Popis AF-S DX NIKKOR 35 mm f / 1.8G

Objektív AF-S DX NIKKOR 35mm f / 1.8G - výhody, nevýhody, vlastnosti

Technické špecifikácie

Kľúčové vlastnosti
Typ objektívustandard
Ohnisková vzdialenosť35 mm
Pre fotoaparáty bez snímokáno
membránaF1.80
Minimálna clonaF22
kôňNikon F
Zaostrenie motoratam je
Automatické zaostrenietam je
dizajn
Počet prvkov / skupín prvkov8 / 6
Počet membránových lopatiek7
Rozmery (D x L)70 x 52,5 mm
závažia200 g
Možnosti snímania
Uhol pohľadu44 stupňov
Najbližšia vzdialenosť zaostrenia0,3 m
Ďalšie informácie
Ultrazvukový motortam je
Priemer závitu pre filter52 mm

Recenzia objektívu AF-S DX NIKKOR 35 mm f / 1.8G

dôstojnosť

 • Ľahká a kompaktná, pohodlná ohnisková vzdialenosť pre DX, takmer tiché zaostrenie, slušná kvalita obrazu už na otvorenom otvore, dobrý dizajn pre takúto cenu.

nedostatky

 • Mierna vôľa zaostrovacieho krúžku (do 0,5 mm). Viditeľné obrazy skreslenia HA a barelu. Hrubý obraz v oblasti neostrosti (ak je kritický, je žiaduce zakryť membránu približne o polovicu zastavenia).

komentár
Vynikajúca fixácia na cesty pre fotoaparáty SLR Nikon DX. Obzvlášť dobré ako korenie pre malé digitálne zrkadlovky ako D40, D40x, D60 alebo D3000: táto kombinácia sa podobá veľkému kompaktnému CD so super-duper zoomom. Fotoaparát zároveň pri zavesení na opasok neprikývne. V porovnaní s normou 18-55 VR, tento objektív sa zdal byť omnoho menej chabý: nie je nič visieť, neskĺzne a nevysáva prach. Potešený kovový bajonet s gumovým tesnením. Pokiaľ ide o ostrosť, na mojom D40 nie sú žiadne sťažnosti, dokonca ani na otvorenej membráne. Existujúce chyby na obrázkoch buď nie sú namáhané, alebo sú odstránené v konvertore RAW.
r-alexey, 2010-05-13 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • opticky ostrý, ľahký, malý, kovový bajonet, pohodlné ohnisko, tiché automatické zaostrovanie, cena, pôvodný Nikon

nedostatky

 • Občas sa ukáže, že nie je veľmi krásne rozostrenie pozadia, trochu pestré, oslnené v očiach

komentár
Vzal som to ako prvý a jediný objektív pre digitálne zrkadlovky, za to trvalo len niekoľko mesiacov, potom som použil iné objektívy, ale tento zostal mojím najobľúbenejším. Opodstatnené očakávania na 100%, môžete odstrániť takmer čokoľvek, vrátane za slabého osvetlenia. Aj keď nie je dosť širokého uhla pre mestské krajiny a úzke priestory, je možné takmer vždy vytvoriť rám (na rozdiel od 50 mm., Ktoré sa zmenia na 75 mm na háčkovanie.) Myslím, že musím byť v arzenále každého začínajúceho fotografa. Ideálne na spoznávanie mesta, keď neviete, či budete strieľať alebo nie, a chcete, aby bol fotoaparát na dosah ruky - malý a ľahký, fotoaparát na opasku neprevažuje nad objektívom.
anonim, 2010-08-27 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • - Ostrosť, v porovnaní s veľrybou 18-55 pri rovnakých otvoroch, detaily sú spracované oveľa lepšie, mikrokontrast je celkom dobrý (vďaka lepšiemu rozlíšeniu) ostrosť na okrajoch obrazu na malých otvoroch takmer neklesá.
 • - Clona: schopnosť snímania v zlých svetelných podmienkach a v interiéri bez blesku (pre ISO 200 a prijateľné rýchlosti uzávierky nie je z okna dostatok jasného svetla). Aj tu môžeme pripísať kreatívne možnosti, ktoré dáva malý DOF.
 • - Príjemný bokeh. Samozrejme, je to otázka chuti, ale páči sa mi vzor pozadia. Na malých diafragmoch je dobré strieľať portréty, dopĺňať rastliny.
 • - Kovový bajonet (spoľahlivosť).
 • - Pri zaostrovaní sa šošovky pohybujú vo vnútri šošovky, nič sa nevysunie von a tým menej prachu nasáva. Predná šošovka sa neotáča - môžete dať polariku.
 • - Cena. 6700 rubľov je len smiešne (to bolo presne nákup s dodávkou zo zahraničného internetového obchodu, ktorý vyšiel).

