Literatívny výber e-knihy

Ako si vybrať dobrú knihu čitateľa

Prvé e-knihy sa objavili v roku 1998. Odvtedy uplynulo veľa času. Monochromatický LCD displej bol nahradený farebným a v mnohých modeloch sa objavil displej založený na elektronickom papieri. Znížila sa tiež veľkosť takéhoto zariadenia - najmä hrúbky. Začali byť obdarení čitateľmi kníh a doplnkovými funkciami, ktoré umožňujú používať zariadenie nielen na čítanie. Ale zároveň sa výber e-knihy stal komplikovanejším - teraz je ľahké získať kópiu, ktorá nespĺňa moderné požiadavky.

Tento materiál vám umožní presne pochopiť, ktoré vlastnosti existujúcich čitateľov kníh by mali venovať pozornosť. Ako výsledok, môžete si sami slušnú kópiu, príjemné s jasným obrazom a dlhú životnosť batérie. To všetko vám prinesie len radosť.

Je potrebné pochopiť, pre koho je zariadenie zakúpené.

Čítačka kníh nie je v žiadnom prípade smartphone alebo tabletový počítač. Toto nie je čisto individuálny gadget. Celá rodina môže používať e-knihu s veľkým úspechom. Napríklad po práci s manželom jej manžel číta Tolkien. Zvyšok času, manželka je prevzatá za diela Darya Dontsova. No, cez víkendy, čítačka kníh pomôže dcére alebo synovi čítať to, čo sa pýtali v škole. Treba však poznamenať, že pre rodinné použitie by ste si mali kúpiť dobrú elektronickú knihu, ktorá sa po šiestich mesiacoch nerozpadne. Ak je zariadenie zakúpené osobne pre seba, potom by ste naň nemali klásť vážne požiadavky.

Vyhľadajte zariadenie s dlhým časom

Najmä e-knihy sa líšia od tabliet kvôli dlhšej životnosti batérie. Ak je „pilulka“ vo väčšine prípadov potrebné účtovať každú noc, potom mnohí čitatelia kníh môžu pracovať od jedného poplatku týždenne alebo aj dlhšie. Toto sa však nevzťahuje na všetky prípady. Nestrácajte, venujte pozornosť tomuto bodu v technických špecifikáciách! Nebolo by zbytočné zoznámiť sa s recenziami, ktoré sa ľahko nachádzajú na celosvetovej sieti.

Zabudnite na veľký bukriderah

E-kniha by nemala byť veľká. Uhlopriečka jeho obrazovky sa môže pohybovať od 6,5 do 8 palcov. Menšie kópie nie sú vhodné na čítanie časopisov uložených vo formáte PDF. Je ťažké sa vydať na cestu. Ale oveľa viac, než by ste sa mali starať o hrúbku a hmotnosť. Prvý parameter ovplyvňuje, či je zariadenie pohodlné. No, druhý vás bude obťažovať v tých chvíľach, keď ste začali tráviť dlhý čas čítaním.


Obrazovku by ste mali posúdiť čo najpresnejšie. Väčšinu času sa na to budete pozerať. Ak je obraz jasný, potom môžete ľahko čítať časopisy a dokonca zobraziť fotografie, ktoré obsahujú. Na druhej strane, minimálne rozlíšenie umožní, aby zariadenie fungovalo z jediného nabíjania čo najdlhšie, pretože procesor nie je takmer naložený. Mali by ste si byť tiež vedomí, že obrazovku je možné vytvoriť pomocou jednej alebo inej technológie, ktorá priamo ovplyvňuje všetky ostatné vlastnosti.

E-Ink

Displej vytvorený pomocou prvej technológie sa nazýva aj elektronický papier. Najčastejšie má monochromatický typ, čo trochu komplikuje prezeranie časopisov a ilustrácií. Taká obrazovka tiež trpí dlhou dobou aktualizácie - v lacných čítačkách kníh trvá niekoľko sekúnd, kým sa stránka zmení, a potom sa môžu sledovať zvyškové stopy. Displej E-Ink však spotrebuje minimálne množstvo elektrickej energie. "Čitatelia" na základe toho sú schopní pracovať za mesiac! Ak budete používať čítačku kníh len na čítanie, potom je to najlepšia voľba!

klady: dlhú životnosť batérie, nízke náklady.

nevýhody: problémy s kontrastom v lacných modeloch, dlhé časy aktualizácie, vysoké náklady na čítačky farebných kníh, nedostatok podsvietenia vo väčšine prípadov.

