Popis automobilových pneumatík Gislaved NordFrost 100

Pneumatiky Gislaved NordFrost 100 - výhody, nevýhody, vlastnosti

Technické špecifikácie

Všeobecné charakteristiky
vymenovanieVymenovanie: pre auto / pre SUV
sezónnosťSezónnosť: zima
priemerPriemer: 13/14/15/16/17/18/19 "
Šírka profiluŠírka profilu: 155/165/175/185/195/205/215/225/235/245/265 mm
Výška profiluVýška profilu: 40/45/50/55/60/65/70/75/80
Funkcie a funkcie
Index maximálnej rýchlostiMaximálny index rýchlosti: T (do 190 km / h)
Index zaťaženiaIndex zaťaženia: 75 ... 116
Maximálne zaťaženie (na pneumatiku)Maximálne zaťaženie (na pneumatiku): 387 ... 1250 kg
Spôsob tesneniaMetóda tesnenia: bezdušová
dizajnKonštrukcia: radiálna
Technológia RunFlatTechnológia RunFlat: nie
tŕniaTŕne: áno

Recenzia zimné pneumatiky Gislaved NordFrost 100

dôstojnosť

 • cena
 • Eminent výrobca
 • Navrhnuté vo Švédsku
 • Výroba v Nemecku
 • Nový model vyrobený v roku 2013 (gumová zmes je čerstvá)
 • Vyzerá to veľmi húževnatá špica

nedostatky

 • NO

komentár
Kúpil som súpravu za dumpingovú cenu 4060 str. pre pneumatiku 215/65 / R16 v internetovom obchode. S dodávkou do Murmansk vyšiel 17200 str. na sadu. Včera nastaviť, kým beží; keď začne mraziť alebo sneh - pridajte recenziu.
UPDATE: gumový beh v 600 km. Veľa snehu včera padlo a dnes sa v Murmansku teplota pohybovala od -2 do 3 stupňov. Na pneumatikách na snehu a na mokrom povrchu sa perfektne hodia pneumatiky. Predtým tu bol Gislaved Nord Frost 5 - nemohol toľko zvládnuť. Na mierne ľadovom a mokrom asfalte sú pneumatiky mimo chvály. Máme reliéfne mesto - mnoho strmých kopcov, často ľadových; pre túto gumu, pri teplotách, ktoré udávam ja a cez kašu, sa bez problémov dostane na kopec (Auto-Camry 2013). Aj keď veľmi potešený - uvidíme, čo sa stane, keď mráz, ktorý čoskoro sľubuje.
KOMPLETNÉ ZNOVU: Tentokrát je najazdených už asi 1500 km. Pri teplote -7 stupňov pneumatiky sa ukázali ešte lepšie ako pri -2. Na ľadových a zasnežených kopcoch sa chovajú úžasne, hlavná vec nie je veľa plynu a pneumatiky sa vytiahnu. V prítomnosti antibuksy a ESP na ceste sa chová predvídateľne. Počkajme na silnejšie mrazy ...
KOMPLETNÉ ZNOVU: Beh už 3000 km po zasnežených Murmanských cestách a vidieckych cestách pri teplotách do -15 stupňov. Bolo tu niekoľko silných snehových búrok, počas ktorých guma Gislaved Nord Frost 100 na nespevnených cestách konečne vytvorila povesť vynikajúcej gumy. V spojení s protišmykovými a protišmykovými systémami Toyota Camry má táto guma vynikajúcu prácu pri svojich úlohách. V tomto dodatku zdôrazňujem vynikajúce veslovanie na voľnom snehu v kopci.
anonim, 2013-12-02 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Kvalitné hroty.
 • Dobré drží na každom povrchu.
 • Nízky hluk.
 • Hodnota za peniaze.

nedostatky

 • zrejme nie sú. Za sezónu nenašli.