nedostatky

 • Napriek tomu nie všetky detaily dokonale zapadajú. To však robí všetky dostupné objektívy Nikon hriechom (aj tie, ktoré spočiatku fungujú dobre - po pol roku prevádzky sa stávajú trochu voľnými). Musíte byť na neho opatrní - a dosť veľa rokov.
 • Malý sud. Podmienená nevýhoda. Po prvé, môže byť zaznamenaný len na konkrétnych fotografiách a po druhé, je ľahko opravený v príslušných editoroch.
 • Malé chromatické odchýlky. Podmienené. Niekedy dávajú ďalší umelecký efekt. Vo väčšine moderných modelov Nikon'ov čistí automaticky. Tiež vyčistiť v editory fotografií.

komentár
Skvelý objektív. Malý, s krásnym obrazom. Jednoduchá. Lacná. Dobre sa hodí ako pravidelný. Ale! Musíte si byť vedomí, že toto je oprava: mali by ste si to vziať len vtedy, ak chcete experimentovať kreatívne na malých membránach a ste si úplne istí, že táto ohnisková vzdialenosť je vhodná.
anonim, 2011-04-09 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Veľmi dobrá stavba, aj keď Čína.
 • Pekné vybavenie: samotný objektív, kryt a kapota.
 • Veľkosť a hmotnosť. Teraz ho môžete ľahko prenášať v taške bez toho, aby ste sa obávali, že objemný objektív bude spočívať na boku, potiahnete rameno nadol alebo urobíte fotoaparát pri krku.
 • Vynikajúca svietivosť na otvorenom otvore.
 • Veľmi krásny bokeh.
 • Kvalita obrazu: s mierne zakrytým otvorom sú fotografie prekvapivo ostré; tiež príjemné podanie farieb očí.
 • Ohnisková vzdialenosť je veľmi výhodná pre univerzálne účely - ukazuje sa na to isté, ako to vidíme my sami. Pre mňa osobne by bolo aj päťdesiat dolárov.
 • Automatické zaostrovanie s možnosťou manuálneho nastavenia.

nedostatky

 • Autofokus sa často rozmazáva.
 • Výrazné zaostrenie.
 • Chromatická aberácia.
 • Na niektorých obrázkoch - fialová halo.

komentár
Vzal som si na Nikon D3100 - teraz šošovka veľryby zhromažďuje prach v taške, nikdy nezmenila túto krásu.
Ako bežné k DX-kamerám - to najviac.
Primeraný pomer cena / kvalita.
Som úplne spokojný s fotografiami a prácou s objektívom.
bloodmaria93, 2012-10-09 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • 1. Clona (v podmienkach, kde by bolo nemožné čítať knihu - strieľa ako počas dňa, pravdivo pri norme ISO 1600 a vyššej a rýchlosť uzávierky je približne 1 / 5-1 / 10 sek.) Ale obraz je celkom hladký, bez veľkého hluku. 2. Veľkosť, veľmi kompaktná aj s kapucňou, po 18-200 zdalo sa, že tam bol jednoducho žiadny objektív))) 3. Nádherné pozadie (boke) a vytvára pocit ľahkosti v celej fotografii. Zároveň je v zóne ohniska ostré, povedal by som, že je to prirodzene ostré, bez umelosti a zalomenia, ale nevšimol si mydlo. 4. Verím, že tieto ohnisko (35 mm) - zlatý priemer a takzvaný zamestnanec na úrodu (dajte na d7000). 5. Zameriava sa už na 15 cm od prednej šošovky (hoci v popise je 30 cm) a poskytuje veľmi dobrý obraz porovnateľný s fixmi (ak 1x2 metre nebudete tlačiť obrázok slunéčka alebo kvetu). Musíte však vedieť, že pri streľbe objektu zo vzdialenosti 15 - 20 cm Na clone s clonou 1,8 mm bude hĺbka ostrosti asi 1 mm, takže ak chcete, aby boli chyby, pavúky, kvety alebo šperky úplne v zóne ostrosti, musíte zmenšiť clonu na f. / 6 alebo viac! 6. Vynikajúca kompaktná a odolná kapucňa. 7. 7-okvetná bránica (krásne kruhy v boke). 8. Malý priemer filtra (52 mm), resp. Nie drahé UV filtre a iné. 9. USM skôr ako cnosť (ale osobne si myslím, že to nie je dôležité pri 35 alebo 50 mm, pretože zvyčajne neodstraňujú dynamiku, takže skrutkovač by nebol ani problém). 10. Kovový bajonet. 11. Na mojej kópii vinetácie je NO, počnúc od 1.8 a ďalej.

