Popis kávovaru Bosch TAS 4011/4012/4013 / 4014EE Tassimo

Zariadenie Bosch TAS 4011/4012/4013 / 4014EE Tassimo - výhody, nevýhody, vlastnosti

Technické špecifikácie

Technické špecifikácie
typkapsulárne, automatické varenie
Počet skupín1
Použitá kávakapsule
kapsuleTassimo
Typ ohrievačazapekacia
energie1600 wattov
objem2 l
Maximálny tlak3,3 bar
manometeržiadny
nastaveniekontrolovať silu kávy, upravovať porcie teplej vody
Automatické odvápňovanietam je
Možnosť výroby cappuccinajesť, automatické varenie
časomeračžiadny
Automatické vypnutietam je
dizajn
Systém proti odkvapkávaniužiadny
Varenie dvoch šálok súčasnežiadny
zobraziťžiadny
Zásobovanie teplou vodoutam je
Odnímateľná odkvapkávacia táckatam je
rysy
Materiál telaplastický
Indikátor hladiny vodytam je
Indikácia zapnutiatam je
Ďalšie informáciezariadenie na prípravu horúcich nápojov (rôzne druhy kávy, čaju a horúcej čokolády) s použitím kapsúl (T-disky); intelektuálny systém čítania čiarových kódov (rozpoznanie typu nápoja a technológie na jeho prípravu); odnímateľný výškovo nastaviteľný stojan na poháre; farby: biela, metalická červená, strieborná biela, čierna, oranžová

Bosch TAS 4011/4012/4013 / 4014EE Prehľad kávovarov Tassimo

dôstojnosť

 • 1. Vysoko kvalitná montáž.
 • 2. Veľmi rýchlo varí dobrú a chutnú kávu.
 • 3. Jednoduchá obsluha - vložte disk, stlačte tlačidlo po 40 sekundách, všetko je pripravené.

nedostatky

 • 1. Neviem, ako v iných mestách, máme T-disky predávané v iba 1 obchode a stojí 299 rubľov za balenie. Drahé a nie veľmi cenovo dostupné.
 • 2. Chcel by som upraviť množstvo vody. Zdá sa, že tam je, ale nie celkom tak, ako by mal byť. Po príprave kávy musíte stlačiť tlačidlo a podržať ho. Pokiaľ držíte, prúdi ďalšia voda. To je nepresné a únavné. Musíte otvoriť / zatvoriť a začať ďalší 1 cyklus varenia.

komentár
Než si ju kúpite - rozhodnite sa, či ste pripravení minúť 1000+ rubľov mesačne na chutnú a rýchlu kávu?
Počítajme trochu málo:
- Náklady na balenie s cappuccino pre 8 porcií (8 kávy + 8 mlieka) - 299 rubľov
- Ak pijete 1 šálku kávy denne, resp. 30 šálok mesačne (v priemere) - 1121r
- Ak ste v rodine 2, a hovoríme 2 krát za mesiac, 4 hostia pôjdu k vám piť kávu pre celkom 68 šálok - 2541 rub. Celkom pol roka strávite na káve 15 tisíc, možno by ste ich mali ihneď pridať a kúpiť si kávovar, ktorý všetko rozomelie / varí sám a bude lacnejší?
- Môžete piť espresso - je to lacnejšie, ale nemali by ste kupovať taký kávovar pre moje espresso podľa môjho názoru, je lepšie vziať roh / odkvapkávať
Teraz porovnanie:
- V 1 porcii T-diskov s kapučínom 7 g mletej kávy a 26 g koncentrovaného mlieka
- Za cenu balenia v 299 rubľov 1 porcia bude stáť 37 rubľov
- Aj vysoká cena mletej kávy a smotany - 300r kávy na 200g a 50r smotany na 100g. Celková časť kávy bude stáť 22p, zvyšok zaplatíme za balenie T-diskov.
- Výstup z nápoja nie je príliš veľký, ukazuje sa, že cappuccino 190ml. V rovnakej Rostikse pohárik cappuccina 400ml. v hodnote 80p. Celkom v lacných kaviarňach sa cena kávy ukáže byť porovnateľná s domácimi.
Niektoré ďalšie skutočnosti:
- Výmena diskov je takmer nereálna, odporúčania z internetu buď nefungujú, alebo sa s tým veľa rozprávajú.
- Latte je výhodnejšie piť, je tu takmer 2 krát viac mlieka a trochu viac kávy a výstup nápoja je väčší, ale nie každému sa to páči.
- Je dôležité: nepite kávu hneď, ako bude pripravená, nechajte ju trochu variť, takže to dopadne oveľa chutnejšie.
- Disky je možné objednať na eBay, výber je viac, ale nie lacnejší.
Zrátané a podčiarknuté:
Ak sa vám páči káva viac ako peniaze, ktoré budete tráviť na to - určite sa :) káva je vynikajúca, s rozpustným neporovnáva. Ak sa naopak - myslím, že nie zbierať prach v rohu bez T-disky.
aousov, 2013-02-18 ohodnotenie 4


