Príslušná voľba elektrického mlynčeka na mäso

Ako si vybrať dobrý elektrický mlynček na mäso

Chceli by ste podávať domáce knedle s bohatým zlatým vývarom a rozmaznávať svojich blízkych chrumkavými domácimi burgermi? Prestaňte trpieť a potiť sa, snažiť sa prekonať tvrdohlavosť sovietskeho mlynčeka na mäso - to nie je ženský biznis! Poplatok za spracovanie mäsa, slaniny a cibule na elektrický mlynček na mäso: varí mleté ​​mäso v priebehu niekoľkých minút na vlastnú päsť, a nebudete musieť ani neporiadok s prstami!

Dnes si vyberieme elektrickú mlynček na mäso, ktorý sa stane vaším verným asistentom a dodávateľom z vyčerpávajúcej kuchyne. Povieme vám o hlavných vlastnostiach tohto zázraku technológie, zvážime najlepších výrobcov elektrických mlynčekov na mäso a na konci (pre sladké!) Dozviete sa o tých najhorších chybách, ktoré môžu ľudia robiť, keď sa blíži k nákupu tohto sofistikovaného technického zariadenia bez rozmýšľania.

Hlavné kritériá výberu

Keď vstúpite do moderného obchodu s domácimi spotrebičmi, môžete sa cítiť ako nováčik na inej planéte: okolo vás bude toľko rôznych zariadení, ktorých schôdzky a funkcie, zdá sa, sám Tsiolkovsky by na to prišiel. Nebojte sa: začneme s hlavnými kritériami pre výber požadovaného mlynčeka na mäso, z ktorého bude možné začať.

energie

Ukazuje sa, že nie všetky mlynčeky na mäso sú rovnako silné! Modely s kapacitou až 800 wattov sú ideálne pre zriedkavé použitie v kuchyni ďaleko od fanatickej hostesky: samozrejme budú môcť brúsiť hovädzie a morčacie mäso, ale to bude trvať 10-20 minút (v závislosti od chuti vašej rodiny). Elektrické mlynčeky na mäso s objemom do 1500 W sú spoľahlivými pracovníkmi, ktorí sa za pár minút môžu ľahko vyrovnať s 2 kilogrammi mäsa. Profesionálne mlynčeky na mäso s kapacitou 1500 wattov a miesto vo výrobe polotovarov, takže ak nebudete metodicky premieňať obrovské šunky na plnku celý deň, potom nemá zmysel platiť za takéto príšery.

Spoľahlivosť karosérie

Rovnako ako v prípade iných moderných zariadení, nie všetky elektrické mlynčeky na mäso sa môžu pochváliť kovovým telom. Je jasné, že výrobca sa snaží, aby náklady na výrobok boli príjemnejšie pre kupujúceho, ale v tejto situácii zohráva rozhodujúcu úlohu spoľahlivosť prípadu. Je to ako mäsiar: je nepravdepodobné, že by chudý chlapec s dutým hrudníkom mohol vydržať takú prácu po dlhú dobu, ale človek, ktorý praská silou a zdravím, môže poraziť bravčové mäso jedným ťahom. Ak chcete, aby vám mlynček na mäso slúžil verne niekoľko rokov, nebuďte lakomý - dostanete model s kovovým telom!

Pevnosť ocele

Rezné nože a šnek by mali byť vyrobené z kvalitnej ocele. Neverte predajcom a pokyny - skontrolujte ich silu sami. Nech je to celkom jednoduché. Zoberte šnek a zasiahnite ho ostrým rohom alebo inou veľkou kovovou časťou. Ak na šneku zostane malý zub, je najlepšie experimentovať s inými modelmi.

Každá žena v domácnosti by si chcela kúpiť elektrický mlynček na mäso už niekoľko rokov - koniec koncov, tento kus kuchynského vybavenia možno pripísať ďaleko od najnižšieho cenového segmentu. Preto, ak chcete byť spokojní s nákupom, vyberte nie pre krásu a nízke náklady, ale pre kvalitu materiálov, z ktorých je model vyrobený.

Ďalšie funkcie


Dnes majú aj bežné váhy dodatočné funkcie, čo môžeme povedať o elektrických mlynčekoch na mäso! Ak sa vám páči multi-funkčnosť vo všetkom, potom tento typ technológie vás určite nesklame! Takže, zvážte, čo moderné modely priaznivo porovnávajú s jednoduchými mlynčekmi na mäso z minulých rokov.

  • Kombinácia s odšťavovačom poteší majiteľov rozpočtu, ktorí uprednostňujú všetky druhy 2-in-1 zariadení: takéto modely nie sú oveľa drahšie, ale môžu produkovať nielen mleté ​​mäso, ale aj čerstvú šťavu.
  • Prítomnosť špeciálnych rezancov na klobásy a domácej klobásy je ideálna pre manželky mužov, ktorí chcú loviť (klobásy zo zveriny - ich samotná zmienka spôsobuje rachot v žalúdku!). mäsa.
  • Prítomnosť mnohých trysiek na trenie umožní za pár minút pripraviť skvelý zeleninový šalát alebo ovocný dezert, ktorý sa topí v ústach.
  • Ochrana motora pomôže vašej brúske prehriatiu, keď potrebujete variť veľa plnky. Táto možnosť umožní vášmu kuchynskému asistentovi pracovať čo najdlhšie.
  • Disky na domáce rezance a cestoviny potešia ženy v domácnosti, ktoré neprijímajú zakúpené polotovary a radšej varia všetko vlastnými rukami.

