Kompetentný výber kuchynského robota

Ako si vybrať dobrý kuchynský robot

Kuchynský robot nazývaný zariadenie, ktoré kombinuje niekoľko funkcií. Dokonca aj najjednoduchšia kuchynská linka bude môcť ľahko nakrájať zeleninu, rýchlo miešať nápoje a jedlo, pripravovať vzduchovú paštiku. Funkčnosť pokročilejších modelov zapôsobí aj na najsofistikovanejšiu hostesku.

Hlavné charakteristiky spracovateľov potravín

Náklady na spracovateľov potravín závisia od mnohých faktorov. Ale prvá vec, ktorú musíte venovať pozornosť pri výbere je sila, funkčnosť a objem misy.

energie

Aby mohol kuchynský robot pracovať s deklarovanou kapacitou, musí mať hrubší objem:

 • 1,5 L - 300 W;
 • 2 litre - 400 wattov;
 • 3 litre - 700 wattov;
 • 5l - 1000 wattov.
 • Moderné kuchynské procesory môžu mať až 20 rýchlostí. Vysoké rýchlosti sa používajú na rezanie a drvenie, stredné - na bitie tekutín, nízke - na miešanie a miesenie cesta.

funkčnosť

Počet rôznych funkcií kombajnu závisí od množstva dýz, ktoré sú súčasťou súpravy. V každom kombi v sade sú mriežky na zeleninu, sekací nôž, hnetač a metla.

 • Strúhadlá sú základnými a najčastejšie používanými tryskami. S ich pomocou môžete rezať, sekať, trieť, nakrájať zeleninu.
 • Nôž-brúsenie - ostrý nôž z nehrdzavejúcej ocele určený na sekanie mäsa.
 • Tryska-emulgátor - používa sa na bitie rôznych výrobkov: smotana, vajcia, omáčky a iné podobné tekutiny.
 • Hnetač - táto príchytka môže rovnomerne miesiť hrubé cesto.
 • Drahšie modely majú rozšírenú množinu. K hlavným setom v takýchto spracovateľoch potravín sú často pripojené: odstredivé a citrusové odšťavovače, mlynčeky na mäso, mlyn, mixér, výrobca zmrzliny, tryska na klobásy "kebbe". Čím viac "exotických" komponentov, tým vyššia je cena kuchynského stroja.

Objem misy a materiál

Kapacita v kombajne môže byť plast, sklo alebo kov.

 • Plastové misky - nízke náklady, ale aj najmenej praktické. Ťažko sa čistia od potravinárskych farbív, rýchlo strácajú svoj atraktívny vzhľad a môžu prasknúť alebo prasknúť pri páde.
 • Kovové misy používajú profesionálni kuchári. Nerezová oceľ neabsorbuje pachy, je ľahko umývateľná, trvanlivá a trvanlivá.
 • Sklenené misy sú vyrobené z nárazuvzdorného a tepelne odolného skla. Sú šetrné k životnému prostrediu, praktické a estetické, aj keď sa často neodporúča upustiť.

Objem nádoby a jej kapacita sú rôzne veľkosti. V 1,5-litrovej miske môžete miesiť asi 700 gramov cesta, ale zmiešajte 1,2 litra kvapaliny. A v 3 - 5 litrovej miske nebude možné poraziť malé množstvo produktov kvalitatívne.

Ďalšie kritériá výberu


 • Bezpečnosť. Kombajn musí byť vybavený vstavanou poistkou, ktorá vypne stroj v prípade preťaženia, prehriatia alebo poruchy.
 • Management. Mechanické spínače sú nekomplikované, ale spoľahlivé a ľahko opraviteľné v prípade poruchy. Dotykové ovládanie je inteligentné, pohodlné, ľahko ovládateľné, ale citlivé na prepätia a nepresné ovládanie.
 • Ďalšie funkcie. Niektoré modely sú vybavené súborom zbytočných funkcií, za ktoré navyše musia veľa platiť.

Najobľúbenejší výrobcovia

Lídri medzi výrobcami kuchynských spotrebičov - Bosch, Philips, Moulinex a kenwood, Spracovatelia týchto značiek stoja veľa, ale majú vysokú kvalitu a širokú škálu funkcií.

Najlepší pomer kvality k cene sa líši od spracovateľov potravín Krups, Clatronic, Zelmer, Ariete a ProfiCook.

Čínskych značiek zornička, Saturn, Vitek, Elbe, Liberton, Scarlett a DEX viacfunkčný, ale krátkodobý.

Tri z najhorších chýb kupujúcich


Bohužiaľ, nie všetci počúvajú rady odborníkov, a vybrať kuchynské spotrebiče v súlade s ich vlastnými preferenciami alebo na radu priateľov. Aké sú kritické chyby mnohých kupujúcich?

 1. Voľba kombinovať vzhľad. Mnohé ženy považujú kombináciu z hľadiska dizajnu. Vzhľad je dôležitý, ale je lepšie dávať prednosť prísnemu klasickému dizajnu od overenej spoločnosti Bosch, ako je trblietavý lesk od čínskej jednotky.
 2. Nákupný model "all inclusive". Trysky, prídavné misky a samotné zariadenie musia byť uložené tak, aby bolo vždy po ruke. V malých kuchyniach na to nemusí byť dostatok miesta a len ťažko budete chcieť dostať náhradnú trysku z hornej police. V dôsledku toho musíte naraziť na časti kuchynského robota alebo ich použiť v zriedkavých prípadoch.
 3. Výber nevhodného objemu misky. Rezanie zeleniny na konzerváciu v malej miske sa môže zmeniť na skutočné peklo, rovnako ako varenie dvoch polievkových lyžíc omáčky v 5-litrovej miske.

Loading...