dôstojnosť

 • Delicious káva, nemám zneužiť - pijem 2-3 krát týždenne, veľmi spokojný. Cena šálky je nižšia ako v predajnom automate a kvalita je jednoducho neporovnateľná. Všetka káva s mliekom je skvelá.

nedostatky

 • Čaj nie je zlý, ale je tu chémia v ovocí. Akonáhle došlo k zlyhaniu - zrejme ona sama zle vložila kapsulu s kávou - bolo niekoľko prepichnutí a ja som musel umývať kávovar.

komentár
anonim, 2013-01-18 ohodnotenie 4


dôstojnosť

 • Áno, súhlasím s vyššie uvedeným. Kvalita kávy na vrchole! Mlieko je naozaj ako mlieko. Kapsuly v metre av križovatke od 205 do 230 rubľov za 16 kusov. To je, ak je jednoduchá káva. 1 kapsula - jedna káva. Ak nejaký latte atď. - 8 šálok. Nie hlučné, umyte si ruky nepotrebujete nič. Sledoval som a skúšal iných výrobcov v obchodoch - Tassimo sa mi páčilo najviac.

nedostatky

 • Ak len niekto nemá rád lesk, model čiernej strany je lesklý. Zvyšné farby sú matné.

komentár
Modely série TAS40 sa líšia iba farbami:
TAS4011EE - čierna so strieborno-bielou farbou
TAS4012EE - matná čierna s lesklou čiernou farbou
TAS4013EE - čierna s červenou farbou
TAS4014EE - čierna s oranžovou farbou
anonim, 2012-03-02 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • remeselná zručnosť
 • rozumnú cenu
 • jednoduchosť použitia
 • dizajn (mnoho farebných možností)
 • rýchlosť varenia
 • nie je potrebné čistenie (bezprostredne po príprave nápoja)
 • BOSCH!

nedostatky

 • ak sa naozaj ponáhľate a nehľadáte T-Disk do zásobníka, môžete ho ľahko prepichnúť na nesprávnom mieste, kvôli ktorému káva
 • Váš nebude prúdiť tam, kde by to malo byť, a to na stole, na písacom stroji, ktorý som sa raz ponáhľal ráno.
 • Súhlasím s tými, ktorí písali o chudobnom sortimente - to je pravda
 • cena balenia T-diskov

komentár
Pokiaľ ide o sortiment, zdá sa, že je to normálne: existujú rôzne druhy kávy a kakaa a dokonca aj čaj, ale problém je v tom, že v obchodoch je buď THAT alebo IT, a nie celý sortiment výrobkov (od konkurentov, ale aj od konkurentov). situácia s Nescafe s ich Dolce Gusto je stále o niečo lepšia), dobre, 300r (v priemere) za balík je trochu príliš veľa.
Pokiaľ ide o samotný stroj, všetko funguje dobre, teraz o niečo viac ako pol roka, nie sú žiadne sťažnosti. Každý je šťastný!
Sergey Buevets, 2013-08-01 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Dlho som chcela kávovar, ale s kapucňou som sa starala s predsudkami. A potom to bol hriech nevyskúšať obchod dal auto zadarmo, za predpokladu, že si kúpite 10 balení kávy. Kúpil som si. Nie je ľúto za sekundu. ))) Domnievam sa, že kúpa za takýchto podmienok bude piť kávu - naša rodina sa jej veľmi páčila. Najmä Caramel Macchiato. Dieťa je potešené čokoládou (pre môj vkus - je to stále len dobré kakao). Pre vzorku som si objednal kapsuly z Portugalska pre e-bay - tam je čokoláda z inej spoločnosti - to je porovnateľné. Tiež som si tam objednala kávu, pretože v Moskve a v zahraničí stále máme na výber príliš veľa druhov kávy a čaju. Je škoda, že Rusko je v tomto ohľade zbavené. Páči sa mi jednoduchosť používania a starostlivosť o stroj, tichá prevádzka v porovnaní so staršími náprotivkami - automatické kávovary bez kapsúl. Vo všeobecnosti, budeme používať, teraz považujem moje predsudky voči kapsulárnym strojom za chybné. Pre obyčajného človeka, ktorý chce šálku dobrej kávy bez problémov s veľkým strojom - myslím, že najlepšia voľba. Porovnávam to s De Longhi - automatickým strojom, ktorý má moja dcéra - aj dobrý stroj, ale musíte naliať vodu, opláchnuť ju, potom množstvo preteká odpadom - a to všetko neustále strieda :))) - t. predtým, ako dostanete šálku kávy, musíte urobiť nejaký postup.

