Popis pneumatík Nokian Nordman RS

Pneumatiky pre automobily Nokian Nordman RS - výhody, nevýhody, vlastnosti

Technické špecifikácie

Všeobecné charakteristiky
vymenovanieVymenovanie: za auto
sezónnosťSezónnosť: zima
priemerPriemer: 13/14/15/16 "
Šírka profiluŠírka profilu: 155/165/175/185/195/205/215 mm
Výška profiluVýška profilu: 50/55/60/65/70
Funkcie a funkcie
Index maximálnej rýchlostiMaximálny index rýchlosti: R (do 170 km / h)
Index zaťaženiaIndex zaťaženia: 75 ... 102
Maximálne zaťaženie (na pneumatiku)Maximálne zaťaženie (na pneumatiku): 387 ... 850 kg
Spôsob tesneniaMetóda tesnenia: bezdušová
dizajnKonštrukcia: radiálna
Technológia RunFlatTechnológia RunFlat: nie
tŕniaTŕne: nie

Recenzia Zimné pneumatiky Nokian Nordman RS

dôstojnosť

 • Cena. Hodnota za peniaze. Ticho. Vynikajúce správanie na asfalte (suché, mokré, mrazené).

nedostatky

 • Stabilita kurzu na ľadovej kôre.

komentár
Prevádzkové skúsenosti, zatiaľ na asfalte a na ľade (od +10 do -7). Vykonali sme porovnávacie testy s priateľom s Nordmanom 4 (máme rovnaké autá, aj rozmery pneumatík). Cena, ktorú majú, je takmer rovnaká, ale spor máme jeden z večných lepkavých alebo hrotov))))
Tu je náš subjektívny názor:
1) RS je omnoho tichšia ako Nordman 4
2) RS sa správajú lepšie na suchom a najmä mrazenom asfalte (brzdenie, ovládateľnosť, ale výhoda je zanedbateľná)
3) Pri brzdení a zrýchľovaní, v priamke na ľade, neboli zistené žiadne vážne rozdiely v kaučuku.
4) Štartovanie vozidla v bočnej šmyku (na ľade) je jednoduchšie na RS ako na štvornásobku a na štvorkolke je tiež ľahšie odviezť auto zo šmyku.
Všeobecne platí, že pneumatiky primerane a hladko ísť do šmyku na ľade, ale aj bude lenivo vrátiť na cestu, ktorú chce vodič. Preto odporúčam, aby si každý po prvýkrát pocítil možnosť gumy.
Sneh a nízke teploty ešte neboli testované, túto recenziu pridám neskôr.
Páči sa mi pneumatiky. Odporúčam v tejto cenovej kategórii, hlavne pre mestské použitie, ako aj pre medzimestskú dopravu.
__________________________________
offtopic:
Píšu veľa o tlaku, môj názor je, že tlak by mal byť taký, ako to poskytuje vaše auto, nesnažte sa byť múdrejší ako ľudia, ktorí to robia profesionálne. Nie som profesionál v pneumatikách, ale myslím si, že pri odporúčanom tlaku v pneumatikách je zaručená optimálna kontaktná plocha, tuhosť gumy, priľnavosť a trvanlivosť. Koniec koncov, všetky skúšky gumy sa vykonávajú pri odporúčaných tlakoch ... a samozrejme by mal byť rovnaký tlak na všetky kolesá!
PS: Nízky tlak sa používa v silných podmienkach na terénnych vozidlách ... čím sa zvyšuje priľnavosť, ale pri nízkych rýchlostiach! a krátko! Len na prekonanie ťažkých úsekov cesty. A to všetko ovplyvňuje zdroje pneumatík.
Abdrykov Renat, 2013-12-01 ohodnotenie 4


dôstojnosť

 • Cena. Výborný sneh a slush digs. Nie je hlučný Na asfalte sa v zime správa zle. Na ľade nie je všetko tak báječné, ale potom on a ľad))

nedostatky

 • Na ľade sa správa inak ako v reklame)), čo sa dalo očakávať, ale nehovoriť, že všetko je úplne zlé. Zažil som to na ľadovej ceste, veľmi rozvinutej, čo len posilnilo kvalitu ľadu v najpriamejšom zmysle. V topánkach môžete ľahko zaskrutkovať. Stroj Hyundai i30, pohon predných kolies. Všeobecne platí, že pri manévrovaní na 30-40 km / h, to driftoval v rozumných medziach, ale niekoľkokrát, a nie celkom v rozumných, ale to nebolo ťažké chytiť a úroveň.

