Popis robotového vysávača iRobot Scooba 450

Robotový vysávač iRobot Scooba 450 - výhody, nevýhody, vlastnosti

Technické špecifikácie

charakteristiky
typrobota
Spôsoby pohybucikcak pozdĺž stien
Obmedzovač čistiaceho priestoruvirtuálnej steny
Zdroj napájaniabatérie
batérieNiMH
Výdrž batérie40 min
senzoryoptický
zobraziťtam je
čisteniemokrý
Zberač prachucyklónový filter
Regulátor výkonužiadny
rysy
Rozmery vysávača (ŠxVxH)36,576x36,576x9,144 cm
závažia3,765 kg
Ďalšie informácieVrátane 1 virtuálnej steny

IRobot Scooba 450 Robot Vacuum Recenzie

dôstojnosť

 • Pohodlné hlasové rozhranie v ruštine
 • Jednoduchá údržba
 • Štýlový vzhľad

nedostatky

 • Nie je vhodný pre podlahové vykurovanie
 • Nie je vhodný pre veľké plochy
 • Neefektívne spreje vodu - pre podlahové kúrenie s matnou dlažbou je voda príliš nízka, okamžite schne. Pre celý cyklus nespotrebuje ani polovicu nádrže vody. A zo špinavého vylejte len pár lyžíc v objeme.
 • Pracuje v cykloch zreteľne v čase 20 a 40 minút, čo postačuje na pranie len jednej miestnosti, po ktorej nie je povinné nabíjanie závislé od stupňa vybitia batérie. To značne obmedzuje čistenie veľkého bytu alebo domu bude trvať celý deň, ktorý takéto čistenie pripraví.
 • Posledná tretina cyklu nestrieka vodu, už dlho suší podlahu, to znamená, že skutočný čas mokrého čistenia nie je 20 a 40 minút, ale 10 a 25 minút, čo je vhodné len pre malé miestnosti.
 • Cyklus nie je možné prerušiť. Ak sušenie začalo a miestnosť nebola dostatočne umytá, potom nie je možné sušenie zastaviť a začať pranie. Vypnutie robota nepomôže, ale len celý cyklus nabíjania.

komentár
Domy majú Rumba 5 rokov. Čítala o Scuba a bola pripravená na svoje nedostatky, nezvyčajných majiteľov Rumby. Ale ja som čítal o Scuba 390, a keď bol čas kúpiť, objavilo sa 450.
Základné údaje. Dom 130m2 s otvoreným priestorom bez dverí a hrubými dlaždicami, teplé podlahy všade. Drsnosť dlažieb a vyhrievaných podláh sa ukázala byť rozhodujúcim faktorom, ktorý znemožnil prácu 450 potápania. Nikde nie je napísané o práci Scuba na teplých podlahách a teraz chápem prečo - na predchádzajúcom modeli je úplne iný princíp fungovania a nový model má stále príliš málo recenzií a tento problém zjavne nedosiahol masy.
Ide však o to, že na rozdiel od potápania 390 a všetkých bodov, 450 nepracuje pri prejazde, po ktorom robot opustí čistý pás, ale v cykle v 3 fázach: 1) striekanie vody po celom povrchu, 2) montáž špinavej vody s kefami z mokrej podlahy 3) sušenie podlahy. T e prvý, ona zmáča VŠETKY čistiace plochy, potom sa ALL umyje, potom schne. A pretože to rozmazáva extrémne málo vody, potom, keď ide do druhého čistiaceho cyklu, nie je prakticky žiadna voda a blato, ktoré nemalo čas zmäkčiť, je opäť iba zmáčané. A tretia pasáž je vo všeobecnosti zbytočná - podlaha je dlhodobo suchá a schne ju asi 15 minút.
Teraz, o kvadratúre. Otvorený priestor chodby - kuchyne a obývačky musel byť rozdelený do 4 zón (ak sú rozdelené na 2, voda schne na jednom mieste, zatiaľ čo potápanie beží na druhom mieste a čistenie nie je vôbec možné), pričom sú tu aj samostatné WC zóny a 2 izby. Na čistenie jednej podlahy potrebujete 6 cyklov čistenia - to je zbytočné.
Nevidel som nadšené komentáre o potápaní, že omýva dlaždice lepšie ako človek, po vysušení podlahy sa nelíši od tej špinavej. Ale! Keď sme zmenili 450 na 390, všetko padlo na miesto. V jeden večer sa plocha 80m2 umyla na jedno nabitie a podlaha stratila belavý povlak.
Myslím si, že tento model je vhodný pre tých, ktorí majú laminát, pretože ponecháva menej vody ako 390. A pre byt s kobercom, kde je umývateľný povrch je malá kuchyňa, chodba a WC.
anonim, 2014-11-06 ohodnotenie 2


dôstojnosť

 • Robot je roztomilý, veľmi ľahký a ľahko sa udržuje. Osviežuje podlahy celkom dobre (za určitých podmienok, pozri nižšie). Rýchle nabíjanie. Dobre umývané rohy.