LCD

K dispozícii sú aj zariadenia s tradičnou LCD obrazovkou. Ich zobrazenie je možné vytvoriť pomocou technológie TFT alebo IPS - to už nie je dôležité. Je potrebné pochopiť len to, že takéto zariadenia z jedného náboja pracujú o niečo dlhšie ako tablety. Tvorcovia sa snažia vybaviť svoje výtvory slabými komponentmi, ktoré spotrebujú energiu na minimum, ale to naozaj nepomôže. Ak si budete čítať farebné časopisy veľmi často, je potrebné kúpiť si takúto čítačku kníh. Ale zároveň sa pripravte na vážne spomalenie - takéto zariadenia sú zriedkakedy zaostrené na ťažký formát PDF. A práve v prípade kúpy takéhoto „čitateľa“ má uznesenie veľký význam.

klady: farebný displej, dobrý jas.

nevýhody: vysoké náklady, minimálna životnosť batérie, namáhavé brzdenie, veľká hmotnosť.

Stále viac moderných zariadení sa prepína na dotykové ovládanie. Avšak nie každý človek by chceli ťuknúť prstom po obrazovke a pravidelne zanechávať svoje výtlačky. Niekedy je vhodnejšie presunúť sa z jednej stránky na druhú stlačením príslušného tlačidla umiestneného v spodnej časti predného panela. Preto pri výbere e-knihy, určite sa rozhodnúť, ktorý typ kontroly je pre vás najpohodlnejšie.


Takmer všetci "čitatelia" s LCD displejom pracujú s operačným systémom Android. To vám umožní inštalovať ďalšie aplikácie pomocou internetového obchodu Google Play. Výnimkou sú niektoré modely s modifikovaným firmvérom, ktoré môžu vstupovať iba vo vlastnom obchode. Spravidla obsahuje menší, ale dosť dostatočný počet žiadostí. V skutočnosti to všetko robí z knižnej čítačky zjednodušenú tabletu.

Niektoré e-knihy s obrazovkou E-Ink môžu tiež používať Android. Ale častejšie sú vybavené vlastným firmware, ktorý vám už neumožňuje inštalovať ďalšie aplikácie. Z tohto dôvodu je kupujúci poistený proti chybám, náhodnému spomaleniu a iným problémom. Ale funkčnosť takéhoto firmware môže byť vážne obmedzená - niekedy čitateľ kníh nemá ani prehliadač. Prax ukazuje, že čím menej funkčnosti - tým dlhšie zariadenie pracuje z jedného náboja.

Ako už bolo uvedené, mnohé elektronické knihy ponúkajú prístup na internet. Ale musíte sa pripojiť na globálny web. Tento proces sa uskutočňuje rôznymi spôsobmi. Takmer všetky takéto čítačky kníh podporujú prenos dát cez Wi-Fi. Ak budete prístroj pravidelne používať niekde na ulici alebo vo verejnej doprave, mali by ste si vybrať model s podporou 3G. V tomto prípade dostane iba kartu SIM.

Takmer akékoľvek zariadenie je pripojené k počítaču pomocou kábla USB. Toto je spôsob sťahovania kníh, časopisov, hudby a iných mediálnych súborov. Niektoré modely majú slot pre pamäťovú kartu microSD. Budú užitočné pre tých, ktorí sa chystajú naložiť rôzne materiály na zariadení vo veľkých množstvách.