komentár
anonim, 2012-12-27 ohodnotenie 4


dôstojnosť

 • cena, ticho, kvalita

nedostatky

 • Významné nezistené

komentár
Korčuľované 2 sady takejto gumy (80 tisíc). Prvý set bol ešte Nokian RS v roku 2008, druhý bol už zakúpený ako Nordman RS v roku 2011. Prvá séria bola dokončená v lete, všetko bolo v poriadku. Teraz skončím druhý, aj v lete je všetko v poriadku. Na túto zimu pravdepodobne znovu kúpite tie isté pneumatiky. Počas tejto doby som veľa cestoval na diaľnici a okolo mesta, kôry, mrazu, kaše, všade, kde dostanete primeranú reakciu, takže odporúčam.
pmih, 2014-07-15 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Mäkká, tichá, vynikajúca priľnavosť na snehu, kašovitej vode a asfalte. Je to celkom rozumná cena.

nedostatky

 • Nevšimol si.

komentár
najprv získal zimné pneumatiky bez hrotov. Skvelé dojmy! Pneumatiky budú vyhovovať obyvateľom metropoly a žijú mimo mesta. Mäkké, tiché, pri jazde sotva počuteľné, okrem toho, že pri rýchlosti nižšej ako 30 km / h je počuť malé rachotenie (ak počúvate) Na ceste sú len sneh, asfalt je úžasný, hladký a riadený drift vzniká na ľade. Som veľmi spokojný s nákupom odporúčam!
miasnikoff.serega, 2013-01-20 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Veslovanie je vynikajúce, brzdenie je vynikajúce, na asfalte nie je žiadna dráha, výborná smerová stabilita, výborná odolnosť proti šmyku

nedostatky

 • neboli odhalené

komentár
Zakúpené asi pred 800 km. Spočiatku som bol naštvaný: po plešatý Amtel Nordmaster 2 to bolo, samozrejme, ako nebo a zem, ale spočiatku sa mi vôbec nezdalo, dobre, pádla, dobre, spomaľuje sa, ale ako všeobecný dojem na troechke.
A potom si na to zvykla a všimla som si, že idem tam, kde iní brúsia, že nahý ľad nie je tak hrozné, že som bol v priemere o 10-20 km / h rýchlejší, že som sa na trati nezastavoval po celý čas, ale pokojne som držal volant v jednom. pozícia, ktorá ma na asfaltovej dráhe už viac než vrhá ako loď z krížnika, alebo pre mňa už nie je žiadna trať.
A nie je tam žiadny pekelný hluk, ako napríklad z gumy. Trochu teplejšie, cesty sa roztopia a srdce nebude krvácať až do apríla, ostré, aby rachotili na holom mokrom asfalte.
Stručne povedané, spokojní a odporúčaní.
Región - vzdialený moskovský región, spôsob prevádzky - mesto, diaľnica, miestne komunikácie, vidiecke oblasti, auto VAZ 21113, skúsenosti od roku 1999
anonim, 2013-01-27 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • mäkké, tiché, cena

nedostatky

 • hľadáte

komentár
Čítal som recenzie, rozhodol som sa napísať sám. A potom používam iných, ale nepíšem. Zachytené svedomie. Takže: vyberte si medzi Hancock a Nokian. Ubolt na Nordman. Desať. Okamžite zmenil ovládateľnosť vozidiel na suchom a mokrom asfalte. Manželka dala riadiť bez varovania o akýchkoľvek zmenách. Wow, hovorí, ako citlivý sa stal volant.
Morozov ešte nie, takže sa teším na sneh) Zatiaľ len asfalt. Dva dni prší, aquaplaning, rovnako ako predchádzajúce letné leto Dunlop necítim. Určite na trati.
Pri jazde nepočujem hluk. Aspoň nepohodlie pri pohybe nič nespôsobuje.
Niekto napísal o sklze na začiatku - to je. Silné kliknutie na gazulu neustále pískanie, čo je veľmi prekvapujúce. Zatiaľ čo som spokojný. Dal som pevnú 5.
Oreh-ronikon, 2014-09-30 ohodnotenie 5

Loading...