Správny výber parných kotlov

Ako si vybrať dobrý dvojitý kotol

Kuchyne moderných gazdiniek sú ako kabíny kozmických lodí: tu a tam sú lesklé domáce spotrebiče s chrómovými bočnicami a sklenenými vložkami navrhnutými na uľahčenie práce zamestnaných žien v domácnosti. Parník - jedno z týchto zariadení, ktoré vám umožní variť zdravé jedlo pre pár, pri zachovaní potrebných vitamínov a minerálov v tele. Chcete jesť správne? Pomôžeme vám vybrať ten správny parník.

Hlavné charakteristiky dvojitých kotlov

Pred zakúpením dvojitého kotla na domáce použitie musíte rozhodnúť o nasledujúcich parametroch:

energie

Ovplyvňuje čas varenia. Ak ste matkou troch detí, ktoré sú zaneprázdnené celý deň doma, alebo zaneprázdnenej obchodnej ženy, ktorá si váži každú minútu, potom je dvojitý kotol výkonnejší - od 1500 W. Ak váš deň prechádza merane, potom by ste nemali preplácať - kúpte si dvojitý kotol s kapacitou do 1500 wattov.

Počet misiek a ich objem

Určte, koľko pokrmov môžete variť súčasne. Ak varíte parné jedlá len pre seba (veľa manželov a detí nie je ani zďaleka nadšené pre maminu záľubu v „jedení správne“), potom vám stačia parníky s jednou alebo dvoma miskami. Ak vaša celá rodina miluje parné mäsové guľky, potom potrebujete výkonné zariadenie s 3-4 šálkami.

Počet paliet

Tieto položky sú zodpovedné za zber odparenej vlhkosti. Ak je v prístroji iba jedna panvica, vlhkosť z horných misiek padne na riad pripravený v dolných miskách. Pre niektoré jedlá je to dobré (napríklad zemiaky sa stanú chutnejšími, namočené v lososovej šťave, opekané v hornej miske) a pre iné - nie veľmi.

Ďalšie funkcie


Čo iné sa môže pochváliť modernými parníkmi? Tu sú niektoré ďalšie funkcie, ktoré sa môžu hodiť:

 • Elektronický alebo mechanický riadiaci systém, Ak ste "na vás" s technológiou, potom sa vám určite páči množstvo elektronických programov, ktoré môžu byť rozmanité, rovnako ako mnoho ďalších funkcií (oneskorené, časovač, hotové hotové jedlo). Ak vás slová "digitálny displej" vedú k úctyhodnej hrôze, potom sa radšej rozhodnete pre zariadenie s mechanickým systémom: dva "zvraty", ktoré sú zodpovedné za čas a teplotu varenia, uľahčia váš život.
 • Ochrana proti prehriatiu, Kreatívne osobnosti, ktoré majú talent ponoriť sa do inšpirujúcich aktivít svojimi hlavami, ocenia takýto parameter ako ochranu pred prehriatím. Ak zapnete parník vo voľnom režime a zabudnete na časovú potravu, dávate sa tvorivým impulzom, v správnom okamihu sa vypne.
 • Rýchle varenie, Ak je váš deň naplánovaný na minútu, parník s funkciou zrýchleného varenia pomôže vyriešiť problém nedostatku času varenia. Kliknutím na želané tlačidlo môžete parnú vašu obľúbenú mrkvu dvakrát rýchlejšie!

Najobľúbenejší výrobcovia

 • parníky Philips majú najlepšiu hodnotu za peniaze. Cenové rozpätie začína už od 1 500 rubľov, zatiaľ čo hodnotenia lacných modelov sú pozitívne.
 • parníky VÍTEK získali popularitu vďaka dôstojnej kvalite za pomerne nízky cenový segment.
 • Tefal ponúka parníkom drahšie s maximálnym počtom funkcií.
 • Polaris - veľký výber lacných mechanických parníkov.
 • SUPRA - renomovaný výrobca rozpočtových parníkov s mnohými funkciami.

Bežné chyby pri výbere dvojitého kotla


Máte to šťastie, že čítate tieto riadky teraz - môžete sa chrániť pred nákupom modelu dvojitého kotla, ktorý vás sklamá. Aké sú 3 chyby, ktoré ľudia robia pri kúpe dvojitého kotla bez myšlienky?

 1. Predám dvojité kotly, v ktorých nie je ochrana proti prehriatiu. Ak necháte takýto dvojitý kotol v noci zahrnutý v zásuvke, potom sa ráno nemôžete prebudiť. Prehriatie môže spôsobiť skrat a v dôsledku toho požiar.
 2. Nečítajte si pred nákupom recenzie. V tomto veku internetu sa môžete dopredu dozvedieť o všetkom, čo môže byť vybraný model domácich spotrebičov nebezpečný. Učte sa z chýb druhých!
 3. Predám parníky neznámych výrobcov, lichotí za nízke náklady. Len si predstavte: sedíte doma a tešíte sa z uložených tisícov rubľov, ale v tomto okamihu zariadenie z nekvalitných plastov otrávi vaše jedlo. Šetri na svoje zdravie!

Loading...