nedostatky

 • No, len v prípade, že malé množstvo kapsúl na sklade. Ale to sú otázky pre vedenie spoločnosti, a nie pre prístroj. Pre nás v zahraničí nám pomôže.

Nastya, 2013-04-14 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Jednoduchá obsluha a údržba, vynikajúca káva, možnosť nastavenia hlasitosti, samočistiaci systém, vodný displej a potreba automatického čistenia

nedostatky

 • zo slova NEPOSKYTUJE:
 • T-pohony s čajovými povrazmi; - horúce kakao Sukhard; - T-disky s kávou Kart-Noir)))

komentár
Z kávovaru som si už dlhú dobu vybral niečo, aby proces varenia bol čo najjednoduchší. Zastavil sa v systéme Bosch s kávovým systémom TASSIMO T-Disks a neľutoval.
porovnať:
Nespresso sušené mlieko - Tassimo liquid, UHT; Na každom t-disku je čiarový kód, v ktorom je naprogramovaný objem mlieka, objem kávy pre konkrétny nápoj, pre macchiato - mlieko 2-krát väčší objem a menej pre cappuccino. Indikátory: čakanie, varenie, zvýšenie objemu porcií (voda), málo vody, odvápňovanie je potrebné - Oddeľte t-disk pre automatické čistenie. Objem nádoby s vodou -2l!
Kvalita kávy Jacobs, najmä macchiato (ako aj karamel macchiato) predčila všetky očakávania! ))) Nakoniec, Tassimo T-kolesá sa objavili v supermarketoch, dajú sa objednať cez a-č. T-disky sa vyrábajú v Nemecku: Espresso, Cappuccino, Cafe-cream, Latte-Macchiato. Náhrobok potešil horúcu čokoládu Milka-Tassimo))).
Výsledok: jednoduché, rýchle, pohodlné, nemleté ​​mlieko, manuálne nastavenie objemu varenej kávy. Najväčší čas varenia je Latte Macchiato, asi 1,5 minúty. V priehľadnom skle uvidíte, ako by mali byť pripravené trojvrstvové latte macchiato a ako by to malo vyzerať!
Ako urobiť latte macchiato:
- otvorte veko, na stredný zásobník vložte t-disk s mliekom, zatvorte ho, stlačte tlačidlo, zelený indikátor s pohárom bude blikať, varte, prejdite do pohotovostného režimu.
- otvorte veko, vyberte prázdny t-disk mlieka.
- dajte t-disk espresso, zatvorte veko, stlačte tlačidlo - bude pripravená časť espressa.
To je potrebné vidieť!
Všetko je veľmi jednoduché, rýchle, chutné, estetické. Ukázať dobre doma, budeme mať do kancelárie, pretože netreba sa obťažovať s nastavením brúsenia, kontrolou kávy a plnením mlieka, umývaním mechanizmu prípravy kávy a mlieka, aby na to niekto nezabudol v noci na kávovaru a vytvorením mliečneho kameňa na mechanizme (dôležité pre kanceláriu), pretože Nikto sa to nebude obťažovať a nasledovať. Značenie T-40XX, kde XX je farba panelov, čierna, červená, oranžová.
Aleksei-n, 2011-12-23 ohodnotenie 5

(ako používať kávovar Bosch Tassimo)

Loading...