komentár
Prešiel na tomto kaučuku asi 8 tisíc km. Získané v októbri 2013 za 3150 za valec vo výške 185/60 / R14. Prevádzkoval v podmienkach Novosibirsku. Guma sa ukázala veľmi dobre, dokonca nečakane dobre. Vybrala som si medzi vedúcimi zimnými pneumatikami: Nokian Hakka 7, Gislaved NF 5 a NF 100, Hakka okamžite vypadla kvôli cene, NF5 a NF100 vyzerali oveľa prijateľnejšie, ale model NF5 je už starý a NF100 je najnovším modelom roku 2013, NF5. Rozdiel medzi nimi v počte hrotov, tak ako v súlade s európskymi normami, bol ich počet znížený kvôli vplyvu na asfalt. Na NF100 je ich menej, ale NF100 sa stále vyrába v Nemecku a NF5 v Rusku. Nebudem hovoriť, že ruská výroba je horšia, ale stále som chcel nemecké pneumatiky)
Chcel by som upozorniť na vynikajúcu manipuláciu s vozidlom s touto gumou a priemernú hladinu hluku. Z hluku poviem jednu vec - sú to hroty, musia robiť hluk! Ale s mierou, rovnako ako táto guma. Pre porovnanie môžem povedať toto - v porovnaní s pneumatikami Amtel, ktoré sú tam pokryté! Rozdiel je v nebi a na zemi! Mnohí ľudia píšu, že guma má mäkkú bočnú stenu, ktorá sa bojí bočných výrezov - to nie je pravda, alebo skôr sa dá rezať guma. Na jar som letel do obrovského otvoru v asfalte - v dôsledku toho nie je možné obnoviť dva disky (ohnuté a osem na nich), ale NF100 nie je stopa !!! Pneumatika už bola prekvapená. Okrem toho všetky hroty pre sezónu zostali na svojom mieste! Udržiava cestné pneumatiky na úrovni, že suchý asfalt, že sneh, že ľad. (Hlavnou vecou je, aby sme šli múdro, predtým, ako vôbec nebola žiadna zimná pneumatika - a nič) Vo všeobecnosti som počas zimy nikdy nezlyhal, hoci môj štýl jazdy je agresívny.
Pre sezónu - viditeľné známky opotrebovania - nie!
Smirnov Sergey, 2014-04-13 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Stabilita v snehu, spojovacie vlastnosti na všetkých povrchoch, vysoká úroveň pohodlia, nízky hluk.

nedostatky

 • Zdá sa, že nie

komentár
Inštalovaný na Tiguan 215 / 65R16 (4030 rubľov za kus) a Ford Fiesta 175 / 65R14 (2100 kusov). Prvých 300 kilometrov silných. Po spustení sa hluk vrátil do normálu.
Z nedávnych pozorovaní:
Tiguan - diaľnica -5 -10 stupňov. Ľad a sneh. Rode v silnej snehovej búrke. Stabilita výmenného kurzu 90-120 je vynikajúca. Brzdenie ľadom so snehom je jednoducho skvelé. Od 120 som musel raz prudko zabrzdiť: (hrnce vyskočili podo mnou) na axiálnom snežnom snehu a pod ním ľad! Nečakal som takéto spomalenie čestne. Nuž, nemôžem objektívne vyhodnotiť priechodnosť na panenskej pôde, a teda všetky rovnaké pohony všetkých kolies. Dotýkalo sa príliš dobre.
Rozdiely v hladkosti s letným Bridzhsounom si nevšimol. 2,3 atm.
Fiesta je mesto, niekedy nie celkom čisté ráno. Rýchlosť až 80. Zrýchlenie a smerová stabilita sú vynikajúce. ESP veľmi zriedka a jemne zasahuje a zvláda. Vo dvore veslovanie cez záveje a tam a späť. Brzdenie je vynikajúce, len zriedka prichádza k aktivácii ABS.
Akustický komfort je normálny. Hladká jazda je oveľa lepšia ako bežný Michelin PE2, ale je to R15! 2,0 atm. Jediná vec, že ​​auto sa stalo viac ochotný pomstiť sa chvostom v zákrutách s extra rýchlosťou, ale drift je hladký a ľahko narovnať (podľa môjho názoru, fiesta je model manipulácie v triede - v lete si nemôžete myslieť na to, akú rýchlosť sa zmeníte na obrat)
Na asfalte sú dojmy podobné - spomaľuje sa celkom dobre, takmer nevyžaduje riadenie v priamom pohybe, spoľahlivo brzdí a ľahko meria spomalenie. Zvraty trochu viac rozmazané, ale bez ostrých reakcií.
Rôzne autá, rôzne rozmery. Negatívne emócie nespôsobujú ani ostatných. Odporúčam.
Balandin Pavel Viktorovich, 2013-12-17 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Primeraná cena, dobrý pristávací bodec, nízky hluk.

nedostatky

 • Aký druh závažných nedostatkov, ktoré by neboli konkurenti neodhalili.

komentár
Tieto pneumatiky v rozmere 205/60/16 pracujem na Opel Astra ST. Za celú poslednú sezónu a začiatok súčasných pneumatík jazdil o niečo viac ako 30t.km.
Podľa môjho názoru jedna z najvhodnejších ponúk z hľadiska pomeru cena / kvalita. Pre celý kilometrový výkon nestačí 1 bodec na celú súpravu.
Veľa som cestoval na rôznych pneumatikách. V týchto chcem zdôrazniť naozaj nízku úroveň hluku. Ten, kto s týmto tvrdením nesúhlasí, jednoducho nešiel napríklad do Dunlop SP Winter ICE 01, no, alebo do Nokian Nordman 4.
Pneumatika sa ukázala celkom dobre v zasneženej slanej kaši a valcovanom snehu. Ľad a hlboký sneh sa prenáša priemerne, na ľade sa pomaly spomaľuje, naopak drží určitú rýchlosť, potom sa jemne rozbije. V hlbokom snehu sa rýchlo pochovali. Vďaka mäkkej bočnej stene sa dobre vyrovná s rozjazdom, ale zároveň sa dostatočne rozvalí v rohoch, vozidlo sa plaví mierne rýchlosťou. Jámy a hrboly poháňa veľmi pohodlné.
Dobrá univerzálna zimná pneumatika, za volantom sa cítite celkom pohodlne, a to ako na mestskom kaši, tak aj na neznečistených cestách. To, čo sa od tejto pneumatiky dá očakávať, nie je vhodné, najmä ak ste fanúšikom aktívneho štýlu jazdy.
Znížil stupeň pre spracovanie, pretože na vonkajšej strane sú švy na odliatkoch a vyhodnotenie vhodnosti prevádzky pre neprítomnosť ozvučnice v danom rozmere na ochranu disku proti obrubníkom atď.
anonim, 2014-11-10 ohodnotenie 4