nedostatky

 • Pravidelne podglyuchivaet. Žiadne režimy preskakovania sušenia. Nevyhovuje dostatočne dobre v miestnostiach aj bez príliš veľkej pracovnej záťaže. Ak ho nepoužívate každý deň, opláchnite filter, inak prestane plniť vodu. Nedá sa vyrovnať s prahmi ani 5 mm. Pred použitím si vyžaduje dôkladné predsušenie. Žiadne čítanie karty izby za takéto náklady.

komentár
Kúpili sme si potápanie pred pár mesiacmi v vidieckom dome. Potápanie bolo zakúpené výhradne na kozmetické účely, pretože Máme 2 veľké psy, ktorí trávia väčšinu času v 1. poschodí. Preto aj napriek praniu labiek zostávajú výtlačky stále. Robím hlavné čistenie s práčkou, ale to bolo dosť pre mňa, aby to čistenie každý druhý deň. Máme všetko podlahové kúrenie - žula a dlažba. Vskutku, s teplými podlahami je situácia trochu zložitejšia a závisí od úlohy, pre ktorú bola jednotka zakúpená. Preto sa chcem podeliť o to, ako som porazil toto potápanie a urobil z neho prospech. Okamžite si zarezervujte, naše podlahy sa takmer nikdy nezapnú na plnú kapacitu + izby sú zatiaľ minimálne zariadené. V deň kúpy, ktorý rozbalil tento zázrak, som psychicky rozdelil obývaciu izbu 1. poschodia na štvorce po 28 m2 (podľa údajov výrobcu). Poslal ho na najhlúpe miesto. Po 40 minútach Som úplne sklamaný a veľmi rozrušený. Vskutku, všetko je nejako rozmazané, v komore nie je takmer žiadna špinavá voda, je čistá, z nejakého dôvodu zostáva. Umývané to jednoducho nemôže volať. Myslel som. Nasledujúci deň, 10 m2. Výsledok bol omnoho lepší. Ale vôbec mi to nevyhovovalo. Potom som sa presunul do 2. poschodia, kde nie sú žiadni psi. Odteraz, skoro 2 mesiace, sa potápanie každý deň plazí okolo môjho druhého a tretieho poschodia a veľmi dobre si poradí s jeho úlohou. Áno, je to veľmi hemoroid prideliť pozemky ani 28 metrov štvorcových, ale len 10 libier celkovo! dokonca 28 m. je to zábavné! Ale vďaka potápaniu, teraz robím umývanie 2-3 poschodí raz mesačne umývaním auta a pokojne míňam nervy na čistenie tlapových odtlačkov. Osobne mi prišla, ako výsledok experimentov.
Ako objektívny výsledok: 1) nikdy nečistite silné nečistoty. 2) Ak je miestnosť plná nábytku, je úplne zbytočná! (zmätený) .3) Úplne nedokončený model pre takéto náklady.
anonim, 2014-12-16 ohodnotenie 3


dôstojnosť

 • Po čistení pocit čistoty.

nedostatky

 • 1) Filter je upchatý, ktorý sa po každom čistení (alebo takmer vždy v závislosti od znečistenia) musí odskrutkovať pomocou SCREWDRIVER a umyť. Ak sa opláchnete, robot sa nemusí dopustiť chyby a umyť podlahu bez vody. Alebo uprostred umývadla zastavte striekajúcu vodu.
 • 2) Ak máte doma tupé profily medzi laminátovou a porcelánovou kameninou alebo akékoľvek malé prášky (máme 4 mm) hladké bez rohov, robot ich otupí. Pravidelne ich vníma ako prekážku, preto je proces čistenia komplikovaný.
 • 3) Čistenie kefy po čistení kmeňov) Ale vytieranie podláh ešte otravnejšie, takže robot bude))
 • 4) Vysoká cena za takú dumbass))

komentár
Robot šťastný napriek všetkým nedostatkom. Manžel ponúkol, že sa vráti, ale podlahy nevypieral, takže jeho robot nebol taký ohromený. Odídeme)) Budeme používať a milovať. Domáce čisté!
anonim, 2014-07-27 ohodnotenie 4


dôstojnosť

 • Hoci nie je dokonalý, umýva, pohybuje sa veľmi rýchlo, lepšie kefy ako predchádzajúci model. jednoduchšie ovládanie, trochu tichšie ako Scooba 390