Najobľúbenejší výrobcovia

Ak nechcete naraziť na zjavne nekvalitné výrobky (a je to veľmi jednoduché v obchode, keď ste boli v pokušení krásnym vzhľadom alebo obrovskou zľavou), venujte pozornosť našim odporúčaniam založeným na spätnej väzbe od skutočných kupujúcich elektrických mlynčekov na mäso.

Najspoľahlivejšie mlynčeky na mäso sú právom uznané ako modely. PhilipsSú známe svojou trvanlivosťou, trvanlivosťou, tichým chodom a najlepším pomerom ceny a kvality. Najobľúbenejšie modely sú: Philips HR2745 / 00 (približne 22 000 rubľov), HR2526 (približne 5 000 rubľov).

V strednom cenovom segmente majú firmy tiež dobrú povesť. Panasonic, Zelmer a Bosch, Kupujúci hovoria o svojej neuveriteľnej rýchlosti spracovania mäsa a hojnosti všetkých druhov návnad.

Čo sa týka domácich výrobcov, prekvapivo drží značku. Zvlášť úspešná spoločnosť "Axion", ktorý produkuje lacné, ale funkčné modely (napríklad M 31,04, M 21,03 a ďalšie).

Existujú lacné modely od zahraničných výrobcov, ako napr supra, Moulinex, Vitesse, AEG, Dávajte si však pozor: podľa hodnotení je nízka cena často nedostatočnou kvalitou práce.

Bežné chyby pri výbere brúsky


V tomto článku sme sa postupne dostali k najzaujímavejším! Aké sú zákazníci, ktorí sú sklamaní svojím rozhodnutím? Tu je poradie najčastejších chýb, ktoré môže vyzerať dobre vyzerajúci spotrebiteľ pri výbere elektrického mlynčeka na mäso v modernom obchode.

Nákupná brúska s plastovými vnútornými časťami

Väčšina modelov mäsových mlynčekov vyrobených v Číne alebo iných východných krajinách sa môže pochváliť veľmi nízkou cenou. Ale dobrý mlynček na mäso nemôže byť lacný! Koniec koncov, vysokopevná oceľ pre skrutky a rezné diely je jednoducho potrebná, a náklady na ňu zvýšia náklady na už komplexné technické zariadenie. Nekupujte modely lacnejšie ako 2500 rubľov - to znamená, že vo vnútri majú plastové diely, ktoré sa rýchlo rozpadajú pri rolovaní mäsa s hmotnosťou vyššou ako jeden kilogram. Výsledkom je, že vyhodíte aj malé, ale stále peniaze, do vetra.

Nákupná brúska bez podnosu na kŕmenie mäsa a tlačného stroja

Máte vo svojom dome deti? Potom vykonajte potrebné bezpečnostné opatrenia. Predám mlynček na mäso s veľkým podnosom na kŕmenie mäsa: to bude robiť vzdialenosť medzi reznými časťami a prívodom viac, a to je potrebné na ochranu detských prstov, ktoré sa môžu ukázať byť mimo zvedavosť ich majiteľov. Okrem toho, že podnos umožní spracovanie mäsa hygienickejšie: hotové mäso na varenie, nebudete vyzerať ako maniak utieranie kvapky krvi zo stola a stien, všímať stopy kriminality. Odporúča sa tiež mať špeciálny tlačný stroj na mäso, ktoré nezanecháva žiadne medzery, do ktorých by sa mohli vaše mastné prsty náhodne prekĺznuť. Ak nechcete, aby zranenia, je lepšie najprv urobiť v prospech zariadenia, v konfigurácii, ktorá je ako tlačná a zásobník.

Nákup mlynček na mäso s nízkym vývodom

Samozrejme, nákup malých kompaktných mlynček na mäso je veľké pokušenie: nebude vážiť veľa, a to je oveľa pohodlnejšie uložiť ako celkový stroj. Modely s malými rozmermi však majú nízko položený výtok, z ktorého na panvicu padá mleté ​​mäso. Ak máte veľké množstvo mäsa, budete musieť zostať v blízkosti pracovného zariadenia po celú dobu, aby sa predišlo pádu mletého mäsa na podlahu z preplnenej panvice. Pre veľkú rodinu je potrebné zariadenie s vysokým vývodom, pod ktorým sa môžu plniť veľké nádoby.

Dúfame, že Vám naše rady pomôžu urobiť správnu voľbu, na ktorú budete v budúcnosti hrdí. Neskladujte na elektrický mlynček na mäso - to je hlavná rada.

Loading...