Kompetentný výber kuchynskej linky

Ako si vybrať dobrý mixér

Mixér je výkonné elektrické zariadenie na miesenie cesta, vytváranie homogénnych hmôt, bitie vajec a iných kulinárskych aktivít. Ak sa rozhodnete začať cestu do sveta pekárenských a leteckých dezertov, odporúčame vám, aby ste si kúpili správny mixér - ako to urobiť, radi Vám poradíme.

Hlavné charakteristiky miešačov

Začnime tromi hlavnými kritériami, ktoré pomôžu zúžiť sortiment mixérov ponúkaných v obchodoch podľa vašich potrieb:

  • Typ miešača: ručný alebo stacionárny;
  • energie;
  • Dostupné režimy.

Typ miešača

Ručné mixéry niekedy vhodné pre fanúšikov experimentovať: tieto modely majú zvyčajne malý alebo stredný výkon, rovnako ako veľmi nízku hmotnosť. Hlavnou nespornou výhodou je pohodlie skladovania a prepravy. Ručný mixér sa stane nepostrádateľným pomocníkom pre študentov (môže byť uložený aj v krabici pod posteľou), majiteľom malých typických kuchýň, v ktorých nie je dostatok miesta bez mixéra, a letných obyvateľov (môžete si ho vziať so sebou na záhradu).

Stacionárne miešačky - Toto je váženejšia možnosť pre skutočných znalcov kulinárskeho umenia. Ak budete variť cesto takmer každý deň, potom bez takéhoto stroja zistíte, že je to ťažké. Prakticky všetky stacionárne miešačky majú mimoriadnu kapacitu: ľahko hnetia tuhé cesto a v priebehu niekoľkých sekúnd premenia vaječné bielky na snehovo biele vrcholy. Ale majú chybu: zaberajú veľa miesta.

Výkon mixéra

Toto je rozhodujúci faktor. Miešačky s kapacitou do 300 wattov si poradia s prípravou jednotného cesta na palacinky alebo charlotty, ale len mixér s kapacitou 450 wattov bude schopný hniesť tuhé cesto na koláče alebo knedle. Prítomnosť rôznych rýchlostí závisí od výkonu mixéra: čím silnejší je mixér, tým vyššia je rýchlosť bije (milovníci pusinky a vzduchové krémy by si to mali uvedomiť).

Režimy miešania

Prevádzkové režimy umožňujú používať špecifikované parametre rýchlosti a intenzity šľahania. Veľké množstvo rôznych režimov (napríklad pomalý štart na zníženie striekania cesta na samom začiatku, alebo ochrana proti prehriatiu, ktorá automaticky vypne mixér v rukách príliš aktívnej domácnosti, zabraňuje jeho rozbitiu) je jednoznačným plusom, ale za to musíte zaplatiť viac.

Ďalšie kritériá výberu


Takže, pravdepodobne ste už definovali hlavné vlastnosti potrebného modelu. Nenechajte sa ponáhľať do obchodu! Existuje niekoľko ďalších charakteristík, ktoré odporúčame venovať pozornosť:

  • Kompletný mixér, Čím viac rôznych návnad, tým lepšie. Kompozícia by mala byť aspoň dve: univerzálna dýza a metla na bitie vajec. Je dobré, keď je prítomná aj dýza na čistenie (má okrúhly plochý tvar) a trysku na miesenie cesta (má tvar roztiahnutej špirály).
  • materiályZ ktorého je zariadenie vyrobené, priamo ovplyvňuje jeho životnosť. Plastové mixéry po šiestich mesiacoch intenzívneho používania začnú vrčať zlovestne, takže je lepšie zvoliť si mixér s kovovými vložkami.
  • Pevný objem nádoby mixéra, Ak si kúpite zariadenie s miskou do 3 litrov, potom si kúpte zároveň dobrý nástroj, ktorý budete používať na umývanie spreja cesta zo stien.
  • Hmotnosť ručného mixéra by nemala prekročiť 700-800 gramov, inak budete môcť po roku intenzívneho používania merať svoje bicepsy so svojím manželom.

Najobľúbenejší výrobcovia

Ak si chcete kúpiť lacný mixér so základnými vlastnosťami, odporúčame Vám vybrať si z modelov výrobcov ako napr Polaris, Sturn, Kelli, DELTA, Travola - všetci majú vo svojom sortimente ručné mixéry s dvoma alebo troma tryskami, ktorých možnosti sú dosť na občasné používanie.

Ak budete variť každý deň a viete, aký je rozdiel medzi pusinky a pusinky a koľko masla musíte vložiť do cesta s krátkym chlebom, potom potrebujete spoľahlivého asistenta od serióznej značky - Tefal, BORK, kenwood, Bosch, KitchenAid (spoločnosť, ktorá začala vyrábať mixéry prvýkrát na svete).

Bežné chyby pri výbere mixéra


Upozornenie je vopred pripravené! Aké chyby kupujúci robia pri výbere mixéra?

  1. Preceňujte svoje schopnosti. Ak potrebujete mixér len pre bitie miešané vajcia, neberte mocnú šelmu, ktorá nemá pomalý režim - to bude pomstiť na nešikovný užívateľ kropením miešané vajcia na stenách, oblečenie a tvár páchateľa.
  2. Nemyslite na to, či sú v meste servisné centrá tohto výrobcu. Vyskytli sa prípady, keď majitelia drahých miešačiek (od 20 000 rubľov) museli cestovať do iného mesta, aby ich opravili.
  3. Predám miešačky s nízkou kvalitou "plnkou". Pamätajte: všetky vnútorné časti takéhoto dynamického zariadenia ako mixéra musia byť vyrobené z kovu! Plastové pohony niektorých modelov spôsobujú náhly zánik počas niekoľkých týždňov po nákupe.

Loading...