nedostatky

 • Nižšie v komentároch

komentár
Toto je môj druhý robot, predtým Scuba 390, vzal ho do práce v kancelárii, aby umyl podlahy po dvoch poruchách. 1 členenie - koleso zlomil, musel som si kúpiť na eBay, pretože v kancelárii. servisné centrum na Ryabinovaya odmietol, hoci robot je biely. Povedali, že nesprávne vyplnili gar. prejsť. Potom môj manžel nejako zmenil obe kolesá, robot Scooba 390 pracoval ďalší mesiac a držiak krytu nádrže na vodu sa zlomil. Lepené super lepidlom. Čo je zábavné, tento obal hovorí Made in China!
Kúpil som si Scuba 450, myslím, že vo všeobecnosti je všetko v reklame v pohode. Prvých 20 minút sa mi všetko páčilo, kvalita plastu je lepšia, pohybuje sa 3 krát rýchlejšie. Po 20 minútach sa objavili húfy.
1) Tam, kde sa zastavila Scuba 390, nová necestuje, pretože je vyššia. Okamžite, keď uviazla pod pohovkou, neprišla vôbec pod kuchynské súpravy, ako keby bola nízka, minulé mydlo tam bolo ľahké.
2) Po 20 minútach robot prestal striekať kvapalinu. Všetky umyté, vyčistené - to isté. Išiel som až do konca, znova nabitý, opäť to isté. Na internete čítať, že musíte vyčistiť filter zakaždým. Aby ste ho vyčistili, musíte odskrutkovať skrutku, a tak zakaždým! Aj keď som si všimol, že robot je umytý a čistený rýchlejšie ako predchádzajúci model. Vyrobené pohodlnejšie.
3) Robot umýva iba 35 štvorcov (presnejšie povedané, je to tak chaotické, že nezáleží na tom, koľko sa umyje, len zanecháva veľké nemyté kúsky), Scuba 390 mala tri umývacie cykly, to bolo dosť pre naše 70 m2, nové potápanie a ešte menej. Je to v odnushke používať
4) Podľa môjho názoru, horšie než Scuba 390, pretože to riadi rýchlo.
5) To bije o nábytku, rovnako ako predchádzajúci model, a to je napísané na krabici, že zaobchádza s nábytkom opatrne, čo zjavne nie je pravda.
6) Ak sú aj malé prahy - robot neprejde.
7) Ak je veľa vlny alebo vlasov, musíte ich predčistiť vysávačom (alebo robotom na suché čistenie), pretože filter je okamžite upchatý a Scuba nestrieka kvapalinu.
anonim, 2014-08-09 ohodnotenie 2


dôstojnosť

 • Umýva podlahy

nedostatky

 • 1. Môže sa používať len po čistení pomocou suchého vysávača.
 • 2. Malá čistiaca plocha
 • 3. Vysoké náklady vzhľadom na to, že počas počiatočného spustenia je problém
 • 4. Ťažkosti s umývaním vodného filtra v nádrži starého dizajnu (potreba použitia skrutkovača).
 • 5. Neschopnosť prerušiť cyklus čistenia
 • 6. V porovnaní s bežným umývacím vysávačom vyžaduje častejšiu údržbu (čistenie kefou).

komentár
Kúpil Scuba 450 na odporúčanie priateľa. Prišiel domov, účtovaný, ako hovorili v obchode po dobu 12 hodín, pripravený na čistenie a spustenie. prvých 5 minút vysávač nastriekal vodu na zem a potom sa zastavil. Zostávajúci čas pracoval v suchu. Opätovné nabíjanie a spustenie na čistenie. Potom, čo pracoval 15 minút, som dal chybu 019. Začal som volať obchod, pýtať sa, prečo to neumýva podlahy. Po niekoľkých telefonických konzultáciách a bez riešenia problému sme sa dohodli, že ho privediem do obchodu a pošlú ho do servisného strediska. Ako výsledok, ukázalo sa, že zlé čistenie bolo spôsobené tým, že silikónové trubice prilepené spolu vo vysávači sám kvôli dlhodobému nepoužívaniu. Tiež servisné centrum zmenilo vymeniteľnú nádrž pre prívod kvapaliny, dalo aktualizovaný, jeho plus je, že filter nemusí byť odskrutkovaný pomocou skrutkovača, má malú rukoväť, stačí ho otočiť a odstrániť filter. Tiež stiahli nový firmvér. Výsledok - najprv strieka vodu po celej podlahe, potom sa zbiera a schne. Som spokojný s upratovaním, hoci veľmi znečistené oblasti sa nevyčistia prvýkrát. Celkovo spokojný s nákupom.
anonim, 2014-12-29 ohodnotenie 4


dôstojnosť

 • Vykonáva svoju funkciu.

nedostatky

 • Autonómia Scooba 450 objektívne nižšia ako Roomba 780

komentár
Bol som pomocou Roomba 780 viac ako rok, som veľmi spokojný: odišiel som na víkend, naprogramovaný na každý deň neprítomnosti, vrátil sa do bytu (70 m2) čistý, služba trvá 5 minút týždenne. S Scooba 450 to nebude fungovať. Je potrebné vymeniť vodu (5 minút) a účtovať (2-3 hodiny) po každom čistení v miestnosti 20-30 m2. Čo chýba v Scooba 450 je základ pre dobíjanie a výmenu vody, ale to je úplne iný robot. Scooba 450 znížil náklady na čistenie podlahy z 2 hodín týždenne na 30 minút týždenne. Byt ako celok sa stal čistejším (subjektívnym).
Bodrikov Vladimir, 2014-07-22 ohodnotenie 4

testu

Loading...