PocketBook

Spoločnosť PocketBook International vstúpila na trh e-kníh. Zariadenia sú vyrábané v továrňach vo vlastníctve spoločnosti Foxconn Electronics a Netronix Inc. Inžinieri výrobcu pravidelne vylepšujú technológiu E-Ink, vďaka čomu sa zlepšujú aj produkty. V sortimente spoločnosti nájdete čítačky kníh z úplne odlišných cenových segmentov.

gmina

Gmini Co. sa narodil v roku 2008. Vedenie okamžite stanovilo cieľ vyrábať vysoko kvalitné výrobky. Prvá stávka bola vykonaná na e-knihách. Teraz tieto zariadenia majú dobrú funkčnosť a slušnú montáž. Väčšina produktov patrí do rozpočtového segmentu.

Wexler

Wexler vznikol v roku 2008, kedy sa e-knihy stali veľmi populárnymi. Produkty Wexler spĺňajú všetky medzinárodné štandardy a majú stabilný dopyt v Rusku. Bukridery sa tešia určitej popularite v niektorých iných krajinách. Počas svojej existencie spoločnosť otvorila kancelárie v Moskve, Chicagu, Singapure a Hongkongu. Znamená to kvalitu výrobkov?

Digma

Pod značkou Digma vyrába rôzne elektronické výrobky. Tablety, smartfóny, MP3 prehrávače, mediálne centrá a ďalšie podobné zariadenia nájdete v každom ruskom obchode, kde sa predáva elektronika. Čítačky kníh Digma sú žiadané. Môžu byť vybavené LCD aj E-Ink obrazovkami. Takmer všetky patria do rozpočtového segmentu.

Texet

Produkty pod značkou teXet majú veľmi skromný cenník. Vzhľadom na to má stabilný dopyt takmer v celom Rusku. E-knihy teXet tiež patria do rozpočtového segmentu. Z tohto dôvodu by ste od nich nemali očakávať rozšírené funkcie. Ale zvládajú svoju hlavnú úlohu bez akýchkoľvek ťažkostí.

Ritmix

Elektronické zariadenia pod značkou Ritmix sa objavili na pultoch ruských obchodov v druhej polovici 2000s. Zákazníci mali radi MP3 prehrávače a diktafóny, v dôsledku čoho bolo rozhodnuté rozšíriť výrobu. Čitatelia kníh sa začali objavovať, vybavené displejom E-Ink. Všetky majú mechanické tlačidlá, čo značne zjednodušuje správu najdôležitejších funkcií. Také zariadenia sú známe svojou spoľahlivosťou a dlhou životnosťou batérie.

Amazon Kindle

Zariadenia zo série Amazon Kindle sú šialene obľúbené v Severnej Amerike av niektorých európskych krajinách. Ich výroba je obsadená americkým gigantom Amazon, ktorý začal svoju históriu papierovým obchodom. V Rusku nie sú títo čitatelia kníh veľmi žiadaní, pretože majú problémy so sťahovaním diel.

Kupujúci pri výbere "čitateľa" urobiť rôzne chyby. Najbežnejší je pokus o kúpu zariadenia s veľmi širokou funkčnosťou. Zabudli, že e-kniha je primárne určená na čítanie! Nemala by byť schopná robiť všetko a byť prepustená na čiastočný úväzok. Ak potrebujete zariadenie plné funkcií, potom vyhľadajte tabletový počítač, ktorého voľbu sme napísali samostatný článok.

Niektorí ľudia si tiež myslia, že zmyslová kontrola je symbolom pokroku. V skutočnosti to však zďaleka nie je vždy správne implementované v čitateľoch kníh. Mnohí "čitatelia" nereagujú na vaše dotyky po prvý raz, alebo sa občasné dotyky, ktoré neboli v skutočnosti. Jedným slovom, niekedy je lepšie zvážiť možnosť s fyzickými tlačidlami - to môže byť pohodlnejšie.

Ak kupujúci nevenoval pozornosť hmotnosti zariadenia, potom v budúcnosti môže mať iné problémy. Ak si vezmete ťažkú ​​knižnú čítačku, potom čítanie „Hladových hier“ prestane poskytovať pôžitok po pol hodine - vaše ruky sú klenuté. Ale ak využijete všetky naše rady - určite sa vám to nestane!

Loading...