Kompetentný výber pekárne

Ako si vybrať dobrú pekáreň

Teplý, voňavý čerstvo upečený chlieb s hrubou kôrou v kombinácii so pohárom studeného mlieka je vynikajúcou radosťou, že si môžu dovoliť aj ľudia, ktorí nemôžu variť vôbec a môžu žiť v obyčajných mestských bytoch, a nie v vidieckych domoch s kamennými pecami. Stroj na pečenie chleba umožní každý deň mať čerstvý chlieb doma, pre ktorého kvalitu sa nemôžete báť.

Chcete liečiť seba a svoju rodinu chutným a zdravým bochníkom? Kúpiť pekáreň! A my vám pomôžeme pochopiť zložitosť jeho akvizície a naučí vás, ako sa líšia rôzne parametre a aké sú najčastejšie chyby, ktoré zákazníci robia pri získavaní tohto zázraku technológie.

Hlavné kritériá pre výber pekárne

To, čo jeme denne, ovplyvňuje kvalitu a trvanie nášho života. Chcete žiť šťastne až do smrti? Jedzte domáci chlieb, čo určite nebudú chemické nečistoty, ale len vysoko kvalitné múky, prírodné kvasinky, mlieko, vajcia a soľ. Počet zložiek závisí len od vašej kulinárskej predstavivosti.

Aby ste sa nemuseli starať o kvalitu spotrebovaného chleba, rozhodnite sa, aký druh chleba potrebujete. Odpovedzte na nasledujúce otázky:

  • Koľko ľudí je vo vašej rodine? Ak bola vaša sociálna jednotka vytvorená pomerne nedávno, alebo naopak, deti vyrastali a už sa rozptýlili z hniezda, potom nemá zmysel kupovať si celkový model s veľkým objemom. Máte dosť kompaktného modelu so schopnosťou piecť bochníky chleba s hmotnosťou do 1 kg. Ak je „sedem obchodov“ o vašej priateľskej rodine, pekná pekáreň s najvyššou možnou hmotnosťou pečených chlebov bude dobrou pomôckou vo vašej kuchyni.
  • Budete piecť len chlieb alebo buchty? Konštrukcia vhodného pekárenského stroja závisí od rozmanitosti vašich kulinárskych schopností a túžob. Ak je vaším cieľom piecť obyčajné bochníky na dennú spotrebu, potom vám bude vyhovovať jednoduchý model. Ak máte radi sladké buchty, croissanty a ďalšie dobroty, potom by ste mali investovať do funkčnejšieho zariadenia s možnosťou pečenia na malých zásobníkoch.
  • Budeš piecť ražný chlieb? Nie všetky modely majú taký režim a v jeho neprítomnosti sa pečivo vyrobené z ražnej múky vylúči ako pevné krakovanie. Aj keď nie ste milovníkom čierneho chleba, odporúčame vám, aby ste si kúpili model s takou funkciou, pretože chuť domáceho chleba z raži dopadá jednoducho úžasne!

Teraz, keď ste si dokázali viac či menej predstaviť, ktorý pekárenský podnik by mal byť zakúpený špeciálne pre vašu rodinu, môžete plynule prejsť na pokročilé funkcie moderných zariadení na pečenie chleba.

Nenechajte sa ponáhľať preskočiť túto časť, ak neplánujete piecť nič iné ako bežné bochníky: chuť k jedlu prichádza s jedlom. Akonáhle si vyskúšate domáci chlieb, budete chcieť experimentovať viac. Ak si najprv kúpite jednoduchý model so základnými funkciami, potom nebude schopný uspokojiť vašu smäd po kulinárskych inováciách. Takže je lepšie vziať pekáreň "so zásobou", ktorá sa následne nestane prekážkou pre váš vývoj v oblasti pekára.

Ďalšie funkcie


  • Je ťažké predstaviť si moderný prístroj s jednou funkciou. Stroje na chlieb môžu kombinovať možnosť pečenia chleba s varnými džemami. Ak chcete zaseknúť rovnomernú konzistenciu, bez toho, aby ste poškodili nepriľnavú vrstvu chlebového stroja, odporúčame pri varení použiť práškový cukor a nie obyčajný cukor.
  • Rušná obchodná žena a starostlivé matky mnohých detí budú mať úžitok z funkcie, ako je rýchle pečenie: keď sa počíta každá sekunda, šetrí sa 10-20 minút denne.
  • Manuálne nastavenie stroja na pečenie umožní v ňom uvariť nielen chlieb, ale aj miesiť cesto na rezance a knedle, na otvorené a uzavreté koláče a oveľa viac.
  • Úprava hmotnosti bude užitočná pre tých, ktorí milujú odrodu: dnes - malé francúzske buchty, a zajtra - svieži ukrajinský bochník. Bez tejto funkcie bude pečenie vo vlastných veľkostiach buď suché, alebo nepekne.
  • Prítomnosť automatického dávkovača pre všetky druhy postrekovania (orechy, semená) vám umožní piecť viac originálneho chleba bez toho, aby ste horeli kropenie. Ak takýto dávkovač nie je k dispozícii, výrobca chleba vás upozorní zvonením, ktoré pri pridávaní postrekovania.
  • Možnosť výberu stupňa pečenej kôry je množstvo skutočných gurmánov: niekto miluje vychutnať si takmer čierny plátok a niekto je dôležitejší ako úvahy o úžitku, a preto uprednostňujú chlieb bez toastu.

