Smart Microwave Choice

Ako si vybrať dobrú mikrovlnnú rúru

Ešte pred 60 rokmi si len luxusné reštaurácie mohli dovoliť mať v kuchyni mikrovlnnú rúru, ktorá bola potom porovnateľná s chladničkou. Moderné mikrovlnné rúry sú kompaktné domáce spotrebiče, ktoré používajú mikrovlnné rúry na rozmrazovanie a varenie potravín.

Dnes môže hosteska dostať jednoduchý sporák a multifunkčný asistent s grilom a konvekciou. Ako si vybrať medzi obrovským rozsahom, takže si neskrčíte lakte? Ukážeme vám!

Hlavné charakteristiky mikrovlnných rúr

Aby sme sa nestali obeťou marketingových kampaní, nesnažte sa kupovať model s horúčkovou zľavou - je lepšie tieto tri parametre vopred určiť a vybrať pece v súlade s nimi.

 1. z mikrovlnný objem záleží na tom, či v ňom môžete variť jedlá pre celú rodinu: rúry do 19 litrov budú mať iba malé kurča a pečenie husi bude vyžadovať objem 25 litrov. Ak máte v pláne použiť mikrovlnnú rúru miesto rúry, potom je lepšie, aby sa model s kapacitou 35l - taká mikrovlnná rúra dá hlavu štart do každej rúry!
 2. Prítomnosť grilu a / alebo konvekcie. Ak potrebujete iba mikrovlnnú rúru na rozmrazovanie a ohrievanie potravín, nemali by ste preplatiť dodatočné funkcie - môžete si kúpiť najjednoduchší model. Ak chcete variť grilované kuracie mäso s nádhernou hrubou kôrou alebo piecť koláče radosti celej rodiny, potom venujte pozornosť technike, v ktorej sú funkcie grilu a konvekcie.
 3. Riadiaci systém: mechanický alebo senzorický. Starší ľudia budú zvyknutí používať kachle s tlačidlami alebo guľatými gombíkmi. Ak budete držať krok s dobou a oceníte špičkové technológie, potom sa vám bude páčiť dotykové ovládanie, digitálny displej a schopnosť naprogramovať proces varenia na vlastnú päsť. Okrem toho je dotykové ovládanie hygienickejšie: nečistoty, ktoré sa ťažko odstraňujú, sa hromadia medzi bežnými tlačidlami a dotykový panel možno čistiť vlhkou handričkou.

Ďalšie funkcie


Tí, ktorí si chcú kúpiť funkčnú mikrovlnnú rúru: ďalšie „miniaplikácie“, ktoré majú najlepšie moderné modely:

 • Biokeramický povlak vo vnútri pece prekonáva tepelne odolnú sklovinu a nehrdzavejúcu oceľ: je super pevný a trvanlivý, ľahko sa čistí bežnou špongiou a je úplne bezpečný pre zdravie.
 • Kombinácia s dvojitým kotlom je skvelou alternatívou k dvom samostatným spotrebičom pre rodinu, v ktorých sa starajú nielen o chuť jedla a rýchlosť jeho prípravy, ale aj o uchovanie všetkých vitamínov.
 • Samočistenie parou môže uľahčiť život každej domácnosti: už nemusíte tráviť čas a energiu na trenie sušeného tuku zo stien rúry - stačí stlačiť tlačidlo a prejsť časopis.
 • Odstránenie pachov je užitočná funkcia pre zúfalé ženy v domácnosti, ktoré nestačia na varenie jedného jedla denne. Táto možnosť odstráni arómu mäsových, rybích alebo zeleninových pokrmov pred dezertom - a vaši hostia nebudú musieť oceniť prímes chuti jahňacieho mäsa vo vašom čerešňovom koláči.
 • Ochrana pred žiarením. Všetky moderné modely majú podobnú ochranu. Je veľmi ľahké odhadnúť stupeň jeho práce: vložte mobilný telefón do sporáka, zatvorte dvierka a zavolajte na svoje číslo z iného zariadenia. Ideálna obrana je, keď hovor zlyhá.
 • Režim zahrievania na požadovanú teplotu - veľmi vhodný na ohrev dojčenskej výživy a obilnín.

Najobľúbenejší výrobcovia mikrovlnných rúr

Najobľúbenejšími a najspoľahlivejšími hodnotiacimi hodnoteniami na internete sú mikrovlny priemerného cenového segmentu spoločnosti Samsung, Široká škála modelov uspokojí tak chudobného študenta, ako aj majiteľa úctyhodnej reštaurácie: výrobná linka tejto spoločnosti zahŕňa nielen lacné modely so základnou funkčnosťou, ale aj výkonné profesionálne zariadenia, bez ktorých šéfkuchár nemôže robiť.

Ľudia, ktorí uprednostňujú šetrenie, vhodné mikrovlnné rúry značiek ako napr SUPRA, Erisson, tajomstvo, Scarlett a BBK - ich cenové rozpätie začína od 2000 rubľov, zatiaľ čo kvalita ich výrobkov nespôsobuje veľa kritiky.

Ak nebudete ľutovať finančné prostriedky pre domáce spotrebiče a oceníte kvalitné materiály, spolu s vynikajúcim dizajnom a funkčnosťou, nájdete tu správne modely medzi produktmi firiem. Bosch, Gorenje, Panasonic, ostrý, vír.

Veľké chyby sa ponáhľali k rozhodnutiu kupujúcich


Chôdza pri príležitosti svetlých reklamných plagátov a kričiacich značiek, mnoho ľudí ani netuší, že predajcovia sa snažia odovzdať zastarané alebo nekvalitné modely, ktoré môžu nielen sklamať, ale aj poškodiť vaše zdravie! Tu sú tri hlavné chyby, ktoré zákazníci často robia v zhone.

 1. Stále však máme čo do činenia s potravinami, takže sa oplatí niekoľkokrát skontrolovať informácie, kým sa rozhodnete kúpiť mikrovlnnú rúru od neznámeho výrobcu, aj keď za veľmi nízku cenu. Cena bežných mikrovlnných rúr by nemala byť nižšia ako 3000 rubľov, pretože ide o high-tech zariadenie! Podozrivo nízke náklady znamenajú materiály nízkej kvality, ktoré pri roztopení môžu uvoľňovať toxické výpary, ktoré jed otrávia.
 2. Pri nákupe mikrovlnnej rúry s meničom (rovnako ako konvektor, ale šetrí elektrinu) pripravte na konci záručnej doby na jeho poruchu. Typickým dôvodom je porucha magnetrónu meniča, ktorého oprava bude stáť polovicu nákladov samotnej pece.
 3. Kúpou modelov so zrkadlovými dverami si ospravedlňujete večné alarmy o pripravenosti jedla a otvárajte dvere rúry pri hľadaní odpovede (ktorá nezvyšuje vaše zdravie a rúra má dátum exspirácie). Samozrejme, že vzhľad takejto mikrovlnnej rúry je krajší ako jej analógy bez zrkadlového lesku, ale z hľadiska pohodlia to nie je najlepšia možnosť.

Takže pri výbere mikrovlnnej rúry, dávajte pozor na jeho objem, prítomnosť gril a konvekcia, a potom určiť typ kontrolného systému, ktorý je vhodný pre vás. Ďalšie funkcie sú pekné bonusy, ktoré zvýšia náklady na produkt, takže je len na vás, rozhodnúť, ktoré možnosti najviac potrebujete. Prajeme Vám dobré nákupy!

Pozrite si video: BPA Free Microwave Cover - The Smart Choice (Február 2020).

Loading...