nedostatky

 • 1. Nefotografuje sám. V opačnom prípade sa očakáva všetko a hlavne nie je čo kritizovať. 2. Je škoda, že sa nehodí na celý rám, na druhej strane sa dá predávať spolu s kostrou, súpravou. Tiež možnosť. 3. AF naozaj vynecháva plus alebo mínus 1-2 cm, ale na úzkom type DOF, ako je 1.8 alebo dokonca 2.8, zrejme nebudete vzlietať krasokorčuľovanie, boxovanie alebo beh detí (príliš úzke DOF, podľa môjho názoru pre takéto úlohy), takže pokojná streľba je v poriadku.

komentár
Vykonáva svoje úlohy, neodhalila prekážky. Hĺbka ostrosti 1,8 m od vzdialenosti objektu 1 m sa rovná doslova niekoľko milimetrov, vo vzdialenosti 2-3 m. Pravdepodobne 1 - 2 cm, vďaka čomu sa zdá, že celý obraz nie je v ohnisku, ale tento pruh ostro zobrazeného priestoru je veľmi zrejmý beží ako píla cez strom cez celý obraz. Veľmi pôsobivé. Samozrejme, ak je objekt v oblasti zaostrenia, všetko je skvelé, vzdušné, dokonale kreslí a umýva pozadie (boke). V porovnaní s 35 mm f / 2D AF od spoločnosti Nikkor (nevidím dôvod porovnávať ho s 50 mm, pretože pri orezaní 50 mm je uhol príliš úzky (v skutočnosti 75 mm), potom f2 a AF (namiesto AF-S) jasne nie sú 35 mm f / 2D AF Nikkor priazeň, a cena za to je 2-3 tisíce viac.Ja som už povedal o USM - myslím, že je to určite plus, ale skrutkovač nemá rachot v celom okrese, ako si mnohí pravdepodobne myslia. na 35 mm fixe naozaj nie je miesto, no ... povedzme, že priblíženie nôh zaberie viac času, než sa tento malý zameriava, prípad zo života Stojíme fajčiť (nefajčím, ale stále) a priateľ sa chváli: nedávno som si kúpil sám seba M Zdu, zrýchlenie na 100 km za 4 sekundy Áno, tam bola možnosť kúpiť 100 tisíc lacnejšie, ale tam zrýchlenie na sto za pouhých 6 sekúnd ... na ktoré iný môj priateľ rozumne odpovedá na neho: Naozaj, čo by ste robili v týchto ďalšie dve sekundy ?! ...)) Takže, aby sme sa na všetko múdro pozreli, a nie aby sme naháňali to najlepšie, ak by sme v skutočnosti mali len pár tisíc z vášho vrecka, ale v praxi to nie je naozaj potrebné ... Všetci dobré snímky! Dúfam, že som s niečím pomohol rozhodnúť.
dmitryzhivotyagin, 2013-01-23 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Pre mňa - to je najlepší portrét maliar, napodiv!
 • Ostro otvorené,
 • Výnimočnou výhodou je vyhotovenie farieb a podrobnosť objektívu.

nedostatky

 • Pre mňa nie sú.

komentár
Príklad portrétDashchenko Denis, 2014-11-07 ohodnotenie 5


Pozrite si video: Nikon AF S DX Nikkor 35mm f:1 8G Unboxing & Review! (Február 2020).

Loading...