Nevýhody Samsung Galaxy S6 Edge, o ktorých väčšina recenzií nehovorí

Zakrivený displej smartphone, ďaleko od ideálu

Samsung Galaxy S6 Edge je teraz považovaný za najdrahší smartphone medzi modelmi operujúcimi pod operačným systémom Android. To však neznamená, že kupujúci zariadenia bude 100% spokojný. Nižšie sa dozviete o typických nedostatkoch, ktoré má toto zariadenie.

Hlavné nevýhody

Klzké telo

Prvým problémom smartfónu je, že jeho telo sa ukázalo byť klzké. Počas šiestich mesiacov existencie Samsung Galaxy S6 Edge, keď zariadenie opakovane vykĺzlo z ruky majiteľa. Dôsledky takéhoto pádu sú rozdielne - v približne polovici prípadov používateľ utrpel poškodenie displeja. Musím povedať, že takýto prípad sa nepovažuje za záruku?

Riešenie podobného problému je možné len zakúpením prípadu. Ale potom musíte zabudnúť na brilantný vzhľad zariadenia - budete sa tešiť iba dizajnu krytu.


Nízka životnosť batérie

Spočiatku sa zdá, že z jedného náboja zariadenie funguje veľmi dlho. Batéria s kapacitou 2600 mAh, ktorá je tu nainštalovaná, vám umožní sledovať videá počas 12 hodín a 20 minút. Pri spúšťaní 3D hier nie je všetko zlé, keď náboj trvá 3 hodiny a 50 minút. Je však dobre vidieť, že tvorcovia optimalizovali komponenty len pre takéto úlohy. Ak chcete používať neštandardné funkcie, potom narazíte na skutočnosť, že batéria sa začne vybíjať doslova pred našimi očami. Toto je napríklad uľahčené sledovaním videí pomocou prehrávača tretej strany alebo pomocou čítačky PDF.

Zariadenie samozrejme podporuje technológiu rýchleho nabíjania. To však nemení skutočnosť, že nabíjačka by mala byť v ruke každú noc. Dlhšiu výdrž batérie je možné dosiahnuť len pravidelným zapnutím úsporného režimu. Používanie tohto zariadenia v tomto režime však nie je veľmi výhodné, pretože farebný gamut sa zmení na tmavší a bezdrôtové moduly začnú pracovať prerušovane.

Rovnako dôležité nevýhody

Kontroverzná ergonómia

Z času na čas bude majiteľ prístroja konfrontovaný so skutočnosťou, že senzor na zakrivených okrajoch displeja nerozpoznáva stlačenie. Musíte urobiť druhý alebo dokonca tretí pokus. Alebo použite iba špecializované aplikácie, ktorých rozhranie neznamená dôležité prvky na okrajoch obrazovky. Súhlasím, toto nie je to, čo očakávate od takého drahého zariadenia.

Niektorí kupujúci sa tiež môžu sťažovať na príliš ostré hrany. Problém však nie je v tom, že sa môžete znížiť pomocou smartfónu. Nie, nemôžete sa poškodiť, ale budete musieť trpieť používaním zariadenia. Ak je ľahké ho vytiahnuť z vrecka, skúste zdvihnúť zariadenie, ktoré leží hore! Vzhľadom k veľmi tenkej strane tváre, je to veľmi ťažké urobiť. Niektorí povedia, že je to maličkosť. Ale kvôli takýmto maličkostiam sa postupne zhoršuje dojem zo smartfónu, na nákup ktorého boli použité obrovské peniaze.


Jeden reproduktor

Reproduktor umiestnený tu sa ukázal byť hlasný, hudba sa hrá jasne a bez akýchkoľvek artefaktov. To však nemení skutočnosť, že je tu sám. Necítite stereofónny efekt. Nezaoberali by sme sa tým, ale aj lacnejšie zariadenia od HTC sú vybavené dvomi reproduktormi. Niektorí kupujúci Samsung Galaxy S6 Edge povedia, že ich smartphone znie skvele. Ale títo ľudia jednoducho nedržali vo svojich rukách vlajkové zariadenia od spoločnosti HTC.

Menšie problémy

Povolení inžinieri a niekoľko ďalších nedostatkov. Niektoré z nich môžu byť ľahko odpustené, zatiaľ čo iné tiež sťažujú používanie zariadenia.

  • Žiadny slot pre pamäťovú kartu - tento smartphone kupujúci bude musieť prijať. Ak pravidelne sťahujete veľa hier a filmov, potom si musíte vybrať model s veľkým množstvom permanentnej pamäte a zaplatiť veľmi slušnú sumu.
  • Žiadna zásuvka pre druhú kartu SIM - menej významná chyba. Mnohí obyvatelia krajín SNŠ však stále radi využívajú služby dvoch telekomunikačných operátorov naraz. Takíto ľudia určite nebudú uvažovať o kúpe Samsung Galaxy S6 Edge.
  • Drahé doplnky - Tento nedostatok vyplýva z cenovej politiky juhokórejskej spoločnosti. Kúpil drahý smartphone - pripravte sa na vidličku a príslušenstvo. Samozrejme, môžete si objednať kryty v Číne, ale pokiaľ ide o kvalitu, stratí úplne značkové výrobky.

Neexistujú žiadne ideály

Ako viete, tento model je sotva ideálny. Ale nebojte sa toľko chýb. V žiadnom prípade nepovažujeme Samsung Galaxy S6 Edge za zlé zariadenie, pretože existuje mnoho ďalších pozitívnych aspektov smartfónu!

Loading...