Kompetentný výber aerogrill

Ako si vybrať konvekčnú rúru

Konvekčná pec - kompaktný kuchynský spotrebič, ktorý umožňuje varenie rôznych jedál konvekciou. To znamená, že jedlo je fúkané prúdom horúceho vzduchu, ktorý je nasmerovaný ventilátorom z vykurovacieho telesa.

Dobrá konvekčná rúra môže nahradiť mnohé domáce spotrebiče (parný hrniec, kebab sporák, hriankovač, fritézu, mikrovlnnú rúru atď.), Pretože vám umožňuje variť polievku alebo piecť kurča a fajčiť ryby alebo smažiť orechy. Je to sklenená banka s vekom, do ktorej sú vložené ventilátory a vykurovacie teleso.

Nepochybným plusom takéhoto kuchynského spotrebiča je schopnosť variť bez použitia oleja a tuku, zatiaľ čo prebytočný tuk zo samotného jedla prúdi do špeciálnej panvice. Okrem toho, konvekčná rúra umožňuje variť niekoľko jedál naraz, bez miešania pachov a detí v miestnosti.

Hlavné charakteristiky konvekčnej pece


Po zhodnotení všetkých výhod takéhoto moderného domáceho spotrebiča je možné pristúpiť k výberu konkrétneho modelu. Zároveň musíte okamžite rozhodnúť, na aké účely budete potrebovať konvekčnú rúru.

Ak máte v pláne ho používať iba za účelom občasného pečenia mäsa alebo rýb, potom je vhodný model rozpočtu s minimálnym súborom funkcií. A pre ženy v domácnosti, ktoré potrebujú aerogril pre vynikajúce kulinárske experimenty a pečenie, stačí multifunkčné zariadenie so sadou príslušenstva.

Pri výbere konvekčnej rúry (bez ohľadu na jej funkčnosť) dbajte na tri hlavné parametre:

Objem panvice

Tento parameter je označený dvoma číslami. Pre malú rodinu je celkom vhodná konvekčná rúra s objemom 8 - 12 litrov, kde 8 l je štandardný objem banky a 12 l je maximum (zvýšené pomocou špeciálnych krúžkov). Štandardné aerogrily majú objem 10-14 litrov a spotrebiče s veľkým hrncom (12-16 litrov) môžu ľahko držať celú husiu alebo sklenenú nádobu na sterilizáciu.

Prístrojový výkon

Priemerné indexy pre konvekčnú pec sú 600-1700 W, zatiaľ čo čím výkonnejšie je zariadenie, tým rýchlejšie sa jedlo bude variť. Ale príliš mocné zariadenie spotrebuje veľa elektrickej energie a niektoré pokrmy v ňom môžu byť predávkované.

Typ elektrického ohrievača

Väčšina lacných modelov je vybavená halogénovými ohrievačmi a spoľahlivejšie a kvalitnejšie modely sú vybavené kovovým rúrkovým elektrickým ohrievačom.

Ale tak, že jedlá pripravené v tomto modernom kuchynskom spotrebiči vás vždy potešia, mali by ste venovať pozornosť iným vlastnostiam konvekčnej rúry pred jej zakúpením.

A rovnako dôležité je venovať pozornosť na ...


  • Riadiaca metóda (mechanická alebo elektronická). V jednoduchých modeloch sú zvyčajne k dispozícii dva otočné gombíky, ktoré umožňujú nastaviť požadovanú teplotu a dobu varenia. A vo viac funkčných aerogrills sa používa moderný dotykový ovládací panel so súborom programov na varenie (grilovanie, pečenie, dusenie atď.).
  • Obal. Môže byť odnímateľný (vyžaduje ďalšie miesto na umiestnenie) alebo namontovaný na konzole - pohodlnejšie na použitie.
  • Rýchlosť ventilátora V lacných zariadeniach nie je ventilátor regulovaný av moderných funkčných modeloch môže ventilátor pracovať v jednom z troch režimov.

Okrem toho dávajte pozor na prítomnosť ďalších funkcií (vrátane samočistiaceho) a pomocného zariadenia na prípravu rôznych jedál.

Populárne konvektomaty

Ruský trh má širokú škálu low-end modely ($ 70 - $ 140) pre výrobcov, ako je jednotka, Polaris, Sinbo, VES, úsmev, Tieto jednoduché zariadenia sú určené na varenie jednoduchých jedál a majú mechanický typ ovládania, odnímateľné veko, halogénový ohrievač a jeden režim ventilátora.

Aerogrily so zlepšenou funkčnosťou sú vybavené elektronickým riadiacim systémom, sklopným vekom a kovovým vykurovacím prvkom. Cena týchto modelov začína na 150 dolárov, a medzi dobre-známy výrobcovia môžu byť uvedené spoločnosti, ako je Tefal, Bosch, Vitesse a Philips.

V niektorých prípadoch nákup tohto moderného kuchynského spotrebiča neprináša uspokojenie, pretože:

  • Keď ste sa rozhodli ušetriť, kúpili ste konvekčnú rúru s halogénovými vykurovacími prvkami. Jeho maximálna životnosť je 3 roky a minimálny režim varenia a dráždivé oči pravdepodobne neľudia. Preto je lepšie zastaviť na prístroji so spoľahlivým kovovým ohrievačom.
  • V zakúpenom modeli je mriežka, ktorá zabraňuje priamemu pôsobeniu horúceho vzduchu na miske, upevnená a vyrobená z drôtu. V takejto konvekčnej peci väčšina jedál bude horieť alebo vysychať a bude veľmi ťažké ju čistiť. Najlepšou možnosťou je kovová odnímateľná mriežka s kruhovými otvormi.
  • Celková hmotnosť hrubej sklenenej panvice je často 4 - 8 kg, takže bude veľmi ťažké si ju sami umyť. Spravidla sa musia ručne vyčistiť aj modely so samočistiacou funkciou.

Teraz viete, ako si vybrať kvalitnú konvekčnú rúru, ktorá vyhovuje vašim potrebám, a vyhnúť sa najčastejším chybám pri kúpe takéhoto kuchynského spotrebiča.

Loading...