dôstojnosť

 • Pohodlné, predvídateľné, pri brzdení na všetkých troch povrchoch, cena 4500 p.

nedostatky

 • Malý rachot po 60 km / h na zamrznutom asfalte, myslím, že zmizne po spustení (Toyota Avensis)

komentár
Osem sezón (~ 70000-80000 km) odlet pre Gislaved Nord Frost 3 (neudržateľné pneumatiky, hroty samozrejme všetky opotrebované, 20 percent vyletel, ale behúň je takmer neporušený). V porovnaní s Gislaved Nord Frost 100 môžem povedať, že nové pneumatiky pracujú s nepravidelnosťami a spojmi o niečo lepšie (bočná stena je o niečo mäkšia). Tkanie je rovnako pohodlné ako NF3, auto nechodí, ide rovno. Brzdy, samozrejme, na nových pneumatikách s hrotmi a na starých pneumatikách nie sú správne na porovnanie (je jasné, že nebo a zem). Je veľmi nápadné, že pri všetkých indikáciách guma nie je presne horšia, či už na par alebo lepšie, len čas ukáže o spoľahlivosti a trvanlivosti. Nové pneumatiky boli splnené. Odporúčam kúpiť.
Andreyev Andrey, 2013-11-05 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Veľmi spoľahlivé pneumatiky

nedostatky

 • Dorogovata, malý nie namáhavý hukot

komentár
Komentáre: Automobil Honda CP-B, 2014 / in, pohon všetkých kolies, veľkosť 225/60 / R18 XL, sa v septembri vyrobil v Nemecku na 8300 rubľov. Prevádzka - Moskva, Moskovská oblasť, 50:50 diaľničné mesto. Existovali štyri kritériá - hroty, tiché, spoľahlivé na všetkých povrchoch (univerzálnych) a len známych výrobcov. Osobné prevádzkové skúsenosti od roku 2002 Gislaved NF3 a NF5.
O hluku. Mnohí používatelia si na internete mýlia hluk z hrotov (rachot) a hučanie z behúňa. Rachot z hrotov bude vždy a v kabíne nie je takmer počuteľný, len s otvoreným oknom a nízkou rýchlosťou. Ale rachot behúňa môže zničiť všetko, dokonca nosiť tankovú helmu. Od 80% do 90% hodnotení hriechu práve s tým. Iba dezorientujúce.
Teraz o samotnom kaučuku. Najazdených 5000 km. Počasie bolo tiež mínus bez snehu a navyše, suchý asfalt a mokrý, sneh, nakata, kaša. Perfektne drží a brzdí. Permutácia cez zasneženú nakatu a kašu 100-110 km / h na okruhu v Moskve bez akýchkoľvek problémov. Suchý a mokrý asfalt - 140 km / h, už nie je zrýchlený. Viac ako 100 km / h je malá vybočka, najmä v ľavom pruhu na trati, ale pomerne zriedka, zrejme závislá na povrchu vozovky. Snažil som sa na špine. Kopec je asi 30 stupňov, mrazená kôra a pod ním mäkká hmota. Išiel som z kopca bez pošmyknutia. Na inom mieste na snehu pokrytom ľadovým snehom z miesta od stredu kopca je to jednoduché, aj bez pošmyknutia. Možno kvôli pohonu všetkých kolies. Od 50 km / h začne vibrovať. Maximálny objem pri 80 km / h - nad ním sa stáva tichším, ale nezmizne. Na trhu je prehľad, kolega nazval tento rachot „vrtuľník“, akoby vrtuľník lietal zozadu, ale niekde ďaleko. Úplne presná funkcia. Bzučanie nie je nepríjemné a nie nepríjemné, skôr tiché a zvláštne, po týždni si ho nevšimnete.
Vyvážený od 30 do 100 gramov. na volante. Bolo potrebné otočiť na disk, ale zabudol som na to počas inštalácie. Potom nechcel pokaziť a utrácať peniaze.
Vzhľadom k tomu, že zimné pneumatiky so smerovým behúňom bzučia všetko - to je najpohodlnejšie.
antipova nata, 2014-12-29 ohodnotenie 5