Najobľúbenejší výrobcovia


V roku 2015 Vám ponúkame zoznam najúspešnejších pekárov. V zátvorkách sú najobľúbenejšie modely, ktoré majú len pozitívne recenzie na internete.

Na fórach entuziastických pekárov, dva zahraniční výrobcovia zdieľajú dlaň šampionátu: Panasonic a Moulinex. Obe spoločnosti majú širokú škálu pekárenských strojov so širokou funkcionalitou, od základných lacných modelov až po pokročilé poloprofesionálne zariadenia, ktoré si každý nemôže dovoliť. Rozdiely spoločností v tomto pekárni Panasonic (napríklad SD-2511) patria k vyššiemu cenovému segmentu a produktom spoločnosti Moulinex (OW1101 Domáce chlieb, OW3101 Uno) je určený pre priemerného kupujúceho.

Dobré pekárne v strednom cenovom segmente vyrábajú spoločnosti. Philips (HD9015), Vitesse (VS-424) Rolsen (RBM-1160, RBM-1160), Scarlett (SC-400, IS-525) a LG (HB-1001CJ, HB-1002CJ). Môžu sa pochváliť veľkým množstvom režimov a možností, napriek tomu, že cena zostáva cenovo dostupná pre väčšinu ruských rodín.

Ak si vyberiete z lacných pekárov s cenou do 3000 rubľov, medzi nimi sú aj celkom zaujímavé modely takýchto firiem ako napr. Gelberk (GL 2052, GL 2047, GL 2046), tajomstvo (MBM-1201, MBM-1202), DELTA (DL-77B, DL-8004B), Erisson (BM-160, BM-175).

Ak sa blížite k nákupu pekáreň, potom to môže byť, že to bude mať pýchu miesto na medziposchodí, a budete aj naďalej ísť na chlieb do najbližšieho obchodu. Prečo? Áno, pretože nie všetky pekárne sú také krásne, ako ich opisujú výreční predajcovia. Zamerajte sa predovšetkým na ich chute a potreby, a nie na radu predajcov - často sa snažia predávať tie modely, ktoré sú zastarané, pretože pre nich získajú viac bonusov.

Takže, čo chlieb stroj sa stal nočnou morou pre ich majiteľov? Tu je zoznam najúspešnejších nákupov.

Stroje na pečenie chleba s priezorom

Na prvý pohľad sa zdá, že takýto otvor je potrebný na monitorovanie procesu pečenia. Prečo to však urobiť, ak je proces plne automatizovaný? Verte mi, ak urobíte všetko podľa receptu, chlieb nebude horieť bez vášho dohľadu ani v najlacnejšom zariadení. Nielenže je takáto funkcia zbytočná, ale aj poškodzuje kvalitu hotového výrobku. Faktom je, že kôra na chlebe oproti otvoru je mäkká a bledá a v niektorých modeloch sa vôbec nepečie. Preto je lepšie urobiť bez tohto okna.

Stroje na pečenie chleba s náplňou kvapalín a potom suché zložky

Ukazuje sa, že poradie nakladania tekutých a suchých zložiek ovplyvňuje životnosť nádoby na miesenie cesta. V priebehu času, jeho gumové tesnenie na hriadeli koroduje z neustáleho kontaktu s olejmi, čo vedie k zlyhaniu samotného hriadeľa. Nahradenie takejto žuvačky je pomerne problematické - je ťažké ju nájsť vo veľkom meste a poobede ju nenájdete v provincii. Prečo potrebujete také problémy? Je lepšie okamžite si vziať model, v ktorom sa poskytuje spoločný spôsob nakladania - takže budete mať istotu, že pekáreň bude slúžiť aspoň viac ako rok.

Stroje na pečenie chleba s dvomi mixérmi

Jedna hlava je dobrá, ale dve sú lepšie? Nie v tomto prípade. Po prvé, v takom modeli budú už dve problematické gumové podložky, čo znamená, že pravdepodobnosť zlomenia sa zdvojnásobí. Po druhé, jeden mixér bude lepšie zvládať strmé cesto na knedle a rezance. Hlavnou vecou je uistiť sa, že vzdialenosť medzi lopatkami mixéra a stenami vedra na miešanie cesta nie je príliš veľká.

Takže nám bolo jasné, že nákup chleba je založený na vlastnostiach vášho života: čím viac a viac často pečiete, tým viac funkčný (a teda drahší) model, ktorý budete potrebovať. Prajeme Vám šťastný nákup a vychutnajte si jedlo!

Loading...