Príslušný výber mlynčeka na kávu

Ako si vybrať dobrý mlynček

Šálka ​​aromatickej a osviežujúcej kávy. Znalci vedia, že nápoj vyrobený z obilnín poskytne značnú pravdepodobnosť rozpustnosti. Jedine čerstvo uvarená káva ukáže všetky chuťové výhody: s koláčovými tóny a príjemnou dochuťou.

Kedysi dávno, keď mlynček ešte nebol vynájdený, zrná boli jednoducho nasiaknuté vodou. Potom ich Arabi začali rozdrviť v mažiari av 15. storočí úplne vylepšili mechanizmus a vymysleli krabicu s mlynskými kameňmi. Brúsenie bolo také jemné a nápoj sám ukazoval nové chuťové línie. Mlynček na kávu má dokonca svoje vlastné narodeniny - 3. apríla 1829. Potom Angličan James Carrington oficiálne patentoval stroj, brúsil kávové zrná.

Hlavné kritériá výberu


V moderných obchodoch - obrovská škála kávovarov. Od rozpočtu až po drahé, od mechanických až po elektrické. Jedna možnosť pre niekoho sa zdá byť ideálnou, ale pre druhú úplne nevhodnú. Pri výbere mlynčekov na kávu musíte zvážiť niekoľko kritérií.

Stupeň mletia zrna

Takže na varenie v Turku budete doslova potrebovať prášok. Pre francúzsky lis, hrubé frakcie budú robiť, espresso bude vyžadovať homogénnu hmotu malých častíc. Rôzne typy mlynčekov na kávu ponúkajú rôzne stupne brúsenia.

objem

V priemere jeden hrnček potrebuje 7-8 gramov prášku. Pre jednu osobu sú vhodné mlynčeky na kávu s malou veľkosťou misky, pre veľkú rodinu, ktorá uprednostňuje piť kávu niekoľkokrát denne, je potrebná priestranná nádoba.

cena

Závisí od typu brúsky. Mechanická ruka - najlacnejšie. Ale elektrické, s množstvom ďalších funkcií, sú oveľa drahšie.

Hlavné typy kávových mlynčekov


príručka

Vymyslený raz Arabmi a vylepšený v našom dennom stroji. Štvorcová krabica s mlynským kameňom vnútri a otočným horným držadlom. Mletie zrna v homogénnej hmote je veľmi ťažké. Zvyčajne dostávate dosť veľké častice. Možnosť je vhodná pre tých, ktorí si radi pripravujú nápoj vo francúzskej tlači, ale pre Turkov je to neprijateľné.

Otrysy v ručných mlynčekoch na kávu sú keramické alebo kovové. Keramika je oveľa lepšie zachovať a prenášať chuť kávy, kovu - odolnejšie, ale priniesť do nápoja cudzie chuť. Disky sú spravidla umiestnené na viacerých pozíciách. Dlhá vzdialenosť - pre hrubé brúsenie, minimálne - pre menšie častice.

Kupujúci odporúčajú modely Gipfel KS 833 BP a Peterhof PH-12721.

Rotačný (nôž)

Takýto mlynček na kávu vo svojej forme sa podobá trepačke a miešaču zariadenia. Zrná sa nalievajú do nádrže, v ktorej sú už uložené silné nože. To všetko spravidla uzatvára priehľadné veko a je uzemnené rýchlosťou.

Kapacita sa značne líši: od 80 do 270 W. Nízkoenergetické sa neotáčajú rýchlo, preto zanechávajú dosť veľké častice. Objem nádoby je tiež variabilný: od 30 do 120 gramov. Výber závisí od požadovaného množstva kávy.

Teleso stroja je najčastejšie plastové alebo oceľové. Tá bude trvať oveľa dlhšie. Väčšina moderných modelov má ďalšie funkcie: dvojité nože, pohodlný sklon luku. Takéto možnosti, na rozdiel od nevylepšených náprotivkov, sú drahšie, ale zlepšenia v podstate nemajú žiadny vplyv na kvalitu brúsenia.

Výhody rotačných kávových mlynčekov: kompaktnosť, jednoduchá manipulácia, rozumná cena (od 400 do 3000 rubľov).

Dopyt sú modely: BOSCH MKM-6000, BOSCH MKM 6003, Moulinex A 591, Bork CG MGN 922, Tefal GT-30083 E.

Elektrický alebo mlynský kameň

Najchytrejší auto. Pracuje na princípe manuálu, ale mlynské kamene sú oveľa silnejšie a rotujú nezávisle. Iba tu sú dve misy: jedna pre fazuľu, druhá pre kávu. Stroj ponúka 10 až 15 možností brúsenia. Všetky parametre sú nastavené bezprostredne pred prevádzkou. Kapacita - až 300 gramov zŕn. Existujú také modely, ktoré môžete nastaviť počet šálok a budú si vybrať požadovaný počet zŕn na vlastnú päsť. Považované za najbezpečnejšie.

Najobľúbenejšie modely: DeLonghi KG 89, Braun KMM 30, Kenwood CG 600, Gaggia MM Steel, DEX DCGM 12

manuál:

  • Je potrebné uplatniť silu. Ruka sa unaví a brúska sa neustále posúva po povrchu.
  • Nemôžete rýchlo robiť kávu. Brúsiť zrno nejakú dobu trvať. Nie je vhodný pre tých, ktorí sa ponáhľajú do práce ráno.

rotačné:

  • Proces brúsenia nie je možné úplne kontrolovať.
  • Nie vždy jednotná konzistencia.
  • Je ťažké vybrať kávu z pod nože, môžete sa zraniť.

Burr:

  • Neexistujú žiadne nevýhody ako také. Pred použitím si musíte prečítať návod, aby ste sa zoznámili s mnohými funkciami

Bez ohľadu na typ v mlynčeku na kávu nie je možné brúsiť: korenie, cukor, obilniny. To určite ovplyvní chuť kávy, ktorá sa následne rozomelie.

Loading...