti. Nezabudnite sa uistiť, že puzdro na nástroje má gumené podložky - bez nich budú vaše ruky okamžite odrazené.

Zamerajte sa na silu značky

Ak si vyberiete hriankovač, so zameraním len na vlastnosti, potom v prípade dierovača je značka dôležitá. Uistite sa, že vo vašom meste sú servisné strediská, ktoré slúžia pre produkty tohto výrobcu. V tomto prípade bude vysoká pravdepodobnosť, že jednoducho nebudete potrebovať svoje služby - elektrické náradie od významných spoločností má vyššiu spoľahlivosť.


Prakticky všetky vŕtačky prichádzajú s plastovým puzdrom, čo značne zjednodušuje prepravu. Zvyšok zariadenia sa môže líšiť. Rozpočtové modely sú vybavené iba jedným cvičením. Ak potrebujete otvor s iným priemerom, budete musieť ísť do obchodu pre sadu ďalších vŕtacích strojov. Nehovoriac o tom, že vŕtačka nie je imúnna voči havarijnému poškodeniu. Niektoré rotačné kladivá majú náhradné kefy pre elektromotor. Oni tiež nikdy nebolí, pretože ich samostatný nákup bude stáť veľa peňazí. Niektorí iní výrobcovia spájajú adaptér na inštaláciu vrtákov z vrtáka. Ak ste nikdy nemali také elektrické náradie - nemali by ste premýšľať o adaptéri.

Pokiaľ ide o funkčné, v tomto ohľade je mnoho perforátorov rovnakých. Ako bolo uvedené vyššie, líši sa len ich výkon, pretože nástroj môže byť schopný poskytovať jednu alebo inú rýchlosť otáčania. Tento parameter sa nastavuje pomocou špeciálneho kolesa dostupného na väčšine modelov. Vypnutie funkcie šoku však nie je k dispozícii pre každý úder. Ak chýba, zariadenie sa neodporúča na vŕtanie tehlovej steny. Nehovoriac o tom, že takýto nástroj nebude schopný dotiahnuť niekoľko skrutiek, aj keď sa pokúsite znížiť rýchlosť otáčania vretena.

Opäť musíte zopakovať, že je potrebné vyzdvihnúť úder pre plánovanú prácu. Nemá zmysel kupovať masívny nástroj, ak budete vykonávať opravy len vo vašom byte. V tomto prípade sa zmestí akýkoľvek ľahký model vybavený štandardnou rukoväťou a rýchloupínacím skľučovadlom. Ten umožňuje rýchlu výmenu zariadenia, čo je veľmi dôležité v prípade pokusov o použitie zariadenia ako skrutkovača.

Ak si kúpite punč pre profesionálne opravy alebo stavebné práce, budete musieť vyklopiť. V tomto prípade sa odporúča zvoliť si model, ktorý má podporu mnohých moderných technológií. Predovšetkým antivibračný systém, ktorý je k dispozícii v zariadeniach s rukoväťou v tvare D, uľahčí prácu. Užitočná je aj schopnosť chrániť pred prachom, nasadiť na vŕtačku.

Bosch

Nemecká skupina spoločností Robert Bosch GmbH bola založená v roku 1886. V prvých rokoch svojej existencie to bola skromná dielňa elektrotechniky a precíznej mechaniky. Teraz sa toto združenie zaoberá výrobou automobilových súčiastok, elektrického náradia a bezpečnostných systémov. Kladivá Bosch sú známe svojou spoľahlivosťou. Sú vybavené všetkými modernými technológiami, najmä pokiaľ ide o drahé modely. Profesionáli v 150 krajinách si vyberajú v prospech tohto produktu.

Makita

Makita je značne propagovaná značka. Je vo vlastníctve japonskej spoločnosti Makita Corporation, ktorá bola založená v roku 1915. Z dopravníka jeho tovární idú rôzne benzínové a elektrické náradie. Najmä perforátory sú veľmi populárne. Rozsah tejto spoločnosti možno nájsť ako profesionálny model, a lacné zariadenia. Všetky majú podporu moderných technológií a rozpoznateľného dizajnu.

DeWALT

Americká spoločnosť DeWALT sa narodila v roku 1922. Zaoberá sa výrobou rôznych stavebných zariadení. Elektrické náradie má značkový žlto-čierny dizajn, vďaka čomu sa dá ľahko odlíšiť od výrobkov konkurentov. Najobľúbenejšie vŕtačky DeWALT sú určené pre tých, ktorí sa z času na čas zaoberajú opravou. Predstavte sa v sortimente firmy a profesionálnych modelov s obrovskou silou.

metabo

Výrobky pod značkou Metabo vyrába nemeckú spoločnosť Metabowerke GmbH, ktorá sa narodila v roku 1924. Vo svojom sortimente sú k dispozícii rôzne elektrické nástroje, vrátane veľmi dobrých perforátorov. Voľbu v ich prospech robia amatéri, ktorí potrebujú opraviť svoje vlastné bývanie. Profesionálne produkty sú menej žiadané.

Hitachi

Japonský konglomerát Hitachi vyrába všetko za sebou - presne to je dojem. Pozrite sa na najbližšiu stavbu - s vysokou pravdepodobnosťou na nej nájdete rýpadlo Hitachi. Obrovské množstvo vrtákov tejto spoločnosti, ktorá nedávno oslávila svoje sté výročie, sa predáva v železiarstve. Samozrejme, tieto nástroje môžu mať rôznu silu, čo ovplyvňuje ich účel. Modely sú bez výnimky natreté zelenou farbou.

sturm

Elektrické náradie firmy Sturm má kontroverzný dizajn. Niektoré perforátory sú natreté modrou farbou, zatiaľ čo iné modely majú svetlo zelenú farbu. A nezávisí to od účelu zariadenia. Voľbu v prospech tohto výrobku najčastejšie robia noví pracovníci, ktorí majú v úmysle otestovať svoju silu v opravách alebo v stavebníctve.

Interskol

Ruská spoločnosť "Interskol" bola založená takmer okamžite po páde ZSSR. Sídlo sa nachádza v lokalite Khimki. Po celú dobu existencie z dopravníka spoločnosti zostúpilo viac ako 10 miliónov elektrického náradia. Teraz takéto výrobky možno nájsť v každom ruskom stavebnom obchode. O jeho kvalite hovorí aspoň skutočnosť, že jeho časť sa vyrába v továrni v Španielsku, kúpenej v roku 2010.


Ak sa vám nepodarí vybrať nástroj so všetkou zodpovednosťou, potom v budúcnosti môžete čeliť mnohým problémom. Najčastejšie, punč jednoducho zlyhá - to sa deje s najlacnejšie zariadenia. Pamätajte si, že kov a vysoko kvalitné plasty stoja peniaze, nehovoriac o samotnom motore. Ak výrobca ponúka lacný punč, potom na niečom určite zachránil. A určite vás bude bzučať.

Tiež, neprimerané kupujúci čelia skutočnosti, že práca s nástrojom prináša určité nepríjemnosti. A to všetko vďaka tomu, že získali príliš silné zariadenie, ktoré vyžadujú len profesionáli. Jedným slovom, použite našu radu - potom sa určite nebude sťažovať na punčovač kúpil!

Loading...